Sada je: 25 ožu 2019 05:46.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 DEVETDNEVNICA H KARMELSKI MATERI BOŽJI 
Autor/ica Poruka
VIP član

Post DEVETDNEVNICA H KARMELSKI MATERI BOŽJI
DEVETDNEVNICA H KARMELSKI MATERI BOŽJI

O najslavnejša Kraljica nebes in zemlje!
Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje!Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem? Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš. Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje. Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja! V Tvojo slavo želim živeti in umreti v svetem škapulirju.
Amen.

1.dan
»Ljubite Marijo«! Iz te ljubezni ne nehajte črpati moči za svoja srca. Za vas in po vas, naj se izkaže Mati vsem, ki so žejni njenega materinskega varstva«!
Janez Pavel II.

Marija, naša Mati in kras Karmela! Prikazala si se preroku Eliju
v obliki svetega oblaka, ki se je dvigal nad morjem in napojil izsušeno zemljo z obilnim dežjem. Ponižno Te prosimo, izprosi nam obilnih nebeških milosti, ki bodo krasile naše duše, da bi obrodile stokratne sadove svetih kreposti in dobrih del ter, da bi služili Bogu v veri in ljubezni ter se že v tem življenju mogli tolažiti z upanjem, da ga bomo gledali v srečni večnosti.
V Tvoje materinske roke izročamo svoje potrebe in namene te devetdnevnice z upanjem, da ne zavržeš naše prošnje, najboljša in najnežnejša Mati.
Amen

Oče naš… Zdrava Marija… Slava Očetu…

Zadnja izmjena: marta; 08 srp 2011 17:23; ukupno mijenjano 1 put/a.

08 srp 2011 07:47
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: DEVETDNEVNICA H KARMELSKI MATERI BOŽJI
slika

Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje!Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem? Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš. Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje. Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja! V Tvojo slavo želim živeti in umreti v svetem škapulirju. Amen.

2.dan
»Ne bojmo se, da nam Marija zasenči kristusa. Ona je zato Božja Mati, da bi nas vodila k Njemu«
Kardinal:Štefan Wysznski

Marija, zvezda Karmela in naša Mati, ki s posebno ljubeznijo spremljaš otroke oblečene v sveti škapulir. Obiskuješ njihove duše in jih tolažiš z besedo in z zgledom. Izprosi nam, o naša Kraljica, da bi Tvoj Sin in naš Gospod, Jezus Kristus, s svojo Božjo svetlobo razpršil temine našega razuma, da bi spoznali vrednost Njegove ljubezni do nas in ga z vsem srcem ljubili.
Naj doumemo daljnosežnost svojih dolžnosti in jih vestno izpolnjujemo, da bi vse misli ter dejanja usmerjali k večji Božji slavi in v korist bližnjim.
Kleče pred Tvojim prestolom Ti izročamo vse, kar nas teži, vznemirja in boli. Zaupamo, da vse to sprejmeš, kot Mati in našim dušam ter srcem daješ neskaljen mir.
Amen

08 srp 2011 17:18
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Dnevi med letom, ko lahko pridobimo popolni odpustek.

16. julija je glavni praznik Karmelske Matere božje.
Na ta dan morejo člani bratovščine prejeti popolni odpustek za sebe, ali za umrle.

Poleg tega lahko prejmejo popolni odpustek še:

Na dan vstopa v karmelsko bratovščino.

Na praznik Jezusovega darovanja 2. 2.

Na praznik sv. Jožefa 19.3.

Na praznik Gospodovega oznanjenja 25.3

Na Veliko noč.

Na nedeljo Božjega usmiljenja.

Na god sv. Elija 20.7.

Na praznik Marijinega vnebovzetja 15.8.

Na praznik Marijinega rojstva 8.9.

Na god sv. Terezije Deteta Jezusa 1.10.

Na god sv. Terezije Avilske 15.10.

Na dan vseh svetih karmelskega reda 14.11.

Na dan vseh rajnih karmelskega reda 15.11.

Na god sv. Janeza od Križa 14.12.

Na Božič 25.12.

Kako in kdaj dobimo popolni odpustek, so od leta 1967 nova cerkvena določila.

»Za dosego popolnega odpustka, moramo opraviti delo, ki je obdarjeno z odpustkom in izpolniti tri pogoje:

- Opraviti zakramentalno spoved
- Prejeti sveto obhajilo in
- Moliti v papežev namen.

Zahteva se poleg tega tudi, da nismo navezani na kateri koli, niti na mali greh.
Kadar nimamo takega popolnega razpoloženja, ali ne izpolnimo zapovedanih pogojev, je odpustek samo delen.«

08 srp 2011 17:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje!Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem? Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš. Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje. Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja!
V Tvojo slavo želim živeti in umreti v svetem škapulirju.
Amen.

3. dan
»Mati se nikoli ne oddalji – ne od zibelke, niti od Kalvarije, niti ne od groba svojega otroka«

Kardinal Štefan Wyszynski

Marija, učiteljica Karmela in naša Mati! Polna dobrote za nas. Prosimo te, o naša Gospa, spremeni naše duše v Božja svetišča, da bi okrašeni s cvetovi kreposti in dobrih del mogli vredno sprejeti Božje veličastvo. Slavili in ljubili naj bi Boga ter mu zvesto služili in nikoli ne umazali dušnih svetišč z grešnimi navezanostmi do stvari.
O, Mati! V nas je toliko slabosti, uboštva in teme. Ti lahko utrdiš naše duše in srca.
Popolnoma ti zaupamo.
Amen!

09 srp 2011 03:59
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:
"Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje! Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem?
Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš.
Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje.
Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja!
Amen.

4. dan
"Marijina vdanost pod križem, pomaga vsemu svetu"

Marija, kras Karmela in naša Mati, ki si zaščitila s svojim svetim imenom otroke ogrnjene s Tvojo sveto obleko, v dokaz svoje posebne ljubezni. Ponižno te prosimo, zbudi v naših srcih željo, da bi v svojih stiskah in življenjskih nevšečnostih pri Tebi iskali pomoči, tolažbe in opore.

O, Mati usmiljena, s svojim življenjem in vzorom nas spodbujaj h krepostim in dobrim delom, da bi postali vredni imenovati se Tvoji sinovi in hčere ter bili zapisani v knjigi življenja.

Usliši naše prošnje. Na Kalvariji si v velikih bolečinah postala naša Mati. Ti najbolje razumeš naše trpljenje. Varuj nas pred skušnjavami hudobnega duha in nam pokaži Sonce radosti – svojega Sina, Jezusa Kristusa.
Amen

10 srp 2011 03:44
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:
"Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje! Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem?
Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš.
Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje.
Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja!
Amen.

5. dan
»Kako zelo spreminja Marija današnji svet. Koliko modrih in razumnih ljudi se boji govoriti o ubogi deklici iz Nazareta, katero si je Bog izvolil za Mater svojemu Sinu«

kardinal Štefan Wyszynski

Marija trdnjava Karmela! S svojim varstvom si ščitila Karmelski red pred sovražniki in ga obvarovala uničenja. Ponižno Te prosimo, o Gospa in naša Srednica, brani nas pred sovražniki duše in telesa, da bi varno in v miru služili Bogu v Tvojo čast in slavo.

Kraljica Karmela! K Tebi prihajamo in v Tvoje Materinske roke polagamo svojo prihodnost, svojo Cerkev in svojo domovino.Pomagaj nam nositi križ in pokaži nam sijaj zmage resnice, dobrote, lepote in miru.
Amen.

12 srp 2011 05:25
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božja in naša Mati! K tebi dvigam svoje proseče roke in iz globine srca kličem:Kraljica svetega škapulirja, reši me, saj si ti vse moje upanje!Če me Ti ne uslišiš, h komu naj grem? Vem o dobra Mati, da Tvoje srce prisluhne mojim prošnjam. Božja vsemogočnost počiva v Tvojih rokah in jo lahko uporabljaš, kakor hočeš. Že vsa stoletja Te častimo, kot tolažnico žalostnih. Zavzemi se in s svojo močjo razprši moje trpljenje. Ozdravi in umiri mojo bolno dušo, o Mati, polna usmiljenja! V Tvojo slavo želim živeti in umreti v svetem škapulirju.
Amen.

6. dan
»Bog se ne želi darovati svetu drugače, kot edino po Mariji«

Marija Kraljica Karmela in naša Mati! Svojemu zvestemu služabniku Simonu Stocku si podarila sv. škapulir – znak rešenja in sinovstva. Obljubila si neštete milosti in Božji blagoslov vsem, ki bodo pobožno nosili to sveto obleko in izpolnjevali dolžnosti svojega stanu in posnemali Tvoje svete kreposti in postali Tvoji zvesti služabniki. Izprosi nam Te milosti, zlasti to, da bomo ob smrti sprejeti v večno slavo.
Kraljica sv. škapulirja, pomagaj nam, da postanejo tudi naše duše z nošenjem sv. škapulirja vedno bolj podobne Tebi in po Tebi Kristusu. V nas naj raste zaupanje Vate, da nam boš pomagala v življenjskih viharjih in v vsaki potrebi. Amen

12 srp 2011 05:56
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Amen.

7. dan
» Vedno, ko je zelo hudo, ko temine zagrinjajo zemljo in sonce že ugaša ter zvezde ne dajejo svetlobe, je potrebno vse izročiti Mariji«

Marija varuhinja in Mati Karmela! Iskreno Te prosimo mogočnega varstva v dušnih in telesnih težavah. Ne dopusti, da bi kdaj smrtno grešili in bili zavrženi od Boga.
Zagotovila si nam, da bo sveta obleka naše varstvo in ščit pred sovražnikom in nas obvarovala vsega zla, če jo spoštljivo nosimo.
Ponižno klečimo pred Teboj in zaupamo, da ne boš dopustila trpljenja in preizkušnje, ki presega naše moči, saj si najbolj ljubeča Mati.
Amen

13 srp 2011 05:48
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Amen.

8. dan
»Za Bogom nimamo nikogar, ki bi nam bil bližji, kot Mati učlovečenega Sina.Ko v svojem premišljevanju iščemo, s kom bi se pogovarjali, komu zaupali, s kom podelili svojo samoto – najbolje z Marijo«

Marija, kras Karmela in naša Mati!
Ko nam daješ to plemenito odlikovanje svoje ljubezni – sv. škapulir –nočeš v nas videti le svoje služabnike, ampak nas sprejemaš za svoje hčere in sinove. Prosimo Te, izprosi nam pri Jezusu milost, da bi e ne žalostili, ampak Ti bili v veselje.
Mati, Ti vse razumeš, zato se bomo osvobodili vsega, kar nas oddaljuje od Tebe, kar ni všeč Kristusu. Bodi vedno z nami, podpiraj in rešuj nas.
Amen.

14 srp 2011 21:16
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
slika

Amen.

9. dan
» mati Cerkve! Naj se prenavljamo po pričevanju Tvojega križanega in vstalega Sina«

Janez Pavel II. slika

Marija varuhinja Karmela in naša Mati !
Vemo, da svojih vernih nikoli ne zapustiš. Naj Ti bomo vedno zvesti. Varuj naša srca! Očisti jih vseh madežev, odeni jih v dišeče cvetlice kreposti. Naj Jezus Kristus vedno prebiva v nas, da bi ob uri naše smrti satan zbežal proč od nas, ko vidi Jezusa v naših srcih.In, ko se naša duša loči od telesa, nam daj tolažbo, da gledamo Tvoje sveto obličje.Povedi nas v bivališče večne sreče.
Škapulirska mati Božja!
Obljubila si, da ne bo pogubljen, kdor pobožno nosi Tvoj škapulir. Neprestano nas spominjaj tega, da bi ob smrtni uri poljubili Tvoj znak odrešenja in postali deležni večne slave.
Amen

slikaslikaslikaslikaslikaslikaslika

15 srp 2011 08:07
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.