Sada je: 22 kol 2017 03:37.

Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Gdje su završila fizička tijela Isusa i Marije? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Gdje su završila fizička tijela Isusa i Marije?
Religija se bavi duhovnim, što bi u prijevodu značilo da je tu tijelo samo usputni i nebitni dio interesa. Sve se vrti oko duše i njezinih zasluga ili grijeha. No sad tu dolazimo do apsurda.
-Isus je tjelesno uskrsnuo i otišao "na Nebo" -što je metafora za neku drugu, energetsku dimenziju gdje duše obitavaju. I onda se povremeno vrača na Zemlju-u početku tjelesno, a kasnije samo duhovno.
-Marija je "uznesena na Nebo" da izbjegne trulež groba. I onda se vrača na Zemlju isključivo u duhovnom obliku. Zašto kad ima sačuvano tijelo?
Ne znam ima li još primjera takvih tjelesnih selidbi ne bestjelesno mjesto, no meni to djeluje smiješno do bola. I sad me zanima gdjesu "uskladištena" Isusovo i Marijino tijelo i s kojom svrhom uopće čuvati to obično prijevozno sredstvo duše na ovom materijalnom svijetu. Crkva zna do u najsitnije detalje ustroj Božijeg Dvora i Njegove Nebeske Svite pa bi bilo logično da su "Veliki Crkveni Mislioci" našli i odgovor na to pitanje koliko god djelovalo marginalno.

Molim samo ozbiljne komentare bez telebesanja i bez uvreda

22 lis 2014 09:11
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Re: Gdje su završila fizička tijela Isusa i Marije?
Božji blagoslov svim forumašima :sll: iako se nisam dugo javljala tu i tamo pogledam šta ima novo. Vulgarise, tvoje je pitanje smiješno do bola. Toliko od mene. Neka te dragi Bog blagoslovi, a Duh Sveti prosvjetli :love:

23 lis 2014 12:57
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Zvjezdice draga sestro. Kako smiješno? Pa na to pitanje mi još nitko nije odgovorio ni približno. A ja sam bio zbilja ozbiljan kad sam ga postavio. Meni je smiješno do bola da je tijelo Marijino "uzneseno u Nebo da izbjegne trulež groba". To su po mojem skromnom mišljenju izmislili besposleni klerici da bace dodatnu prašinu u oči nepismenom vjerničkom stadu prije podosta godina. Pa kad su več izmislili takvu nebulozu zanima me kud su onda uskladištili Marijino tijelo jer se zna da je "Nebo" duhovna ili čisto energetska sfera u kojoj nema mjesta hrpi mesa i kostiju.
Znaš li ti možda neki suvisli odgovor na moje pitanje?Prosvijetli me molim te. BTB.

23 lis 2014 13:13
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Brate u Kristu. Odgovor nećeš ni dobit- Ti u svojoj glavi imaš sliku koja izobličuje sve što je sveto-huliš protiv Boga Oca, Sina čovječjega, i BDM- naše nebeske Majke- protiv Crkve...

23 lis 2014 14:37
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Oprosti sestro, ali ta dogma je jako jasna i nedvosmislena. I u toj besmislenoj dogmi sam pronašao rupetinu. Ne rupicu ni rupu. Pravu rupetinu. I to je za mene vrlo šuplja priča. Po meni je hula baš ta dogma a ne moja pitanja koja dovode do sumnje u njezinu vjerodostojnost.
Ako je rečeno da je Marija "UZNESENA TIJELOM" onda to tijelo negdje mora i završiti. U bestjelesnom "Nebu" ni slučajno. U nekom grobu na Zemlji-isto ni slučajno jer je baš od tuda maknuta famoznim "Uznesenjem". Je li na "Nebu" možda postoji neko mjesto koje bi mogli nazvati Nebeskim Muzejom u kojem se čuvaju vrijedni artiefekti sa Zemlje? Što se je dogodilo s Njezinim tijelom?
Ako naši Vatikanski Veleumovi imaju odgovor na pitanja tko sjedi s desne Ocu, koliko ima Anđeoskih Legija, tko je zapovjednik svake pojedinačno, tko je vrhovni Anđeoski General, koliko ima nivoa Pakla i slične detalje, onda bi morali znati i odgovor na moje vrlo konkretno pitanje. I to bi negdje trebalo biti i zapisano. Zna li netko gdje tražiti?

23 lis 2014 16:24
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Zna li netko gdje tražiti?

Znam ja .. :bighug

a ti ćeš se malo pomučiti za svoje dobro :sll:

ali sjeti me nakon nekog vremena da ti odgovorim

23 lis 2014 18:48
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Reg. korisnik

NAPISAO SI: Ako naši Vatikanski Veleumovi imaju odgovor na pitanja tko sjedi s desne Ocu, koliko ima Anđeoskih Legija, tko je zapovjednik svake pojedinačno, tko je vrhovni Anđeoski General, koliko ima nivoa Pakla i slične detalje, onda bi morali znati i odgovor na moje vrlo konkretno pitanje.

ali Vatikanski Veleumovi nemaju pojma, oni zaista nemaju pojma! Viruj mi, nemaju pojma!!
Mnogi od njih ovisno koliko su otvoreni Božjoj vjesti njima, dobiju na znanje.
Slutim nekako da Duhu Svetom nije bilo veoma bitno odgovorit na tvoj upit.
Vjerujem, potrudiš li se dovoljno da ćeš odgovor i dobit. Po KAtehizmu katoličke crkve, takav odgovor pošalji papi, tamo će mnogo njih od crkvenog učiteljstva takav isti i preispitat. Ako je odgovor istinit Duh Sveti neće svoju Crkvu ostavit u nemilosti shvačanja istoga kao nevažečeg.

Ja ne vidim tu problem?

23 lis 2014 18:59
Profil Pošalji e-mail Web stranica
Reg. korisnik

Nije samo Marija uznesena na nebo. U starom zavijetu uznesen je i Ilija.
Marija je posebna jer je jedina koja je bez grijeha, jer ju je Bog sačuvao od istočnog grijeha, pa samim time nije ni imala sklonost grijehu kao mi, obični smrtici. Bog ju je sačuvao da bi bila čista i da može roditi Isusa.
Ako se uzme da je Bog svemoguć, te da je Isus uskrsnuo i duhom i tjelom, ne vidim problem da Mariju ne bi uzeo sebi i duhom i tijelom.
Kad je Mojsije primao 10 zapovijedi Bog reče skini obuću sa nogu jer tlo na kojem stojiš sveto je. Koliko je svetije tijelo koje je Krista 9 mjeseci nosilo u sebi i bilo sjedinjeno sa Bogom?!
Zar da ono truleži ugleda....?
Koliki su sveci umrli da im se tijelo nije raspalo i da miršu finim mirisom, a ne truleži?!

Ne vidim tu s****o, pogotovo ne to da nešto fizički ne bi moglo biti u duhovnom svijetu. Ne radi se o fizičkom tijelu više jer je očito da je Bog prilikom uzašašća intervenirao i učinio to tijelo sposobnim za život u sjedinjenju s Bogom.

Čovjekom um i znenje je kap u moru Božje svemoći.
Koliko čuda je bilo u bibliji gdje se je Bog proslavio?!

Ponavljam, Bog sve može. Zato i je Bog.

24 lis 2014 08:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dobro Bily-ali gdje je to tijelo sada?

24 lis 2014 09:13
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Ako je uznesena na nebo onda je na Nebu.
U raju. Kako god hoćeš.
U pravu si kad si spomenuo ukazanja duhovni dolazak, u vidu ukazanja i slično.
Isus je uskrsnuo i kao takav uzašao na nebo sa kojeg se vraća u drugom dolasku.
Tada dolazi u duhu i uskrlsnom tijelu natrag, u slavi.
Bog je svemoguć i postoje mnoga euharistijska i druga čuda koja su se desila i svjedoče njegovoj moći.

Također valja napomenuti da su apostoli, redom svi izuzev Ivana umrli za vjeru.
Zar bi dali život za nešto, u mukama da nisu vjerovali objavi Isusa Krista?

24 lis 2014 11:19
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: