Sada je: 11 pro 2019 10:55.

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Isusov rođendan 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Isusov rođendan
slika
Isusov rođendan
Kao što znaš, ponovno se približava dan mojega rođendana. Vjerujem da će se i ove godine po cijelom svijetu priređivati slavlje tome u čast.
Vidim da ljudi puno kupuju. Na radiju, televiziji i u novinama ni o čemu drugom se niti ne govori, nego samo o tome, koliko još dana nedostaje do moga rođendana.
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.
Sjećam se, prošle godine kada je stigao moj rođendan, ljudi su naveliko slavili u moju čast. Stolovi su bili puni, sve okićeno, puno poklona...ali znaš jednu stvar? Mene nisu pozvali. Slavlje je bilo upriličeno u moju čast, ali kad je došao taj dan, mene su ostavili vani, vrata su za me bila zatvorena... makar sam žarko želio slaviti s njima...
Istinu govoreći, nisam se iznenadio, jer u zadnje vrijeme mnogi mi zatvaraju vrata. Kako me nisu pozvali, bez buke i smetnje, ušao sam tiho i sjeo u jedan kut. Svi su nazdravljali i veselili se. U jednom trenutku unutra je ušao jedan starac, duge bijele brade, obučen u crveno. Izgledao je malo pripit. Umorno je sjeo na fotelju, i svi su potrčali k njemu, veseleći se, kao da je veselje priređeno njemu u čast.
Točno u 24 sata, svi su počeli nazdravljati, grliti se i čestitati. Ja sam, također, ispružio ruke, očekujući da će me netko zagrliti... Ali nitko me nije zagrlio.
Počeli su jedni drugima davati poklone. Približio sam se da vidim, da slučajno nemaju kakav poklon i za mene. Ali, za mene nije bilo ništa.
Kako bi se ti osjećao, kad bi na tvoj rođendan, jedni druge darivali, a tebi ne bi dali ništa? Shvatio sam da sam suvišan na ovom rođendanu, stoga iziđoh bez buke i za sobom zatvorih vrata.
Svake godine je sve gore. Ljudi se samo sjećaju hrane, poklona i slavlja a mene se nitko ne sjeća.
Želio bih da mi dopustiš da ovaj Božić uđem u tvoj život, da shvatiš da sam prije 2000 godina došao u ovaj svijet i da sam dao soj život na križu i za tebe. Danas jedino što želim jest, da to vjeruješ cijelim srcem.
Nešto ću ti reći: mislio sam, kako me mnogi ne pozvaše na svoje slavlje, učinit ću sam svoje veličanstveno slavlje, kakvo još nikad nije viđeno. Priređujem sve što je za to potrebno; šaljem mnoge pozivnice, među kojima je jedna posebna i za tebe. Želio bih znati, hoćeš li sudjelovati, da mogu za tebe rezervirati mjesto i napisati tvoje ime ne mojoj velikoj listi uzvanika. Vani će ostati svi oni koji se ne odazovu mom pozivu.
Pripremi se jer u dan kad se najmanje nadaš slavit ću svoje velebno slavlje.
p.s. znaj da te neizmjerno volim.

(Isus Krist, rođen na Božić u Betlehemu )

04 pro 2009 22:50
VIP član

Post Re: Isusov rođendan
slika

Veliki dar
Čovjek gleda očima, a Bog gleda što nam je u srcu i ono što vidi je sebičnost, licemjerje i uopće, jedna nesposobnost da čovjek trajno bude dobar.
Svatko misli da je dobar u usporedbi s nekim drugim. Ali nije baš korisno uspoređivati se s gorim od sebe ili stvarati nekakva osobna mjerila dobra i zla. Biblija je mjerilo, Isusov život je mjerilo. Zato nam je Bog na dar dao živo biće, Isusa, svog Sina, jer nije postojalo ništa vrednije i bolje od njega u svemiru. I ostavio je nama na volju hoćemo li uzeti taj dar ili ne. Kada bi Isus bio neka neživa čarobna stvar koju nam Bog daje da s njom nadnaravno riješimo životne probleme, to bi bilo jednostavno. Ali Isus je živo biće, i ako ga netko želi prihvatiti kao dar od Boga, mora shvatiti da naš problem nisu naše nedaće nego naša grešna narav. Prema tome, tko Isusa primi kao dar od Boga, dolazi u odnos s njim, a Isus počne upravljati njegovim životom i proizvoditi vrstu života kojom je on živio na zemlji.

08 pro 2009 22:40
Reg. korisnik

Kako bi se ti osjećao, kad bi na tvoj rođendan, jedni druge darivali, a tebi ne bi dali ništa?

Ironično..
Velika je naša glupost i zatupljenost...
evo još jedne tragedije: ove godine..za Veliku Gospu.. pitala sam svoje prijatelje ( koji su išli na proslavu u Sinj )..svakog pojedinačno..Jel ti uopće znaš što se slavi na Veliku Gospu.. nažalost nitko nije znao reć... u tolikoj mjeri, posebno nas mladih, je naša glupost..
tužno ..

Rođenje Isusa u jaslicama našeg srca

Mnogi se ljudi užurbano pripremaju za Božić. Mnogi sređuju svoje kuće, kupuju različite poklone, pripremaju bor i Božićne jaslice koje će staviti ispod bora. Jesmo li i mi pripremili jaslice u kojima će se roditi Isus i u kojima će mu biti ugodno i toplo? Ali ne one jaslice koje ćemo staviti ispod bora ili na neko drugo zgodno mjesto u kući, već one prave jaslice u kojima će se stvarno roditi Isus, jaslice našeg srca. Kako pripraviti ove jaslice u kojima će našem dragom Isusu doista biti lijepo i ugodno?

Pa ako malo promislimo shvatit ćemo što je potrebno. Kao što znamo čovjeku je ugodno ako boravi na čistom mjestu. Dakle, u prvom redu treba naše srce dobro očistiti od svih nečistoća koje ga onečišćuju. Da bi to napravili prvo treba malo zaviriti u dubinu našega srca i naše duše i pronaći sve ono što naše srce čini nečistim. Kada uspijemo otkriti sve te nečistoće potrebno ih je i izbaciti iz našega srca.

Za tako nešto je potrebna jedna prava iskrena Božićna ispovijed koja će onda naše srce učiniti čistim. Međutim, nakon što i očistimo naše srce ponovo ga prašina grijeha salijeće i pokušava ga onečistiti. Najbolje sredstvo koje ne dopušta ovoj prašini da opet zatrpa ovo tek očišćeno mjesto je molitva i post. Ukoliko se doista predano molimo Gospodinu, iz molitve u molitvu ćemo se osjećati sve snažniji i ot****iji na ovu prašinu koja se pokušava uhvatit za naše srce te ćemo osjećati sve veću odbojnost prema ovoj nečistoći grijeha tako da ćemo je redovito nastojat otklonit od sebe. Da bi postali ustrajni u svemu tome, jako je važan post koja nas čini stabilnim i gospodarima nad našim strastima koje često poput rupa dopuštaju grijehu da se uvuče u naše srce. Ukoliko redovito postimo, ove rupe lagano će iščezavati.

Nakon svega ovoga, potrebno je ovo mjesto koje pripremamo za rođenje Isusa dobro i zagrijati. A to ćemo postići toplinom koju pokazujemo prema svojim bližnjima, jer upravo ta toplina grije naše srce i čini ga ugodno toplim. Ako smo sve ovo napravili možemo radosno pristupiti Božićnoj pričesti i na taj način primiti Isusa koji će se onda roditi u našem srcu. Nitko ne može osjetiti stvarnu radost Božića ako mu se Isus ne rodi u srcu.

Krsto Orlić

09 pro 2009 04:41
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Luise...
Ti si uistinu posebna...
Hvala ti što postojiš...
:hug:

slika

13 pro 2009 18:15
VIP član

slikaDođite se svi pokloniti Gospodinu." S Marijom, Josipom i pastirima, s mudracima i nebrojenom četom poniznih klanjatelja novorođenoga Djetešca, koji su kroz stoljeća prihvatili otajstvo Božića, i mi, braćo i sestre sa svakoga kontinenta, dozvolimo da se svjetlost ovoga dana proširi posvuda: neka uđe u naša srca, rasvijetli i ugrije naše domove, donese spokoj i nadu u naše gradove, podari svijetu mir. To je moja želja vama koji me slušate. Želja mi je da se upravlja ponizna i pouzdana molitva Djetešcu Isusu, da njegova svjetlost razagna svaku tamu iz vašega života te vas ispuni ljubavlju i mirom. Gospodin, koji je u Kristu zasjao svojim milosrdnim licem, neka vam podari svoju radost i učini vas glasnicima njegove dobrote.!

14 pro 2009 22:41
VIP član

Spasitelju!Obasjaj i moj grad poput Jeruzalema.Obasjaj Alfa i Omega forum,sve clanove ,svakog brata i sestru..
Ne trebaš kucati,
vrata mog grada otvorih Ti davnih zora
i Zlatna i Srebrena i Željezna,
čisteći prostore u sebi
da Ti se svide.

Grad je otključan.

Al' što može bijedan stvor
izgubljen u blještavilu
umjetnih pahulja, zvijezda,
kuglica, viline kosice,
otuđenih iz starih djedovih kutija
čarobinh mirisa pučke pobožnosti,
preimenovanih u trpeze ukrasa
i raskoši do sitosti, izmještenih na stolove,
prozore, vrata, iscrtane po stolnjacima,
čašama, staklenim stalcima?

Zar odsklizati se na slikanim saonicama
Crvenog Djede, na grani od jelke, čizmi…?

Gdje si Spasitelju?

I djeca dobiše odjeću za doček novoga,
a ne kleknuše,
i bor uzeše, a jasle i Tvoje siromaštvo
ne primijetiše.

Repatica tek neke privuče da je slijede
i budu spašeni,
jer se pokloniše

Daj nam kleknuti pred Tvojim siromaštvom
naći najbliže
Tebi najsličnije, najdraže, po kojima ćeš brojiti nam djela svojih Blaženstava.

14 pro 2009 23:07
VIP član

Sve nam govori kakoje Božić blizu. Gradovi su ukrašeni, izlozi su puni Božićnih darova, a mnogo toga se nabavlja, kupuje, sređuje. Sve je to radi toga što slavimo najradosniji blagdan – Božić, koji se duboko usadio u sve kršćanske narode, pa i naš hrvatski. Ali da bismo doživjeli cjelovito slavlje potrebno je da svoje srce skrušeno predamo volji Božjoj poput Marije. Ova četvrta nedjelja došašća nosi oznaku Marijina predanja volji Božjoj.
Anđeo Gabrijel prenosi joj poruku da bude majka Isusova. Ona to prihvaća iako ne razumije kako će to biti. Tim činom Blažena Djevica Marija postala je Božja suradnica spasenja svijeta. Vjera je potpuno predanje Bogu i suradnja s njim u svakodnevnom životu. Dali mi znamo reći Bogu: Evo službenice, evo službenika tvoga Bože, neka mi bude po tvojoj volji i u onim trenutcima kada nam je teško i kada ne razumijemo zašto se to baš meni – nama događa?
«Ja sam svjetlo svijeta».
Mnoga likovna umjetnička djela, koja prikazuju svetu obitelj u štalici u Betlehemu, žele kroz svoju kompoziciju upravo to promatraču priopćiti, da je Isus svijetlo svijeta. Umjetnik tu poruku ostvariva tako što Isusa u jaslicama naslika u najsvjetlijim bojama. Iz tog središta svjetlosti sjaj dopire i do lica pastira, do Marije i Josipa, do anđela i životinja, obasjava ih. A iza i okolo njih je duboka tama - to je ustvari svijet koji još nije primijetio njegov dolazak ili ga uopće ne želi vidjeti.
Jedini, čudoviti izvor svjetla je djetešce, Mlado Sunce s visine, koje svijetli svima koji sjede u tmini i sjeni smrtnoj.
«Ja sam svjetlo svijeta», govori Isus. Kao simbol, da je Isus svijetlo svijeta, stavljamo danas svjetiljku u štalicu, koja će nas podsjećati na tu temeljnu Isusovu riječ. Neka njegova svjetlost rastjera tminu naših briga i strahova i obasja nas radošću.

20 pro 2009 21:32
VIP član

slika

Ti si jedini Otkupitelj čovjeka!
2. Pred jaslicama u koje si, slabašan, položen, neka prestanu toliki oblici nasilja koje uzima maha, te uzrokuje neopisive patnje. Neka se ugase tolika žarišta napetosti, koja bi se mogla pretočiti u otvorene sukobe. Neka ojača želja da se traže miroljubiva rješenja, koja će poštivati zakonite težnje ljudi i naroda.

3. Betlehemsko Djetešce, Proroče mira, ohrabri nastojanja oko dijaloga i pomirenja, podrži napore oko mira, još u začecima ali pune nade, koji se poduzimaju u cilju bolje sadašnjosti i budućnosti

tolike naše braće i sestara u svijetu. Mislim na Afriku, na tragediju Darfura u Sudanu, na Obalu Bjelokosti i na područje Velikih jezera. S velikom zebnjom pratim događanja u Iraku. A kako ne i s osobitom skrbi, ali s neugasivim pouzdanjem, svratiti pogled na Zemlju čiji si Ti Sin?

4. Posvuda je potreban mir!
Ti, koji si Knez istinskoga mira, pomozi nam da shvatimo kako je jedini način da se dođe do mira, taj da s užasom zaziremo od zla, te uvijek i odvažno tražimo dobro.
Ljudi dobre volje iz svakoga naroda zemlje,
s pouzdanjem pristupite jaslicama Spasiteljevim!
"Ne, prijestolja ne otima tko rajski prijesto dariva" (Himan večernje Bogojavljenja). Pohitite ususret Onomu koji nas dolazi poučiti putu istine, mira i ljubavi.

22 pro 2009 14:50
VIP član

slika
Isuse, za rodjendan bih Ti htjela svoje srce , dati svu ljubav i dobrotu ovoga svijeta.Svjetlo i ljubav koje pali svako drugo srce.. Htjela bih Ti se zahvaliti na proteklim godinama ,za svu ljubav i ljepe stvari ..Zelim Ti dati sve ove moje molitve na nasem forumu i mojoj obitelji,hvala Ti za zdravlje i bolest za radost i tugu a najvise bih ti htjela dati mir u obiteljima ,i miru bez rata.
Hvala Ti za sve sto si trazio od mene i sto si mi dao,hvala To sto si me odrzao u zivotu,za Tvoju zastitu,za Tvoju toplinu i Tvoju skrb..
Za rodjendan ti zelim darovati svoj zivot posvecen Tebi ,miru i ljubavi u obitelji i drustvu , dobroti i miru u svijetu.

Jer sta nam vrijedi Isuse,ako se Ti tisucu puta rodis u Betlehemu a ne rodis se u nasem srcu...

Svim na zemlji

Svim na zemlji mir, veselje,
Budi polag Božje volje.
To sad nebo navješćuje
I glas s neba potvrđuje.
Dobre volje svaka duša
grijeha neka već ne kuša
Nego hvali, diči Boga,
Što je posl'o Sinka svoga.

Sinka svoga, Boga moga,
S Ocem, Duhom jednakoga
Duhom Svetim začetoga
Od Djevice rođenoga.

25 pro 2009 22:44
VIP član

---------
slika

BOŽIĆ JE…
Božić je svaki put, kad dva čovjeka jedan drugom opraštaju.
Božić je svaki put, kad pokazujete razmišljanje za svoju djecu.
Božić je svaki put, kad pomažete nekom čovjeku.
Božić je uvijek, kad netko odluči pošteno živjeti.
Božić je uvijek, kad se dijete rodi.
Božić je svaki put, kada se dvoje ljubi pravom, dubokom i iskrenom ljubavlju.
Božić je uvijek, kada jedan drugoga gledate, gledate očima srca, sa smiješkom na usnama…
Jer je tada rođena Ljubav…
Jer je tada rođen Mir…
Jer je tada rođena Pravednost…
Jer je tada rođena Nada…
Jer je tada rođena Radost…
Jer je tada rođen Isus Krist…

23 pro 2010 20:04
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.