Sada je: 20 srp 2019 01:20.

Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
 Jehovini svjedoci 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Re: Jehovini svjedoci
U osnovnu školu sam išla sa curom koja je bila Jehovin svjedok, tj. odrasla je u toj obitelji. Nije nam nikada ništa nametala niti pričala, osim ako je bila upitana.
Tada nam je svima bilo neobično zašto ne slave nijedan blagdan.
Sjećam se da je govorila da se oni ne krste rano, već kasnije kad sami mogu shvatiti o čemu se radi. Imaju tu neku svoju literaturu iz koje uče, i tek tada pristupaju krštenju. Ako se dobro sjećam, krštenje se obavlja potapljanjem u vodi (u bazenu?).
Ostala mi je u sjećanju kao draga osoba. Udala se rano, negdje sa 16 godina. Zbog rata je prekinula srednju školu pa je kasnije završila, u Zagrebu.

10 ruj 2009 21:26
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Zeugen Jehovas in Wien: Kongress und Massentaufe
Mehr als 40.000 Gläubige werden ab heute beim Internationalen Kongress der Glaubensgemeinschaft Zeugen Jehovas im Wiener Ernst Happel-Stadion erwartet. Für rund 100 der Teilnehmer ist eine Massentaufe in zwei großen Schwimmbecken vorgesehen
.

Jehovi Svjedoci u Wien..Kongres i Masovno krstenje...
Vise od 40.000 Vjernika primit cu na Internacionalnom Kongresu od Vjerskezajednice Jehovi Svjedoci u Wienu-Ernst Happel-Stadion gdje se ocekuje za 100 clanova Masovno krstenje u dva velika bazena...

slika

10 ruj 2009 22:07
Reg. korisnik

Jurica je napisao/la:
Ne možemo dopustiti da se laž širi našim društvom. To što oni imaju sve veći utjecaj, ne znači ništa dobra! Pa lažu i truju umove ljudi u potrebi - pohode bolesne, čine ih bolesnijima - pohode zdrave, truju ih na smrt - ma gdje je tu dobro? Glasnici smrti i laži po našim ulicama i pred našim vratima? Tko iskrivljuje Evanđelje, nije od Krista. Nama je laž razotkrivati istinom - samo je Riječ Božja sposobna zavesti srca ljudska mrežom jačom od naše logike. A mi ne dajmo našoj djeci, koja su krhka u vjeri (dao Gospodin da vaša nisu!) blizu njima, jer vrbuju i katolike i ostale. Nama je kloniti se takvih i svaka riječ s naših usana nek bude u blagosti i odlučnosti Evanđelja. A o njihovom revnom "propovjedanju" mogu reći samo da sotona ne udara po onima koji mu vrše volju. Pazimo, dakle, da se u trenutku izjašnjenja izjasnimo protiv takvih praksi kojima se pljuje u lice Crkvi i Svetom Božjem Pismu.

Mir s vama, braćo i sestre.

A njima nek Gospodin otvori oči po svojoj Riječi i privede ih k sebi ili kako mu drago s njima čini ako se ne pokore.

NAJPRIJE PREISPITAJMO SVOJU SAVJEST KOLIKO SMO SVOJIM ŽIVOTOM, SVOJIM DOBRIM DJELIMA POMOGLI POTREBITIMA, SVJEDOČILI RADOSTNU VIJEST, A ONDA DRŽIMO KAMEN KRITIKE U RUCI.

13 ruj 2009 18:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

duga je napisao/la:
Jurica je napisao/la:
Ne možemo dopustiti da se laž širi našim društvom. To što oni imaju sve veći utjecaj, ne znači ništa dobra! Pa lažu i truju umove ljudi u potrebi - pohode bolesne, čine ih bolesnijima - pohode zdrave, truju ih na smrt - ma gdje je tu dobro? Glasnici smrti i laži po našim ulicama i pred našim vratima? Tko iskrivljuje Evanđelje, nije od Krista. Nama je laž razotkrivati istinom - samo je Riječ Božja sposobna zavesti srca ljudska mrežom jačom od naše logike. A mi ne dajmo našoj djeci, koja su krhka u vjeri (dao Gospodin da vaša nisu!) blizu njima, jer vrbuju i katolike i ostale. Nama je kloniti se takvih i svaka riječ s naših usana nek bude u blagosti i odlučnosti Evanđelja. A o njihovom revnom "propovjedanju" mogu reći samo da sotona ne udara po onima koji mu vrše volju. Pazimo, dakle, da se u trenutku izjašnjenja izjasnimo protiv takvih praksi kojima se pljuje u lice Crkvi i Svetom Božjem Pismu.

Mir s vama, braćo i sestre.

A njima nek Gospodin otvori oči po svojoj Riječi i privede ih k sebi ili kako mu drago s njima čini ako se ne pokore.

NAJPRIJE PREISPITAJMO SVOJU SAVJEST KOLIKO SMO SVOJIM ŽIVOTOM, SVOJIM DOBRIM DJELIMA POMOGLI POTREBITIMA, SVJEDOČILI RADOSTNU VIJEST, A ONDA DRŽIMO KAMEN KRITIKE U RUCI.

....... za svakog katolika su jehovini svjedoci sekta i on će nastojati da svoje bližnje drži što dalje od njihovog učenja, ne zato jer su oni loši ljudi, ima loših ljudi svugdje pa i među katolicima, (ne smatram da je netko tko je katolik automatski i dobar čovjek, isto kao što ima dobrih ljudi u svim vjerama, religijama) već zbog toga jer oni ne tumače dobro Sveto pismo
Naravno da ih ne treba kamenovati, apsolutno poštujem svačije pravo i slobodu vjerskog opredjeljenja, najbolje oružje protiv jehovinih svjedoka je upoznavanje svoje vjere, Crkve i sakramentalan život koji nam jača vjeru
ako mogu imati prijatelje ateiste, muslimane, pravoslavce, mogu imati i jehovine svjedoke, dokle god oni poštuju moju slobodu da budem katolik i ne " dave me" svojim nastojanjem da me preobrate
i naravno mislim da ljude treba upozoravati da su oni sekta, a to nije kamen kritike, već upozorenja da to nije dobar put.......... ;)

13 ruj 2009 23:27
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
barbaraa je napisao/la:
....... za svakog katolika su jehovini svjedoci sekta i on će nastojati da svoje bližnje drži što dalje od njihovog učenja, ne zato jer su oni loši ljudi, ima loših ljudi svugdje pa i među katolicima, (ne smatram da je netko tko je katolik automatski i dobar čovjek, isto kao što ima dobrih ljudi u svim vjerama, religijama) već zbog toga jer oni ne tumače dobro Sveto pismo
Naravno da ih ne treba kamenovati, apsolutno poštujem svačije pravo i slobodu vjerskog opredjeljenja, najbolje oružje protiv jehovinih svjedoka je upoznavanje svoje vjere, Crkve i sakramentalan život koji nam jača vjeru
ako mogu imati prijatelje ateiste, muslimane, pravoslavce, mogu imati i jehovine svjedoke, dokle god oni poštuju moju slobodu da budem katolik i ne " dave me" svojim nastojanjem da me preobrate
i naravno mislim da ljude treba upozoravati da su oni sekta, a to nije kamen kritike, već upozorenja da to nije dobar put.......... ;)

eek pa ja se do riječi slažem s ovim što si napisala... :happy: ...šala,...dobro rečeno... :top:

13 ruj 2009 23:38
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Upoznao sam jednu članicu ove sekte inače je javna i poznata osoba koja je kao osoba jako dobra,čuli smo se često i na mobitel.Razgovarali smo o duhovnim temama a s obzirom da je bila nekada Katolkinja htio sam je potaknuti da se vrati u Katoličku vjeru i pozvao sam je da dođe samnom na Pobožnost Krvi Kristove što je skoro pristala ali se počela predomišljati i onda mi je dala uvjet da prvo ja dođem kod njih pa će ona onda doći samnom na Pobožnost Krvi Kristove.Ja sam to odbio i rekao sam joj da njima svaka čast ali da je meni moja vjera najvažnija i da nemogu zamisliti vjeru bez Euharistije,ispovjedi i prčesti i bez sakramenata.Od tada se nismo više nikada čuli a u novinama sam čitao nedavno da je i dalje gorljiva sljedbenica sekte Jehovinih svjedoka,sekte koja je promjenila Bibliju i za čije vjernike je Isus bio razapet na stup a ne na križ a svi znamo tko se boji Križa.

