Sada je: 20 ruj 2019 20:35.

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Kako docekujemo Bozic ? 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Kako docekujemo Bozic ?
slika
Evo jedne bozicne teme ,kako ce mo docekati Bozic u svojoj obitelji.Napisimo par rijeci .
71120 Poziv za lijepo druzenje i dalje na forumu ,da zajedno docekamo taj veseli trenutak rodenje Isusa. bells1

10 pro 2009 20:23
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Kako docekujemo Bozic ?
Za mene je Bozic najradosniji obiteljski blagdan, :love: christmas_emoticons_ zato ga sa radoscu docekujem i spremam se za docek moje obitelji ,koji ce doci na rucak da zajedno proslavimo Bozic ,najvise se radujem mojim unukama, veseli zagrljaj dok dodu pa sjednu pokraj bora i gledaju svoje male pokloncice christmas_emoticons_ sto su nasli pod borom . 1bor234
Osobno najprije svoje srce ocistim da bude radosno ,i sa docekom na misi u pola noci . 13503

10 pro 2009 20:39
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Na Badnjak obitelj je na okupu, prisutni su i najbliži obiteljski prijatelji, pripremamo se za kićenje drvca, lijepo je druženje uoči blagdana jer nas oni zbliže, a i povežu sa dragim nam ljudima koje dugo nismo vidjeli, a posebno se radujem onim tihim, ali radosnim trenucima kada ću zajedno sa bakom i dragim mi prijateljima blizu ponoći krenuti u crkvu da svi zajedno dočekamo Isusa. 35345 :love:

11 pro 2009 01:13
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božič je najbolj družinski praznik od vseh cerkvenih praznikov, ker je poudarek na družini - na sveti družini. Tudi naše družine so v malem podobne sveti družini in prav zdaj v Božičnih praznikih, je še posebej priložnost, da prosimo Gospoda, da upodobi naše družine po sveti družini.
Mame se potrudimo, da našim družinam pripravimo ćimprijetnejše praznovanje, da pripravimo dobro, hrano, pijačo, pospravimo in polepšamo naše domove, predvsem pa mora vsak član družine za sebe poskrbet, da so tudi naša srca pripravljena na ta velik družinski praznik, da so tudi naša srca, kot jaslice v katerih se bo ponovno rodil Jezus. To bomo najlepše napravili tako, da bomo opravili dobro sveto spoved, da bomo tudi mi, ki smo tempelj svetega duha tudi notranje, vsaj tako lepi in čisti, kot želimo in pripravljamo naše domove.
Radi bomo obiskali tudi uboge osamljene, bolne in zapuščene, da jim tako vsaj malo polepšamo božične praznike. :love:

11 pro 2009 07:37
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Božić mi je jedan od najljepših blagdana, jer tada usrećim svoju majku i brata i moje male nećakinje svojim dolaskom. Kako ne živimo u istom gradu, najlijepše mi je kad se za taj blagdan svi skupimo na obiteljskom ručku... kad moje male nećakinje skaču po meni od radosti :nuts2 *conte , kad osjetim majčin poljubac slika slika i bratov zagrljaj :bighug .. kad smo svi nasmijani i sretni slika 1bor234

12 pro 2009 14:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Kod nas je običaj tijekom adventa iči na mise zornice,kojima se duhovno pripremam za Božić.U adventu se takođe slave sv.Nikola,kojem se najviše obraduju djeca,sutra na sv.Luciju su Materice,kada je običaj da majka dariva djecu i ostale ukučane a slijedeču nedjelju su Očići kada otac obitelji takođe dariva, otac najčešče skine jednu vješalicu suhoga mesa iz sušnice,dok mame počaste sa kolačima i slatkišima.Na sv.Luciju je običaj da se posije pšenica u koju se na Badnjak stave tri sviječe u znak presvetog trojstva i na Badnjoj večeri se upale i uz njih se svi skupa pomolimo(što meni predstavlja najljepši trenutak tijekom cijelih blagdana).Nakon večere se zove rodbina i prijatelji i čestita se Badnje veče.Mi svi odemo kod bake i dide i tamo budemo do Polnočke.Nakon Polnočke smo svi u jednom posebnom raspoloženju kada svi međusobno čestitamo Božić,još ako pada snijeg...nešto prekrasno.Pjevaju se Božićne pjesme i ostane se sve do jutra.Na prvi dan Božića imamo zajednički ručak uz sviječe.Kod nas je također običaj da se skupina muškaraca sastane i pjevajuči,idu od kuće do kuće i čestitaju.To je jako duga tradicija.Na Stjepandan i Ivandan posjetimo prijatelje i rođake koji imaju imendan i tamo se nastavi slavlje u duhu Božića. <angel1>

12 pro 2009 15:48
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Ovo je Božić! Povijesni događaj i otajstvo ljubavi koje već više od dvije tisuće godina poziva muškarce i žene svakoga vremena i svakoga mjesta. To je sveti dan u kojem sjaji Kristova "svjetlost velika", nositeljica mira! Naravno, da bi je se prepoznalo, da bi je se prihvatilo, potrebna je vjera, potrebna je poniznost. Poniznost što ju je pokazala Marija koja je povjerovala Gospodinovoj riječi i koja se prva poklonila, nagnuta nad jaslama, plodu svoje utrobe; poniznost što ju je pokazao Josip, čovjek pravedan, koji je imao hrabrost vjere te je radije bio poslušan Bogu nego da pazi na svoj dobar glas; poniznost kakvu su imali pastiri, siromašni i nepoznati pastiri, koji su primili navještaj nebeskoga glasnika i pohitali do špilje gdje su našli tek rođeno dijete te se, puni divljenja, poklonili hvaleći Boga (usp. Lk 2,15-20). Maleni, siromasi duhom, to su protagonisti Božića, kako jučer tako i danas; vjekovni protagonisti govora o Bogu, neumorni graditelji njegova Kraljevstva pravde, ljubavi i mira.

14 pro 2009 22:58
VIP član

Evo moje sjecanje na Bozic kao djevojcice . 67867

U moje vrijeme nije bilo poklona pd borom ,onda su zime bile jako hladne i snijeg jako veliki ,
samo je staza bila ugazena .Mama je pripremala kolace , ranije da malo odstoje ,sa tataom sam isla u sumu gdje smo odsjekli manji bori 1bor234 koji smo onda nosili kuci .Kod kuce smo kitili sa bonbonima koji su bili umotani u sarene papire ,stavljali jabuke ,ako netko donesao malo oraha ,onda nije bilo raznih kuglica kao danas .na badnju vecer tata je donesao slame pa stavio ispod stola onda smo moja sestra i ja od radosti skakale po slami ,kad se blizila ponoc onda smo isli u crkvu na polnocku ,
u vani cica zima ,inje se hvatalo a tri kilometra trebalo do crkve ,ali bili smo radosni i veseli ,u ono vrijeme nije bilo puno naroda jer se nije smjelo ici bas u crkvu .kod nas je obicaj bio da se rano ustane za Bozic , nije bilo spavanja ., susjedi muski prvi su bili cestitari ,da godina bude sretna i plodna .Za rucak nam je dolazila rodbina , na stolu svijeca sa zitom gorila ,kasnije se kruhom i vinom gasila ,da se vidi kakva nas godina ceka ,hoce biti rodna ili ne .
Mogu vam reci da je onda Bozic puno ljepse docekivao i veselije u onim obiteljima gdje se slavilo . d060

19 pro 2009 23:32
Profil Pošalji e-mail
VIP član

eh danas sam baš pricala sa svojim najboljem prijateljem H. i rekla sam mu da se jako radujem Božicu iako cu ga sama doćekati :utjeha
tako mi je suđeno, mozda jednoga dana i ja proslavim Božić a do tada u tišini svoga srca u tišini svoga doma :nezna:

20 pro 2009 00:20
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Bozic je onda kada smo sposobni da na slavlje "pozovemo prosjaka" ,recimo u svoju kucu na rucak...
Bozic je onda da pozovemo ,u svoju kucu i ugostimo staru baku,djeda ili bilo koju osobu,koja samuje da joj u nasem drustvu ,priredimo "radost"
Bozic je onda,kada odemo nekome u kucu,koji mozda lezi u krevetu i jednostavno zeli malo ;
"naseg slobodnog vremena ,jednu lijepu rijec."
U takvim ljudima,prepoznat cemo "Novorodjence Isusa"...TO JE BOZIC...

20 pro 2009 22:16
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: