Sada je: 17 lip 2019 23:39.

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
 Kako se riješiti negativnosti u životu? 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Kako se riješiti negativnosti u životu?
Kako se riješiti negativnih misli,želja i svega ostalog u životu? Kako se riješiti negativnih ljudi u životu? Zašto Bog dopušta negativnost u nečijem životu da osoba dođe do samoubojstva?
Kako se riješiti negativnih stavova,uvjerenja o sebi i svijetu? :utjeha

Ima li netko nekakvih prijedloga? :sad:

12 kol 2013 19:52
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Kako se riješiti negativnosti u životu?
Dragi neznani brate,reći ću ti prvo na temelju svog osobnog iskustva:kao prvo nisi sam!Svi mi to smo prošli ili još prolazimo,ali se nedamo uz pomoć Boga našeg Oca!Pronađi ono najbolje u sebi i nedaj se tami!
Još prije par godina nisam bio niti kršten i nisam znao što bi u svom životu jer svi oko mene su puni zlobe,pakosti i nepoštenja i mene žele strpati u isti koš.Emocionalni vampiri,nije da ih mrzim imam pravo biti ljut a čak više niti to jer ih skoro i nema u mom životu ,ali nisam bio ljut na njih osobno već na tamu u njima.
Pohlepa,požuda,ljutnja i zavist na svakom koraku a gdje je svijetlo,ljubav,dobrota? Najpametnije u svom životu je što sam se okrenuo Bogu,duhovnosti ;što sam potražio u sebi ono što imam cijelo vrijeme,što svi imamo ali smo zaboravili na to.
Na vlastitu Božanskost!
Jer nismo odvojeni od Neba ,ono je tu cijelo vrijeme.
Bog je bezuvjetna Ljubav.Ovdje sada tu oduvijek.Malim koracima neprestano iz dana u dan koračati nazad prema Svjetlu.Čini dobra djela,najviše radosti u sebi bi osjetio kad pomažem drugima u nevolji,prestani s starim navikama,odmakni se od loših ljudi koliko više možeš i potraži ljude dobra srca.Malo pomalo sve će biti u redu

Odličan Članak na tvoju temu : 10 načina na koje se možete zaštiti od negativnosti:

Nemojte tuđu negativnost doživljavati na osobnoj razini. Takvi ljudi su negativni prema svima, a ne samo prema vama. Njihove misli su projekcija njih samih i apsolutno ne govore ništa o vama – to je njihov stav, to su oni, a ne vi!
Provodite što više vremena sa pozitivnim ljudima. Vaše okruženje i vaši prijatelji su refleksija onoga što nosite u sebi. Okrenite se svjesno prema onima koji vide stvari na pozitivan način i s vremenom će se i u vašem umu otvoriti prostor za pozitivne stavove i odnos prema životu.
Budite pozitivnost koju želite vidjeti u svijetu. Budite primjer. Svijet se mijenja na bolje – jedna po jedna osoba. Živite ono što mislite i svojim primjerom pokažite da je moguće živjeti uspješno na pozitivan način. Zaštite svoj svijet od negativnosti drugih. Svjesno odaberite što će ući u vaš um te redovito radite mentalnu higijenu. Razgovore održavajte u pozitivnom ozračju i transformirajte negativne obrasce u pozitivne.
Promijenite način na koji razmišljate. Nitno vam ne može oduzeti način na koji ste odlučili gledati na stvarnost. Nitko nije u vašoj glavi, sami imate moć biranja svojih misli. Hranite one afirmativne i pozitivne. Čak i one okolnosti koje nazivamo ‘lošima’ su to ukoliko mi to tako odlučimo. Prigovaranje, optuživanje i kritika neće promijeniti trenutnu situaciju. Vaš stav je isključivo vaš izbor i ovo je ključno za transformaciju iz negativno u pozitivno! Zapamtite – Ne možete imati pozitivan život sa negativnim stavom!
Fokusirajte se na rješenja. Negativnost je često žaštita od vanjskog svijeta i blokira kod pronalaska rješenja. Ne naglašavajte probleme, nudite rješenja za probleme. Ne zamarajte se previše time što je pošlo po zlu, fokusirajte se na prvi pozitivan sljedeći korak.
Volite! Svatko u sebi nosi ono dobro što pokušava zaštiti od svijeta koji smatra opasnim. Pronađite to dobro i pomozite da se to oslobodi bez straha. Brižno postupajte sa ljudima koji su okovani u strah jer se u svima njima skriva dobro malo dijete koje je krivo, na osnovu dječje spoznaje zaključilo da je ovaj svijet opasno mjesto. Razgovarajte sa ljudima iz srca. Dajte im kompliment. Budite ono najbolje što možete biti i oslobodit ćete ono najbolje i u drugima.
Budite potpora kada je potrebno. Često su žalopojke poziv u pomoć, a da pojedinci nisu ni svjesni toga. Jednostavna pitanja poput „Jesi li dobro?“ ili „Trebaš li pomoć?“ često čine čuda. Ne osuđujte i ne zaključujte unaprijed, saslušajte drugu osobu. Teško je biti potpora ukoliko ste unaprijed donjeli svoj zaključak o nekome. Dajte im do znanja da nisu sami. Ljudi se rješavaju negativnih emocija, poput mržnje i ljutnje, ukoliko naiđu na potporu i razumijevanje.
Život je niz uspona i padova. Prihvatite ono što smo definirali kao ‘ negativnost’ i pustite da prođe. Naučite najviše što možete iz svakog iskustva fokusirajući se na pozitivne aspekte iz iskustva. Život je luda vožnja :) . Naučite pravila vožnje i ne ulijećite u okuku sa 120 na sat, jasno je k’o dan da možete izvući deblji kraj. Negativnosti prihvaćamo i učimo jer smo tako uvjetovani i jer je društvo tako koncipirano na osnovu iskustva koja su nam prethodila. S obzirom da nam se iskustva ponavljaju jasno je da nismo puno naučili i vrijeme je da promjenimo kut gledanja na stvarnost.
Fokusirajte se na sadašnji trenutak i danjašnji dan. Često smo svojim mislima u prošlosti ili budućnosti tako da sadašnjost prolazimo na auto pilotu. Bolnih iskustva iz prošlosti držimo se k’o pijani plota i trujemo sebe u trenutku u kojem te emocije ne postoje. Kada se držite prošlih, loših emocija to je kao da pijete otrov, a očekujete da umre netko drugi.
Pustite i otiđite dalje kada morate. Ako ništa ne donese pozitivne rezultate, odmaknite se od negativne situacije i/ili odnosa. Neki ljudi su poput tamnog oblaka, kada nestanu dan postane sunčan. Naučite prepoznavati kada je vrijeme da pustite. To ne znači da takve ljude mrzite, već da vam je vaše osobno zdravlje i kvalitetan, dobar život važno i prioritet. Svaki put kada odmaknete negativno od sebe, otvarate prostor za nešto pozitivno :)

Nije jednostavno izgraditi i zadržati pozitivan stav no zapamtite da ste vi ti koji kontroliraju valstite misli, riječi i stavove. Probajte o tome razmišljati na sljedeći način: Sva količina mora i oceana ne može potopiti brod sve dok ne uđe unutar broda. Slično tome, sva negativnost svijeta na može vas slomiti sve dok je vaš um čist i pun pozitivnog stava Oni koji su u stanju vidjeti pozitivno u ‘negativnom’ su oni koji su dugoročno na dobitku…

14 kol 2013 18:05
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
P.S. Molim te kad budeš mogao pročitaj knjigu SMIJ SE SRCEM od Valeria Albisettija meni je puno pomogla
Bog s tobom Svako ti Dobro!

14 kol 2013 18:08
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
---------
hvala na odgovoru :sll: puno pozdrava smjesko rukuje

15 kol 2013 11:59
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: