Sada je: 19 tra 2019 22:34.

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani?
Za ovu temu inspirirao me je jedan svećenik odnosno Karizmatik na čijoj sam duhovnoj obnovi nedavno bila u Sloveniji.
Njegova rečenica pogodila me ravno u srce i potakla na razmišljanje.
On je izjavio citiravši Isusa: "JA SAM PUT,ISTINA I ŽIVOT...TKO SLIJEDI MENE IMAT ĆE ŽIVOT VJEČNI"(ispričavam se ako sam nešto krvo ovdje citirala slobodno me ispravite) Nakon taga citata rekao je rečenicu ....Ja ne bih htio biti u koži Budistima!
Ajme što to znači, zar nismo svi djeca Božja? zar je netko kriv ako je rođen van civilizacije kao Bušman? Pa kud idu oni po njegovim riječima? U propast?
Zar smo mi povlašteni po rođenju? :question: Pa ne biramo mi gdje ćemo se roditi i kada i u kojoj
vjeri??!!!
Zar nemamo svi istog Oca samo ga drugačije nazivamo?

Molim vas podijelite to samnom......... :hail:

06 ožu 2009 13:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Re: Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani?
Prema tumačenju Crkve ateisti koji žive moralno i humano mogu očekivati kraljestvo Nebesko iako ja osobno mislim da to i je i nije ispravno u odnosu na Isusove riječi nešto kao (oprostite mi što ne znam točan navod citata) … tko se mene zastidi , zastiditi ću se i ja njega pred Ocem mojim … a znamo tko su ateisti , dakle oni negiraju postojanje Boga a time i Isusa,,,,,
No ako su teolozi i vrhunski poznavatelji Evanđelja donijeli takav stav ipak to nešto znači i ja se tome radujem.
Oni Budisti i svi drugi do kojih možda nije doprijela Božja Riječ ili su tradicionalno nastavili svoju vjeru kao neka plemena indijanci i drugi nisu imali ni mogućnost spoznaje, mislim da Gospodin neće suditi kao nama koji smo upoznati sa deset Božjih zapovijedi.Svi smo Božja djeca
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!" 27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih. 28 I blagoslovi ih Bog i reče im:.............
A isto tako mislim da je slovenski svećenik malo pogriješio u svojoj izjavi i to mu treba netko na ljubazan način pojasniti. Naš velečasni Zlatko Sudac je rekao kako ima prijatelje oko sebe koje je zamolio da mu otvoreno kažu ako gdje pogriješi i tako treba, živjeti u istini s putem prema Isusu.
Mir i dobro <angelpray>
Sanja

06 ožu 2009 15:41
Profil Pošalji e-mail
Gost

Svi imamo istog Oca,samo ga nazivamo drugačijem imenom.
To je moje mišljenje.
Ne, ne idu u Kraljevstvo nebesko samo kršćani, nego sva Božja djeca, bez obzira na to kojim imenom Boga nazivaju.

06 ožu 2009 16:14
Administrator

Spol: muško
Kao što sam tvrdio za neke druge stvari, ponovit ću i za ovu situaciju.....neznamo i nikad nećemo poznavati Božju volju, pa je tako i i za ovo teško tvrditi što je istina....Samo znam da će i puno kršćana mimoići Kraljevstvo i ja nebi htio biti u koži onima koji se silno prizivaju na Ime Gospodnje a griješe protiv njega ne prihvačajući ČOVJEKA sudeći mu jer nije poput njega, u milosti Gospodinovoj....Isus nije u Kraljevstvo poveo samo Kršćane, na kraju ni razbojnik na križu nije bio kršćanin ali u Kraljevstvo je otišao.....
Zato, ja samo znam za sebe, nikad neću gledati na druge vjerske skupine kao Božje neprijatelje kad i ja sam, iako kršćanin, ako griješim, griješim protiv Gospodina i time nisam u boljoj poziciji od drugih vjera....u svakom slučaju uvijek ću gledati svoj put i kakav sam ja na to putu, a ne brojati greške drugog čovjeka pa čak ni onog koji nije kršćanin.....Neka je Božja Volja.... :sll:

06 ožu 2009 20:56
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Kada su djeca u Međugorju na jednom od ukazanja upitala Gospu:"Koja je vjera ona prava?" Ona je odgovorila:"Sami ste se podjelili"
Dakle nema prave ni krive vjere Bog je taj koji odabire mjesta na nebu i na zemlji. Naše je samo da slijedimo zakone te vjere u kojoj smo rođeni odnosno u koju nas je Bog "poslao".
Kada doslovno prevedemo Isusovu rečenicu Ja sam put,istina i život" shvatit ćemo je doslovno-Isus je put.
Ali ako malo razmislimo i postavimo pitanje tko je Isus? Netko tko je umro za naše grijehe iz ljubavi prema nama da bi mi imali život vječni! Dakle on je ljubav! <3
I bit ćemo svi suđeni po količini ljubavi koju smo za života pružali Bogu,ljudima,našoj braći i sestrama.
Mislim da njegove riječi ne bi trebali nikad doslovno prevoditi jer On ne gleda našim očima.
(I sad da se malo našalim!)Tako Bušmani dragi možda je vama i lakše na kraju svega, vi se morate "samo" voljeti! :D

A Damiru,Sanji i Magdaleni [aplau] ...neka vaše riječi drugima budu poticaj :sll:
Ovim putem pozivam i druge da se uključe u naš razgovor jer sigurno ima ljudi koji ne djele moje odn. naše mišljenje ili imaju što za dodati....voljeli bi čuti i ostale :hug

06 ožu 2009 22:26
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Bravo i tebi Dijana.... [aplau] ...BTB

06 ožu 2009 23:02
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Mislim da mnogi krščani žive u zabludi kada misle da su oni ti koji će se prvi spasiti i da je Bog na njihovoj strani."Ne hvalim se ja da je Bog na mojoj strani",napisao je glasoviti američki predsjednik Abraham Lincoln."Ponizno se molim da budem na Božjoj strani."
Tijekom povijesti mnogi ljudi su činili grozne stvari ponosno tvrdeći da je Bog na njihovoj strani.Ali biti krščanin nije garancija da je Bog na "našoj strani"
Da li su danas krščani potpuno pravedni? Da li će se svi krščani spasiti?Zašto se nebi mogao spasiti musliman ili budist?
Imamo slučaj da imamo ateiste,znači one koji nevjeruju u Boga ali žive kao da vjeruju dok s druge strane imamo krščane koji žive kao da nisu krščani.Imamo primjere koje su mogli posvjedočiti misionari u Africi da su dolazili u plemena koja nikada nisu do dolaska misionara čuli za Isusa Krista ali pripadnici tih plemena nikada nisu ništa u životu opsovali a dok se mi hrvati dičimo da smo "Katolička zemlja" a na svakome metru čujemo psovku i bogopsovku koja nam donosi prokletstvo jer bogopsovka i Božji blagoslov neidu zajedno.
Zato mislim i moje je mišljenje da se osim krščana spašavaju i oni koji nisu poznavali Isusa a koji su živjeli na zemlji kao da su ga poznavali. <angelpray>

07 ožu 2009 02:02
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

[quote="Dijana"]Kada su djeca u Međugorju na jednom od ukazanja upitala Gospu:"Koja je vjera ona prava?" Ona je odgovorila:"Sami ste se podjelili"
Bravo Dijana za ovaj,navod,Duh Sveti te vodio šta da napišeš,jer je vlč,Sudac na jednom seminaru rekao da Oni kojima je više dato,polagati i veči račun,a onima koji ga ne upoznaše bit će suđeno po Ljubavi.Pitanje je ko su ateisti,to su oni koji ne vjeruju u nadnaravno-da je Bog stvoritelj svega,nego samo što se može dokazati,tako da dolaze u granicu sa agnosticima,al kad oni iskuse LJUBAV BOŽIJU ,brže se vraćaju Bogu,nego kršćani,jer se ovi stalno opravdavaju pa imamo ispovijed,Bog će oprostiti ,Slušala sam jedanput predavanje na radio Mariji od Ivančića,da u Kraljevstvo Božije dolaze oni koji su kršteni,al da će na posljednjem sudu i svi koji nisu bili kršteni a živili su po njegovim zapovijedima,Ljubavi u taj dan biti kršteni i biti u Kraljevstvu Božijem.
Mislim da je upravo to i ona molitva za siromašne duše u čistilištu,koju molimo da te duše spašavamo,jer im možemo pomoći.To su bili siromašni Duhom,jer ga ne upoznaše,a svu svoju djecu on ljubi istom ljubavlju,samo se mi ljudi dijelimo.Jako dobra tema,da se zapitama o milosrđu prema bližnjem ,koliko duša možemo spasiti,ta dao je sebe za sve nas
slika

BVB

07 ožu 2009 06:14
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ja takodjer nebih htio biti u koži budistima. Imam za to jedan razlog: U svakoj religiji ima boga. Nneke religije imaju boga koji ljubi ljude, druge imaju boga koji je strog i hoće žrtve... Budisti nemaju boga i vlastitom silom moraju doći spašenju ili bolje rečeno nirvani. Nirvana=ništ. Mi imamo Spasitelja i shvatili smo da smo ograničeni ljudi i ne možemo vlastitom silom dobiti vječan neograničen mir. Mi imamo nadu da nam Isus će pomoći. Možda to nije mislio tako loše taj slovenski karizmatik. <angelpray>

08 ožu 2009 22:41
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Josip je napisao/la:
Mislim da mnogi krščani žive u zabludi kada misle da su oni ti koji će se prvi spasiti i da je Bog na njihovoj strani."Ne hvalim se ja da je Bog na mojoj strani",napisao je glasoviti američki predsjednik Abraham Lincoln."Ponizno se molim da budem na Božjoj strani."
Tijekom povijesti mnogi ljudi su činili grozne stvari ponosno tvrdeći da je Bog na njihovoj strani.Ali biti krščanin nije garancija da je Bog na "našoj strani"
Da li su danas krščani potpuno pravedni? Da li će se svi krščani spasiti?Zašto se nebi mogao spasiti musliman ili budist?
Imamo slučaj da imamo ateiste,znači one koji nevjeruju u Boga ali žive kao da vjeruju dok s druge strane imamo krščane koji žive kao da nisu krščani.Imamo primjere koje su mogli posvjedočiti misionari u Africi da su dolazili u plemena koja nikada nisu do dolaska misionara čuli za Isusa Krista ali pripadnici tih plemena nikada nisu ništa u životu opsovali a dok se mi hrvati dičimo da smo "Katolička zemlja" a na svakome metru čujemo psovku i bogopsovku koja nam donosi prokletstvo jer bogopsovka i Božji blagoslov neidu zajedno.
Zato mislim i moje je mišljenje da se osim krščana spašavaju i oni koji nisu poznavali Isusa a koji su živjeli na zemlji kao da su ga poznavali. <angelpray>

Brate Josipe
Nije samo tvoje mišljenje ali je i mišljenje Crkve. :cheers: :svecenik

08 ožu 2009 22:50
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.