13 ruj 2009 23:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Josip je napisao/la:
Upoznao sam jednu članicu ove sekte inače je javna i poznata osoba koja je kao osoba jako dobra,čuli smo se često i na mobitel.Razgovarali smo o duhovnim temama a s obzirom da je bila nekada Katolkinja htio sam je potaknuti da se vrati u Katoličku vjeru i pozvao sam je da dođe samnom na Pobožnost Krvi Kristove što je skoro pristala ali se počela predomišljati i onda mi je dala uvjet da prvo ja dođem kod njih pa će ona onda doći samnom na Pobožnost Krvi Kristove.Ja sam to odbio i rekao sam joj da njima svaka čast ali da je meni moja vjera najvažnija i da nemogu zamisliti vjeru bez Euharistije,ispovjedi i prčesti i bez sakramenata.Od tada se nismo više nikada čuli a u novinama sam čitao nedavno da je i dalje gorljiva sljedbenica sekte Jehovinih svjedoka,sekte koja je promjenila Bibliju i za čije vjernike je Isus bio razapet na stup a ne na križ a svi znamo tko se boji Križa.

mislim da je ovo najbitniji razlog,
Citat:
Pomno istraživanje njihova vjerovanja po pitanju Isusova božanstva, spasenja, Trojstva, Svetoga Duha, pomirenja itd. izvan svake sumnje pokazuje da ne drže pravovjerna kršćanska stajališta u pogledu tih pitanja.

14 ruj 2009 06:10
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Citat:
Ostala mi je u sjećanju kao draga osoba.

I meni je ova djevojka koju sam upoznao ostala u sjećanju kao draga osoba i uopće mi nti jednom nije spomenula ništa loše protiv Katoličke Crkve osim što me malo vrbovala da dođem na taj njihov sastanak na koji ja nisam nikada otišao.Kada sam odbio taj sastanak onda se više nikada nismo ni čuli to je znak da joj uopće netrebaju ljudi druge vjere već samo oni ljudi koje oni žele privući sebi u svoju sektu.Što se tiče ponašanja prema meni se odnosila normalno i nemogu ništa loše reći za tu osobu a jedina šteta je što je svu svoju životnu snagu i sve svoje vrjeme predala krivoj nauci i vjeri.

15 ruj 2009 11:41
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Josip je napisao/la:
Citat:
Ostala mi je u sjećanju kao draga osoba.

I meni je ova djevojka koju sam upoznao ostala u sjećanju kao draga osoba i uopće mi nti jednom nije spomenula ništa loše protiv Katoličke Crkve osim što me malo vrbovala da dođem na taj njihov sastanak na koji ja nisam nikada otišao.Kada sam odbio taj sastanak onda se više nikada nismo ni čuli to je znak da joj uopće netrebaju ljudi druge vjere već samo oni ljudi koje oni žele privući sebi u svoju sektu.Što se tiče ponašanja prema meni se odnosila normalno i nemogu ništa loše reći za tu osobu a jedina šteta je što je svu svoju životnu snagu i sve svoje vrjeme predala krivoj nauci i vjeri.

Moje razmišljanje je drugačije. To je njen život, njen izbor i vjerojatno baš ono što joj treba da bi izgradila sebe i svoju dušu. Izabrala je drugi put.
Ti si prvo nju pozvao da pođe sa tobom, želio si joj pokazati ono u što ti vjeruješ. Ona je od tebe tražila isto, željela je tebi pokazati u što ona vjeruje.
Niti jedno niti drugo ne želite mjenjati svoju mjeri, ne osjećate potrebu za tim, i to je u redu. Kad vas gledam ovako sa strane, imate jednako ponašanje, samo različite puteve. Tko zna, jednog dana ćete se možda negdje i susresti :).
Teško je reći koja je vjera prava, koji je put pravi, a koji krivi. Ti kažeš da Znaš, ali to je tvoj put, i za tebe to je prava vjera. Nismo svi isti.

15 ruj 2009 15:13
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Citat:
Ti si prvo nju pozvao da pođe sa tobom

Ta djevojka je išla u misije s dvije starije žene i "ona je mene zaustavila na ulici" znači "Ona" je mene zaustavila i počela mi je držati predavanje.Tako smo ušli u razgovor i ja sam njoj posvjedočio o svome obraćenju i ozdravljenju zainteresiralo je moje svjedočanstvo,dala mi je broj svoga mobitela te smo se tako čuli i razgovarali o duhovnim temama.Sama nije imala ništa protiv Katoličke vjere što me iznenadilo od njih te sam je pozvao da dođe samnom na Pobožost Krvi Kristove što je ona prihvatila ali se ubrzo predomislia pa je ona mene onda pozvala da dođem ja prvo kod njih što sam ja naravno odbio.

15 ruj 2009 15:40
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: