Sada je: 02 lis 2014 16:26.

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
 Fra Zvjezdan Linić: Nisam egzorcist 
Autor/ica Poruka
Glavni moderator

Spol: žensko
---------
Post Fra Zvjezdan Linić: Nisam egzorcist
slika

Fra Zvjezdan Linić: Nisam egzorcist

U Metkoviću je od petka mjesto za parkiranje nemoguće pronaći. Razlog je naravno, seminar duhovne obnove pod nazivom "Gospodin moj i Bog moj“ koji se odvija ovaj vikend u Športskoj dvorani, a vodi ga fra Zvjezdan Linić.

Uspjeli smo doći do ovog zaista skromnog svećenika i postaviti mu nekoliko pitanja.

Mediji o Vama pišu svašta: da ste karizmatik, egzorcist, da liječite dodirom... Što bi Vi o sebi rekli u nekoliko rečenica?

- Ja sam zahvalan medijima, ali novinari nisu teolozi, nisu uhodani u tu jednu terminologiju, i kad bih za sebe govorio - ja sam samo katolički svećenik koji nastoji obavljati pošteno svoj posao. Eto, otkrio sam da mogu propovijedati dobro i da ljudi rado slušaju te moje propovijedi.

Tražio sam dopuštenje za pojedine slučajeve

U njih ubacujem mnogo molitvenih elemenata koji diraju u srce i u konkretne ljudske probleme, i mislim da to nije nedostupno niti jednom svećeniku koji se na taj način otvori Božjoj službi i u tome nema nikakve ni čarolije ni posebne mistike. Smatram da pošteno radim svoj posao i to je već karizma i pronalazak puta do ljudskog srca i njihovih problema je ono što od nas svećenika ljudi i očekuju.
Ja sebe ne volim zvati karizmatikom, nego sam običan svećenik, kršćanin, vjernik i nisam egzorcist, mada sam tražio dopuštenje za pojedine slučajeve da se smijem služiti tim molitvama Crkve, ali nemam tu službu jer bi to tražilo cijelog čovjeka i potpunu predanost tome. A ja to ne mogu pored ovakvih zahtjeva duhovnih obnova. Samo sam običan čovjek koji svoju službu želi obavljati pošteno i na najbolji mogući način.

Jeste li ste zadovoljni posjetom na svojim seminarima duhovne obnove?

- Impresionira me koliko su ljudi gladni Božje riječi, mogao bih ovdje sjediti cijeli dan, to nije samo koncept pjevača koji okupi ljude u dvorani na par sati, ovo su ipak tri dana i sve je ispunjeno do posljednjeg mjesta.

Ljudi očito imaju motivaciju da tu dođu i poslušaju propovijed i ja sam jako zadovoljan. Moje prvo radno mjesto je Tabor kod Samobora, ljudi mi dolaze odasvud, najave se i zapišu i to se sve nekako tamo odvija po nekakvom redu, ali kad imam slobodno, ja se uvijek odazovem pozivu za održavanje ovakvih seminara.

Najčešće odlazim u župe, ne idem baš puno u ovakve sportske dvorane jer to traži puno veću logistiku. U Zagrebu, u velikoj dvorani Doma sportova već niz godina za redom imam seminare duhovne obnove, ali tu je puno zahtjevnija logistika i organizacija, kao i ovdje. Nekako mi je draže propovijedati po župama u crkvi i to je puno jednostavnije, ali nažalost crkve su male pa ne mogu primiti puno ljudi.

Zaboravim na umor kad vidim sretne ljude

Možda je imidž mog imena previše poznat pa privuče veći broj ljudi na propovijed, a meni uvijek žao onih koji ostanu izvan crkve, pogotovo ako je loše vrijeme. Eto, neki dan sam bio u crkvi Sv. Andrije u Splitu, lijepa nova crkva, i koliko je ljudi bilo unutra toliko ih je bilo i vani, a bilo je hladno i meni žao tih što nisu mogli biti unutra.

Jeste li umorni?

Pa umorim se svakako, na****o je, ali na kraju kad vidim da su ljudi sretni i da su prihvatili Božju riječ i da im moja propovijed pomaže u tome, zaista sam sretan i zadovoljan tako da zaboravim na umor - kazao nam je fra Zvjezdan Linić.

To je bilo sve, jer je kratka pauza brzo prošla, a fra Zvjezdan je morao natrag na propovijed. Redovi ljudi čekaju na barem minut razgovora sa ovim, kako on sam za sebe kaže, običnim katoličkim svećenikom, koji se trudi obaviti svoj posao pošteno.

(dalmacijanews.com)

22 sij 2011 23:53
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: