Sada je: 17 lip 2019 23:19.

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Da li u Kraljevstvo nebesko idu samo kršćani?
To govori skroz drugu stvar ali dolazi do pitanja šta je ispravni pogled pogled iz poslanica apostola ili iz poslanica rimljanima jer su kondradiktorne.

11 srp 2012 10:48
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spasit će se samo Kršćani.
Točnije jako malo Kršćana.

Matej 7,14 O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!

Poganimi će svi imati glas evanđelja.
Jer poganski bogovi nisu bogovi.
Jer samo je Jedan Boga Otac Jahve.
Buda nije Jahve.
I tko ne povjeruje i u Sina Božjega - neće biti spašen.

13 kol 2012 06:25
Profil Pošalji e-mail
VIP član

student.stalni je napisao/la:

Matej 7,14 O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!

Buda nije Jahve.

To je res "uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze! ", ampak jaz sem prepričana, da bo prišel v nebesa tudi marsikateri, ki ni nikoli slišal, ali spoznal Boga, kajti spoznati Boga je milost, ki je vsak v življenju ni deležen pa mogoče zato ni sam kriv.
Ali misliš, da bi moral biti pogubljen nekdo , čeprav je pošteno živel, ni lagal, ni kradel, delal je le dobra dela, ljubil je vse ljudi in svet okoli sebe....... ?
Mogoče bi prebral 1 Kor 13, 1-13, kjer sv. Pavel lepo pove:
1 Kad bih sve jezike ljudske govorio
i anđeoske,
a ljubavi ne bih imao,
bio bih mjed što ječi
ili cimbal što zveči.................
4 Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvasta,
ne nadima se;
5 nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;..............
13 A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav
.

Naš Bog je LJUBEZEN !!!
Aleluja, Aleluja, Aleluja !!!

slika

13 kol 2012 12:51
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Prekrasno rečeno, Marta.

:hug:

13 kol 2012 13:00
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Reg. korisnik

Svatko tko radi pravo bilo kršćanin, budista, musliman, ateista… ići će u kraljevstvo nebesko.
Naš Bog nije Bog s bejzbol palicom u ruci već je Bog ljubavi, „ jer Bog je ljubav… „ Bog nikoga ne osuđuje na pakao, već duša sama sebe osuđuje jer ne može gledati, ne može biti prisutna, ne može podnijeti ( njezini grijesi ) blizinu Božju.
Svakome prema djelima njegovim bez obzira na vjeru ili ne vejeru.

11 tra 2013 14:56
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

student.stalni je napisao/la:

Buda nije Jahve.

A koja je krivica vernika koji je rođen u zemlji gde je 99 % vernika nehrišćani. U selu gde su 100 % nehrišćani. Nikada u životu nije video bibliju....... a pri tom je dobar, pošten, vredan i moralan čovek?
Pozdrav

12 tra 2013 08:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Čekam odgovor stalni sudente. A do tada da i ja malo nešto postiram:
Nema krivice. I među tim ljudima ima dobrih i poštenih ljudi. Možda mnogo bolji od onih koji su svoju prvu bibliju dobili sa 10 godina i rođeni u gradu (zemlji) gde je 99 % stanovništva Hrišćani.
Tako da će se i oni spasiti bez Hrista. Svojim karakterom, mislima i delanjem u svom životu. Časnim, poštenim i dobrim.

22 tra 2013 08:27
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Tonka , oprosti ali , kad si ti pročitao Biliju zadnji put, to što si napisao je u totalnoj suprotnosti sa Biblijom .
Matej 10.32-38
"Tko god se, dakle, prizna mojim pred ljudima, priznat ću se i ja njegovim pred Ocem, koji je na nebesima.
A tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima.
Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.
Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.
Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan.
Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan."

Ivan poglavlje 3:
1-7
Bijaše među farizejima čovjek imenom Nikodem, ugledan Židov.
On dođe Isusu obnoć i reče mu: "Rabbi, znamo da si od Boga došao kao učitelj jer nitko ne može činiti znamenja kakva ti činiš ako Bog nije s njime."
Odgovori mu Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!"
Kaže mu Nikodem: "Kako se čovjek može roditi kad je star? Zar može po drugi put ući u utrobu majke svoje i roditi se?"
Odgovori Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha, ne može ući u kraljevstvo Božje.
Što je od tijela rođeno, tijelo je; i što je od Duha rođeno, duh je.
Ne čudi se što ti rekoh: Treba da se rodite nanovo, odozgor.
14-18
I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji
da svaki koji vjeruje u njemu ima život vječni.
Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.
Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega.
35-36
Otac ljubi Sina i sve je predao u ruku njegovu.
Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu." - tj. budisti, muslimani, židovi, ateisti koji su čuli a nisu prihvatili evanđelje i pokrstili se sudeći po bibliji neće u raj.

Ovo gore napisano kazuje šta će se desiti sa kršćanima koji se stide Isusa i njegovoga učenja te nevrše njegovu volju kao i sa ljudima koji imaju priliku čuti Evanđelje i postati Isusovi a ne prihvaćaju ga - NEĆE VIDIT KRALJESTVA BOŽIJEGA
Što se tiče dobrih i poštenih ljudi koji nikad u svom životu nisu vidili Biblije i čuli Radosnu vijest ,o tome Sveto pismo ništa ne govori pa nemožemo sa sigurnošću znati šta će biti sa takvim ljudima te stoga raspravljati o tome šta će Bog učinit jednostavno je smiješno - neznamo. Treba molit Boga da im ne sudi prema ovom gornjem kriteriju i širit Radosnu vijest što više. smjesko rukuje

04 tra 2014 15:58
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Tonka je napisao/la:
Svatko tko radi pravo bilo kršćanin, budista, musliman, ateista… ići će u kraljevstvo nebesko.
Naš Bog nije Bog s bejzbol palicom u ruci već je Bog ljubavi, „ jer Bog je ljubav… „ Bog nikoga ne osuđuje na pakao, već duša sama sebe osuđuje jer ne može gledati, ne može biti prisutna, ne može podnijeti ( njezini grijesi ) blizinu Božju.
Svakome prema djelima njegovim bez obzira na vjeru ili ne vejeru.

Mislim da ste svi koji negirate studenta u krivu

zaboravljate VSAŽNE članke naše vjere, dogme naše vjere - istočni grijeh i krštenje
zašto idemo u pakao ako se ne krstimo- zbog istočnog , iskonskog grijeha naših predaka
ako nije tako, onda nam krštenja za spasenje ne treba!

čemu krštenje ako nema izvornog grijeha i potrebe krštenja?

ako kažemo da nema istočnog grijeha koji sve vodi u smrt onda govrima protiv nauka KC!

znači, tko nije kršten u ime Oca i SINA i Duha svetoga neće vidjeti Sina na nebu koji sjedi sdesne Ocu

16 tra 2014 16:05
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Elvap je napisao/la:
Čekam odgovor stalni sudente. A do tada da i ja malo nešto postiram:
Nema krivice. I među tim ljudima ima dobrih i poštenih ljudi. Možda mnogo bolji od onih koji su svoju prvu bibliju dobili sa 10 godina i rođeni u gradu (zemlji) gde je 99 % stanovništva Hrišćani.
Tako da će se i oni spasiti bez Hrista. Svojim karakterom, mislima i delanjem u svom životu. Časnim, poštenim i dobrim.

svi smo griješni i svi mi imamo krivice po ISKONSKOM GRIJEHU praroditelja
za adama i evu si čuo

jesi li katolik (ili kršćanin )?
jel te tvoja vjera uči i nauk KC šta je iskonski grijeh i potreba za krštenjem?

čemu sakrament krštenja uopće??

16 tra 2014 16:07
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: