Sada je: 18 stu 2019 01:19.

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
 Dobri Pastir 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Dobri Pastir
slika

Naš.. cjenjeni član i osoba izuzetnih duhovnih karakteristika, Dobri Pastir.. odlučio je otići zauvjek u samostan u Češkoj, za monaha. Ovim putem želim prenijeti njegovu poruku svima, a to je: Molit ću se za sve vas i svi ćete mi biti u molitvama i mislima, poruči svima koji me znaju".
Neka je blagoslovljen njegov put kojim je otišao. Neka mu dragi Bog da snage na tom njegovom životnom putu.

19 ožu 2012 21:08
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Dobri Pastir
Oj, Duby :sll: moja zlata.
Že večkrat sem razmišljala, kje hodi naš Dobri Pastir in tudi na forumu mislim, da sem ga enkrat pozvala, da se javi in zdaj me je tale novica prijetno presenetila.
Duby, sporoči mu moje tople pozdrave.
Sporoči mu, da ga pogrešam na forumu, ampak če ga je Gospod poklical, da bo pasel Njegove ovce, ne morem drugo, kot da se zahvalim Gospodu.
Zahvaljujem se Dobremu Pastirju za vse njegove molitve in obljubim, da se ga bom tudi jaz spominjala v molitvi.
Dobri pastir :sll:
Iv 21, 15-17
15Nakon doručka upita Isus Šimuna Petra: "Šimune Ivanov, ljubiš li me više nego ovi?" Odgovori mu: "Da, Gospodine, ti znaš da te volim." 16Kaže mu: "Pasi jaganjce moje!" Upita ga po drugi put: "Šimune Ivanov, ljubiš li me?" Odgovori mu: "Da, Gospodine, ti znaš da te volim!" Kaže mu: "Pasi ovce moje!" 17Upita ga treći put: "Šimune Ivanov, voliš li me?" Ražalosti se Petar što ga upita treći put: "Voliš li me?" pa mu odgovori: "Gospodine, ti sve znaš! Tebi je poznato da te volim." Kaže mu Isus: "Pasi ovce moje!"

Naj Te ljubi Bog obilno blagoslovi in nagradi za Tvojo plemenito odločitev služiti Njemu,
Amen !
smjesko kriza :love:

19 ožu 2012 22:40
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Duby, hvala za lepe pozdrave. Našemu Dobremu Pastirju pa želim obilo Blagoslova.

Ja, skrivnostna so pota Gospodova in hvala Gospodu, da je poklical Dobrega Pastirja na Njegovo pot.

Našemu Dobremu Pastirju pa hvala za vse molitve in tudi On je v naših molitvah. Naj ga Gospod blagoslovi!!!

slika

20 ožu 2012 06:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Draga Marta..

teško da ću moći isporučiti Pastiru pozdrave. Naime.. svojim odlaskom, te dolaskom u samostan, zavjetovat će se na šutnju i izoliranost od zemaljskog svijeta. Njegov put monaha u tom samostanu, uvjetuje potpuni "odlazak", bez "povratka" i ikakve komunikacije sa zemaljskim svijetom. Sve što smije i može to je poslati pismo samo svojim roditeljima.

U taj red monaha.. nisam nažalost tolko upućena :(. Vjerujem da naša draga Nada Marija puno više zna o tom redu i može nam dati informacije o tome.
No u svakom slučaju, Pastir je otišao. Dal će ikad više biti prilike ga čuti, vidjeti.. to samo Bog dragi zna. Prenesla sam vam eto njegovu poruku prije odlaska. Naša Kata i ja smo ga ispratile.

20 ožu 2012 16:50
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Draga Duby, evo dobro si uglavnom sve rekla, to je u suštini to. Teško je nama ljudima iz ove perspektive razumjeti monaški poziv, ali je to zaista predivno za dušu koja je pozvana. Nema ljepšeg i boljeg nego biti sav Božji. Monah predaje svog sebe u službu Bogu..njegovo poslanje je biti za Boga i Božji potpuno. Odriče se ''otvorenosti'' svijeta da bi se ''zatvorio'' u zidine samostana, ali zapravo se tim putem tek otvara, jer lišen sve navezanosti ovoga svijeta i lišen briga o poslu, egzistenciji dr, duša monaha se otvara svijetu. Naš dobri pastir je otišao u red Cistercita. To je jedan stari red monaha, vrlo strog. Oni dobrovoljno prihvaćaju život u samostanu, znači, nisu vanjski red, kao naprimjer naši franjevci i drugi aktivni redovi. Radi se o kontemplativnom redu. Monah živi u svojoj opatiji i tu služi. Što se tiče kontakta sa vanjskim svijetom, u prvim koracima on mora proći formaciju. Dakle, krenut će kao aspirantat, kandidat, onda ulazi u novicijat itd, sve dok ne položi svoje zavjete. Kako je prva vaza jako teška i bitna za formiranje poziva, za izgradnju monaha, stroga su pravila oko odvojenosti od vanjskog svijeta, zato što monah oblači novog čovjeka na sebe. Ne znači da on zaboravlja sve nas, naprotiv, po njegovoj žrtvi i mi smo blagoslovljeni. On nas nosi na drugi način - duhovno. Kasnije, kada prođe svoju formaciju, mislim da će imati više mogućnosti kontakta, sve zavisi o opatiji.. proći će za to godine i godine ali kao izgrađeni monah počet će i služiti i djelovati. Ovaj korak potpunog odvojenja je i za njegovo dobro, da mu duša umre svijetu i rodi se nanovo za Boga, slobodna, nerastrzana.... Neću sada ulaziti u detalje ovoga reda, možda samo ukratko da napomenem da je jedan dan u samostanu vrlo ispunjen, i po pravilu MOLI I RADI. Monaški samostani imaju neku svoju djelatnost kojom se bave, to je ovaj radni dio, npr, proizvodnja sira, ili sl.... Rad je skladno ukomponiran u dnevni ritam molitve, šutnje i kontemplacije te rekreacije. Možemo samo poželjeti našem dragom Dobrom Pastiru ustrajnost i radost poziva te preporučiti ga u našim molitvama! ande moli_1

20 ožu 2012 18:23
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Hvala Nado sto si nam lijepo opisala o zivotu Monaha ,sad malo vise znamo o tom redu ,
nek mu dragi Bog da snage i ustrajnosti na njegovom putu .PO njegovom pricanju on je ustrajan i kaze da je to bas trazio ,mir ,tisinu i molitvu ,tako da ce uspjeti . <angelpray>
Nado nek i tebe prati obilje Bozjeg blagoslova , da ti snage i srece za daljni zivot. smjesko moli_2

ande moli_1 :andeo moli_2

20 ožu 2012 21:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Duby je napisao/la:
Naša Kata i ja smo ga ispratile.

O, tole pa je bilo lepo draga Duby :sll: , da sta s Kato :sll: pospremile našega Dobrega Pastirja :sll: na tej poti, kajti kljub svobodni odločitvi verjamem, da mu ni bilo vseeno. Bil je skromen in prijazen fant in prav zato je bil tudi Bogu všeč.
Naj mu da ljubi Bog dovolj moči, da bo zmogel to težko pot proti Njemu, katerega nick je že na forumu Alfa i Omega nosil.
Nada Marija je napisao/la:
Naš dobri pastir je otišao u red Cistercita

Aha- hvala Nada-Marija. :sll:
Cistercijanski red nekoliko poznam. Imamo jih tudi v Sloveniji v opatiji Stična.
V stiški opatiji je živel in deloval - (mogoče ste kdaj slišali za njega) pokojni pater Simon Ašič.
Ukvarjal se je z naravnim zdravilstvom in bil je dobro poznan tudi izven meja Slovenije. Mnogim ljudem je pomagal do zdravja in spisal je tudi (po svojih lastnih izkušnjah), kar nekaj knjig o zdravljenju z zdravilnimi zelišči.

Tole je zelo znana slika patra Simona Ašiča, , ko nabira zdravilne rože.
Kje imate pri vas cistercijanski samostan?

20 ožu 2012 21:07
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Hvala Nado, na ovom malo iscrpnijem objašnjenju :bighug

Marta.. da Pastir je bio zaista predobra duša.. i dragi Bog zna zašto ga je "pozvao" ande moli_1

23 ožu 2012 01:48
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: