Sada je: 19 tra 2019 16:42.

Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
 Jehovini svjedoci 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Re: Jehovini svjedoci
Citat:
imate jednako ponašanje, samo različite puteve.

Ja bi prije rekao slično ponašanje nego isto.Razlika je ta što ja nemogu na ulici zaustaviti nepoznatu osobu i pričati joj o Isusu ali ako nepoznata osoba zaustavi mene i onda mi počme pričati o svojoj bolesti nap. ja onda vjerujem da mi je Dragi Bog stavio na put pa onda takoj osobi mogu pričati o Isusu i o vjeri i onda takvu osobu potaknem da dođe na Svetu Misu ili na neki seminar.To mi se dogodilo jednom u Maksimirskom parku da mi je prišla jedna cura koja mi je počela na čistome miru pričati o svojim zdravstvenim poteškoćama i problemima te sam je potaknuo da ode na duhovnu obnovu.To je malo drugačiji sistem i drugačiji put od misionara Jehovinih svjedoka koji u svome apostolatu zaustavljaju prvi ljude ali ljudi nikada prvi neprilaze k njima.

15 ruj 2009 15:59
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Ok, ona je prva pozvala.
No i dalje stoji da ste imali jednake namjere, s time da je ona pristala poći s tobom, nadam se da nije lagala kako bi te dobila da pođeš s njom.

A zašto kažeš da si je "naravno odbio". Da li bi ti odlazak sa njom u nečemu naštetio?
Sam si rekao da si se iznenadio sa njenim stavom prema katoličkoj vjeri, možda to nije jedino iznenađenje. A s druge strane tko zna kakve promjene su u njoj pokrenute samim time što te susrela i što je ju je zainteresiralo tvoje svjedočanstvo.

Citat:
Ja bi prije rekao slično ponašanje nego isto.Razlika je ta što ja nemogu na ulici zaustaviti nepoznatu osobu i pričati joj o Isusu ali ako nepoznata osoba zaustavi mene i onda mi počme pričati o svojoj bolesti nap. ja onda vjerujem da mi je Dragi Bog stavio na put pa onda takoj osobi mogu pričati o Isusu i o vjeri i onda takvu osobu potaknem da dođe na Svetu Misu ili na neki seminar.To mi se dogodilo jednom u Maksimirskom parku da mi je prišla jedna cura koja mi je počela na čistome miru pričati o svojim zdravstvenim poteškoćama i problemima te sam je potaknuo da ode na duhovnu obnovu.To je malo drugačiji sistem i drugačiji put od misionara Jehovinih svjedoka koji u svome apostolatu zaustavljaju prvi ljude ali ljudi nikada prvi neprilaze k njima.

Slažem se, slično ponašanje.
Tvoj način mi je ok. Ja sama ne volim kad mi se ljudi nameću, počevši od trgovaca pa nadalje (da znam, nije baš neka usporedba :) ). No ima ljudi kojima treba poticaj da bi uopće krenuli i tome se Jehovini svjedoci valjda nadaju.

15 ruj 2009 16:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Citat:
A zašto kažeš da si je "naravno odbio".

Zato što smatram da ja tamo nemam što tražiti jer je njihov nauk neispravan i mislim da bi bilo licemjerno s moje strane da sam otišao na sastanak kod Jehovinih svjedoka a potpuno sam uvjeren da je Katolička vjera za razliku od Jehovinih svjedoka ispravna i prava vjera.

15 ruj 2009 16:30
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Citat:
Slažem se, slično ponašanje.
Tvoj način mi je ok. Ja sama ne volim kad mi se ljudi nameću, počevši od trgovaca pa nadalje (da znam, nije baš neka usporedba :) ). No ima ljudi kojima treba poticaj da bi uopće krenuli i tome se Jehovini svjedoci valjda nadaju.

Hvala! potpuno se slažem s tobom! :top:

15 ruj 2009 16:31
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Luise je napisao/la:
Jurica je napisao/la:
Ne možemo dopustiti da se laž širi našim društvom. To što oni imaju sve veći utjecaj, ne znači ništa dobra!Pa lažu i truju umove ljudi u potrebi - pohoma gdje je tu dobrode bolesne, čine ih bolesnijima - pohode zdrave, truju ih na smrt ? Glasnici smrti i laži po našim ulicama i pred našim vratima?
-
Ne možemo dopustiti da se laž širi našim društvom..Mi ipak dopustamo,ne samo njima,nego mnogim drugima,koji su jos opasniji od njih.recimo (Rijec zivota i razlicite sekte)..Hm,a gdje zivimo mi kada dozvoljavamo da obilaze i pohode bolesne(cine ih bolesnijim) Kako to mislis,da oni mogu nekoga uciniti bolesnijim..?kako mogu trovati na smrt, mislis li na "zivot u vjeri",odnosno grijehu,jer covjek umire u grijehu ili nesto drugo?

Mislim na neistinu koju šire svojim učenjem. Jer svaka polovična istina nije istina. I onda dolaze bolesnima na smrt, koji su na putu do Gospodina, i skreću ih s tog puta, ili s krivog navode na još gori. Jer gadno je kad je duša prazna, ali još gadnije kad se ispunja lažima. Kako da se borimo? Jednostavno. MOLITVA. LJUBAV. POST. DJELA MILOSRĐA. Ako smo mi uz naše bolesne, koga drugog da trebaju? Ako smo mi tu za siromašne, kome drugom da se okrenu? One koje smo mi odbacili, vrbuju oni i njima slični - nama na sramotu i osudu. Ne govorim pri tom na one koji su otpali od vjere - to je njihov izbor, ali i naša osuda ako nismo opomenuli i molili za njih

hajmo,malo svi da se zapitamo, a koko je to moguce...Gdje smo mi tu? zasto mirno gledimo,sta cinimo da se to dogadja?kakvi smo mi vjernici... AKO IM NISMO SPREMNI ODGOVORITI...
i jos vise se suprostaviti,ne dozvoliti da oni sprovode svoje...

Ja se apsolutno ne slazem s njima...Protivim se njihovom "navjestanju"...Jahe..
Ipak se pitam ,koliku volju oni imaju kada idu da "Navjestaju,da sire Rijec Jahvinu,a PRI TOME BUDU TISUCU PUTA POPLJUVANI u lice.."
Zasto nismo mi tako "hrabri" i odlucni ,zasto smo mi MLAKI,da se ne usudimo braniti svoju vjeru,a kaomoli tako javno Navjestati Evandjelje i propovjedati otvoreno???

Rekoh da sotona daje ono što mu je milo za otpadnike. Ako im je gorljivost, znamo da nije od Krista. A nama se obući u Kristovu gorljivost. A ona je u ljubavi. Ljubimo neprijatelje svoje. Blagoslivljajmo one koji nas proklinju. Tko te udari po jednom obrazu, okreni mu i drugi. Tko se ovih riječi ne trudi vršiti, kakva će mu plaća biti? Kakva će NAM plaća biti? Eto, to mislim kad kažem trgnimo se! Životom svjedočimo Krista - a znamo kakvim je on životom svjedočio - životom koji je završio raspet, da bi se za nas rasvjetao svom divotom Milosrđa. Činimo i mi tako i nek nam u molitvama bude više zahvaljivanja, više "volim te Gospodine", a manje žaljenja, kukanja i sličnoga. Jer, sve što je neophodno nam je dano. A besplatno smo dobili - beplatno i dajmo.

A klin se klinom NE IZBIJA, niti se vatra vatrom gasi. Zato oboružajmo se ovim darovima i nemajmo straha. Ne zanemarujmo one na svom životnom putu, niti one koje nam savjest stavlja na račun, i dobro smo učinili. Rastimo prvo u malim stvarima, i gospodin će nam dati velike. Evo, opet napominjem - molite i zovite našu Vlatkicu Šajn. Njoj to tako puno znači, a veliko dobro bi ste činili. Molite, i nazovite je na 044 606 086. Bog će vam platit.

Toliko od mene - obilje blagoslova svima!

21 ruj 2009 12:54
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ja sam pri svom obracenju razvio svoj pogled na stvari kako nekome objasniti svoje "novo" vidjenje vjere. Ispocetka sam vidio da je odbojno pokusavati nekoga uvjeriti u svoje glediste. Zato sam shvatio da je svakoga vazno pokupiti na onoj postaji na kojoj se trenutno nalazi. Hocu reci nemozemo nekome kome je zanimacija trenutno glazba ili auti i sve mu se vrti oko toga pricati o duhovnim stvarima nema Uho za to sada. A kad to shvatimo mozemo drugacije ulaziti u razgovor sa ljudima.
Isto tako je i na duhovnom putu, ljudi ce te razumjeti samo do te mjere na kojoj se trenutno nalaze ili koju su prosli a ono sto na njihovom putu jos dolazi nece razumjeti a mozda ni vjerovati. Zato je Isus rekao "jos bih vam puno imao reci ali ne bi mogli nositi, nego cu vam poslati Duha koji ce vas upucivati u Istinu" ovo nije doslovno nego iz glave napisano.

24 ruj 2009 13:03
Profil Pošalji e-mail
VIP član

vjeraufanjeiljubav je napisao/la:
Ja sam pri svom obracenju razvio svoj pogled na stvari kako nekome objasniti svoje "novo" vidjenje vjere. Ispocetka sam vidio da je odbojno pokusavati nekoga uvjeriti u svoje glediste. Zato sam shvatio da je svakoga vazno pokupiti na onoj postaji na kojoj se trenutno nalazi. Hocu reci nemozemo nekome kome je zanimacija trenutno glazba ili auti i sve mu se vrti oko toga pricati o duhovnim stvarima nema Uho za to sada. A kad to shvatimo mozemo drugacije ulaziti u razgovor sa ljudima.
Isto tako je i na duhovnom putu, ljudi ce te razumjeti samo do te mjere na kojoj se trenutno nalaze ili koju su prosli a ono sto na njihovom putu jos dolazi nece razumjeti a mozda ni vjerovati. Zato je Isus rekao "jos bih vam puno imao reci ali ne bi mogli nositi, nego cu vam poslati Duha koji ce vas upucivati u Istinu" ovo nije doslovno nego iz glave napisano.

Slažem se sa ovim načinom razmišljanja koje sam doživilai ja .Nije mi baš bilo jasno zašto ne dopirem i zašto drugi ne doživljavaju oduševljenje sa kojima sa ih htjela ogrnuti.Ovaj post je na temu obračenje ali neka dobro je i ovdje, VJEUFILJUBAV ,dobro je.Bog s tobom

24 ruj 2009 23:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

ljudi su danas prazni iznutra i zato traže unutarnji mir,ali često na krivim mjestima.osobno imam dva iskustva,odnosno razgovora s jehvinim svjedocima i uistinu nisu bili nimalo ugodni.toliko su nametljivi da sam požalila što sam se uopće upustila u raspravu s njima.strpljivo sam slušala sva njihova tumačenja,biblija im je bila sva iscrtana,"dobro" su se pripremile.ali zanimljivo,novi zavjet nisu ni otvorili.naravno,na svaku njihovu tezu ja sam imala protutezu,ali uzalud,oni ne slušaju,oni samo nameću svoje.kad im odgovorim na neko pitanje i postavim protupitanje oni odlaze s teme žustro i brzo nameću nešto novo.kratko jasno,od njih nisam dobila ni jedan odgovor na pitanja koja sam ja njima postavljala.i što je još zanimljivije,obadva ta razgovora završila su tako da su ti dotični svjedoci doslovno vikali na mene.u prvom slučaju,prvo mi je prišla jedna djevojka,a razgovor je završio između mene i njih tri oko mene.uglavnom,oni se ne ispovjedaju(kolikima to odgovara,zato i odlaze k njima,ne mogu izdržati pritisak savjesti,a tamo su opravdani).uvjereni su da se mi klanjamo kipovima,a ne trojedinom Bogu,a to potkrepljuju pričom o zlatnom teletu iz starog zavjeta.prava đavolska lukavština.Majku Mariju prihvaćaju kao majku Kristovu,ali ona je za njih grešnica kao i svi mi.te još podržavaju teoriju da je Isus imao braću i sestre.nemaju Svetu Pričest i šta još nadodati?kratko jasno,ja bih tamo doslovno umrla.

09 lis 2009 22:01
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

.Zapitao sam se zbog čega je tolika brza ekspanzija Jehova? Vrlo jednostavno.Živimo u svijetu gdje je postalo materijalno vrednije od duhovnog i u stalnom smo razmišljanju kako doći do novaca da možemo zadovoljiti osnovne životne potrebe.
Gledajući malo samog sebe i ostale vjernike uvidio sam da smo došli do otuđenja u samom sebi jer polako sve više se uvlačimo u svoje domove.Ponestalo nam osobnih druženja gdje možemo širiti duh svoje vjere.Stalno nam se prožima "ja" kroz vjeru npr. bio sam na duhovnim obnovama ili na molitvi krunice ili na hodočašču ali nema onoga potenciranja na zajedništvu jer temelj je u zajedništvu.Osvrnimo se malo oko sebe pogledajmo koliko smo nekom svome pomogli mišlju , riječi i djelom.Ponestalo nam je onog najbitnijeg djela.Jehovi svjedoci su tu baš jaki jer šire zajedništvo idu uvijek njih bar dvoje jer zajedno su jači.Sad kad vidimo u čemu je problem što nam je činiti? Smatram da je ovaj forum dobro mjesto za pokrenuti incijativu da se svi malo trgnemo i krenemo u obranu naše vjere jer sa Kristom u sebi jaka koliko i najslabiji pojedinac.Moramo nači put u snazi naše vjere da se osnažimo i krenemo.Tužan sam i razočaran kad na misi oko mene pičaju i ne prate svetu misu.To nam je postala stvarnost jer sve smo olako počeli shvačati.Gubimo se i u samoj obitelji jer zapuštamo djecu.Samo onaj koji je posijao dobro sjeme i brinuo da ono kvalitetno raste , požnjet če dobar urod.Tako nam je naposljetku i sa našom djecom budučim nositeljima vjere.Učimo na primjerima drugih osnažimo zajedništvo ,pružimo ruku spasa i krenimo sa riječi na djela.Čitajuči ovdje naišao sam na jednu izjavu koja me je prestravila.Da sad ne citiram ali u kontekstu "Ipak se pitam ,koliku volju oni imaju kada idu da "Navjestaju,da sire Rijec Jahvinu,a PRI TOME BUDU TISUCU PUTA POPLJUVANI u lice.." to je strava zar smo se počeli bojati i sramiti pronositi riječi Kristove.Ponekad u ovim tekstovima vidim da i vi dragi forumaši više težite kritikama ,a ne poticanju u širenju vrednota Krščanstva.Svim mi dolazimo u kušnje samo moramo sagledati dali je naš brat ili sestra vjernik baš sada u nekoj kušnji i treba pomoč naš i naše Krščanske zajednice da pođe pravim putem.Možda sam bio malo prekritičan ali mislim da ste me shvatili.Nadam se da ču biti shvačen jer sam htio ukazati na nešto što nam se svima događa.Zato nemojmo se sramiti bojati pronositi riječi i djelo našeg Isusa Krista jer on se žrtvovao za nas i mi u svome životu moramo se žrtvovati za snagu naše vjerei pronošenja riječi Božje.BVB dragi forumaši.

10 lis 2009 09:21
Profil Pošalji e-mail
Administrator

---------
Ivica, dragi moj kume.....ovo si jako dobro rekao, slažem se do riječi sa tvojim tekstom. Istina ima elemenata u tekstu gdje i sebe vidim, i sam kojima sam i sam nezadovoljan kod sebe, ali u suštini sve je ovo istina i kritika je na mjestu jer primjetljivo je doista podosta velikih problema među vjernicima Katoličke vjere, koji na kraju uzrukuju međusobno udaljavanje umjesto zbližavanje u Onome koji nam je najsvetiji - Isus....
Previše smo skloni vidjeti sebe svetima, i primjetiti sve (vjerske) mane kod braće.....dok i samo nismo imuni na iste.....
Malo sam skrenuo sa teme, ali morao sam to reći..

Božji blagoslov

(volio bi da nam češće pišeš)

10 lis 2009 14:52
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: