Sada je: 19 tra 2019 22:37.

Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Kršćanke i muslimani 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Kršćanke i muslimani
Katolik sam i potpuno se slažem šta si napisala ali kad bi pročitala kuran vidila bi da njegove zapovijedi su suprotne isusovim , ono što je grijeh prema Bibliji to je u kuranu MORALNO prihvatljivo i preporučuje ih se kao djela ugodna alahu.
Nemrzim muslimane ,živim s njima i radio sam , normalno da ima dobrih i loših ljudi kao i u svakoj religiji ali njihova učenja su van svakog moralnog zakona i protiv ljudske slobode , a sad kolko oni sljede kuran to je druga stvar.
Nesmije se suditi nečija religija po ponašanju pojedinaca već po spisima tj. učenjima te religije.
Ono što su naci preci kršćani učinili sa ratovima itd. Biblija osuđuje dok je to u kuranu prihvatljivo.
Draga Anita neznam da li znaš ali da je Hitler bio musliman prema kuranu otišo bi u RAJ jer ako ubiješ židova ruka ti se sjaji kod alaha ,zamisli samo kako se hitlerove ruke onda sjaje.

Biblija - "Doći će vrijeme kada će vas ubijati i misliti da tako Bogu čine uslugu"
Religija u kojoj su Hitlerova djela prema židovima prihvatljiva i preporučljiva je stvarno zapanjujuće.
Neosuđujem muslimane samo zato što su muslimani ili neku drugu religiju zato što se neslaže sa mojom ,već njihova učenja koja su čista suprotnost Isusovim i gdje je božija zapovijed ubit čovjeka zato što je druge religije.

07 tra 2014 16:30
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Spol: žensko
---------
Post Re: Kršćanke i muslimani
To je ok, i ja nisam ni branila islam niti mi to pada na na pamet, kao što mi ne pada na pamet ni pročitati Kuran ili bilo čiju drugu knjigu jer me ne zanima. Ja sam reagirala samo na ovo: "ako nisi u mogućnosti da ih pokoriš moraš biti "prijatelj" s njima ali kada ojačaš onda im pruži samo 3 opcije..." Po tome ispada da niti jedan musliman nije iskren prijatelj nikome tko nije musliman, a to mogu pobiti na vlastitim iskustvima. Koliko oni sljede Kuran ili ne (kao ni bilo koji drugi pripadnik neke vjere svoja učenja) mene se ne tiče. Dok se netko postavlja prema drugima kao čovjek, on je za mene čovjek, što god on bio po nekoj pripadnosti, vjerskoj, nacionalnoj ili nekoj trećoj.
Ja imam svoju vjeru u kojoj trebam voditi računa da ne skrenem negdje krivo, a s drugim religijama se nemam potrebe baviti sve dok se moju vjeru ne dira, i to je to.

08 tra 2014 04:22
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: