Sada je: 19 tra 2019 22:27.

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Re: Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani?
Mislim da će se nama, koji smo svjesni da je Isus Bog i dana nam je Vjera , strože suditi za manjak pravednosti, milosrđa prema drugom čovjeku, ljubavi za drugoga...da ćemo teže ući u Kraljevstvo nebesko jer znali smo sve , imali Zapovijedi Božje a ipak... toliko puta smo ih iznevjerili. Ateist koji živi moralno i pomaže koliko god može drugim ljudima, suosjećajan je i zalaže se za dobro, ljubi drugoga , sigurno će stići u Kraljevstvo nebesko jer sve to radi iz svoje unutrašnje potrebe za dobrom, za pravednošću a ne računajući i pitajući se hoće li ga to odvesti u Raj ili... Isto tako slažem se da su se ljudi sami podijelili u Vjeri i da ne smijemo suditi muslimane, budiste i ostale jer su rođeni u toj vjeri, odgajani su tako i ako poštuju zakon ljubavi i Boga (kako god ga nazivali) sigurna sam da im je osigurano Kraljevstvo nebesko. Nismo mi privilegirani, ljubav je tu najvažnije pitanje. Koliko si u životu ljubio drugoga i bio mu spreman pomoći- to je glavno pitanje koje stoji na ulaznici u Raj.

09 ožu 2009 00:13
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Slažem se Ivana sa ovim što si napisala...BTB.. :sll:

09 ožu 2009 00:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Da pridružujem se Damiru....jako lijepo Ivana.... :bighug

Lijepi pozdrav i Božji blagoslov :sll:

09 ožu 2009 10:55
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ev i ja nesto da kazem za ovu temu Dijana koliko ima vjera koje ne vjeruju u Isusa Spasitelja i u Majku Mariju ima ih mnogo koliko ja znam i zasto se kaze naprimjer: sve sto nije krsteno u tami ce da budu ev dacu ti jedan primjer ja sam imala pobacaj prije nekoliko godina i na ispovjedi pitala sam paroka dali je to moje dijete u raju i reko je da al ono je u tami sve dok imu mu ne dadnes da ga ja krstit mogu tek ona ce u svjetlosti moci da vjecno zivi i gleda Isusa i Oca naseg Nebeskoga znaci samo krsteni imaju svjetlost zivote

25 stu 2009 19:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Zanimljivo pitanje na koje je Pavao u jednoj svojoj poslanici dao odgovor. :svecenik

Kada Isus kaže da je: ''Istina, Put i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni.'' Onda se to nikako ne može protumačiti nego doslovno. Ne može se to protumačiti metaforički jer i nije riječ o prispodobi kojoj se Isus služio. Da nije tako mogli bismo onda i samoga Isusa protumačiti kao metaforu što je apsurdno. :confused Isto tako bismo i Euharisitiju mogli protumačiti metaforički, što neke denominacije i čine poput protestanata.

Dakle, većina vas je napisala da će spasenje postići i oni koji ne poznavaše evanđelja ni Gospodina a živjeli su u ljubavi, zajedništvu, bez mržnje prema neprijateljima. Vidite, poanta je u tome što se takav način života naziva kršćanskim a neki druge religije jednostavno nemaju takvog nauka niti onda kao takvi žive po tim načelima. Recimo, muslimani koji po Ku'ranu dopuštaju poligamiju, smatraju ženu manje vrijednom, imaju neprijateljski stav prema pripadnicima druge religije i u nekim okolnostima čak ne prezaju ni od mača što sam Ku'ran nalaže. Gdje je tu ljubav prema neprijateljima, molitva za neprijatelje kako nas je Gospodin učio. Nije li neminovno biti 'nanovo rođen', postani kršćaninom po načinu življenja.

Kako hinduist koji većinu života provede u meditiranju tražeći nekakvo prividno blaženstvo može biti čovjekom koji živi za dobrobit drugih ako je po učenju njegove religije okrenut prema samome sebi? Pročitao sam dirljivo svjedočanstvo bivše hinduističkog gurua Rabindrantha Maharaya u djelu Smrt jednog Gurua u kojem opisuje zablude istočnjačke prakse i koji nije u djetinjstvu doživio ljubav svoga oca koji je cijeli život provodio u stapanju sa nekakvim mističnim ekstazama koje je taj guru koji svjedoči nazvao opasnim, čak i đavoljim prijevarama. Nije li i sam Pavao u poslanici rekao da se 'sotona pretvara u anđela svjetla nebi li zaveo'. Nije li žalosno kako neki kršćani odlaze od matične vjere u kojoj imaju sve milosti a odlaze u istočnjačke sekte prakticirati yogu, transcedentalnu meditaciju od kojih su mnogi imali duhovne probleme pa i opsjednutosti. Nebi li se kršćani trebali moliti za pripadnike drugih religije koje im oduzimaju ispravan način života da zadobiju Božje milosti? Dobra vijest je što se mnogi muslimani konvertiraju u kršćanstvo i bivaju nanovo rođeni, da u Indiji cvatu crkve, u Africi se propovijeda evanđelje, djeluju misionari.
Kad malo bolje promislim, potrebno je biti kršćaninom da bi se zadobila milost svetog življenja ali će se kršćanima kojima je sve stavljeno 'na stol' strože i gledati. Tko je dobio puno, puno će mu se i tražiti.

16 stu 2010 04:05
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Samo bih se kratko osvrnula na ovu temu, jer odista, gledati nam je naša srca, a sud Gospodnji prepustiti Njemu koji je sama Mudrost i Milost.

Gospodin je rekao: Puno je zvanih, ali malo odabranih! Mi koji smo zazvani od Gospodina i imali milost odazvati se na Njegov poziv kao Kršćani dobili smo puninu, dobili smo već na zemlji predokus Neba i pozvani smo graditi Kraljevstvo Nebesko tu na zemlji, jer Kraljevstvo Nebesko i jest već među nama.

Od onoga kome je puno dano, svakako da se i više traži. Teže će biti krštenome na sudu radi bezbožnih djela već nevjerniku.... no..... glede vječnoga života. Gospodin sudi po srcu. Mi imamo milost da smo spoznali istinu. Ali za drugovjerce možemo globalno reći: Oni nisu imali mislost spoznati istinu. I Gospodin će ih kao svoju djecu također gledati i po srcu im suditi. Na nebu nema podjela - svi smo djeca Božja koji ćemo se odazvati. Mi sada, na zemlji, neki na trenutku smrti, ali svatko tko ima srce čisto i ljubi Boga ima priliku. U čemu je onda poanta? Da oni koji nisu imali milost upoznati Isusa za svoga zemaljskog života i baštiniti Istinu, prvo će piti sa izvora spoznanja prije nego što uđu u život vječni...Njima će biti nadoknađeno po smrti zemaljskoj ono što je nama dano već na zemlji. Tako da onda svi jednaki ulazimo u Nebo. Time možemo reći da je njihov put duži... no, tko zna.... jer Gospodin također nam ukazuje da ako se svatovi ne odazovu na svadbu, da se pozovu prosjaci, ljudi s ulice, nepoznati....

Bog je sama milost i svi ljudi su Njegova djeca. Mnogi žive u zabludi i neznanju, mnogi nisu ni krivi za to jer su u tome naprosto rođeni i nisu imali milost upoznati i opredjeliti se za Isusa. Božjim milosrđem sve će im biti iza smrti nadoknađeno. Srce, po djelima ljubavi će se svima suditi. Svakome po onome koliko mu je i dano. Što smo učinili s povjerenim talentima. Da li ih zakopali u vrt ili umnožili? Stoga ono što trebamo živjeti jest: tolerancija i dijalog sa svim ljudima, ne osuđivanje čovjeka već grijeha i vjera u Božje milosrđe koje sve ljubi i vidi i Nada da se svaki čovjek u Njemu može spasiti. Nama dano da to postižemo djelima života, drugima svo spoznanje nadoknađeno na izvoru spoznanja pred ulazom u Nebo. Ta Bogu je sve moguće! Pozvani smo Ljubiti i to je najvažnija nam zapovijed i poziv svakom čovjeku.

16 stu 2010 12:09
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nitko na ovoj zemlji nije siguran u svoje ili nečije spasenje..Boga nitko nikad nije vidio..
ono što mi imamo je vjera, nada, tradicija, sv. pismo. Katolička crkva naučava da spasenje nije zatvoreno čovjeku koji živi po svom uvjerenju. Ja osobno vjerujem da Bog gleda u srce čovjeka i ništa više..
savjest će me opravdati ili osuditi. Taj svećenik nije smio tako izletiti ako je uopće tako mislio.
Kome je više dano više će se i tražiti

21 stu 2010 16:03
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

kresho je napisao/la:
Nitko na ovoj zemlji nije siguran u svoje ili nečije spasenje..Boga nitko nikad nije vidio..
ono što mi imamo je vjera, nada, tradicija, sv. pismo. Katolička crkva naučava da spasenje nije zatvoreno čovjeku koji živi po svom uvjerenju. Ja osobno vjerujem da Bog gleda u srce čovjeka i ništa više..
savjest će me opravdati ili osuditi. Taj svećenik nije smio tako izletiti ako je uopće tako mislio.
Kome je više dano više će se i tražiti

Slažem se s tobom!!!

23 stu 2010 13:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dijana je napisao/la:
Za ovu temu inspirirao me je jedan svećenik odnosno Karizmatik na čijoj sam duhovnoj obnovi nedavno bila u Sloveniji.
Njegova rečenica pogodila me ravno u srce i potakla na razmišljanje.
On je izjavio citiravši Isusa: "JA SAM PUT,ISTINA I ŽIVOT...TKO SLIJEDI MENE IMAT ĆE ŽIVOT VJEČNI"(ispričavam se ako sam nešto krvo ovdje citirala slobodno me ispravite) Nakon taga citata rekao je rečenicu ....Ja ne bih htio biti u koži Budistima!
Ajme što to znači, zar nismo svi djeca Božja? zar je netko kriv ako je rođen van civilizacije kao Bušman? Pa kud idu oni po njegovim riječima? U propast?
Zar smo mi povlašteni po rođenju? :question: Pa ne biramo mi gdje ćemo se roditi i kada i u kojoj
vjeri??!!!
Zar nemamo svi istog Oca samo ga drugačije nazivamo?

Molim vas podijelite to samnom......... :hail:

Za mene ovakva svrha zemaljskog života – postizanje spasenja – nema smisla. Ne mogu zamisliti kako bi Bog, koji je bezkrajna ljubav, mogao ovako nešto sastaviti, niti u koju svrhu. :question: :nezna:

Slično pitanje sam postavio ovdje.

25 pro 2010 18:17
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Reg. korisnik

---------
Ako bi na osnovu jednog (ili 2,3) stiha zaključivali ovakve a i bilo koje druge stvari, došli bi u zabludu. Božju volju je jako teško spoznati u cjelini. Naši kapaciteti su limitirani, tako da na mnoge stvari ne možemo sa 100 %-tnom sigurnošću dobiti točne odgovore. Ja bih o ovoj temi rekao samo par stvari, u ovom trenutku.

1. Najvažnija stvar u našim životima je zadobiti spasenje(vječni život) ;
2. NE TREBA suditi nikom, da ne bi nama Bog sudio;
3. Ima u bibliji dosta stihovi koji govore da nije jedino mjerilo spasenja - vjera u Krista, već se spominju i neznabošci koji se spašavaju po svojoj savjesti, takođe i otali vjernica kojima će mjera biti srce i bubrezi koji će se staviti na Božju vagu.
4. Ima divnih ljudi i van Kršćanstva, a Bog je bezgranično pravedan, tako da ne vjerujem da će bilo ko biti oštećen ni u pogledu nagrade, ni kazne. Sve će to biti urađeno u milimetar.

Gospodin sa svima.

17 ruj 2011 08:18
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: