Sada je: 22 lis 2014 14:10.

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 Dobre knjige koje biste i drugima preporučili 
Autor/ica Poruka

Post Dobre knjige koje biste i drugima preporučili

Sponsored Links

Voljela bih da razmjenimo iskustva o čitanju knjiga. Svima nam, koji volimo čitati, dobro dođe neka preporuka za knjigu...
Evo, ja sam prošlo ljeto pročitala jednu knjigu koja je ostavila dubok dojam na mene od Michaela Davida O'Brien "Posljednja vremena".
Pročitala sam tisuće knjiga, i ovo je jedna od onih velikih. Nadam se da će je desetine tisuća pročitati i da će biti potreseni kao što sam bila i ja. To je roman koji vas drži u napetosti poput trilera - to doista i jest triler, ali isto tako i nešto; mnogo dublje. Tu ima ljubavi i prijateljstva, isprepletenih s dramom, ali ono bitno jest vjera, vjera u Krista."

17 kol 2009 00:11
Profil Pošalji e-mail

Post Re: Dobre knjige koje biste i drugima preporučili
Povratak nade,
autor: Tomislav Ivančić

Prošle godine tragajući za zanimljivom knjigom naišla sam na "Povratak nade" što me otpočetka nije toliko zanimalo, međutim, čitajući riječi profesora Ivančića iznenadio me sadržaj u kojem se može pronaći, barem na tren, svatko. U toj knjizi autor ne nastoji sam sebe proslaviti već slavi i piše o Bogu, a piše i o čovjeku, kako živjeti u životu, kako se pomiriti sa Bogom, kako živjeti kršćanski, odnos prema bližnjima, piše o utjehi, ljubavi, darovima Božjim, molitvi, grijehu ...
Knjiga je podijeljena na osam cjelina, a pod svakom cjelinom nalazi se određeni broj životnih tema. (Cjeline: Život je zadaća, Biti plemenitim čovjekom, Iz nevolje i zla do svjetla, Pouzdanje u Boga, Molitva je razgovor s Bogom, Odmor duše, Riječ je svjetlo svijeta, Blagdanska razmatranja).
Korisna knjiga koja vraća nadu putem riječi.

Sponsored links

17 kol 2009 00:32

Post Re: Duhovne knjige - Nova izdanja za svaki dan
Preporučujem ovu knjigu u izdanju VERBUM-a :top:

GOZBA JAGANJČEVA
Scott Hahn

Objavljeno: 15.srpanj.2009
Cijena: 90.00 kn količina
Članska cijena: 81 kn

slika

Od svega što je katoličko, ništa nije toliko poznato kao misa. Ipak, većina katolika ne opaža moćnu nadnaravnu dramu koja se odvija pred njihovim očima. Papa Ivan Pavao II. opisao je misu kao »nebo na zemlji«, objašnjavajući da je ono što »mi slavimo na zemlji otajstveno sudjelovanje u nebeskoj liturgiji«.
Gozba Jaganjčeva otkriva drevni nauk crkvenih otaca: ranokršćanski ključ za otkrivanje otajstva mise bila je novozavjetna Knjiga Otkrivenja. Svojim fantastičnim slikovitim prikazima, mističnim viđenjima neba i proročanstvima o svršetku svijeta, Otkrivenje odražava žrtvu i slavlje euharistije.
Ova iznimna knjiga poznatoga katoličkog teologa i apologeta Scotta Hahna napisana jasnim, neposrednim jezikom pomoći će čitateljima da misu gledaju drugim očima, sudjeluju u liturgiji obnovljenim srcem i dublje urone u misno otajstvo, s više oduševljenja, razumijevanja i snage nego ikada prije.

27 kol 2009 12:00
Profil Pošalji e-mail

Mali Princ
autor: Antonie de Saint Exupéry

"Molim svu djecu da mi oproste što sam ovu knjigu posvetio odrasloj osobi.
Imam jedno ozbiljno izvinjenje: ta odrasla osoba je najbolji prijatelj koga
imam na svijetu. Imam i drugo izvinjenje: ta odrasla osoba u stanju je sve da
razumije, čak i knjige za djecu. Imam i treće izvinjenje: ta odrasla osoba je
gladna i hladno joj je. Potrebno je da je neko utješi. Ako sva ova izvinjenja
nisu dovoljna, rado ću posvetiti ovu knjigu djetetu koje je nekad bila ta
odrasla osoba. Sve odrasle osobe su najprije bile djeca. (Ali se malo njih toga
sjeća.) Ispravljam dakle svoju posvetu:

Leonu Vertu
kad je bio mali dječak"

Ovo je posveta koja se nalazi u knjizi "Mali Princ".
Prvi puta sam se surela sa Malim Princom u osnovnoj školi, no ljubav prema ovoj knjizi nije nestala. U "Malome Princu" nalaze se toliko jednostavnih rečenica koje sadrže prave vrijednosti. Ono što volim da knjiga postigne kod čitanja jest da me vrati u sretne trenutke djetinjstva, a to ova knjiga definitivno postiže. Stoga, pronađimo "Maloga Princa" i krenimo u nove pustolovine. ;)

16 ruj 2009 01:16

Lana je napisao/la:
Mali Princ
autor: Antonie de Saint Exupéry

"Molim svu djecu da mi oproste što sam ovu knjigu posvetio odrasloj osobi.
Imam jedno ozbiljno izvinjenje: ta odrasla osoba je najbolji prijatelj koga
imam na svijetu. Imam i drugo izvinjenje: ta odrasla osoba u stanju je sve da
razumije, čak i knjige za djecu. Imam i treće izvinjenje: ta odrasla osoba je
gladna i hladno joj je. Potrebno je da je neko utješi. Ako sva ova izvinjenja
nisu dovoljna, rado ću posvetiti ovu knjigu djetetu koje je nekad bila ta
odrasla osoba. Sve odrasle osobe su najprije bile djeca. (Ali se malo njih toga
sjeća.) Ispravljam dakle svoju posvetu:

Leonu Vertu
kad je bio mali dječak"

Ovo je posveta koja se nalazi u knjizi "Mali Princ".
Prvi puta sam se surela sa Malim Princom u osnovnoj školi, no ljubav prema ovoj knjizi nije nestala. U "Malome Princu" nalaze se toliko jednostavnih rečenica koje sadrže prave vrijednosti. Ono što volim da knjiga postigne kod čitanja jest da me vrati u sretne trenutke djetinjstva, a to ova knjiga definitivno postiže. Stoga, pronađimo "Maloga Princa" i krenimo u nove pustolovine. ;)

slažem se s tobom!!!Svako bi trebao pročitati Malog princa!! :up:

24 ruj 2009 23:01
Profil Pošalji e-mail

Zadnjih nekoliko mjeseci, otprilike pola godine, sveti Pavao mi je jako zanimljiv, čitajući djela apostolska, poslanice (odgledala film) počela sam razmišljati o njemu kao jednom od nas. Onak baš totalno jednostavno........

I došla u knjižaru.......... vidjela ovu knjigu.......... i to mi je nešto jako lipo pa preporučam

slika

30 pro 2009 23:17
Profil Pošalji e-mail

anny je napisao/la:
Zadnjih nekoliko mjeseci, otprilike pola godine, sveti Pavao mi je jako zanimljiv, čitajući djela apostolska, poslanice (odgledala film) počela sam razmišljati o njemu kao jednom od nas. Onak baš totalno jednostavno........

I došla u knjižaru.......... vidjela ovu knjigu.......... i to mi je nešto jako lipo pa preporučam

slika

Baš ti hvala Anny za ovu knjigu....:).....tako se baš i meni desilo ispočetka, proučavajući NZ, sv. Pavao me jako osvojio i stalno sam ispočetka čitao Djela apostolska i njegove poslanice.... :yas ...a i danas to rado činim

Ova knjiga je dobar prijedlog i mislim da ću si je nabaviti....Btb... :sll:

31 pro 2009 00:13
Profil Pošalji e-mail

---------
ja nisam baš neki čitatelj knjige sam počeo čitati prije pola godine obaožavam duhovne knjige evo par koji prepručujem svima:
Smisao Zivota-Rick Warren
20 najveći životni pouka,
duhovno pomoći čovjeku,
Željeni zrakama želja,
Podsjetnik na dušu,
Usrećeni zrakama sreće,
Živjeti je radost,
Poziv na obraćenje.

Sponsored links

04 svi 2010 14:20
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje