Sada je: 22 vel 2018 02:53.

Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 BOŽANSKA OBJAVA PAKLA 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: BOŽANSKA OBJAVA PAKLA
Hvala vam na riječima podrške, no nebi bilo dobro da se iz mojeg postupka radi neko veliko djelo jer ja dam sam postupio po savjesti vjernka na svoju pogrešku.
Time i dalje ne smatram da Lav također nije ponešto pogriješio na forumu a na što ja kao administrator moram reagirati jer se na neki način ogriješio o pravila foruma i to ne zbog iznošenja mišljenja jer na to svi trebaju imati pravo, nego potcjenjivanje drugih kao vjernika i jihovog znaja, a tako nesmije biti jer svi smo ravnopravni u komunikaciji osim u hijerarhiji ovdje na forumu...

Idemo sad dalje sa temom :)

20 kol 2012 22:15
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
da, krenimo dalje s temom... :rolleyes

Da, budi različita razmišljanja, to definitivno da, što je dobro.

Sad kako svatko od nas zamišlja izgled onostranog, je li pakao doista upravo ovakav i nikakav drugačiji, u obliku ljudskog tijela, da li demoni imaju upravo ove metode mučenja, kako to sve uopće sve tamo izgleda, gdje se izgubili čistilište u svemu tome...

Jako puno je tu pitanja, ali nekao mi se čini da je zapravo bit te poruke, priče, prenesene nama ljudima, kroz putovanje ove žene, kroz njeno iskustvo, ne leži toliko u upravo ovakvom opisu pakla, u htijenju da ona na nas utječe da ga shvatimo apsolutno doslovno, nego u upozorenju koje nam dragi Bog šalje. PAZITE KAKO ŽIVITE, PAZITE kako provodite dane svog života ovdje, sada i ovdje na zemlji, jer što je naš kratki ljudski vijek, pa makar doživjeli i duboku ljudsku starost, mjereno našim ljudskim godinama spram vječnosti, a koju za svakog od nas određuju naši osobni postupci, dok smo još TU, postupci nas jednih prema drugima, prema sebi samima, prema dragome Bogu. Gdje smo njega u svom životu postavili, kako smo se odnosili prema njemu na dnevnoj bazi itd. itd.

Da li je slika pakla upravo takva ne znamo, Bogu hvala tamo nismo bili, ufamo se niti nećemo, ali bitna je poruka, da osvijestimo svoje živote i postupke, da budemo bolji, da se obratimo, pokajemo, popravimo, pođemo činiti dobro jedni drugima, pomažemo...
To je zapravo poruka koja nam se neprekidno šalje, Isus nam to stalno govori, ako želimo čuti možemo, ako želimo...na nama je...
Ova žena i njeno iskustvo, za nake će biti puka izmišljotina, a neki će shvatiti bit, da se trebamo trgnuti, promijeniti, obratiti, pokajati, oprostiti, zamoliti za oprost, dok još imamo vremena, dok nam ne bude prekasno. Da doista ne završimo u vječitoj realnosti pakla, kakav god on bio, u ovom ili onom obliku.

Eto toliko...

:nezna: Jasna

20 kol 2012 23:01
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Jasna zelo lepo si tole povedala in popolnoma se strinjam s tabo.
Goran je napisao/la:
Poštujem tudja uverenja ali i idem za onim da ne trba verovati svakom otkrivenju niti proroku. Crkva nas uči kako možemo razlikovati prave vezije od onih drugih.
Strinjam se Goran, da ne smemo verovati vsakem preroku. Še posebej se mi zdi, da je to važno v naših časih, ko toliko ljudi sega po tujih duhovnostih, ki nimajo nobene veze s krščanstvom. Na to nas je že Jezus opozarjal, kot beremo v:
Mt 24,24
24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane."

Vendar dragi Goran, ni pa lahko prepoznati pravega duha. Še posebej je težko prepoznati pravilno, če je človek v grehu. In mislim, da je zelo prav, ko nas učijo naši duhovniki, da naj bi opravili vsaj enkrat mesečno sveto spoved.
Ne spada sicer v to temo pa te bom vseeno vprašala.
Ali imate v pravoslavni cerkvi sveto spoved?slika

21 kol 2012 00:15
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

jasna je napisao/la:
Da li je slika pakla upravo takva ne znamo, Bogu hvala tamo nismo bili, ufamo se niti nećemo, ali bitna je poruka, da osvijestimo svoje živote i postupke, da budemo bolji, da se obratimo, pokajemo, popravimo, pođemo činiti dobro jedni drugima, pomažemo...
To je zapravo poruka koja nam se neprekidno šalje, Isus nam to stalno govori, ako želimo čuti možemo, ako želimo...na nama je...

Odlično rečeno Jasna :top: Potpuno se slažem.

21 kol 2012 04:17
Profil Pošalji e-mail
VIP član

I ja volim da iz svega izvučem ono pozitivno i svidja mi se takav stav ali ipak nekako voleo bih da nemoram da to radim. Ima tako dobrih tekstova i vizija o paklu koje su nam oci ostavili i u kojima nemoramo da delimo ono što je dobro od onoga što nije.

21 kol 2012 13:47
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Ne vem, če sem te vse dovolj dobro razumela. :question:
O.Goran je napisao/la:
I ja volim da iz svega izvučem ono pozitivno i svidja mi se takav stav ali ipak nekako voleo bih da nemoram da to radim.
Ima tako dobrih tekstova i vizija o paklu koje su nam oci ostavili i u kojima nemoramo da delimo ono što je dobro od onoga što nije.

Imaš prav, to je zelo delikatno, ker skoraj nikoli ne moreš biti 100 %-no siguren, ali je bila vizija, ali notranji glas od Boga, ali se je vmešalo Zlo.
Spomnim se mojega duhovnega vodje patra jezuita, ko nam je govoril o "repkih". In jaz ga vprašam, kaj so to "repki" pa mi ni znal, ali mogoče ni hotel povedati.
Pa spet drugič govori, da Zlo spoznaš po "repku". Pa ga jaz zopet vprašam, pa dobro pa kaj so to "repki" in spet nisem dobila nič pravega odgovora.
Sčasoma sem spoznala, da je to tisto čisto "malo", ko izgleda, da je vse popolnoma v redu, ampak obstoja neka "malenkost" po čemer spoznaš, da določena stvar ne prihaja od Boga, ampak da se je vmešalo Zlo.
Ali imate v pravoslavni cerkvi karizmatično prenovo v duhu ?
btb smjesko kriza :love:

21 kol 2012 16:37
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Marta izvini nisam video da si me pitala o ispovesti. Imamo ali drugačija. Prvo sveštenik ne oprašta grehe već razrešuje i to ne u svoje ime već u ime crkve a drugo i sam način ispovesti je drugačiji.
Ne mi nemamo karizmatsku obnovu. Mi smo po tom pitanju vrlo konzervativni.
Pozdrav

21 kol 2012 19:14
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Nisam dugo ovdje bila, pa nisam pročitala komentare oko ovog djela. osobno ne želim ničiji stav tu komentirati, samo reći svoj osobni. A to je da sam svjedočanstvo Doživjela.... Nije bitno tko ju je napisao, bitna je poruka (kako je i Jasna rekla). Meni apsolutno nema veze osoba koja je to napisala, nego osjećaj u meni samoj koji se pojavljivao čitajući to djelo. A ovakva Svjedočanstva, ne čitaju se mislima i razumom, nego duhom. Mislim da ovo svjedočanstvo nam ukazuje samo na tek "jedan dio" toga.. ni jedna osoba nemože ispisati i predočiti Sve (samo Bog zna sve). Zato i postoje mnogo različitih osoba, koje opisuju svoja svjedočanstva, na svoj način i svojim duhom. Svatko ima jedan dio Božje uloge i jedan segment Božjeg plana.
A svi smo mi isti pod "kapom nebeskom" svi smo mi isti u Božjim očima.

26 tra 2013 22:20
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: