Sada je: 29 stu 2014 05:22.

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 HAGIOTERAPIJA 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: HAGIOTERAPIJA
SIMPTOMI DUHOVNIH BOLESTI

PRIMARNI SIMPTOMI

1. GRIŽNJA SAVJESTI
Grižnja savjesti pokazuje da čovjek njome ne raspolaže , nego ona raspolaže čovjekom.Čovjek može samo slušati ili ne slušati savjest.Ona čovjeka opominje da je radio protiv savjesti , te je nastao konflikt , ranjenost savjesti.
2.OVISNOST
Ovisnost može biti o alkoholu , drogi , cigaretama , kocki , seksu , ljudima. Kod ovisnosti je zarobljena slobodna volja , a to znači razorena krepost ili vrednota slobode , te ona više ne može funkcionirati.
Tko čini grijeh , rob je grijeha.Čovjek koji se jednom svojevoljno odlučio za grijeh , jedva se može iz njega izvući.
3.PATNJA
Osobito su teške duhovne patnje.Njih možemo nazvati moralnim patnjama.
Ako nas je netko od ljudi povrijedio , doživljavamo da nas je napalo zlo ljudi , ako smo mi nanijeli bilo kome bol , doživljavamo krivicu.

03 svi 2009 14:08
Profil Pošalji e-mail
Administrator

DUHOVNA TERAPIJA

1.KOGNITIVNA
2.AKSIOLOŠKA
3.TEOLOŠKO-ANTROPOLOŠKA ( agape , pistis , eirene , dynamis i pneuma terapija )

KOGNITIVNA TERAPIJA

Kognitivnu terapiju provodimo tako da pacijentu objasnimo kako je duhovna dimenzija za čovjeka bitna i da je čovjek tek po njoj čovjek
Bitno je u kognitivnoj terapiji pacijentu najprije objasniti u čemu se sastoji njegova duhovna bol i kako iz nje može izići.Važno je također objasniti zašto čovjekov duh reagira na zlo i na požude , te osobito na uvrede.

04 svi 2009 19:43
Profil Pošalji e-mail
Administrator

AKSIOLOŠKA TERAPIJA

Dok kognitivna terapija ostavlja pacijenta nekako pasivnim , dotle aksiološka traži od njega odluku.
Obrat iz zla na dobro , iz laži na istinu , iz mržnje na ljubav uspostavlja zakonitosti čovjekova bića i zdravo funkcioniranje duhovne duše.Poroci uništavaju život i zdravlje a vrline i kreposti ih ponovno vraćaju.
Aksiološka terapija mijenja stav pacijenta od zla prema dobru i time temeljno i egzistencijalno liječi dušu. Bitna praksa u ovoj terapiji je zapravo metanoja ili obraćenje.Obraćenje se treba najprije dogoditi u njegovim mislima , a onda u željama i volji.Treba se okrenuti od mraka i vjerovati u svjetlo , treba misliti i govoriti pozitivno.

08 svi 2009 00:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Dragi Damire,ovo mi je preljepo sto si napisao,mnogo od toga nisam ni znala da je to to,mene muci jedan problem u vezi ove teme,dozivjela sam traumu i sok za vrijeme jedne operacije,a bilo ih je 6. Pa me to prati i dan danas a nikako se rijesit toga straha,dali ti znas kako i gdje otic na tu hagioterapiju, :utjeha svako dobro ti zelim.BTB

08 svi 2009 00:57
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Zora M. je napisao/la:
Dragi Damire,ovo mi je preljepo sto si napisao,mnogo od toga nisam ni znala da je to to,mene muci jedan problem u vezi ove teme,dozivjela sam traumu i sok za vrijeme jedne operacije,a bilo ih je 6. Pa me to prati i dan danas a nikako se rijesit toga straha,dali ti znas kako i gdje otic na tu hagioterapiju, :utjeha svako dobro ti zelim.BTB

Naravno Zoro....:)....Uvijek svima preporučam da posjete ....Taj centar oformio je Tomislav Ivančić oko 90-e, koji je i osmislio hagioterapiju. Početkom 90-tih i sam sam nakon ratišta išao tamo i oni su zaslužni što se moj život okrenuo ka vjeri od tada...:)
U centru rade drage žene, psiholozi sa Teološkog fakulteta.....jako su produhovljene i doista puno pomažu ljudima....koga sam god poslao tamo nije požalio....:)
Potrbno je nazvati njihov broj telefona, kojeg možeš vidjeti na njihovoj stranici na ovom plavom linku koji sam gore postavio.......zatim se oni sa tobom dogovore kod koga ćeš dolaziti, i dogovorit će sa tobom termin koji paše i tebi a i njima, jer tamo dolazi puno ljudi, pa zato naručuju za nekoliko dana unaprijed....Terapija traje sat vremena, nakon koje se gospođa koja te vodi, pomoli za tebe zadnjih desetak minuta.... smjesko moli

Potrebno je naglasiti da je to sve potpuno besplatno....:)

Blagoslovio te Gospodin.... ande moli_1

08 svi 2009 02:07
Profil Pošalji e-mail
Administrator

TEOLOŠKA - ANTROPOLOŠKA TERAPIJA

Ona izravno i izričito povezuje čovjeka s izvorom njegova postojanja i time omogućuje ozdravljenje.
Razlikujemo pet načina posredovanja milosne terapije pacijentu : agape , pistis , eirene , dynamis i pneuma terapija

09 svi 2009 00:51
Profil Pošalji e-mail
Administrator

AGAPE TERAPIJA

Agape je grčka riječ , a označuje Božju bezuvjetnu ljubav prema čovjeku.
Agape terapija se posreduje najprije tekstovima Svetoga pisma koji objavljuju Božju nježnost , vjernost , ljubav i praštanje.Nakon toga se ona provodi najprije tzv. klasičnom molitvom za Božju ljubav , a onda različitim oblicima molitava koje posreduju pacijentu povjerenje da ga Bog voli.Zatim i tzv. druga klasična molitva , molitva otkupljenja , molitva dubina , molitva padobrana , molitva u krilu Oca nebeskoga.
Temeljna trauma kod svih pacijenata jest pomanjkanje ljubavi.To je pomanjkanje tla na kojem čovjek može živjeti.Primiti ljubav znači nekome biti dragocjen , ne zbog nekog određenog razloga , već jednostavno zato što postojim.
Najdublja čovjekova težnja jest da bude voljen.
Ova terapija daje temeljne uvjete za ozdravljenje - bazičnu i egzistencijalnu sigurnost , neugroženost , povjerenje.

09 svi 2009 00:52
Profil Pošalji e-mail
Administrator

PISTIS TERAPIJA

Pistis je grčka riječ a označuje vjeru i povjerenje.
Pistis terapija posreduje bazično i životno povjerenje u osobu Stvoritelja , uspostavlja središte pacijentova bića , odstranjuje strahove i tjeskobe , te čisti od mržnje , negativnosti i ovisnosti.

09 svi 2009 21:16
Profil Pošalji e-mail
Administrator

EIRENE TERAPIJA

Pomiruje čovjeka sa samim sobom , drugima i Stvoriteljem.Ona liječi lažne krivice i oslobađa od nepovjerenja u opraštanje grijeha.
Terapija pomirenja smije doći tek nakon agape terapije jer je kontraindikativno odmah tražiti od pacijenta pomirenje , budući da on za to nije sposoban.Njega treba najprije temeljito uviti u Božju ljubav , u sigurnost da je voljen.Onda će lako moći oprostiti.Isto tako ga se ne smije odmah poslati na ispovijed , nego najprije temeljito na to pripremiti.

11 svi 2009 11:31
Profil Pošalji e-mail
Administrator

---------
DYNAMIS TERAPIJA

Ima zadaću snagom molitve Crkve ili izavnim zahtjevom u molitvi pacijenta osloboditi od ovisnosti.
To su molitve kojima se čovjek odlučno suprostavlla grijehu i zlu , odnosno kojima se čovjek odriče Zloga i njegovih djela.
Crkva poznaje kod krštenja molitve otklinjanja.
Sam pacijent može moliti ovako : Isuse Kriste , neka u tvoje ime odstupi od mene svaka zla sila i svaka napast.

12 svi 2009 20:51
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: