Sada je: 19 stu 2019 02:22.

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
 Izdanja novih knjiga i preporuke 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Izdanja novih knjiga i preporuke
Poštovani, ovih dana izišla je prva knjiga Udruge Emanuel Vrijeme je za ljubav! Može se naći na našem štandu, ili naručiti na br mob. 095 510 5285, te e- mail emanuel.udruga@tele2.hr, po cijeni od 30 kn. Ovo su neke miski iz knjige, i jedna pjesma, kako bih vam približila o čemu govori:
Prvi dio knjige po abecedi objašnjava temeljne ljudske i kršćanske istine,vrednote i neke pojmove.( što je čovjek, duhovnost, vrednota, mudrost, život, Bog, pravda, đavao... ) Svoj temelj zasniva na povezanosti s Ocem i ljudi međusobno, u ljubavi, praštanju, mudrosti i sreći, putem Duha Svetoga, odnosno sakramenata i prisutnosti BOŽJE U EUHARISTIJI I SAMIM TIME U SVAKOME OD NAS KOJI SE PRIČESTIMO. NA KRAJU JE OBOGAČENA S NEKOLIKO DUHOVNIH PJESAMANeka vas zagrli Otac! Božica
Iz predgovora gosp. Šmita:
"Bilo je toga,
al na kapaljku, u tragovima...
Stvarnost svijeta grubo odvratna,
pokvarena,
A sada, odjednom,
ljubavi i ljepote
u slapovima, u pljuskovima.
Stvarno, nesvakidašnje,
nesusretljivo,
nedoživljeno.
Nešto sasvim novo,
u čovjeku sasvim običnom,
svakodnevnom...

Pojavila se niotkud, iznenada,
i zasjala svjetlošću..."

Najljepši trenuci,
sati i dani,
koje doživimo
na ovoj Zemlji
jesu, i uvijek
će biti,
oni koji smo
proveli
u sv. sakramentima,
u euharistijskom
klanjanju,
u molitvi
i ljubavi s Ocem.

Zamislite,
koliko je tek
lijepo u Raju!
Da bi Čovjek spoznao što je za njega dobro i što izabrati, darovan mu je od Oca Duh Sveti, koji ga vodi k istini i pomaže mu razlučiti dobro od zla. U ovoj činjenici odgovor je na pitanje o patnji, ratovima i nemoralu ljudskom. Ne može Čovjek birati dobro bez snage i mudrosti Duha Svetoga.

26.Što mi vrijedi znati što trebam učiniti, a sjediti skrštenih ruku i kritizirati one koji bar nešto čine? Što mi vrijedi znati što trebam učiniti, a sjediti skrštenih ruku, kritizirajući nastalu situaciju. Trebam moliti i blagoslivljati, i dozvoliti Ocu, da on preko mene može pomoći. Mojim rukama, mojim srcem, i mojim riječima. Bog ne može pomoći, ako mi ne ćemo dozvoliti da djeluje preko nas.
Kako uliti vodu u bocu dobro zatvorenu? Kako? A kako je razbiti, ako je tvoja?
Č e ka t i...
Voda je milost Božja i Duh Sveti, a zatvorena boca, kršćanin koji je sebe stavio na prvo mjesto i svoje želje, a ne Boga i ljubav.
Ova poruka odgovor je na pitanje o tome zašto Bog trpi zloću onih koji su njegovi u bilo kojem staležu, ali ne žive svoje poslanje i obećanje dano Bogu i u najgorem slučaju misle, govore i čine zlo, odnosno grijeh.
BOŽJA LJUBAV
MOŽE IZLIJEČITI
NAŠE RANE!

BOŽJA LJUBAV
DAT ĆE NAM SNAGU SRETAN ŽIVOT I hod prema NAPRIJED!
51. Ako se ikada budeš upitao:“Ima li uopće ljubavi na ovoj Zemlji?“, tada pogledaj u svoje srce. Ako ti imaš srce, i ako je ono puno ljubavi, znat ćeš odgovor na svoje pitanje.

52. Ne voliš sebe ako sam sebi mržnjom i porocima kopaš jamu u koju ćeš upasti.
28. Riječi su ove bajka
23.3.1998.

Istina?
Ne čujemo je.

Vjera?
Pijesak je pokrio.

Ljubav?
Što li je to?

Riječi Evanđelja su bajka.
Samo djeca im vjeruju,
i„luđaci“: možda.
One su prošlost,
dio enciklopedije i muzeja.

Smije li nas išta spriječiti da uživamo
u darovima koje si nam dao?
Da uživamo u tijelu, jelu i snazi?

Da „ budemo slobodni"?
Da živimo bez zakona?
Da zakopamo ljubav i vrednote?
Da “ budemo ljudi“?

Isus.
On šuti.
Razočarano.
Čeka.
Žalostan. ande moli_1

Možda će ga čuti koji
Sv. Franjo ili Sv. Ante danas čuti
i, poći go' u
samoću.posting.php?mode=post&f=15#

10 srp 2013 23:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Izdanja novih knjiga i preporuke
Jeste li Vi iz molitvene grupe Emanuel koja se sastaje u Sigetu?U Crkvi Svetoga Križa u donjoj prostoriji?

10 srp 2013 23:30
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Sjedište udruge je u Osijeku.
Nažlost knjiga "Vrijeme je za ljubav! je podjeljena i rasprodana ukoliko netko želi pomoći oko novog izdavanja, možete nam se javiti Pripremamo knjigu Domovana i ja u molitvi i pjesmi, zajedno! Tko želi sudjelovati sa svojim tekstovima može nam poslati na e. mail emanuel.udurga@tele2.hr, Traže se vaše molitve u sadašnjem trenutku za bilo što danas koje bi pomogle u riješavanj i poboljšanju širenju kraljevstva Božjega u domovini, te pjesme, napisane danas ili ikada, o domivini, pozitivne i nadahnute. U ratu smo s molitvom pobijedili. Može li se nezaposlonost, bolest, netrpeljivost, i drugi mogući problemi molitzvom pobijeditio.? Sve možemo u onome koji nas jača! Samo Bog je naša snaga i oslonac! A to samo nije "samo" već radost i velika kolićina, najveća količina snege znanja i moći znači biti oslonjen na Boga. Kako smo na ulicama zajedno molili za vrijeme rata, dnasa je teško mnogima, mnogi jauču, molitva je jedini put. Isus nas je naučio molitva i pouzdanje u Oca! Otac i samo Otac, Duh Sveti, Isus, naš Spasitelj. Kad sam se već raspisala htjela bih nekoliko riječi poručiti onima koi plaču radi smrti voljenih:Život vječni nije smrt,[quote][/quote]
život vječni nije kraj,
život vječni nije rastanak, život vječni nije jama...,
Život vječni je
nastavak zagrljaja
Čovjeka sa svojim Ocem,
sa svojom sretnom braćom
i sestrama u Nebu.
Život vječni je ulaz u drugu blaženu dimenziju ljepote življenja
tako da sa osobama koje su u nju ušle možemo razgovarati, dijeliti njihovu radost i moliti im se.
Oni su sada bliže nama
i uz nas su i vole nas jače,
zato, zašto da ih boli naša patnja radi toga jer ih ne vidimo u tijelu, potrudimo se da ih osjetimo u duhu!?
Njihova najveća želja je da mi, tj. oni koje vole,
budu sretni,
do kraja, posve, kao i oni.
Neki kažu: još se nitko nije vratio; ali zašto da se i vrati, ako je ondje sretniji, u blaženstvu radosti, a mi ovdje u****o neki, živimo u mržnji i žalosti. Budimo sretni.

12 sij 2014 08:51
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
„Svatko otvoren za poruku ljubavi čitanjem ove dragocjene zbirke tekstova može se obogatiti mudrim mislima nadahnutim provjerenim životnim iskustvom, i može pronaći savjet za problem koji ga trenutačno tišti. “ prof.dr.Jakov Sabljić
Pozivnica za promociju knjige
Pozivamo Vas na predstavljanje knjige knjige Božice Sukić “Vrijeme je za ljubav!” u izdanju Udruge “Emanuel” i Studija HS internet d. o. o. koje će se održati u okviru proslave crkvenog goda župe Uzvišenja Svetog Križa i dana Gradske četvrti “Retfala” u dvorani Gradske četvrti “Retfala”, J. J. Strossmayera 200, u četvrtak 11. 09. 2014. g. s početkom u 18 i 30 sati.
Bilo bi nam veselje i čast da svojim dolaskom uzveličate našu svečanost!
Gradska četvrt “Retfala”
Udruga za očuvanje i širenje vrednota “Emanuel”

Ukoliko želite potvrditi svoj dolazak možete to učiniti na kontakt:
Božica Sukić, mob. 095 5105285, ili na e- mail: udruga.emanuel@gmail.com

01 ruj 2014 22:11
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.