Sada je: 25 lip 2018 00:10.

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Fra ZVJEZDAN LINIĆ 
Autor/ica Poruka

Post Re: Fra ZVJEZDAN LINIĆ

Sponsored Links

Gloria, ja imam potrebu stati pred tog karizmatika, idemo zajedno? :)

15 stu 2009 02:06
Profil Pošalji e-mail

Mogu samo dodati na Kresine rijeci da je zaista bilo predivno i da nas je osnazio i nadahnuo vjerom ,
bila sam na sve tri obnove ,puna crkva vjernika ,dijelio blagoslov i molio za ozdravljenja .. :love:

Sponsored links

15 stu 2009 02:13
Profil Pošalji e-mail

Evo i danas vam prenosim rijeci od Fra Zvjezdana Linica ,sa mise na propovijedi :
Evo tu je Isus! pogledajte on je sa vama .
Prvo je rekao da se Isus nalazi kod Oltara, kad svecenik dolazi najprije poljubi oltar, on ne ljubi drvo nego prisutna Isusa, te u Bozjoj rijeci, gdje se cita evandelje na misi, zatim Isus se nalazi u kruhu i vinu tj. u Sv. Hostiji, te u sveceniku, koji prenosi njegove rijeci i molitve, i na kraju kod puka to jest zajednice u crkvi .
Govorio je kako nije dovljno samo pruziti mir, kad kaze "Mir sa vama ", ako u srcu nisi oprostio svima ,ako nekog mrziš, jer tu u srcu nema Isusa, jer Isus se nalazi u cistom srcu gdje vlada ljubav. Oprosti, makar ti onaj na koga si srdit nije to uzvratio, tvoje srce je cisto .

Mogu vam reci da je i danas na misi bilo svecano i lijepo, toliko nas je duhovno obnovio,
da mozemo razmisljati o njegovim rijecima .

15 stu 2009 18:08
Profil Pošalji e-mail

katia je napisao/la:
Gloria, ja imam potrebu stati pred tog karizmatika, idemo zajedno? :)

Katia, pa mogli bi jednom iči , bilo bi mi drago. :sll:

16 stu 2009 01:34
Profil Pošalji e-mail

ja sam iz splita! ako neko zna kako se može prijavit za seminare kod Fra Linića bila bi zahvalna na pomoći! HVALA!!

08 pro 2009 20:55
Profil Pošalji e-mail

Superana evo ti adresa iz tabora pa se mozes prijaviti i nazvati,bio je kod nas u Osijeku pa smo dobili adresu za duhovne obnove

Kuca susreta Tabor

10430Samobor, Langova 18

Tel :01/3369-781,faks 01/ 3361-844
mob.091/5986-972
e-mail:tabor@ofm.hr,http://

09 pro 2009 00:06
Profil Pošalji e-mail

Da, dok nema njegovih velikih seminara, najbolje je otići u Tabor, tamo ima češće seminare i Duhovne obnove....
Inaće može se i na internetu otvoriti stranicu od Tabora i tamo pročitati razne informacije o seminarima....;)

09 pro 2009 02:02
Profil Pošalji e-mail

06 svi 2010 00:47
Profil Pošalji e-mail

slika
Fra Zvjezdan Linić kaže da je moderni svijet na Boga zaboravio (Dnevnik.hr)

'Nikako da se razumijemo Isus i mi'

Pred nekoliko tisuća ljudi, pričom o izgubljenom sinu fra Zvjezdan Linić počeo je današnju duhovnu obnovu. Osvrnuo se i na bludnost i razvratnost današnje mladeži, ali i na novac kao modernog boga kojemu se ljudi danas klanjaju.

Duh siromaštva znači slobodu srca. A mladež tu slobodu, poručio je fra Linić, često krivo protumači. 'Danas mladi misle da su slobodni kad misle da se mogu vratit kući kad hoće, prespavati gdje hoće i s kim hoće i da je to sloboda. To je ropstvo', rekao je fra Linić. A sotona uvijek udara gdje smo najslabiji. Sve danas poziva na nemoral i tjelesne užitke. 'Kad se seksualnost pretvori samo u proizvodnju užitka i ništa više i to je izvor bludnosti i grijeha', kaže fra Linić.

Biti siromašan, kaže fra Zvjezdan, znači biti bogat, no moderni je svijet na Boga zaboravio: 'Bogataši koji imaju svoju utjehu ne traže od Boga utjehu. U bogatim zemljama sve manje crkve trebaju.' Iako su i sami često svjesni svojih loših strana, duhovni seminar na mnogima ostavi traga. Uz pjesmu i molitvu, fra Zvjezdan Linić pozvao je ljude da se prestanu klanjati novcu već da žive u zajedništvu:'Nikako da se razumijemo Isus i mi. Ne možemo živjeti kao otok.'

19 ruj 2010 20:07
Profil Pošalji e-mail

---------
slika
Fra Linić govori o važnosti duhovne obnove (Dnevnik.hr)

'Svi mi trebamo ispravljati i popravljati i to je onda obraćenje'

Tisuće vjernika okupile su se u zagrebačkom Domu sportova gdje je počela još jedna velika duhovna obnova fra Zvjezdana Linića. Karizmatični fra Linić govori o važnosti duhovne obnove, ali i o tome koliko ljudi doista vjeruju u propovijedi.

Svake godine sve više ljudi mir potraži baš na duhovnim obnovama fra Zvjezdana Linića. Tisuće vjernika i ovoga puta okupile su se u zagrebačkom Domu sportova. 'Želim da ljudi shvate da se svi mi trebamo ispravljati, korigirati, popravljati i ako to ljudi shvate, polazi se od onoga što ljudi u kršćanstvu zovu obraćenje', smatra fra Linić.

Upravo je to doživjela Danijela koja već godinama dolazi na seminare. 'Na tom seminaru doživjela sam iskustvo Boga živoga, novo obraćenje, novi život', rekla je ta Mostarka. Fra Zvjezdana Linića posebno veseli kada na njegove duhovne obnove zalutaju ljudi koji inače ne idu u Crkvu.

'Meni je to dragocjeno. Ja znam neke žene koje mi govore da ih muž uvijek dovede do Crkve ali ne idu u Crkvu, čekaju negdje u kafiću. A ovdje je dovede i uđe unutra jer nema nekih kolebanja, neki kompleks Crkve', kaže Linić. Ova besplatna duhovna obnova traje sve do nedjelje kada će se u 13 sati služiti svečana Sveta Misa.

Sponsored links

19 ruj 2010 20:13
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: