Sada je: 17 lip 2019 23:01.

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani? 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Re: Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani?
:) Vjera ...jesam li i ja opterećena sa prosuđivanjem, osuđivanjem,ne poznavanjem,dokazivanjem,prepucavanjem,pametovanjem,psovanjem,lutanjem,strahovanjem,sumnjanjem .....a što mi se može dogoditi u povjerenju da mi Bog svaku vlas poznaje...tko sam ja ...kršćan/in-ka... a kad nisam u svemu ovome, kad sam mirna tiha, zar nisam u karaljevstvu sa samom sobom i sa Bogom..oslobođena od svih primisli...oooo da sam i ćešće u sebi sa Bogom i kraljujem sa Njim u sebi sa Njim... a ON PREDIVAN I BESKRAJAN ..SVOJE BEZGRANIČNOSTI DJELI SVAKOM TKO HOĆE ..I ŽELI DA GA IMA !!! :bighug

19 ruj 2011 21:29
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Elvap je napisao/la:
Ima u bibliji dosta stihovi koji govore da nije jedino mjerilo spasenja - vjera u Krista

Ali recimo protestanti /luterani/ kažu, da je dovoljno vjera - sola fide i, da spašenje dođe samo miloščom božjom, a ne po našim dobrim djelima - sola gratia.
Makar, da kažu sola Scriptura, oni u cjelini ne poštuju biblije.
Izvini težko govorim, vas budem čitala, ako budete nešto razgovarali.
Hvala in božji blagoslov! smjesko kriza

19 ruj 2011 21:58
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Draga Marta, ne ustručavaj se pisati...:)....piši na svom materinjem jeziku kao i dosada....;)

20 ruj 2011 02:01
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Draga Marta, naš brat Administrator mi je otkrio veliku stvar - Google prevoditelj. Tako da slobodno piši na Slovenačkom a ja ću pomoću tog programa prevesti na svoj.
Citat:
Citat:
Elvap je napisao/la:
Ima u bibliji dosta stihovi koji govore da nije jedino mjerilo spasenja - vjera u Krista

Marta 19 ruj 2011 20:58
Ali recimo protestanti /luterani/ kažu, da je dovoljno vjera - sola fide i, da spašenje dođe samo miloščom božjom, a ne po našim dobrim djelima - sola gratia.
Makar, da kažu sola Scriptura, oni u cjelini ne poštuju biblije.
Izvini težko govorim, vas budem čitala, ako budete nešto razgovarali.

Kad sam rekao ne samo vjera u Krista, nisam mislio na specifična vjerovanja bilo koje denominacije u Svjetu. Jer takvih tumačenja ima na stotine, već sam mislio na mjerilo Božje opisano u St.Zavjetu>
Jerem. 11:20 ; 12:2 ; 17:10 ; 20:12 ; Joel 2:13 ; Danilo 5:26-28 ; Psalam 62:9 ; Jerem. 6:30 ; Jezek. 5:1. Znači ovde je opisano jedno merilo čovekove ispravnosti, gde ga nigde više ne možemo naći u bibliji. To je Božja vaga. I kada na nju budemo stali onda ćemo precizno znati koliko smo dobri bili u Bogu!
Ja ovo temeljim na par stvari:
1) Bog bolje poznaje nas nego mi sami sebe,
2) Mnogi znaju da Bog postoji i mogu sve ispunjavati čisto materijalistički. Zarad spasenja. To je lepo primetio sotona u priči o Jovu, kada je rekao Bogu ''a zašto te Jov toliko štuje....zato što si mu dao sve''.
3) U Otkrovenju piše da nam Krist donosi našu platu, po knjigama koje su se otvorile. E u tim knjigama piše svaki detalj našeg života.
4) Svaki čovjek je subjektivan. Pre svega uvek bolje misli o sebi, nego što drugi misle. I zaključke donosi iz svog mentalnog sklopa, a on vrlo često nije idealan.

Božja vaga sve ovo anulira. Ona će suditi ne po djelima, ne po vjeri, ne po prilozima, ne po..... već po suštini našeg bića, koje ponavljam ni mi sami nekada ne upoznamo za cio naš život!

Ne sumljam da će biti i drugačijih tumačenja navedenih stihova. Pa nisu ljudi bez razloga raspeli Krista na više tisuća denominacija, iako je i jedna biblija i jedan Bog i jedan Isus Krist.
Puno te pozdravljam jednim lepim stihom> Propovednik 7:29.
Gospodin s tobom

20 ruj 2011 16:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Evo draga Marta samo još nešto. Slučajno sam surfovao po forumi i pogledaj šta sam pronašao>
Citat:
druga_maja 26 sij 2011 00:31
I ja sam se dosad dosta puta uvjerila da osobe za koje sam mislila da vode izvanredan duhovni život, osobe koje obiluju jednim mirom i radošću koje šire oko sebe, zapravo ne samo da nisu iznutra takve, nego čine stvari toliko gadne i odurne da oni koji nemaju nikakav duhovni život to ne bi radili! Jako me preplaše takve situacije, jer onda s jedne strane nekako izgubim povjerenje da uopće postoje ljudi koji su takvi kakvima se čine, a s druge strane preplavi me neki osjećaj ravnodušnosti prema duhovnosti, mislim si ma što uopće treba ta vjera i čemu duhovnost, ljudi koji nisu "pobožni" su normalniji...

To su velike napasti...
Sveti Ivan od Križa spominje ljude koji imaju sve molitvenike, preporučuju ove i one molitve, savjetuju dobro, mudro govore, daju dojam da žive iskren i dubok duhovni život, a u tome su toliko dobri da i sami sebe zavaraju! I zapravo zaborave da sve ono što govore drugima sami ne čine... NPR, kažu svakako treba moliti krunicu svaki dan, a sami je nisu izmolili tjednima... (banalan primjer).

E upravo o tome sam ti ja govorio. Tu jedino pomaže Božja vaga. Jer čovek sve drži. Bez mane je apsolutno. I sada na osnovu čega mu suditi. Ima vjeru, ima dela. Ali je to interešđijski, materijalistički, profiterski. Ova sestra je dala primer gde se osoba otkrila, ali ima puno primera da se nikada ne otkrije!

Izvinjavam se sestri Maji što sam koristio njen post. Ali odličan je bio za moj primer duhovnosti čoveka.

20 ruj 2011 17:06
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Elvap je napisao/la:
Evo draga Marta samo još nešto. Slučajno sam surfovao po forumi i pogledaj šta sam pronašao>
Citat:
druga_maja 26 sij 2011 00:31
I ja sam se dosad dosta puta uvjerila da osobe za koje sam mislila da vode izvanredan duhovni život, osobe koje obiluju jednim mirom i radošću koje šire oko sebe, zapravo ne samo da nisu iznutra takve, nego čine stvari toliko gadne i odurne da oni koji nemaju nikakav duhovni život to ne bi radili! Jako me preplaše takve situacije, jer onda s jedne strane nekako izgubim povjerenje da uopće postoje ljudi koji su takvi kakvima se čine, a s druge strane preplavi me neki osjećaj ravnodušnosti prema duhovnosti, mislim si ma što uopće treba ta vjera i čemu duhovnost, ljudi koji nisu "pobožni" su normalniji...

To su velike napasti...
Sveti Ivan od Križa spominje ljude koji imaju sve molitvenike, preporučuju ove i one molitve, savjetuju dobro, mudro govore, daju dojam da žive iskren i dubok duhovni život, a u tome su toliko dobri da i sami sebe zavaraju! I zapravo zaborave da sve ono što govore drugima sami ne čine... NPR, kažu svakako treba moliti krunicu svaki dan, a sami je nisu izmolili tjednima... (banalan primjer).

E upravo o tome sam ti ja govorio. Tu jedino pomaže Božja vaga. Jer čovek sve drži. Bez mane je apsolutno. I sada na osnovu čega mu suditi. Ima vjeru, ima dela. Ali je to interešđijski, materijalistički, profiterski. Ova sestra je dala primer gde se osoba otkrila, ali ima puno primera da se nikada ne otkrije!

Izvinjavam se sestri Maji što sam koristio njen post. Ali odličan je bio za moj primer duhovnosti čoveka.

Ja, vse to na žalost obstoja, ampak Jezus nas uči, da ljubimo vse ljudi - tudi naše neprijatelje.

Ni na nas, da sodimo bilo kojega človeka, ker Jezus nam pravi:
Lk 6,37
37"Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se.

ker sodil nas bo Bog po tem, koliko smo ljubili.
Vsak vernik, ako je pravi, neće radit nešto slabo več zato, jer voli Boga.
Jezus je Bog, on vidi v naše srce - Njemu ne moremo lagati.
Za naše brate v Jezusu Kristusu (mi vsi smo med seboj bratje in sestre v Kristusu), ako vidimo, da nekaj ne štima moramo molit, jim pomagat in jih ljubiti in ne obsojat.
Jak 4
11Ne ogovarajte, braćo, jedni druge! Tko ogovara ili sudi brata svoga, ogovara i sudi Zakon. A sudiš li Zakon, nisi vršitelj nego sudac Zakona. 12Jedan je Zakonodavac i Sudac: Onaj koji može spasiti i pogubiti. A tko si ti da sudiš bližnjega?

Sicer pa moramo brata opozoriti, ako greši , ako nas ne posluša, pravi Jezus v:
Mt 18
15"Pogriješi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo. 16Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. 17Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik."

Se čujemo još kasnije.

Bog te blagoslovi!

21 ruj 2011 11:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dosta stihova u bibliji govori da ne sudimo, ogovaramo, prosuđujemo, već suprotno da se volimo, poštujemo i pomažemo. Zato ja i navodim onu čuvenu Božju vagu, na koju će svako stati i biti izmeren - a meri se srce i bubrezi. Samo to je figurativno rečeno. Bog je tu mislio na naš um, dušu i telo - Onakvi kakvi smo stvarno, a ne kakvim se predstavljamo.

Gospodin sa svima, jer će se onda ljudi više voleti i uzajamno pomagati.

21 ruj 2011 12:23
Profil Pošalji e-mail
VIP član

DamirZg1 je napisao/la:
Draga Marta, ne ustručavaj se pisati...:)....piši na svom materinjem jeziku kao i dosada....;)

Damir :sll: hvala,

Bog te blagoslovi! smjesko kriza :love:

21 ruj 2011 20:31
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Poslanica Jude apostola - - Jd
1:5 :Želim vas podsjetiti, premda jednom zauvijek sve znate, kako je Gospodin izbavio narod iz Egipta, a zatim uništio nevjerne.

Prva Ivanova poslanica - - 1 Iv
2:22-23 :Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca.

4:2-3 :Po ovom prepoznajete Duha Božjega: svaki duh koji ispovijeda da je Isus Krist došao u tijelu, od Boga je. A nijedan duh koji ne ispovijeda takva Isusa, nije od Boga: on je Antikristov, a za nj ste čuli da dolazi i sad je već na svijetu.

5:12 :Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života. ZAKLJUČAK

Druga Ivanova poslanica - - 2 Iv
1:7 :Jer iziđoše na svijet mnogi zavodnici koji ne ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu. To je zavodnik i Antikrist.

1:9-10 :Tko god pretjera i ne ostane u nauku Kristovu, nema Boga. Tko ostaje u nauku, ima i Oca i Sina. Ako tko dolazi k vama i ne donosi tog nauka, ne primajte ga u kuću i ne pozdravljajte ga.

Prva Petrova poslanica - - 1 Pt
4:17 :Ta vrijeme je da započne Sud - od doma Božjega. No ako već od vas započinje, kakav je onda svršetak onih što nisu poslušni Božjem evanđelju?

Druga Petrova poslanica - - 2 Pt
3:7 :A sadašnja nebesa i zemlja istom su riječju pohranjena za oganj i čuvaju se za Dan suda i propasti bezbožnih ljudi.

itd...itd
znaci biblija govori sve o nevjernicima i nekršćanima. Im on a highway to hell :happy:

10 srp 2012 23:31
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Brate, kad stigneš rastumači nam ove stihove. I ko se spasava u stihovima 11, 14, 15, 26, 27, 28 i 29.
Hvala, Bog

11 Jer Bog ne gleda, tko je tko. 12 Koji god bez zakona sagriješiše, bez zakona će i propasti, i kojigod sagriješiše pod zakonom, po zakonu će se suditi. 13 Jer pred Bogom nijesu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon. 14 Jer kad neznabošci, koji nemaju zakona, po naravi čine ono, što je po zakonu, onda su oni, koji nemaju zakona, sami sebi zakon. 15 Oni dokazuju, da je ono, što zakon zapovijeda, napisano u srcima njihovim. Savjest njihova svjedoči im, i misli, koje se među sobom tuže ili i brane, 16 Na dan, kad Bog bude sudio tajne ljudske prema evanđelju mojemu po Isusu Kristu.

17 Ti se zoveš Židov, oslanjaš se na zakon, hvališ se Bogom, 18 I poznaješ njegovu volju. U zakonu poučen znaš, što je dobro i zlo; 19 I misliš, da si vođa slijepima, svjetlost onima, koji su u tami, 20 Odgojitelj nerazumnima, učitelj djeci, koji u zakonu ima pravilo spoznanje i istine; 21 Drugoga učiš, a samoga sebe ne učiš; 22 Propovijedaš, da se ne smije krasti, a kradeš. Veliš, da se ne čini preljuba, a činiš preljubu. Odurni su ti idoli, a kradeš iz hrama; 23 Hvali; se zakonom, a sramotiš Boga prijestupom zakona, 24 Jer se krivnjom vašom grdi ime Božje među neznabošcima, kako je pisano.

25 Obrezanje koristi, ako zakon držiš. Ako li si prestupnik zakona, obrezanje je tvoje postalo neobrezanje. 26 Ako dakle neobrezanik vrši propise zakona, neće li mu se onda neobrezanje smatrati za obrezanje? 27 I onaj koji je od roda neobrezan i vrši zakon, osudit će tebe, koji si sa slovima i obrezanjem prestupnik zakona. 28 Jer nije onaj Židov, koji je to samo izvana, i nije ono obrezanje, koje biva samo izvana, na tijelu; 29 Nego je ono Židov, koji je to iznutra, i obrezanje je obrezanje srca, duhom, a ne slovom. Tu je priznanje, ne od ljudi, nego od Boga. (Rimljanima 2 glava)

11 srp 2012 07:54
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: