Sada je: 16 lis 2018 01:34.

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 Internet blagodat, cudo novog vremena ili zlo ovog vremena? 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Internet blagodat, cudo novog vremena ili zlo ovog vremena?
slika

drag moji braco i sestre, ja sam na netu nekih 7- 8 godina.
najprije sam gledala samo stranice koje sam imala potrebu prouciti online, jer sam imala i drugaciji posao, rubrike lifestyle, uglavnom.
nakon toga sam otkrila forume i to one domoljubne pa privucena prilikom da govorim - komuniciram na svom jeziku, neke sam i moderirala a imala sam cak i svoj portal i stranicu.
zatim se rodila ideja o internet radio postaji, zajedno s prijateljem i kolegom za cije sam novine radila nekoliko rubrika.
dok nisam dozivjela onu nevolju sa sinom, radili smo svakodnevno, potom sam ga ja suspendirala jer sam morala biti uz svoje dijete iako mi polako opet izmice, 21 godina, izlazi i ja ga ne mogu pratiti.
ono sto mogu jest - biti tu kad se vrati, kad god se vratio....to i zelim.
sad cu malo o facebooku...kad je moja kcer, pred godinu dana stalno visila na njemu ja sam se jako ljutila, govorila sam kako ima toliko toga pametnijega za ciniti a ne stalno piskarati tamo....ona mi je odgovorila da je to nacin komuniciranja sa bivsim skolskim prijateljima, sa bivsim i sadasnjim radnim kolegama i znam da je tako, uglavnom.
zatim je otisla poslom od kuce pa sam i ja otvorila taj fb, kako bih mogla poneki pvt s njom razmijeniti, da se ne moramo stalno zivkati jer telefon i kosta,a i da je vidim bar na slikama, nedostajala mi je.
bila je to nit koja nas je ipak povezivala, na poslu im nije dopusteno imati MSN ili skype...
no, vratimo se fb i razlozima otvaranja accounta, opcenito.
neki to cine da bi nesto dostojno promovirali, kao sto je ovaj nas dragi forum, neki da bi svakodnevno izlagali nove fotke i tako ubirali komplimente, ovdje je rijec uglavnom o zenama i to zenama u bracnoj vezi.
drugi pak traze pomoc jer nemaju od cega zivjeti ili imaju bolesnu djecu pa onda po chatu cak napadaju ljude da im se uplati...a na zidu im nema cega nema....uglavnom gluposti koje nista ne govore do - smijesno i jadno.
a ima i onih usamljenih dusa, koje zude za druzenjem, ponekom toplom rijeci podrske i razumjevanja, pa onih koji provociraju sve, od politicara do tzv. prijatelja, podvala i niskih udaraca bezbroj, prostacenja i ogovaranja...zatim dolaze na red oni koji su tamo tek da bi nesto 'upecali'....
nisam pocela ovu temu kako bih bacala ljagu niti osude, nego iz cistog razocarenja.
muz i zena imaju accounte ali nisu jedno drugom 'prijatelji'...zasto?
djeca im to jesu - supruznici nisu.
nadalje, u mojoj bliskoj sredini slucaj je, muz vara zenu mjesecima i ona to otkriva.
nije mi povjerila odmah, mozda da ga ja ne osudim ili tko zna iz kojeg drugog razloga a bojim se da ga sada znam.
nema nekog iskustva na netu pa joj je 'prijateljica' otvorila account i odmah je upisala u grupe 'upoznavanja suprotnog spola'...ipak mi je to povjerila.
moja reakcija je bila prilicno burna...zar i Ti?!
pa ako je zalutao, moli Boga da se vrati, 32 godine zajednickog zivota i dvoje djece, od kojih je jedan bivsi narkoman, jos uvijek nestabilan i podlozan paranojama....kako on moze gledati na sve to?
gledam, pratim...oboje u istoj grupi za upoznavanja, grupu cine nekih 10.000 clanova a oni nemaju pojma da su u istoj?!
opomenula sam nju, pa me zamolila da je brisem jer sama nije znala kako, obzirom da je 'prijateljica' i uclanila, sto nije ucinila bez njezinoga odobrenja....opet vrvi od muskaraca za koje nisam nikada cula i meni se vise nista ne govori.
muza vidjam u svako doba na chatu iako ga rijetko ukljucujem, moji su pa molim Boga da ih ne vidjam na kojekakvim stranicama...najvise zbog djece.
eto...imala sam i ja slabosti, nosena samocom i ja sam jednom pruzila ruku u pogresnom smjeru i nisam dosla tu, otvoriti temu kako bih blatila i bila sudcem no...gdje smo mi to stigli? :(
kamo ide svijet koji je za nas Bog stvorio i nama prilagodio, kako rekoh jednom prijatelju?
kako se mi ponasamo u tom svijetu i na koji nacin Mu uzvracamo?
tuzna sam..zalosna sam....prijatelji moji.

17 sij 2010 07:34
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Internet blagodat, cudo novog vremena ili zlo ovog vremena?
slika

katia <3 vse to je res, kar praviš - sicer vsega, kar navajaš niti ne poznam, ampak eno pa vem in trdno verjamem v to, da samo molitev, post in naše zgledno življenje, lahko privede nekoga do spreobrnjenja. Če naše besede niso izgovorjene iz ljubezni in podprte z božjo pomočjo, ostanejo samo besede, ki niso obrodile sadu.
Samo Bog je tisti, ki more ozdravljati ljudi, ki more premikati gore, ki more rešiti vsako situacijo.
Trdno verjamem in verujem, da ima Bog načrt za vsakega človeka posebej, da ve za našo prihodnost, saj je on naš planer in, da je najbolj zanesljiva pot do spreobrnjenja našega napačnega življenja - pot križa. To je zagotovo najtežja pot, ampak je tudi najbolj učinkovita pot.
Ljubi Bog - hvala ti za križ, ki si mi ga namenil. :yas
Hvala ti, ker mi ga Ti sam pomagaš nositi, saj si rekel v Mt 11, 29-30: "Vzemite nase moj jarem in učite se od mene, ker sem krotak in v srcu ponižen, in našli boste počitek svojim dušam; 30 kajti moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.«

katia <3 Bog te blagoslovi. smjesko kriza smjesko moli_1 smjesko srce moli

17 sij 2010 15:01
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Draga Kati...hvala na povjerenju..
Mislim da ,mnogi ce se sloziti s tvojim svjedocanstvom i posvjedociti slicne stvari...
Ovo sto pises,to je Orginal...nas ,zivot bez maske...
A ,internet je mjesto gdje se stvarno moze dobro zivjeti pod maskom...sto mnogi to i koriste..
Samo ,ne smijemo zaboraviti da Internet ,sve zavisi od nas ," tko smo mi,sta radimo,dajemo i trazimo"Ako ,dajemo dobro,sigurno necemo ocekivati loso,ili obratno...
Samo i na netu ,bas pod tom maskom moze i mene netko drugacije da procjeni,kao i ja drugoga..
Svaki i jedan,kada se odluci da nesto "ucini" ima uvjek razlog ,zasto to cini i s kojim namjerom..S obzirom da su nam misljenja razlicita,tako i gledamo na neke stvari kako mi hocemo...a ne kako zaista jesu..i tu dovodi do onoga..Kada mene netko uvrijedi ,on ne osjeca moju bol a ni ja njegovu,jer mi imamo razumjevanja za bol ,ali bol tek znas sta znaci ,kada sam dozivis da si ranjen i mozda osudjen,na prav ili krivi nacin,sve zavisi od covjeka...i uvrede uvjek bole..
Tesko je covjeku koji grijesi ,za grijehe smo uvjek osudjivani i da li je to dobro na izgradnju covjeka i njegove vjere ili ne ..Tu moze samo vrijeme da pokaze ,sta ce biti od takvog covjeka poslje..Dobro je da opomenemo ljude kada vidimo da "grijese" ili da su u zabludi,ali to mora s povjerenjem i ljubavlju biti izreceno..Bez obzira koliko vjera bila cvrsta ako ne pokazemo ljubav,sve ce biti slabih plodavo..samo ,ako ne i da naskodi jos vise..
Jedino sto mozemo je ,da molimo za njih,za obracenje njihovo,za nas svih i ZABLUDA ....INTERNETA...

17 sij 2010 20:24
Administrator

Spol: muško
Čitajući, draga Katia, sve ovo što si napisala.....razmišljao sam što napisati, svijestan i sam koliko gorke istine ima u svemu ovome što si napisala!
Da ne kažem da bi i svatko od nas mogao nešto svoje dodati na tvoju priču....
Tvoja gorčina je potpuno razumljiva....

Ipak čitajući riječi naše dvije drage sestre u Kristu, odgovori upravo leže u onome što su i Marta i Luise spomenule......Tamo gdje su ljudi nemćni, Bog može sve!
Moramo se stalno učiti predavati Njemu sve u ruke, nekada to malo i zanemarimo ali zato se mi braća i sestre u Kristu moramo međusobno hrabriti i poticati na sve ono što nam On obećaje jer vjerujemo u Njega....

Neka nam svima Gospodin bude na pomoći i hrabri nas u molitvama koje mogu pomoći mnogim zabludjelim dušama.....danas mnogi puno osuđuju jedni druge, ali zaboravljaju da stime ne pomažu nego naprotiv odmažu i sebi i drugima......a malo tko iskreno moli sa ljubavlju i bez osude...
To je također, nažalost, dio životne ali i virtualne svakodnevnice koju spominjemo...

Smilovao nam se Gospodin i blagoslovio nam vjeru našu.... smjesko moli_1

17 sij 2010 23:08
Profil Pošalji e-mail
VIP član

citala sam vise puta upise ovih dragih vjernica.
hvala Vam svima.
tudje me moze iznenaditi ali moje me boli...upravo iz razloga sto sam duze od nje na internetu, opomenula sam je, skrenula paznju na zamke ali me ne slusa.
njoj je to novi svijet, mozda i cudesan...a ja molim da se vrati onakvom kakva je bila.
ponekad je dobro prijateljstvo lose prijateljstvo, dok nije pocela druzenje s tom koja ima malo vise iskustva, nije znala ni prst podici kao - svidja mi se...no, nije ova kriva jer nitko nas ne sili na ono sto sami ne prihvacamo. :(
i sinoc me je slagala...zvala sam je na sve brojeve, nije se javila...znam da je opet isla van i sve mi je jasno.
vjerojatno predpostavlja kako bih reagirala.
Boze moj, pitala me za savjet i kad sam joj rekla golu istinu, odgovor je bio - ja se ponadala Ti ces mene utjesiti...hoces da Te lazem, pitala sam, cak povisenim tonom??
ako zelis laz, drugdje ce ti vec biti servirane a ja mogu samo moliti da opet pocmes MOLITI i hodocastiti... :(
idem sada izmoliti moju devetnicu.
BVB sve, moji dragi prijatelji....

17 sij 2010 23:34
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Moram priznati tema je odlična [aplau]
mnogi bi od ovog mogli nešto naučiti i otvoriti oči
Ovaj internt je stvarno jedno od svjetskih čuda ,blagodat a istodobno velika zamka u kojoj se krije zlo.
ja sm isto u početku radila na njemu zbog posla ,pa malo čitala časopise ..pa tražila duhovnu literaturu ,pjesme i slično.
Tada sam nabasala na jedan forum koji me je uveo u svijet virtualnog prijateljstva od kojeg se izrodilo i jedno pravo iskreno prijateljstvo,razna poznanstva itd.
U početku je to jako zarazno , i teško se je skinuti s toga.
Moja sreća je to što imam doma obitelj koju zaista volim i ne želim upropastiti.
Moja zadaća kao supruga i majka je zahtjevna i traži svoje vrijeme .
Dati vrijeme internetu treba imati granice .
Gledam ,vidim,koliko samo žena ima obitelji a danonoćno vise i ne skidaju se s neta . :nezna:
Jednostavno mi nije jasno kako ta obitelj funkcionira. :question:
To je teška navezanost na internet.
A sve pod tobože krinkom vjere i molitve .
Nažalost teško je takve ljude uvjeriti da pored njih virtualno,prolazi onaj stvarni život,život koji traži razgovor,koji traži i jesti i piti,molitvu,trenutak pažnje,zagrljaj ,toplu riječ.
To kad prođe više se neda vratiti..Treba biti mudar i znati stati.
I kad kao katia ideš tako pokušati indirektno pa direktno upozoriti te osobe;ti im jednostavno postaneš neprijatelj i stranac u tren oka i kao želiš im zlo i blablabla
Teško je opstati kad kažeš istinu,al ja sam za to da se za istinu treba boriti i biti joj vjeran
unatoč svemu ,i tražiti snagu odozgo od Svevišnjeg a posebice strpljivost,jer se isplati :yeeha:
BVB

12 tra 2010 23:10
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Dobro rečeno mara-natha..... :yas

12 tra 2010 23:34
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

<angelpray>

12 tra 2010 23:44
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Saznajemo da je internet postao strasno mjesto na kojem se djeca bez znanja roditelja izivljavaju ,vrijedaju izrugivaju ,pa cak i fizicki zlostavljaju .Ponekad se snimaju odrasli ili lude voznje ,pa nastrani tipovi i tko zna sto ne sve .Pa kad se to sve cuje najlakse je zakljucitida ova nova tehnika zapravo nista ne donosi dobro ,samo stetu . No ,jeli zaista tako ?

Dali se zapitamo sto se dogada u nasem roditeljskom domu.A tko je zaduzen za odgoj ? Tko treba imati najveci utjecaj ?Ili odgajamo djecu tako da su pred nama mila i draga , a u svojoj se sobi prepustaju zlim utjecajima .Istina je negdje drugdje ,prije svega nasilje se dogada u stvarnom svijetu ,ne virtualnom .No to nije spas od osobne odgovornosti ,djecije i roditeljske .Odgoj ce se i dalje odvijati u domu .Vrijednosti ,stavove ,norme ponasanje sve se to dobiva od vlastitih roditelja u svom domu .
Zato moje misljene da je internet u danasnje vrijeme dobra stavar ,ako se pravilno koristi , ako ne onda samo donosi zlo i nasilje .

13 tra 2010 14:50
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Sve je dobro...
i dobru sluzi!

Dok covik to ,
ne pocne zlorabiti!

Kao i sve drugo,
tako je i s internetom!

slika

13 tra 2010 15:24
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.