Sada je: 20 ruj 2019 20:41.

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Kako docekujemo Bozic ? 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Re: Kako docekujemo Bozic ?
Kata je napisao/la:
Evo moje sjecanje na Bozic kao djevojcice . 67867

U moje vrijeme nije bilo poklona pd borom ,onda su zime bile jako hladne i snijeg jako veliki ,
samo je staza bila ugazena .Mama je pripremala kolace , ranije da malo odstoje ,sa tataom sam isla u sumu gdje smo odsjekli manji bori 1bor234 koji smo onda nosili kuci .Kod kuce smo kitili sa bonbonima koji su bili umotani u sarene papire ,stavljali jabuke ,ako netko donesao malo oraha ,onda nije bilo raznih kuglica kao danas .na badnju vecer tata je donesao slame pa stavio ispod stola onda smo moja sestra i ja od radosti skakale po slami ,kad se blizila ponoc onda smo isli u crkvu na polnocku ,
u vani cica zima ,inje se hvatalo a tri kilometra trebalo do crkve ,ali bili smo radosni i veseli ,u ono vrijeme nije bilo puno naroda jer se nije smjelo ici bas u crkvu .kod nas je obicaj bio da se rano ustane za Bozic , nije bilo spavanja ., susjedi muski prvi su bili cestitari ,da godina bude sretna i plodna .Za rucak nam je dolazila rodbina , na stolu svijeca sa zitom gorila ,kasnije se kruhom i vinom gasila ,da se vidi kakva nas godina ceka ,hoce biti rodna ili ne .
Mogu vam reci da je onda Bozic puno ljepse docekivao i veselije u onim obiteljima gdje se slavilo . d060

...takvi su bili i moji Bozici....identicni.
danas...sada...?
ove godine tuzan.
kcer mi je poslovno odsutna, jutros je otputovala na tri tjedna i nije bilo mogucnosti da to izbjegne.
Muz i sin ce u Domovinu, ZG, svekar i svekrva loseg zdravlja pa shvacam i podrzavam odlazak.
isla sam i ja dok sam imala kome...
ja cu biti sama s Lunom,iz zdravstvenih razloga ne mogu putovati, sestra ce me vjerojatno pozvati na rucak a ja bih najradije na polnocku i...u samocu.
da bar u mislima budem s najdrazima.... :( :(

21 pro 2009 09:27
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Draga Katia nemoj tugovati daj malo radosti srcu bar za taj dan ,nisi sama pa Isus se rodio za nas
znam da je tesko biti u tudoj zemlji ,odi na polnocku docices doma sretna i radosna to je najljepsa noc ,gdje se slavi rodenje djetesca .

slika

21 pro 2009 22:52
Profil Pošalji e-mail
VIP član

znam Kato, no...talijani imaju jednu tradicionalnu uzrecicu 'a Natale con i Tuoi a Pasqua con chi vuoi' - Bozic sa svojima, Uskrs s kim god zelis.
kcer mi stigla na odrediste i razboljela se.
nije meni za mene, ja cu vec nekako, a ona tamo daleko sama, na 8000 km, snijeg i led,nikoga ne poznaje a raditi mora i na Bozic.
molim samo da ozdravi, vec ce se ona snaci.
veselim se ja rodjenju Isusa, da nije toga radosnog iscekivanja - kamo bih sa sobom?
imam ja i jaslice, makar cu biti sama :) ....moram Ga dosljedno docekati,rodio se za mene, za sve nas. <3

22 pro 2009 09:35
Profil Pošalji e-mail
VIP član

katia je napisao/la:
znam Kato, no...talijani imaju jednu tradicionalnu uzrecicu 'a Natale con i Tuoi a Pasqua con chi vuoi' - Bozic sa svojima, Uskrs s kim god zelis.
kcer mi stigla na odrediste i razboljela se.
nije meni za mene, ja cu vec nekako, a ona tamo daleko sama, na 8000 km, snijeg i led,nikoga ne poznaje a raditi mora i na Bozic.
molim samo da ozdravi, vec ce se ona snaci.
veselim se ja rodjenju Isusa, da nije toga radosnog iscekivanja - kamo bih sa sobom?
imam ja i jaslice, makar cu biti sama :) ....moram Ga dosljedno docekati,rodio se za mene, za sve nas. <3

Draga Katia,draga sestro...Svaka majka bi tako reagovala.Bozic je dan Obitelji,Bozic se slavi u obitelji...Ali mi koji smo posli u svijet,u tudji svijet zbog posla nemamo druge sanse nego neke stvari i posao prihvatiti...Tesko je..
Bog ljubi svakog covjeka vise od nas, i tako i tvoju kcer vise od tebe...On nece dozvoliti nesto sto ona ne moze izdrzati...Isto tako i za zdravlje,vec ce se on poprinuti...

Ja imam starog oca koji zivi u svojoj kuci sam,posve sam...Blizu je devedesetoj..sluzi se sam i brine sam,a zivi izolirano od drugih...Jer cesto stari ljudi samo smetaju mladima i na teret su..
On dolje nema nikoga... A JA NE MOGU DO NJEGA-tesko je pomisliti da mi katolici cekamo Bozic,sve pripremamo i slavimo,a neke stvari ne vidimo,a neke stvari ne mozemo promjeniti ni sami ni uz pomoc drugih....
Voljela bih i ja da i on, dozivi Bozic na poseban nacin...ali ne ide...
A,ipak vjerujem da ce on " proslaviti Bozic na najemu najbolji nacin,pa neka to budee i u samoci"

Za tebe i za tvoju kcer,molit cemo za zdravlje...BVB

22 pro 2009 10:59
VIP član

:hug ..svima Vama.
a dragi Bog je vec providio, s njom djeli sobu mlada Poljakinja, kaze divna djevojka, da joj je jutros donijela dorucak u sobu, a sinoc mjerila temperaturu brizno, kao majka...Bog je blagoslovio, tko god bila.
sjedinila ih udaljenost od najdrazih i vjera u Boga. :)
danas mi je malo lakse, moja kcer ipak nije sama...Svevisnji cini divna cuda i ja Ga moram slaviti i hvaliti!
...hvala Vam svima.
Emanuel! 35345

22 pro 2009 16:33
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Bogu hvala....drago mi je da ti je lakše, i da ona ima neku dobru dušu blizu sebe....:)

22 pro 2009 23:20
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
:) 35345 smjesko kriza

...hvala Vama svima...

23 pro 2009 13:30
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2