Sada je: 23 lis 2019 16:17.

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
 Depresija. Pomoć molim! 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
---------
Post Depresija. Pomoć molim!
Pozdrav, kako bih vam detaljnije opisao svoje mentalno stanje kopirat ću pismo koje koje sam poslao svojoj psihologici:Poštovana psihologice, kako bih vam dao bolji uvid u moje mentalne poteškoće odlučio sam napisati neki kronološki slijed događaja kako je sve počelo ( koliko se mogu sjetiti ) i što me to najviše muči. Dakle oduvijek sam bio dosta povučen, samokritičan i nesiguran, no to mi nije stvaralo tolike probleme. Pred kraj srednje škole počeo sam pušiti a nakon završetka srednje škole mogu reći da sam upao u jedno loše društvo iz sela ( dakle nisu loši bili po nekom nasilju već po tome što su puno pili i nekako nisu imali neke više ciljeve, bili su stariji od mene i nisam se baš osjećao kao da u to društvo pripadam upravo zbog alkohola i cigara jer me je savjest dosta mučila po tom pitanju a možda je to i glavni uzrok današnjih mentalnih poteškoća ). U međuvremenu sam proučavao i istraživao neke istočnjačke religije, te tz. New Age religiju točnije zakon privlačnosti koji se temelji na tome da slično privlači slično te da se kontroliranjem vlastitih misli može privući u vlastiti život sve što čovjek želi. To je isto dosta negativno utjecalo na moj um jer sam na temelju nekih vlastitih iskustava zaključio da taj zakon stvarno djeluje. Npr. stalno sam razmišljao o tim New Age pojmovima recimo o reinkarnaciji, van tjelesnim iskustvima ( kojeg sam također doživio ) te prilikom jednog odlaska na kupanje sasvim slučajno mi priđe neki čovjek koji je skupljao boce te mi počne pričati o tim stvarima o kojima ja cijelo vrijeme razmišljam što po ovome zakonu nije slučajnost odnosno ja sam to privukao u svoje iskustvo. Dakle to nije ništa loše ako su vam misli pozitivne međutim ja sam oduvijek bio i skeptičan i bojažljiv te me je jako zabrinjavalo to što pušim pa sam se tako bojao da ću u svoj život privući rak te sam potpuno usvojio jedan takav „magični“ način razmišljanja što mi je kasnije počelo smetati jer sam gotovo izgubio svoj razum i stalno sam se brinuo o čemu razmišljam te sam počeo kontrolirati svoje misli što je me je vjerojatno i dovelo do ove situacije. Također sam počeo izbjegavati i potiskivati svoje negativne emocije. Nekako paralelno s tim nastavio sam izlaske s tim društvom iz sela, dosta sam pio i pušio ( iako samo vikendom ) te me je savjest zbog trovanja svog tijela sve jače i jače „pekla“ ( upravo zato što sam oduvijek bio bojažljiv, dosta oprezan i nisam bio sklon takvim stvarima ). I tako jedne noći pred spavanje ( mislim da je bila nedjelja ) dok sam razmišljao o svemu osjetio sam takvu grižnju savjesti i takav bol u srcu ( težak osjećaj krivnje, srama, neke oblik mržnje prema sebi, osude ) koji traje do dan danas ( negdje 4-5 godina ). Nakon toga sve se je totalno promijenilo. Po noći više nisam mogao spavati; stalno sam sanjao užasne noćne more i doživljavao paralize sna (Paraliza sna ili paraliza spavanja trenutačna je nemogućnost osobe da pomiče tijelo, a potpuno je svjesna svega što se događa. Ovaj fenomen objašnjava se medicinski ali i paranormalno) te i u dva navrata van tjelesno iskustvo što me je dosta uzdrmalo jer nikad nisam vjerovao u takve stvari. Iako nisam siguran dali su noćne more počele negdje 2-3 tjedna prije te noći ( nedjelje ). Po danu sam gotovo jedva pa funkcionirao obavljajući samo najnužnije poslove a u svim stvarima u kojima sam prije uživao izgubio sam zadovoljstvo. Počeo sam se sve više povlačiti u sebe, cigare sam pušio sve više jer mi je to bio neki način da barem na kratko pobjegnem od tog bola no sa svakom zapaljenom cigarom ta samokritičnost se povećavala. U društvu više nisam bio isti, nisam se mogao ni malo opustiti , stalno napet, ukočen, zabrinut, u svom svijetu ( nisam mogao se uključit u neki razgovor pa ni nasmijat koliko su me te emocije patile ). Život mi je postao besciljan odnosno svako slobodno vrijeme sam koristio da se oslobodim te patnje odlazeći u svoju sobu i čitajući slična iskustva ljudi, slušajući meditacije i slično. Pokušao sam svašta; od odlaska u Međugorje, na more , slušanja duhovnih učenja i meditacija, tjelovježbi, dolazaka kod vas ali ništa do dan danas mi nije pomoglo, dapače smatram da mi je emocionalno stanje još gore. Znači i sada kad vam ovo pišem osjećam jaki osjećaj krivnje, grižnje savjesti „knedlu“ u grlu, čudan osjećaj u stomaku ( strah, zabrinutost ) te smatram da mi je percepcija stvarnosti iskrivljena; recimo po utjecajem tih jakih osjećaja kao da izgubim osjetilo njuha ( naprimjer ne osjetim mirise u kući a kad me malo popusti ta negativnost, sve bude drugačije ) i također cijelo tijelo mi je u „grču“. Bol se je povećala nakon što je otac prošle godine teško obolio; također niz užasnih iskustava a bojim se da me najgore tek čeka. Možda je to sve i zbog nekih negativnih događaja u djetinjstvu ( ako se sjećate što smo pričali zadnji put prije Nove Godine ). Evo ovo sam Vam napisao kako bi imali možda malo bolji uvid u moje probleme iako sam vam više-manje sve ispričao, nadam se da ću se nekako oslobodit tog emocionalnog tereta jer mi on život čini preteškim; ne mogu se na ništa koncentrirati, prisilne negativne misli su konstantne i ne mogu ih se riješiti, tijelo mi je stalno ukočeno; stalni osjećaj težine, teško se krećem, pritisak u glavi bezvoljnost za bilo šta ( moram se prisiljavat na sve aktivnosti ) , nesretan stalno i još mnogo toga.

Na ovo bih još dodao: emocionalna bol ( mržnja prema sebi, osuda, krivnja, sram, panični napadaji, anksioznost i želja da pobjegnem od svega toga ) je stalno prisutna 0-24, varira u intenzitetima, nuspojave; jako otežano disanje, osjećaj pritiska u prsima, insomanija, gubitak njuha, iskrivljen i nestvaran doživljaj stvarnosti, beznađe, nemogućnost koncentiriranja, strah od smrti, jaka bol u zadnjem dijelu glave te oko srca, trnci po cijelom tijelu.
I prilikom najgoreg paničnog napadaja intelektualno sam svjestan svega što mi se dešava i dobro sam upućen u sve to no ne mogu si nikako pomoći.
Otac boluje od raka i stanje mu je dosta loše te mi je to dodatno uzrokovalo bol ( njegovo plakanje, ispadi bijesa, čekanje nalaza, neizvjesnost ). "Otpisan" je od strane doktora.
U djetinjstvu sam doživio određene traume ( svađe između roditelja, alkoholizam jednog od njih, no to je sve prošlo, vjerojatno i to ima određeni utjecaj na moje današnje stanje iako sam to prebolio odavno ).
Zbog jednog mog ne moralnog čina odnosno loše namjere savjest me je počela jako "grist"i, nesvjesno sam potisnuo svu tu bol i ona mi sada niakko neda mira.
Uz sve moje znanje koje sam skupio u ovih 5 godina borbe s depresijom dakle nisam si u mogućnosti pomoći sam. ( Vjerujte da sam dobro proučio šta mi se dešava, od psihologije do duhovnosti ).
Posjetio sam i psihijatra, on mi je prepisao antidepresive no kad sam pročitao moguće štetne posljedice odbio sam ih piti. Prilikom teških napadaja uzmem samo helex. Možda je i tu greška što nisam barem mjesec dana pio antidepresive ali znam da to nije riješenje jer uzrok se ne može otkloniti na taj način.
Jedno vrijeme sam mislio da sam opsjednut jer su snovi bili toliko ružni tzv. paralize sna toliko učestale da sam se bojao uopće zaspat.
New Age duhovnost koju sam na svoju ruku prakticirao ( odnsno pokušao prakticirat ) mi je jako naštetila. Radi se o učenjima o zakonu privlačnosti te o Eckhartu Tolle-u. Mozak sam si isprao s tim idejama o prosjvetljnjenju ( lažno jatsvo, iluzija stvarnosti i sl.

Evo molim vas za savjete što da učinim. Kako da oprostim sebi? Jer vjerujem da korijen sve te boli je mržnja prema sebi.. Bio sam sasvim normalan čovjek do negdje svoje 19-20 godine tada je sve to nekako počelo. Najlješi dani moje mladosti ( 20-25 ) su izgubljeni jer nisam ni jedan svoj cilj ostvario, a svaki dan mi je patnja bio. Borba s vlastitim umom.

23 ožu 2019 08:20
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: