Sada je: 23 ruj 2014 20:21.

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 Kako mladi mogu iskoristiti slobodno vrijeme na najbolji... 
Autor/ica Poruka

Post Kako mladi mogu iskoristiti slobodno vrijeme na najbolji...
Kako mladi mogu iskoristiti slobodno vrijeme na najbolji mogući naćin?

Dragi moji mladi danas se postavlja pitanje kako možemo iskoristiti naše slobodno vrijeme na najbolji mogući naćin? Sigurno svaki od nas ima vremena za sebe, kako ga koristite da vam ne propadne vrijeme jer svaka sekunda danas je dragocjena. Imate neki prijedlog nešto što je poučno za ovu temu... Krenimo i recimo svoje mišljenja jer znamo da svatko ima pravo na njega... <3

05 srp 2009 15:48
Profil Pošalji e-mail

Post Re: Kako mladi mogu iskoristiti slobodno vrijeme na najbolji...
svoje slobodno vrijeme provodim s gitarom,prijateljima i sportom.uglavnom zdrav i zabavan život.
nemam prijedlog kako da ga drugi provode,glavno je da se uživa. :up:

05 srp 2009 16:33
Profil Pošalji e-mail

Ostatak slobodnog vremena nastojim provesti u prirodi, prošetati gradom polako i mirno bez žurbe, nazvati nekolicinu prijatelja sa kojima se nisam dugo čula, posjetiti rođake, pročitati knjigu ili jednostavno uživati uz omiljenu glazbu.
Slobodno vrijeme itekako se može dobro iskoristiti i spontanošću i mirnoćom, osjećajem da napokon imamo malo slobodnoga vremena da učinimo lijepe stvari za druge, napisati nešto i poslati im, izraditi samostalno neku sitnicu i pokloniti je dragoj nam osobi, posvetiti se hobijima za koje možda nemamo vremena kada su prisutne druge obavezne stvari. Slobodno vrijeme može se posvetiti i rekreaciji (kratka šetnja šumom, parkom), možemo donijeti neke nove odluke i pokušati napraviti nešto novo što dosada nismo, možemo promijeniti okolinu i susresti nove ljude za promjenu. Iznenadili bi se koliko ljudi, sasvim obični naizgled, kriju u sebi pravo bogatstvo.

05 srp 2009 17:13

ivanap93 je napisao/la:
nemam prijedlog kako da ga drugi provode,glavno je da se uživa. :up:

pazi s ovim "glavno da se uživa". Razni su oblici uživanja.....

Kako ga ja provodim?? Gnjavim ljude oko sebe, hehe.
Kako kad; šetnja, vožnja biciklom, dopisivanje s prijateljicom, puzzle, pisanje, križaljke..... kao kad hmm.
Mislim da svtako može kreativno provesti svoje vrijeme koje ima. Samo treba znati što želi. A onaj tko ne zna neka si nađe nekoga tko će ga uputiti. I neka to čini u svoje slobodno vrijeme i tako će na taj način popuniti svoje slobodno vrijeme hehe

12 srp 2009 15:38
Profil Pošalji e-mail

U današnje vrijeme u kojem nam je puno toga dostupno može se puno toga činiti u slobodno vrijeme. Najbolje iskoristiti vrijeme za mene znači kao prvo korisno ga iskoristiti, a ako je to i zabavno tim bolje. Za neke je zabava na prvom mjestu, a ostalo pada u drugi plan. Svatko ima svoje prioritete.
Najbolje iskoristiti svoje slobodno vrijeme se može, ako otkrijemo koje smo talente od Boga primili i da te talente koristimo na dobro. Npr. ako netko zna skladati pjesme, neka ih sklada. Ali skladati se može neka duhovna pjesma koja će slaviti Gospodina, može se skladati neka svjetovna pjesma koja pjeva o npr.ljubavi što isto nije loše, a može se skladati i neka pjema koja potiće na nešto loše: pij, lupaj čaše, varaj, brini se samo za sebe... pa sve do govora mržnje... što itekako može štetiti. Isto tako možemo i ne koristiti svoje talente, a to je isto loše.
Nabrojat ću neke vrste pastorala kako možemo koristiti slobodno vrijeme:
-Obilaziti siromašne, bolesne i nemoćne.
-Biti aktivan na svojoj župi: čistiti crkvu, pjevati u zboru, ići na biblijske satove... ovisi kakve mogučnosti postoje na kojoj župi.
-Biti aktivan u nekoj udruzi, molitvenoj zajednici...
-Biti aktivan u politici... potrebni su nam pošteni političari.
-Boriti se protiv abortusa, umjetne oplodnje, eutanazije, ...
-Širiti putem interneta sve što je dobro.
-Svjedočiti svoju Vjeru pred drugima.
-Pisati priče i pjesme, slikati, pjevati... sve to na ispravan način da se Bog proslavi.
-Organizirati duhovne obnove, seminare, hodočašća... naravno u suradnji sa svečenikom iz župe.
... i još mnogo toga.

10 kol 2009 10:11
Profil Pošalji e-mail

gogi je napisao/la:

Nabrojat ću neke vrste pastorala kako možemo koristiti slobodno vrijeme:
-Obilaziti siromašne, bolesne i nemoćne.
-Biti aktivan na svojoj župi: čistiti crkvu, pjevati u zboru, ići na biblijske satove... ovisi kakve mogučnosti postoje na kojoj župi.
-Biti aktivan u nekoj udruzi, molitvenoj zajednici...
-Biti aktivan u politici... potrebni su nam pošteni političari.
-Boriti se protiv abortusa, umjetne oplodnje, eutanazije,...
-Širiti putem interneta sve što je dobro.
-Svjedočiti svoju Vjeru pred drugima.
-Pisati priče i pjesme, slikati, pjevati... sve to na ispravan način da se Bog proslavi.
-Organizirati duhovne obnove, seminare, hodočašća... naravno u suradnji sa svečenikom iz župe.

Ovo su odlični načini kako provoditi slobodno vrijeme. \":sll:\"
Na nama je samima da se odlučimo i krenemo uz Božju pomoć, da Oca proslavimo i kroz djela.

10 kol 2009 11:52

Dragi moji mladi danas se postavlja pitanje kako možemo iskoristiti naše slobodno vrijeme na najbolji mogući naćin?

(nisam mlada,ali evo moje misljenje)

Cesto i najvise nasi prijatelji odredjuju vrijednosti i kvalitetu nasega zivota,odnosno mladih, a to se najvise vidi u slobodnom vremenu..
Osobe s kojima se druze i s kojima provode najvise vremena ce najvise utjecati na njihov ,zivot , smjer i kvalitetu njihovih zivota. .
Koliko je vazno pitati ,kako iskoristiti dobro slobodno vrijeme,tako isto bi trebali pitati ; da li su im prijateljski krugovi zdravi, odnosno ; kako koriste njihovi drugovi svoje slobodno vrijeme..?
Tako ce sigurno biti vise uspjeha....!

10 kol 2009 17:28

Svoje slobodno vrijeme provodim sa gitarom,ponekam malo crtam i pravim skulpture od papira,i idem ušetnje sa psom.Preporučujem svima da iskoriste slobodne vrijeme i uživaju u životu koji nam je Bog dao.

04 svi 2010 14:15
Profil Pošalji e-mail

Bravo Mario... [aplau] ....lijepo si ovo zadnje rekao.... :yas

Inaće imamo slične hobije, jer i ja u slobodno vrijeme volim uzeti svoju gitaru u ruke, a volim nekad i nešto i nacrtati kao što je i ovaj lik Isusa u mom avataru...:)
Naravno to je samo dio mojih hobija.... :happy:

04 svi 2010 17:52
Profil Pošalji e-mail

---------
Ja svoje slobodno vrijeme provodim razlicito ,ponekad mi je dan prekratak ,na prvom mjestu mi je da se pomolim ,da nedjeljom i kad je neki svetac obavezno odem na misu ,kad treba odem u nasu zupu pomoci cistiti i spremati nas zupni ured i ostale prostorije ,idem u udrugu gdje se druzimo i tamo je jako lijepo ,bavim se rucnim radom ,najvise sa zlatovezom ,citam knjige ,druzim se sa prijateljima koji se nalaze na forumu Alfe i Omege ,a zive u blizini mene .

04 svi 2010 21:06
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: