Sada je: 25 kol 2019 13:26.

Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
 Jehovini svjedoci 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Jehovini svjedoci
Jehovci su zabavni za slušat kao neobaveznu zabavu ,ali je žalsno što naša Crkva ne privlači ljude ne na agresivni način kao Jehovci nego kao stjena na koju se ljudi mogu oslonit pa ljudu zablude u takve budalaštine.

12 lis 2009 18:32
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
Lako je nama ovdje pricati o Jehovima,kada ih ovdje nema medju nama...da nam uzvrate svoje misljenje,i to ne vidim ispravnim....
A,kao Kotolicli i Krscani nismo pozvani na kritiku ,nego na ljubav...U kritici se ne vidi ljubav....

Na odnosu ("protestanata") sto je internet pun kritike za nas katolike, jos nisam naisla na nijednu stranicu Jehova,da blate i kritiziraju Katolike...a vi?

12 lis 2009 18:53
Reg. korisnik

Luise je napisao/la:
Lako je nama ovdje pricati o Jehovima,kada ih ovdje nema medju nama...da nam uzvrate svoje misljenje,i to ne vidim ispravnim....
A,kao Kotolicli i Krscani nismo pozvani na kritiku ,nego na ljubav...U kritici se ne vidi ljubav....

Na odnosu ("protestanata") sto je internet pun kritike za nas katolike, jos nisam naisla na nijednu stranicu Jehova,da blate i kritiziraju Katolike...a vi?

Prolem je u tome što su oni opasna sekta, a s druge strane znaju da nemogu ništa protiv katolika jer su većina pa šute.Iskreno smatram da ljudi koji su Jehovci nisu sami po sebi zli nego su podjarmljeni i ispranog mozga i izmanipulirani do te mjere da nemogu više sami slobodno misliti. Za one koji ih vode nemogu imati ljepu riječ da nekažem nešto utuživo.

12 lis 2009 20:14
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Plavi je napisao/la:

Prolem je u tome što su oni opasna sekta, a s druge strane znaju da nemogu ništa protiv katolika jer su većina pa šute.Iskreno smatram da ljudi koji su Jehovci nisu sami po sebi zli nego su podjarmljeni i ispranog mozga i izmanipulirani do te mjere da nemogu više sami slobodno misliti. Za one koji ih vode nemogu imati ljepu riječ da nekažem nešto utuživo.

U cemu lezi ta opasnost,u tome sto smo mi "mlaki"......pa se bojimo da nam nece privuci djecu...ili sto?Ako sam ja odgojena u duhu Krscanstva,i ako mi je dato do znanja da je RKC moja vjera,onda se ne moram bojati sektasa....A ,zasto se mi danas bojimo sektasa??????
Jehova...oni su bili sekta do petog mjeseca ove godine,a od Svibnja su priznati kao religija...
Dosegli su broj ,i to je bilo odlucujuce....imaju dokaze...a mi mozemo misliti sta hocemo...

12 lis 2009 21:12
VIP član

Da ne dodje do zablude,ja ih ne podrzavam,pogotovo ne sto su "svi pogazili svoju djedovinsku vjeru"Roditeljsku vjeru,jer ono sto u kuci svojih rodtelja primis,to i postajes...( a oni to ocito nisu primili)??
Drvo ima korijen,i kada drvetu odrezes korijen od tga drveta nista vise nista ....Jedno mozes zasaditi novo drvo,ali ono nema tradiciju i djedovinu tvojeg ocinstva...

12 lis 2009 21:29
Reg. korisnik

Hm.. sta reci.. well.. gdje nema Isusa, znaci jos jedna 'zajednica' koja je u zabludi.. al opet, Isus i apostoli su isli po kucama, a to rade i J.S.. da li bi netko od vas imao hrabrosti za Isusa ici po kucama?hmm.. ne znam dal bi i ja, jedino kad bi bila u fazi posvecenosti, tad mi ne bilo vazno sta tko misli, kakav ima pogled, jel tad bi trazila duše,, uglavnom.. treba i imat petlje drzat onu Kulu strazara po grada, dok svi prolaze i misle da su ludi.. bili vi mogli tako stajat i drzat Bibliju?eh,, uglavnom, steta sta su izbacili Isusa iz svoje 'nauke' i posveceni su cistoj prevari, jadni ljudi.. sotona tocno zna kakav je tko i kako ga preveslati, promatra nas on odnekud, eh..

09 pro 2009 03:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Isto tako oni mogu mislit za nas da smo mi opasni...ne vidim zašto bi bili opasni..(ako mislite doslovno nisam pročitala kompletno sve) za nas je opasna jedino naša glupost.
ako imamo pravu vjeru u Isusa..ma ko nam je može uzet.
to da šta idu po kućama..istina..volila bi da smo i mi katolici "malo" gorljiviji..

09 pro 2009 03:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

11 lis 2010 19:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nije baš sve tako ''crno'' s J.svedocima. Evo šta sam pronašao na jednom sajtu o njima.

Jehovini svedoci

Ova sekta je u proricanju pravoslavne Hristove istine otishla najdalje,tako da se jedva moze nazvati hrishcanskom,jer je blize jevrejstvu nego hrishcanstvu.U otpadanju su je nadmashili josh samo satanisti.

Godine 1852. rodjen je u Pitsburgu,u Pensilvaniji,SAD,Charls Rasel,glavni prorok ove sekte.Iako nije bio pastor niti teolog po struci,prochuo se svojim tumachenjem Biblije,pa je skupshtina "Istrazivacha Biblije" u Aligenu zamolila da im bude pastor.Imao je mnogo svojih pismenih i usmenih tumachenja Biblije.Pristalice su ga veoma cenile.Nazivale su ga "prijateljem svih ljudi","najvecim religioznim uchiteljem posle apostola Pavla".Po verovanju njegovih pristalica,postoje 7 poslanika bozjih,i to:

-apostol Pavle,
-apostol Jovan,
-Аrije,
-Petar Vlad,
-Viklif,
-Luter,
-i on ,Charles Rasel.

On lichno predstavljao se kao prorok,kao "Bozja usta",kao chovek koji je sve svoje znanje dobio od Boga,prosvecenjem Svetog duha.Taman isto tako,kako je Jelena Vajt,adventistichka "prorochica" ,govorila o Vilijamu Mileru.

Kao i Vilijam Miler,i on je bio zainteresovan za pitanje datuma drugog dolaska Hristova,i odredio je sebi da reshi tu zagonetku.Po njegovim prorachunima Hrist ce doci 1872. godine.Ta godina je doshla,i proshla,a Hrist nije doshao.Rasel je popravio svoj rachun.Objavio je da se prevario u rachunu samo za dve godine,znachi 1874.I ta godina je doshla i proshla bez Hristovog pojavljivanja. Odgodio je dolazak za 1914.,pa opet nishta.Pa za 1918.,ali to nije doziveo jer je umro 1916. godine.

Njegovi sledbenici su proglasili da je Hrist doshao 1914. godine,samo nevidljivo,a vidljivo ce uskoro doci i konachnom bitkom kod Armagedona unishtiti sve svoje protivnike,a svoje pristalice ce zadrzati u svome carstvu.

Pristalice Rasela,drushtvo "Ispitivacha Biblije" i drushtvo "Narodnih propovednika" ujedinili su se u jednu organizaciju koju su nazvali 1913. godine "Ozbiljni istrazivachi Biblije".A na svome medjunarodnom sastanku u Kolumbusu 26.jula 1931. godine prozavli su svoju versku organizaciju "Jehovini svedoci".To im je zvanichno ime.Inache,oni sebe nazivaju "klasa vernog i mudrog sluge?a ostale hrishcane nazivaju "jarci" ili "velika gomila" koja ce uskoro propasti.

Njihova organizacija je vrlo disciplinovana i vrlo stroga.Za svoje vodje veruju da su postavljeni i pomazani od samog Hrista,i pokoravaju im se slepo bez ikakvog pogovora.To je zapravo jedan teokratski pokret.

Uchenje Jehovinih svedoka

Uchenje Jehovinih svedoka je smesa svih jeresi koje su osudjene na svih sedam vaseljenskih sabora. Istinu o Svetoj Trojici odbacuju isto onako energichno kao i muslimani i Jevreji. Od starog jeretika Arija nasledili su uchenje da Gospod Isus Hristos nije drugo lice Svete Trojice, nego da je ?divno duhovno stvorenje? koje je postojalo na nebu pre nego shto se rodio kao chovek na Zemlji. Od Makedonaca su nasledili jeres da Duh Sveti takodje nije trece lice Svete Trojice, nego je samo sila Bozija. Imaju i josh jedan specijalitet. Oni pishu: ?Bog nije duh koji bi sve prozimao i svuda prodirao, nije na svakom mestu u isto vreme prisutan. On poseduje svoje mesto i polozaj stolovanja gde mu se moze pristupiti?. Narochito insistiraju na tome, da Boga treba zvati njegovim ?pravim? imenom: Jehova. Zato su i uzeli naziv Jehovini svedoci.

O choveku Jehovini svedoci uche isto kao materijalisti, kao da su preuzeli uchenje materijalistichkih filosofa pa ga obukli u biblijske citate. ?chovek umire isto kao zivotinja? ? pishe u njihovim knjigama.

Oni kazu da veruju samo Bibliji, ali ukoliko se Biblija ne slaze sa njihovim uchenjem, oni je bez ustezanja prekrajaju, bilo da izostave citat koji poriche njihovo mishljenje, bilo da izmene interpunkciju, bilo da dodaju neshto shto Biblija ne kaze.

Izvor: JungleTribe

17 ruj 2011 23:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Ima još jedna značajna stvar u ovome. U svjetu postoji nekoliko tisuća Kršćanskih vjerskih denominacija. Svje i svja se tu priča o Gospodinu. I On to dopušta. I dopuštaće do sudnjega dana. Znači onaj tko ima cjelokupnu istinu se ničeg i nikoga ne plaši. Jednostavno ZNA da je u pravu i može saslušati bilo tkoga. A onaj tko ne može slušat svakog ima problem sa ISTINOM. Pretpostavljam da znate da Raselovi Svjedoci nemaju FORUM ni na jednom njihovom sajtu. Jer oni mogu slušati samo svoju istinu. Od PRAVE ISTINE ih zaboli glava i vrlo brzo odustaju od bilo kakve diskusije. Provjerite, molim vas, ako tko ne vjeruje. Ja njih mogu slušati svaki dan narednih 10 godina i ne smeta mi njihovo neistinito tumačenje biblije. Ustvari žao mi ih je, jer će tolika muka i revnost za Boga biti uzaludna. Dok oni mene ne mogu slušati ni jedan tjedan, jer im istinom razbijam njihov svjet. Svijet koji nije od Boga. Jer nas Bog kroz Njegovu pisanu rječ ne uči tako.
Neka im je Gospodin u pomoći. Da im se smiluje i učini da progledaju.

18 ruj 2011 19:54
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: