Sada je: 21 tra 2019 08:56.

Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Kršćanke i muslimani 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: žensko
Post Kršćanke i muslimani
Upoznala sam mnogo muslimana (Arapa) koji su vrlo dobri ljudi,zanimljivi,iskreni i imaju mnogo kvaliteta.Ja sam osoba koja ne sudi po izgledu i po tome što su oni tamniji od mene i što su muslimani,i znamo se odlično složiti.
Ali ja sam najčešće za prijateljstvo,dok bi oni odmah samnom vezu (na daljinu i da se povremeno nalazimo).
Pričala sam s nekim dobrim kršćanima,i oni su mi rekli da bih ih se trebala kaniti.Međutim,oni me poštuju,što ne doživljavam od mnogo hrvata.
Ne znam što da mislim o tome,ja sam uvijek iskrena s njima i kažem im da sam kršćanka i to njima ne smeta i znam da muslimani i kršćani ne štuju istog Boga.Samo se pitam da li bi kršćanka trebala biti u vezi s muslimanom?

:svecenik
Jel ima netko nekakvih misli o ovome?

06 kol 2013 10:52
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Post Re: Kršćanke i muslimani
Muslimani slave istog Boga kao i kršćani te Isusa drže za velikog proroka, učitelja i Božjeg poslanika, prethodnika Muhamedu.
" Iako porijeklo muslimanske zajednice seže unazad do Muhammeda u 7. stoljeću uobičajene ere, muslimani, kao i židovi i kršćani, porijeklo svoje religijske tradicije (islama) vežu za jednog istinitog Boga (Allah - Bog), kroz dugi niz vjesnika vjere. Otuda muslimani naglašavaju da je židovsko-kršćanska tradicija zapravo židovsko - kršćansko - islamska tradicija, zbog toga što su sve tri religije potekle od Ibrahima/Abrahama, prvoga poslanika koji je primio Božiju objavu. "

Eto, samo da te ispravim u zabludi, imaš krive informacije. U ostalo ne ulazim.

07 kol 2013 09:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

:) hvala na odgovoru

07 kol 2013 11:37
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Nema na čemu :)

07 kol 2013 14:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Slazem se da su muslimani dobri ljudi posebno oni sto postuju islam a oni sto ne postuju oni nisu pravi muslimani vec samo po imenu.

Muslimani vjeruju u jednog Bog - Allah kojem se klanjaju svaki dan 5 puta.
1. u zoru
2. podne
3. poslije podne
4. sumrak
5. u noci

Svaki dan je duzan bez obzira ako radi i ide na posao.

10 pro 2013 20:52
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

aL-ihlas... zadnju rečenicu sam obrisala i sad te opominjem da imaš u vidu da je ovo KRŠĆANSKI, katolički forum. Jako se dobro zna tko je Isus Krist!!! Još jedna slična rečenica o Njemu, koliko god to bilo tvoje uvjerenje ili mišljenje, i nećeš biti dobrodošla ovdje!

11 pro 2013 01:51
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Iako nisam htio ulaziti sad u tematiku ove teme....tu sam da kao administrator potvrdim Anitine riječi. Na ovom forumu neće biti dozvoljeno degradiranje Isusa Krista u smislu u kojem Katolici vjeruju u Njega....to obavezno treba imati na umu. Vrlo je vidljivo kakav je ovo forum i to treba imati na umu dok se sudjeluje na njemu. Eventualni pokušaju "preobračivanja" Katolika na ovom forumu neće biti prihvatljivi pa će se u skladu s time i postupati...

11 pro 2013 23:31
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Neznam kako ste upoznati sa kuranom , ali u njemu stoji da muslimani nesmiju biti prijatelji sa židovima i kršćanima jer oni su "najgori od stvorenja " i kada musliman umre bez obzira koliko teške grijehe imao alah će mu donijeti jednog od tih "najgorih stvorenja" i na njega staviti grijehe tog muslimana teške kao planina i poslati ga u pakao. U drugom djelu kuranu piše da polovicu pakla čine žene i da će svi muslimani otići u pakao i samo oni koji se najviše boje alaha izitće iz njega.
Normalno da muslimani i kršćani mogu biti veoma dobri prijatelji i više ,ali ako bi braća muslimani slijedili učenje kurana baš onako kako kuran nalaže poput prvih muslimana i muhameda nikad nebi bilo mira na svijetu jer islam mora bit dominatna religija.
Svakom muslimanu najveći MORALNI uzor je prorok Muhamed i sve što je on radio i naučavao je savršen primjer kaav treba slijediti svaki dobar musliman , a šta je muhamed radio , pobio ljudi Bog zna koliko jer nisu htjeli prijeći na islam, spavao sa 9. djevojčicom, imao robove - prema kuranu crni ljudi su stvoreni da budu robovi ,oko 180 miliona ih je porobljeno u ime alaha a od toga par miliona odvedeno u evropu i ameriku- dopuštao svojim vojnicima da siliju žene, dopuštao prodaju žena i iznamljivanje istih za jednu noć ili više , moraš proklinjati nevjernike , ako nisi u mogućnosti da ih pokoriš moraš biti "prijatelj" s njima ali kada ojačaš onda im pruži samo 3 opcije 1. đzizija (plaćanje) , 2. obraćenje na islam , 3. smrt a u novije vrijeme ih progone kako vidimo na Bliskom istoku danas.
Isad usporedite Novi zavjet i ovo gore , crno -bjelo , jednostavno 2 suprotne religije.

01 tra 2014 15:10
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Da, to puno govori o nekim stvarima. Neznam...ali nikad nisam osjetio u sebi potrebi ili želju pročitati Kuran...a nikad ne žim činiti ono što ne osjećam da trebam…

05 tra 2014 14:35
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

---------
A što piše u Bibliji - svi osim kršćana su pogani...
Trenutno se među nama katolicima "lome koplja" oko jedne časne sestre i njenog nastupa na Voice of Italy (ili kako se to već zove). Ta "koplja" se ne lome samo među laicima nego i među svećenicima, teolozima... Jedni ju oštro osuđuju dok ju drugi zdušno brane. I jedni i drugi su pročitali Bibliju (sigurno puno više nego jednom) i argumente u raspravi i jedni i drugi uzimaju upravo iz nje. I jedni i drugi se smatraju pravim vjernicima. A tko je u pravu i tko je pravi vjernik? Ja bih to ipak prepustila Bogu...
A to je samo jedan od novijih primjera i, gledano kroz povijest (i onu vrlo svježu) i što se sve radilo pozivajući se na Bibliju, jedan od bezazlenih primjera... Imamo i mi vjernika i "vjernika"... Imali smo i mi svojih "svjetlih" trenutaka kroz povijest... Bolje da se ni ne sjetim što se sve opravdavalo s tim da tako nalaže Biblija...

Isto je i s muslimanima, i židovima, i sa svima ostalima. Tko može tvrditi da je ČOVJEK ovakav ili onakav samo zato što što je rođen u ovoj ili onoj vjeri, ovoj ili onoj naciji? Ja se ne bih usudila ČOVJEKA okarakterizirati prema njegovoj vjerskoj pripadnosti bez obzira što pisalo u Kuranu ili u bilo kojoj drugoj knjizi. Mislim da je to ipak na Bogu. A niti je meni kao kršćanki bitno je li on pravi musliman, židov ili nešto treće dok se on prema meni ponaša ljudski, a niti me se to treba ticati. Na meni je da ne odbacujem ČOVJEKA i kamo sreće kad bi svi tako razmišljali... Sjetimo se samo što je govorila i radila Majka Tereza. Zar takvih nema u ostalim vjerama? Ako mi na njih osobno nismo naišli ne možemo tvrditi da ih nema i da "svi su oni isti".

06 tra 2014 12:30
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: