Sada je: 25 lip 2019 13:55.

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 DEVETDNEVNICA sv. TEREZIJE DETETA JEZUSA 
Autor/ica Poruka
VIP član

Post DEVETDNEVNICA sv. TEREZIJE DETETA JEZUSA

D E V E T D N E V N I C A

sv. Terezije Deteta Jezusa in Presvetega obličja.

slika
bl. starša sv. Terezije Deteta Jezusa

1. DAN

"Življenjske preizkušnje naj ti pomagajo, da se boš bolj in bolj trgal od zemeljske resničnosti. Naj dvignejo tvoj pogled v višave!
Tu doli nas nobena stvar ne more zadovoljiti. Nekoliko miru okusimo le, če smo vselej pripravljeti izpolnjevati Božjo voljo".

" Od zibelke me je spremljal križ,
to naj te tolaži, ko trpiš."

sv. Mala Terezija

Molitev:

BODI POZDRAVLJENA SVETA MALA TEREZIJA!
TI TAKO RADODARNO TROSIŠ NEBEŠKE ROŽE VSEM, KI SE K TEBI ZATEKAJO. V SVOJI NEBEŠKI SREČI SE OZRI NAME!
PRIPOROČAM SE TI. POMAGAJ MI V MOJI ZADEVI.....
ZAUPNO SE OBRAČAM NATE IN TRDNO PRIČAKUJEM TVOJE POMOČI.

MALA CVETKA!
POSREDUJ ZAME, DA NAJDEM MILOST V BOŽJIH OČEH.
NE ZASLUŽIM SICER TVOJE PRIPROŠNJE, KER TAKO MALO POSNEMAM TVOJE SVETO, LJUBEZNI POLNO ŽIVLJENJE.
TODA OBLJUBILA SI, DA SE BOŠ PO SMRTI S SVOJIMI DELI VRAČALA NA ZEMLJO IN DELILA DOBROTO.
ZATO USLIŠI MOJO ZAUPNO PROŠNJO, V SLAVO USMILJENEGA JEZUSA.
AMEN

Vzklik:

Večni Oče, po rokah Marijinih, Jožefovih, Male Terezije, vseh angelov in svetnikov, ti darujem Presvete Rane Jezusa Kristusa in njegovo dragoceno Kri za to zadevo......

V zahvalo za milosti, ki jih je sv. Terezija v 24-ih letih svojega življenja prejela, moli, če utegneš:
Litanije zložene njej v čast, ali 24 x Slava Očetu...za vsako leto njenega življenja 1 x

Slava Očetu in Sinu in Svetemu Duhu, kakor je bilo v začetku, tako zdaj in vselej in vekomaj.
Amen

Litanije sv. Terezije Deteta Jezusa

Gospod, usmili se,
Kristus, usmili se,
Gospod, usmili se,

Kristus, sliši nas,
Kristus, usliši nas,

Bog Oče nebeški, usmili se nas,
Bog Sin Odrešenik sveta, usmili se nas,
Bog Sveti Duh, usmili se nas,

Sv. Trojica, en sam Bog, usmili se nas,
Sv. Marija, prosi za nas.

Terezija Deteta Jezusa, prosi za nas,
Terezija, sveta služabnica božja,
Terezija, sreča svojih staršev,

Terezija, vzor prvo-obhajancev,
Terezija, prijateljica molitve,
Terezija, iskrena častilka Matere Božje,

Terezija, evharistična roža,
Terezija, goreča za sveti Karmel,
Terezija, mala nevesta Jezusova,

Terezija, vestna redovnica,
Terezija, iz srca ponižna,
Terezija, mučenica ljubezni,

Terezija, žrtev za duhovnike,
Terezija, polna vneme za misijone,
Terezija, Lilija nedolžnosti,

Terezija, ljubiteljica Križa,
Terezija, zgled otroškega zaupanja,
Terezija, opora malodušnih,

Terezija, tolažnica bolnikov,
Terezija, pribežališče stiskanih,
Terezija, pomočnica v skušnjavah,

Terezija, priprošnjica za grešnike,
Terezija, vodnica malih duš,
Terezija, hrepeneča po nebesih,

Terezija, v smrti Bogu vdana,
Terezija, poveličana po čudežih,
Terezija, zvesta priprošnjica pri Božjem prestolu.

Jagnje božje, ki od-jemlješ grehe sveta, prizanesi nam o Gospod!
Jagnje božje, ki od-jemlješ grehe sveta, usliši nas o Gospod!
Jagnje božje, ki od-jemlješ grehe sveta, usmili se nas !

Prosi za nas, Sveta Terezija Deteta Jezusa.
Da postanemo vredni obljub Kristusovih.

01 lis 2011 23:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: DEVETDNEVNICA sv. TEREZIJE DETETA JEZUSA

2. DAN

"Jadraj po viharnem življenjskem morju z ljubeznijo in zaupljivostjo otroka, ki ve, da ga oče ljubi in ga v nevarnosti ne more zapustiti"

" Zaupanje, le zaupanje vodi k ljubezni !"
sv. Mala Terezija

Molitev:

LJUBLJENKA BOŽJA, SVETA MALA TEREZIJA!
V VELIKI SILI SE ZATEKAM K TEBI, ZDI SE MI, DA NIKJER NE NAJDEM POMOČI. TI MI BOŠ POMAGALA, OZRI SE NAME! GLEJ, VELIKA SKRB ME TEŽI, BRIDKOST ME TARE.....

MALA CVETKA! TI SI BOGA NADVSE LJUBILA. NAŠLA SI SVOJ POKLIC V LJUBEZNI DO NJEGA. HREPENELA SI, DA BI ZMOGLA POVEDATI VSEM MAJHNIM DUŠAM, KAKO NEIZREKLJIVO VELIKA JE NJEGOVA USMILJENA DOBROTA. ŽELELA SI, DA BI SE S POLNIM ZAUPANJEM PREDAJALE NESKONČNEMU BOŽJEMU USMILJENJU.
DEJALA SI, DA BI JEZUS DUŠO, KI JE BEDNEJŠA OD TVOJE, OBSUL ŠE Z VEČJIMI MILOSTMI. POVEJ MU, PROSIM TE, DA SEM JAZ TAKA DUŠA. IZPROSI MI ROŽO USMILJENJA IN USLIŠANJA.
AMEN

Vzklik:

Večni Oče, po rokah Marijinih, Jožefovih, Male Terezije, vseh angelov in svetnikov, ti darujem Presvete Rane Jezusa Kristusa in njegovo dragoceno Kri za to zadevo......

Slava Očetu in Sinu in Svetemu Duhu, kakor je bilo v začetku, tako zdaj in vselej in vekomaj.
Amen

LITANIJE sv. Terezije Deteta Jezusa

Zadnja izmjena: marta; 03 lis 2011 08:40; ukupno mijenjano 1 put/a.

02 lis 2011 16:41
Profil Pošalji e-mail
VIP član

slika

3. DAN

" Ne boj se Jezusu zatrjevati, da ga ljubiš, čeprav tega ne čutiš. to je uspešno sredstvo, ki Jezusa takorekpč primora, da ti prihiti na pomoč"

" Ne pozabi: če si ti sama slabost, je Jezus samo usmiljenje!"
sv. Mala Terezija

Molitev:

O SVETA MALA TEREZIJA, TI IZVOLJENA CVETKA! KOT ŽRTEV LJUBEZNI, SI SE DAROVALA BOŽJEMU SRCU.
VSE ŽIVLJENJE SI LE ZANJ ŽIVELA, SE PREMAGOVALA IN TRPELA. OZRI SE NAME IN MI IZPROSI MILOST, DA TI BOM SLEDIL(A) IN TE POSNEMAL(A).
PO TEBI SE POSVETIM PRESVETEMU BOŽJEMU SRCU IN BLAŽENI DEVICI MARIJI.
TVOJEMU VARSTVU SE POPOLNOMA IZROČIM. PRIPOROČAM TI SVOJE NAMENE IB ZADEVE, POSEBNO PA TOLE...

O LJUBLJENKA BOŽJA, BODI MI VODNICA NA POTI LJUBEZNI, PONIŽNOSTI; ČISTOSTI, POKORŠČINE, ZATAJEVANJA IN POPOLNE VDANOSTI!
DAJ, DA SE PO TVOJI PRIPROŠNJI ZVELIČAM IN TUDI DRUGIM POMAGAM V NEBEŠKO DOMOVINO. AMEN

Vzklik:

Amen

03 lis 2011 08:36
Profil Pošalji e-mail
VIP član

4. DAN

" Ljubi svojo bedo in neznatnost in slepo zaupaj v božje usmiljenje. To je Gospodu všeč. Nikoli nismo preveč zaupljivi do ljubega Boga, ki je tako mogočen in tako usmiljen."

" Silna je moč molitve."
sv. Mala Terezija

Molitev:

NEBEŠKI OČE! PO SVETI MALI TEREZIJI SI HOTEL SPOMNITI SVET NA SVOJO USMILJENO LJUBEZEN IN NA OTROŠKO ZAUPANJE, KI GA OD NAS PRIČAKUJEŠ.
PONIŽNO SE TI ZAHVALIM, DA SI NJO, KI TI JE BILA TAKO OTROŠKO ZVESTA, POVELIČAL S TOLIKŠNO SLAVO:
O SVETA MALA TEREZIJA! SPOMNI SE MOJEOBLJUBE, DA BOŠ LJUDEM NA ZEMLJI IZKAZOVALA DOBROTE.
NAJ ROSI OBILEN DEŽ NEBEŠKIH ROŽ NA VSE, KI TE KLIČEJO.
IZPROSI MI MILOST, KI JO PRIČAKUJEM OD NESKONČNE BOŽJE DOBROTE....

O BOG, KI SI DUŠO SVETE TEREZIJE DETETA JEZUSA NAPOLNIL Z DUHOM SVOJE LJUBEZNI, PODELI MI, DA TE BOM GOREČE LJUBIL(A) IN O TVOJI DOBROTI GOVORIL(A) ŠE DRUGIM.
AMEN.

Vzklik:

Amen

05 lis 2011 13:38
Profil Pošalji e-mail
VIP član

5. DAN

" Popolnoma in brez pridržka se izroči Ljubezni! Potem bo vsako tvoje delo, tudi najneznatnejše, nosilo Božji pečat"

" Premajhna je vera v Gospodovo ljubezen, premalo se duše zanašajo nanjo"
sv. Mala Terezija

Molitev:

O SVETA MALA TEREZIJA! V KRATKI DOBI SVOJEGA ZEMELJSKEGA ŽIVLJENJA SI BILA VZOR ANGELSKE ČISTOSTI, ČISTOSTI, JUNAŠKE LJUBEZNI IN POPOLNE VDANOSTI. ZDAJ V NEBESIH UŽIVAŠ PLAČILO KREPOSTI.ZAUPAM V TVOJO DOBROTO. OZRI SE SOČUTNO NAME!

PRI BREZMADEŽNI DEVICI MARIJI MI BODI PRIPROŠNJICA! BILA SI NJEGOVA IZVOLJENA CVETKA. V ŽIVLJENSKI POMLADI TE JE S SVOJIM SMEHLJAJEM OSREČILA. PROSI LJUBLJENO MATER, KI PRI BOŽJEM SRCU VSE PREMORE, NAJ MI NAKLONI BOŽJIH MILOSTI. NAJ ME S SVOJIM MATERINSKIM BLAGOSLOVOM VSE ŽIVLJENJE SPREMLJA, KREPI IN TOLAŽI!
PREDVSEM PA NAJ MI BO V POMOČ OB SMRTNI URI IN NAJ ME SPREMI V SREČNO VEČNOST. AMEN.

Vzklik:

Amen

11 lis 2011 06:56
Profil Pošalji e-mail
VIP član

6. DAN

" molitev in žrtvovanje samega sebe, bodi vir tvoje moči! Iz izkušnje vem, da s tem orožjem ganemo srca, mnogo bolj, kakor z besedo."

" Bogu sem dala samo ljubezen. Ljubezen je moje plačilo"
sv. Mala Terezija

Molitev:

SPOMNI SE, O MOGOČNA SVETA MALA TEREZIJA, TI PRELEPI ODSEV USMILJENJE MATERE MARIJE, NA OBLJUBO, KI SI NAM JO DALA, KO SI REKLA, DA SE NIHČE NE BO ZAMAN ZATEKAL K TEBI IN , DA NIKOGAR NE BOŠ ZAPUSTILA, KI TE BO KLICAL."

S PRISRČNIM ZAUPANJEM TE SPOMINJAM OBLJUBE, DA BODO TVOJA NEBESA: ZEMLJANOM IZKAZOVATI DOBROTE.
PROSIM TE, POŠLJI DEŽJA NEBEŠKIH MILOSTI MENI PA TUDI VSEM TISTIM, KI TI JIH PRIPOROČAM.
ČUJ MOJ ZAUPLJIVI KLIC!
ZANETI V MOJI DUŠI PLAMEN BOŽJE LJUBEZNI IN USLIŠI MOJE PONIŽNE PROŠNJE.
AMEN.

Vzklik:

Amen

11 lis 2011 16:24
Profil Pošalji e-mail
VIP član

slika slika slika slika slika slika

7. DAN

" Čim bednejša in slabostnejša je duša, tem pripravnejša je za žrtev ljubezni, tem spremenljivejša za delo vžigajoče in prenavljajoče Božje Ljubezni"

" duše vse premalo poznajo ljubezen in usmiljeno dobroto Jezusovega Srca."
sv. Mala Terezija

Molitev:

slika slika slika PREDOBRI OČE! V NEBESIH OSREČUJEŠ TISTE, KI SO TI V ŽIVLJENJU ZVESTO SLUŽILI. TI VEŠ, S KAKŠNO LJUBEZNIJO TI JE SLUŽILA SV. MALA TEREZIJA.
NAVDAJALO JO JE UPANJE, DA JI BOŠ V NEBESIH IZPOLNIL VSAKO ŽELJO, KER JE NA ZEMLJI VEDNO IZPOLNJEVALA TVOJO VOLJO. PO NJENI PROŠNJI ME USLIŠI!"

slika slika slika GOSPOD JEZUS, BOŽJI SIN! OBLJUBIL SI, DA BOŠ POPLAČAL TUDI NAJMANJŠE DOBRO DELO, STORJENO BLIŽNJEMU V TVOJEM IMENU.
OZRI SE NA MALO CVETKO, KI JE ŽIVELA ZA ZVELIČANJE DUŠ. ZAVOLJO TRPLJENJA, KI GA JE VELIKODUŠNO PRENAŠALA, MI PODELI, KAR TE PROSIM !

slika slika slika BOG SVETI DUH!
TI SI DUŠO SVETE MALE TEREZIJE OBDARIL S TOLIKIMI MILOSTMI IN KREPOSTMI IN SI JO PRIVEDEL DO TAKO VISOKE STOPNJE POPOLNOSTI.
ZARADI ZVESTOBE, S KATERO JE VEDNO SLEDILA TVOJEMU NAVDIHOVANJU, MI DODELI ZAŽELJENIH MILOSTI, DA SE URESNIČI NJENA OBLJUBA: "PO SMRTI BOM ROSILA NA ZEMLJO DEŽ NEBEŠKIH ROŽ.

Vzklik:

slika slika slika Večni Oče, po rokah Marijinih, Jožefovih, Male Terezije, vseh angelov in svetnikov, ti darujem Presvete Rane Jezusa Kristusa in njegovo dragoceno Kri za to zadevo......

slika slika slika Slava Očetu in Sinu in Svetemu Duhu, kakor je bilo v začetku, tako zdaj in vselej in vekomaj.
Amen

slika slika slika slika slika slika

11 lis 2011 16:54
Profil Pošalji e-mail
VIP član

8. DAN

" Samo bežen dan življenja imaš, da moreš delovati za rešenje duš in izkazovati Bogu svojo ljubezen. iskreno želim, da ti Gospod v večnosti stotero povrne radosti, ki mu jih sedaj pripravljaš."

" Prosim te, Jezus, le za mir in za Ljubezen....."
sv. Mala Terezija

Molitev:

" SVETA TEREZIJA DETETA JEZUSA! S SVOJIM ŽIVLJENJEM PREPROSTE LJUBEZNI DO BOGA IN DO DUŠ ME UČIŠ MALE POTI V NEBESA: TVOJE SRCE JE POLNO HVALEŽNOSTI IN LJUBEZNI KIPELO K NJEMU, KI JE USTVARIL TOLIKO LEPOTE NA ZEMLJI, V TEJ DEŽELI HREPENENJA PO VEČNI SREČI.
PRIVEDI NAS V MARIJINO SRCE IN PO NJENIH DEVIŠKIH ROKAH V SRCE NJENEGA BOŽJEGA SINA.
IZPROSI NAM SVOJO LJUBEZEN IN GOREČNOST, DA TE BOMO ZVESTO POSNEMALI ZLASTI V IZPOLNJEVANJU NAŠIH DOLŽNOSTI;
DA BOMO, KAKOR TI MNOGIM POMAGALI, DA BI Z MARIJO IN PO MARIJI SPOZNALI IN LJUBILI USMILJENO LJUBEZEN.
AMEN."

Vzklik:

Amen

11 lis 2011 17:07
Profil Pošalji e-mail
VIP član

9. DAN

" Za palmo ni nobena žrtev prevelika. Čim več cvetov, tem slajša rajska bo odlika"

" O, Kako sladka so pota ljubezni!Ne kesam se, da sem se izročila Božji ljubezni."
sv. Mala Terezija

Molitev:

" O SVETA TEREZIJA, RADOST JEZUSOVEGA SRCA IN NAŠE LJUBE GOSPE KARMELSKE, ZAVETNICA PREIZKUŠANIH DUŠ!
OB KONCU TE DEVETDNEVNICE SE ZNOVA SPOMINJAM TVOJE OBLJUBE, DA BOŠ PO SMRTI ROSILA NA ZEMLJO DEŽ NEBEŠKIH ROŽ.
DEJALA SI, DA BO TVOJE VESELJE V NEBESIH: DELITI LJUDEM NA ZEMLJI DOBROTE.
IZPROSI MI OD JEZUSA IN MARIJE POMOČ V TEJ ZADEVI......

USLIŠI ME ČUDODELKA DANAŠNJIH DNI IN POMAGAJ MI! PREMNOGIM SI ŽE POMAGALA.
OBLJUBIM TI, DA SE BOM IZKAZAL(A) HVALEŽN(EG)A :
ISKRENO BOM LJUBIL(A) BOGA IN ZARADI BOGA TUDI SVOJEGA BLIŽNJEGA.
RAD(A) BOM POMAGAL(A) VSEM, KI BODO V POTREBI.
MALA CVETKA, OZRI SE NAME!
SVETA MALA TEREZIJA, PROSI ZAME!
AMEN."

Vzklik:

Amen

Hvala ti sv. Mala Terezija za milost, da se opravila tole Devetdnevnico!

11 lis 2011 17:27
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
<3 <3

16 lis 2011 14:24
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.