Sada je: 25 kol 2019 13:24.

Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
 Jehovini svjedoci 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Jehovini svjedoci
Ima još jedna značajna stvar u ovome. U svjetu postoji nekoliko tisuća Kršćanskih vjerskih denominacija. Svje i svja se tu priča o Gospodinu. I On to dopušta. I dopuštaće do sudnjega dana. Znači onaj tko ima cjelokupnu istinu se ničeg i nikoga ne plaši. Jednostavno ZNA da je u pravu i može saslušati bilo tkoga. A onaj tko ne može slušat svakog ima problem sa ISTINOM. Pretpostavljam da znate da Raselovi Svjedoci nemaju FORUM ni na jednom njihovom sajtu. Jer oni mogu slušati samo svoju istinu. Od PRAVE ISTINE ih zaboli glava i vrlo brzo odustaju od bilo kakve diskusije. Provjerite, molim vas, ako tko ne vjeruje. Ja njih mogu slušati svaki dan narednih 10 godina i ne smeta mi njihovo neistinito tumačenje biblije. Ustvari žao mi ih je, jer će tolika muka i revnost za Boga biti uzaludna. Dok oni mene ne mogu slušati ni jedan tjedan, jer im istinom razbijam njihov svjet. Svijet koji nije od Boga. Jer nas Bog kroz Njegovu pisanu rječ ne uči tako.
Neka im je Gospodin u pomoći. Da im se smiluje i učini da progledaju.

18 ruj 2011 19:54
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Elvap hvala za tvoje tolmaćenje o verovanju Jehovih prič, ker o njih pa res nisem vedela vsega tega, kar ti navajaš, ker nisem imela prave priložnosti z njimi debatirat. Zanimivo, kako ne spregledajo, kaj je Resnica.

Elvap je napisao/la:
Po verovanju njegovih pristalica,postoje 7 poslanika bozjih,i to:

-apostol Pavle,
-apostol Jovan,
-Аrije,
-Petar Vlad,
-Viklif,
-Luter,
-i on ,Charles Rasel.

On lichno predstavljao se kao prorok,kao "Bozja usta",kao chovek koji je sve svoje znanje dobio od Boga,prosvecenjem Svetog duha.Taman isto tako,kako je Jelena Vajt,adventistichka "prorochica" ,govorila o Vilijamu Mileru.

Kot zaključujem iz tvojega pisanja, je bil Charls Rasel velik prevarant, kot je bila prevarant Ellen G, White - ljudje pa naivni, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo.
Kdo pa so tile " poslaniki bozji " -Аrije, Petar Vlad in Viklif ? Za te še nisem slišala.
lp

18 ruj 2011 20:24
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Draga Marta. Ima puno razloga zašto sam za Boga. Evo ovde sam pronašao još jedan. Sutra na nebu ću moći razumeti svu braću i sestre, a ne ovako tužno gledati tvoje pismo i nerazumjeti ništa. Dugo sam razmišljao šta u Bogu nevalja, i apsolutno nisam našao ni jednu stvar. Sve od Boga je dobro. Čak i loše stvari nas nečemu novom nauče, ponekad mnogo više nego dobre. Gospodin s tobom

19 ruj 2011 07:35
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Jao, šteta dragi braćo Elvap.
Ja nešto razumijem hrvatski, ali pišem slabo i zato pišem slovenački.
Odakle ti dolaziš - mislim, da nisi iz Hrvatske ?
Mogli bi se puno naučiti od tebe, jer vidim, da ti je sve to dosta dobro poznato.
Ako mi možeš malo raztumačit o:

Citat:
-Аrije,
-Petar Vlad,
-Viklif,

Molim te, ako možeš piši!
Ja nisam imala puno mogučnosti razgovarati za Jehovim pričama, jer kod mene jih skoro nema. Imamo nešto luterana i ASD, pravoslavne i muslimane. U Sloveniji gde ja živim, uglavnom smo katolici.

Lepi pozdrav :yeeha: in božji blagoslov! smjesko kriza

Dajte dragi Hrvati ! Razgovarajte sa Elvapom !

19 ruj 2011 21:37
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Draga Marta, hvala na odgovoru. A to što se nismo razumjeli, nije problem, pošto ćemo se razumjeti u večnosti.
Moj tata je radio za vladu SFRJ, Crnogorac, a mama Dubrovčanka (Ankica Grubišić). Ja sam se rodio u Crnoj Gori, ali dugo već vremena živim u Srbiji. Inače ne osećam se ni kao Hrvat, ni kao Crnogorac, ni kao Srbin, a pri tom ne volim politiku. Sva četri nasljedstva sam odbacio. Osjećam se kao rab Božji. Znači sve ono što sam dobio u nasljedsto odbacio sam i prihvatio samo jedno - Isusa Krista. To mi je donelo daleko više radosti nego što sam s tim izgubio. Uglavnom materijalno.

I Viklif i Arije i Vlad su bili Kršćanski reformatori i dali svoj doprinos u proučavanju biblije. O njima ti ništa posebno ne mogu reći, sem da su kao i svi ostali do sada grešili. Biblija nam govori da će posle Kristove smrti u crkvu ući vuci u janjećoj koži i da će je napraviti krivom religijom. Znači po meni ispravna crkva, sem u I veku nije postojala, niti će. Postoje samo ispravni pojedinci. Znači ne spašava crkva, sveštenstvo, dela, vera......... Spašavaju samo dvije stvari. Jedna je zapisana u starom zavjetu (srce i bubrezi) a druga je zapisana u novom zavjetu (odnos između tebe i Boga i tebe i tvojih bližnjih). Normalno sve je važno u vjeri. Ja se trudim da ispoštujem Boga 100 %, i to je u svakom slučaju BOLJE, ali spasenje ti zavisi samo od ove dvije stvari.
Zašto sam se uključio na ovu temu?
Zato što, za mene, priča koja nije istinita se ne može nazvati religijom,već krivom religijom ili neistinom. A znamo ko stoji iza laži. I mislim da nije pošteno vidjeti da te drugi lažu a da ja ne reagiram uopće. Zar ne?
Teško mi je reći u kojoj će se crkvi procentualno najveći broj vernika spasiti. Na to pitanje mislim da jedino Bog zna pravi odgovor. Meni jako loše deluju J.svjedoci, A7D i Mormoni - mislim da će tu biti najmanje spašenih. J.s. su se odrekli Krista kao Spasioca, A7D više slušaju ženu (E.G.W.) nego Boga, a Mormoni su fascifikovali bibliju - imaju svoju. Tako da draga sestro ja bih ti predložio u ovom trenutku samo jednu stvar:
Pokušaj proanalizirat Kristov život. A to nije teško. Imaš ga u 4 jevanđelja. Što se više pridržavaš Njegovog puta (biti Kristolika, ne Kršćanka) bliža si spasenju, a što više ličiš nekoj religiji dalja si od spašenja (ne biti crkvenolika).
A i sam znaš da puno stihova govori kako treba više verovati Bogu nego ljudima.
Hvla na javljanju, Gospodin s tobom, sve najbolje.

20 ruj 2011 15:22
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Elvap je napisao/la:
Sva četri nasljedstva sam odbacio. Osjećam se kao rab Božji. Znači sve ono što sam dobio u nasljedsto odbacio sam i prihvatio samo jedno - Isusa Krista. To mi je donelo daleko više radosti nego što sam s tim izgubio. Uglavnom materijalno.

Kaj je to rab Božji ?
Elvap je napisao/la:
prihvatio samo jedno - Isusa Krista

Bogu Hvala! slika slikaslika

21 ruj 2011 07:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Citat:
MARTA 21 ruj 2011 06:26
Kaj je to rab Božji ?

Opisan je u sledećim stihovima> 2.Dnevn.6:49; 2.Dnevn.24:9; Rimlj.13:4; Psal.101:6; 1.Kor. 6:20; 1.Kor. 7.23....
Ako hoćeš mogu ti poslati, moje krštenje na rjeci u ima Oca, Sina i Svjetog Duha, gde se isto odlično može videti da ja želim biti RAB (sluga, sužanj, rob, podanik...) BOŽJI. Ako ćeš razumjeti srpski jezik.
Hvala na javljanju, Gospodin s tobom.

21 ruj 2011 08:49
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Elvap je napisao/la:
Ako hoćeš mogu ti poslati, moje krštenje na rjeci u ima Oca, Sina i Svjetog Duha, gde se isto odlično može videti da ja želim biti RAB (sluga, sužanj, rob, podanik...) BOŽJI.

O hvala, sedaj razumem - božji sluga, ja.
Ja, prosim. Interesira me ono krštenje na rjeci. Hvala

21 ruj 2011 09:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Luise je napisao/la:
Lako je nama ovdje pricati o Jehovima,kada ih ovdje nema medju nama...da nam uzvrate svoje misljenje,i to ne vidim ispravnim....
A,kao Kotolicli i Krscani nismo pozvani na kritiku ,nego na ljubav...U kritici se ne vidi ljubav....

Ništa nam teže ne bi bilo i da su oni (J.s.) ovdje. Jer su oni najšupljikaviji od svih Krišćanskih vjerskih zajednica. Pa upravo iz tog razloga nemaju forum, jer bi tek tu njihovi vjernci vidjeli koliko im je doktrina iskrivljena. Ja sam par puta razgovarao sa njihovim starješinama i samo posle par sati razgovora nestanu bez traga. A ja bi sa njima mogao razgovarati godinama, jer neverovatno mi deluje u šta sve ljudi mogu vjerovati kada je Krist u pitanju. Pa to, ja mislim da ni mala djeca ne mogu vjerovati.

Luise je napisao/la:
Na odnosu ("protestanata") sto je internet pun kritike za nas katolike, jos nisam naisla na nijednu stranicu Jehova,da blate i kritiziraju Katolike...a vi?

Nisi našla, zato što nemaju forum, inače njihovi koreni i ASD su isti, otud i dosta sličnosti u doktrinama. Takođe za ženu bludnicu iz Otkrivenja misle da je Rimokatolička crkva.
Masoni su bili i Č.T.Rasel i E.G.W. - Pogledajte njihove grobove pa će vam sve biti jasno.

11 lis 2011 18:46
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Elvap je napisao/la:

Luise je napisao/la:
Na odnosu ("protestanata") sto je internet pun kritike za nas katolike, jos nisam naisla na nijednu stranicu Jehova,da blate i kritiziraju Katolike...a vi?

Nisi našla, zato što nemaju forum, inače njihovi koreni i ASD su isti, otud i dosta sličnosti u doktrinama. Takođe za ženu bludnicu iz Otkrivenja misle da je Rimokatolička crkva.
Masoni su bili i Č.T.Rasel i E.G.W. - Pogledajte njihove grobove pa će vam sve biti jasno.

Če pogledamo grob ge. Ellen White slika, kot nam svetuje Elvap > tukaj je družinska parcela slika
in še natančneje spomenik sam slika bomo začudeni ugotovili, da na njem ni nobenega verskega znaka
n.pr. in tabla, ki nas opozori, da smo na kraju pred njunim zadnjim počivališčem slika
Iz prikazanih fotografij bi težko sklepali, da gre za neke krščanske pokojnike - sicer pa opis na tabli pove bistveno o jamesu White - možu Ellen G. White in o Ellen White sami.

26 lis 2011 13:50
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: