Sada je: 21 stu 2018 01:50.

Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 liječenje - alternativa 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: liječenje - alternativa
OD ALTERNATIVE DO OBRAČENJA 1. DIO

Kao što neki već znaju.....prije mnogo godina, bavio sam se parapsihologijom i alternativnim metodama liječenja i iako sam se i tada smatrao vjernikom, svoj život sam bio posvetio samo tome. U svemu tome kombinirao sam sve što navedeno obuhvaća a i sam sam bio stekao i neke parapshološke moći.....Redovito sam prakticirao trans. meditaciju, kao i jogu....Od alternative, proučavao sam baš sve i u praksi kombinirao skoro sve (jedino me magije nisu zanimale ni crne ni bjele, mada sam bio u dodiru i sa njima)...Glavna zanimacija bila mi je radiestezija (imao sam viskove i rašlje) i naravno bioenergija, i nakon što sam o liječenju istom naučio sve što sam mogao, počeo sam prakticirati istu. Nisam rođen sa tom moći kao neki bioenergičari ali obzirom da sam znao kako i kojim metodama se pojačava energetska moć, na tome sam radio godinama dok nisam došao do željenog rezultata...a to je zračenje bioenergije iz mojih ruku do stupnja koji zadovoljava snagu energije potrebnu za liječenje. Kasnije sam imao priliku usporediti snagu svoje energije sa onima koji su imali urođenu bioenergiju i shvatio da sam postigao veći stupanj od mnogih (naravno, ne od svih) koji su rođeni sa tom moći....Kombinirao sam povremeno i reiki.....Jednog dana, spletom okolnosti, u moju kuću je došao jedan kristaloterapeut i ja se "zaljubljujem" u kristale....Došao sam u kontakt sa doktorom Despotom i Rijeke (poznatim kristaloterapeutom koji je to znanje usavršio u inozemstvu) koji je tu metodu kombinirao sa službenom medicinom. Od njega sam nabavio kristale potrebne za tu praksu kao i skriptu kako se ta praksa provodi....uz to, on mi je bio kao neki mentor jer kad bi negdje zapelo, zvao sam njega da me usmjeri....Rad kristalima mi je izuzetno odgovarao jer za tu praksu potrebno je imati mnoga znanja na tom polju (a ja sam ga imao) i potrebno je imati izrazito jaku moć vizualizije, koju sam već posjedovao u vrlo visokom stupnju moći....jer razvio sam je još u djetinjstvu (spletom nekih situacija) a poslije dok sam prakticirao telepatiju i pokušavao razviti moć telekineze.....dakle, pojačana moč vizualizacije, neophodna je u mnogim segmentima parapsiholoških moći.....Tako sam vrlo brzo savladao rad kristalima, čak sam i meditacije kombinirao sa kristalima, pojačavajući tako meditativno stanje svijesti.....Ali ono osnovno je blo to da sam započeo praksu kristaloterapije i vrlo uspješno istu ukombinirao sa bioenrgijom, opet po osnovama uputstava doktora Despota....ali razvijajući i svoju vlastitu metodu...
Počeo sam nizati i prve uspjehe. Moram naglasiti da iako sam u budučnosti namjeravao naplačivati taj rad po sistemu koliko dobijem.....ipak nikad nisam nikome ništa uzeo. Tada je došao rat (u koji sam otišao bez razmišljanja kao dobrovoljac 91.), a ubrzo i odlazak moje supruge sa djecom od mene. Uslijedio je određeni psihički pad, i svjestan toga.....svoje bavljenje alternativom stavljam na "led" jer sam bio svijestan da "takav" nemogu liječiti ljude.....
Došla je i za mene prekretna 1993. godina.....

Ali nastavak ću napisati u drugom postu (jer je već kasno u noć) kao i sadašnje moje viđenje svega toga u čemu sam nekad bio svim svojim bićem...:ccc

Dakle nastavak slijedi....

13 tra 2009 02:04
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Břetislav Kafka je napisao knjige o parapsihologiji i on sam je učinio mnoge eksperimente sa ljudima. Zanima me da li su ti Damire poznate njegove knjige. ?
Kad sam ja čitao te knjige činilo mi se da piše kao katolik ali radi kao čovjek koji se bavi magijom. :nezna:

13 tra 2009 11:45
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Moram priznati da nisam čitao njegove knjige... :nezna:....no ne brini, to što si napisao u vezi njega, nema nikakve poveznice samnom i mojim prijašnjim kao ni sadašnjim životom, što će se vidjeti u nastavku mog pisanja...:)...Ovo što sam započeo pisati o alternativi u mojem životu, mogao sam i prešutjeti....;)...no nisam htio jer moja priča ima vjersku poantu u Slavi Kristovoj...tako da..... smjesko moli_2
BTB.... :sll:

13 tra 2009 12:11
Profil Pošalji e-mail
Administrator

OD ALTERNATIVE DO OBRAČENJA 2. DIO

Prije nego nastavim, sa pričom o tome što se desilo nakon 93. godine.....želim naglasiti da cijelo vrijeme, dok sam se sa time bavio, nisam osjećao da činim nešto prtiv Nauka, protiv Boga......nego sam kao i mnogi drugi nastojao spojiti nespojivo i često mislio da je Isus uz mene dok to činim i da ne radim ništa loše...
ipak negdje duboko u meni čučala je istina, istina koja mi je tiho i skromno signalizirala da ljudi čine (razmišljaju) nevjerojatne stvari.....U stanju su Istinu prilagoditi sebi i svom životu onako kako im paše u raznim segmentima svojeg života....Rade to zbog toga kao se nebi morali mijenjati, kako bi prikrili razočaranost kad u Nauku otkriju da im se ono što rade ne podudara sa onim što kaže Riječ :isus .....
Pa tako idu linijama manjeg otpora, prilagođavajući Istinu sebi i po svom osobnom nahođenju, zatim ih obuhvaća lažni osjećaj sigurnosti da su u pravu i nastavljaju tako živjeti, i osjećaju se prekrasno jer su sebi omogućili kompromis sa Bogom....Ja sam čak otišao i dalje, i dok sam radio tretmane kristalima i sjedio uprostoriji skupa sa tretiranim i često u fazi meditativnog stanja svijesti, poigravao se sa dotičnim, pa sam u zanosu meditacije, ponekad vizualno iliti telepatski, prenosio slike tretiranoj osobi. Ponekad sam učinio da ta osoba vidi Isusa nad sobom kako stoji raširenih ruku i iscjeljuje ga.....koliko je to bilo uspješno, govori podatak da mi je ta osoba u ushičenju govorila da je imala viziju Isusa kako ga iscjeljuje....:ccc....sramim se sam nad sobom kad se sjetim svega!!!
No znajte, najveća zabluda je naš EGO....onog trena kad pomislimo da smo napravili kompromis sa Bogom a na osnovu ugode vlastitih uvjerenja.....mi smo omogućili da naš EGO postane naš BOG i nikad nas nitko neće moći od toga razuvjeriti jer ćemo dati od sebe sve, koristeći razne teorije i znanja, kombinirajući ih međusobno sa našim samoodlučujućim spoznajama kako bi uvjerili druge da smo baš mi u pravu i da su ostalo samo zablude svih drugih samo ne mene......naprotiv, prodavat ćemo svoju Istinu kao jedinu pravu....a nikad svjesni zabluda i zamki zloga....Novi Zavjet se osvrće na to kad kaže da će mnogi biti zavedeni jer će zli oponašati djela DOBROGA, bit će vuk u janjećoj koži i lažno se predstavljati kako bi što uspješnije zaveo i zavarao ljude da slijede njega a ne ONOGA KOJI JE SVE......A ako netko ne vjeruje onome što piše u N. Zavjetu...neka niti ne pomišlja a kamoli govori da vjeruje u Krista, jer nema tamelja za vjeru, jer to znaći da si je sam stvorio svoj novi zavjet....

Ovo sve što sam gore napisao, nekad sam bio ja.....ja koji sam se smatrao tvrdoglavim škorpionom (po horoskopu,koji mi je tada bio bitan)....i bio sam ponosan što sam tvrdoglavi škorpion koji je spreman i u stanju preubjediti svakoga koji pokuša preubjediti mene!!!!

Nastavak slijedi....

14 tra 2009 00:54
Profil Pošalji e-mail
Administrator

OD ALTERNATIVE DO OBRAČENJA 3. DIO

No ono što nije bio u stanju napraviti čovjek.....učinio je ON!!!

Te 93. godine, u gradu sam sreo prijatelja, a na moje pitanje gdje ide, odgovorio je u Centar za duhovnu pomoć (osnovao Tomislav Ivančić).....naravno, nikad prije nisam čuo za to mjesto, ali Gospodin je učinio da se zainteresiram, pa mi je tako prijatelj objasnio ukratko o čemu se radi i na kojoj je adresi...
U meni se rodila odluka - idem tamo!!!
Da ne dužim, bio sam iznenađen pristupom osoba koje su tamo radile...a osoba koja je mene primila, bila je psiholog i učenica prof. Tomislava Ivančića na teološkom fakultetu i nadasve nadahnuta Duhom, što se osjeti odma kod prvog kontakta...
Odlazio sam tamo 8 mjeseci, dobio sam na poklon Bibliju i prvu svoju knjigu od Ivančića....Također, paralelno sam odlazio redovito na česte seminare i duhovne obnove Tomislava Ivančića i mogu reći da je on najviše zaslužan za preokret u mom životu....
Moram naglasiti da iako sam kao dijete čitao Novi Zavjet (i na vjeronauku)....nisam se sjećao ničega, a nakon što sam dobio Bibliju na poklon, bez razmišljanja sam krenuo čitati ponovno. Malo je reći da sam bio šokiran....ništa mi nije bilo jasno, jer nije se uklapalo u moja dosadašnja viđenja....no nisam se dao smesti, nakon toga, u slijedećih nekoliko godina, pročitao sam Sveto Pismo još nekoliko puta i tako mi je sve polako sjedalo na svoje mjesto...

Odlaazeći u Centar za duhovnu pomoć, zatim na seminare T. Ivančića i paralelno na duhovne obnove Zvjezdana Linića (također od 93. godine pa na dalje)....doživo sam duhovno prosvjetljenje, osjećaj koji do tada nisam poznavao......bilo je to obračenje i osjećao sam Duha Svetog u sebi, bilo je predivno.....stalno sam se molio i molitve koje sam molio za druge su se redovito ispunjavale....stvari u mojem životu su se mijenjale na ono što je za mene bilo najbolje......
Nitko mi tada nije nametao bilo što, ja sam se počeo mijenjati iznutra, ali mijenjao me je Gospodin!!!
O alternativi nije baš bilo puno riječi na seminarima....ali ja sam se puno molio i u velikim zanosima, dobivao objave Istine koje su se podudarale sa učenjem Novog Zavjeta.....napravio sam životnu ispovjed!
Kad čovjek-vjernik želi pripadati Isusu svim svojim srcem, bez kompromisa, predajući mu život svoj i volju svoju....biva višestruko nagrađen, jer je u Njegovoj milosti! Nije mi padalo napamet improvizirati sa svojim uvjerenjima jer me je Gospodin bio podario Istinom u meni kako bi znao kako da Ga slijedim i da ne pogriješim jer bi poslijedica bila gubitak svega toga....gubitak Duha, a to nisam više želio!!!
Nije više tada bilo dvojebe u meni, apsolutno sam imao spoznaju po Duhu a ne po nametanju crkve ili nekog drugog...alternativa, parapsihologija i sve čime sam se bavio mora postati moja prošlost u svoj svojoj potpunosti značenja pojma PROŠLOST!!!! Tako je i učinjeno i nikad se nisam niti malo pokajao, čak što više, pokajao sam se što sam ikada to radio! Isus mi je na svoj svojstven način dokazao da sam postupio ispravno i što su godine prolazile, to sam bivao uvjereniji u to a sad sam apsolutno sigurniji nego ikad prije. Teško je shvatiti da čovjek koji od malih dječačkih nogu obožava paranormalno (unatoč vjeronauku i svim sakramentima) i sa toliko žara bavio se time misleći kako mu to znaći njegov život.....sada najednom prezire taj dio svog života!! Gospodin je to učinio a ja sam mu zahvalan do života jer učinio je to kako bi me spasio!!!!
Mnogo je On još toga učinio samnom i za mene unatoć mojim padovima u vjeri kasnije i ponovnim duhovnim obnovama pa opet padovima....nikad me nije ostavio nego mi se objavi na razne načine i vraća me na PUT u život, naravno nije prolazilo bez naplate pogrešaka, ali krivnja je moja a ljubav beskrajna Gospodinova....

Moja svjedočanstva sa ovim tekstom ne završavaju jer ih je još bilo i vjerujem da će ih biti još dosta, ali za sada toliko o alternaivi - prošlosti moga života, koja mi znaći kao da se nije nikad ni dogodila!!!

UPAMTITE JEDNO!!! NEMOJTE SI DOZVOLJAVATI NADMUDRIVANJE SA BOGOM, AKO ŽELITE ŽIVOT! TO MOŽDA PROLAZI SA LJUDIMA, ALI NE SA STVORITELJEM....I SVE DOLAZI NA NAPLATU KAD-TAD, A NAPLATA JE ŽIVOT BEZ BOGA SA SVIM ZLIM ŠTO TAKAV ŽIVOT NOSI I UNATOČ TOME ŠTO SI MISLIMO DA SMO SI SAMO DOSTATNI U SVOJOJ SAMOUVJERENOSTI!!! ISTINA JE SAMO JEDNA, OSTALO SU POKUŠAJI ČOVJEKA SA SI STVORI SVOJU ISTINU PO SVOJOJ MJERI!!!!
Gospodin me je naučio i da ne ulazim u prazne priće i nadmudrivanja jer jedina mudrost je ON, pa tako ne očekujete od mene ni sada da u to ulazim, jer sve što može ljudski jezik namljeti, nemože niti jedan stroj....a u toj buci nečujemo duh svoj koji je duh DUHA SVETOG i po njemu nam poručuje da malo ušutimo i slušamo a kažemo kad nas nadahne isti taj Duh......

Hvala....Mir i Božji Blagoslov svima Vama....ande moli_1

14 tra 2009 02:10
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
:mudri: Damire.... [aplau] [aplau] [aplau]

14 tra 2009 07:53
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

DamirZg1 je napisao/la:
Moram priznati da nisam čitao njegove knjige... :nezna:....no ne brini, to što si napisao u vezi njega, nema nikakve poveznice samnom i mojim prijašnjim kao ni sadašnjim životom, što će se vidjeti u nastavku mog pisanja...:)...Ovo što sam započeo pisati o alternativi u mojem životu, mogao sam i prešutjeti....;)...no nisam htio jer moja priča ima vjersku poantu u Slavi Kristovoj...tako da..... smjesko moli_2
BTB.... :sll:

Slava i hvala Isusu!

Poznam čovjeka koji se je bavio jogom a kad je vježbao nešto s disanjem doživjeo je takav veliki i neizreciv strah tako da je morao odmah prestati.

14 tra 2009 08:36
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Damire, samo da ti kažem...hvala na iznesenom svjedočastvu. bio si toliko dorečen da ja jednostavno nemam niti građe niti potrebe što te pitati ili diskutirati s tobom vezano uz temu. jednostavno, sve je kristalno jasno

ono što osjećam da sam dužan, kako bi dao ovoj temi osobniji ton s moje strane, jest ispričati, zašto sam uopće počeo razmišljati o alternativi u liječenju. slijedi post s objašnjenjem

14 tra 2009 16:46
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

naime, nije razlog u mogućnostima koje pruža alternativa. nije razlog čak niti u nemogućnostima moderne medicine

razlog je u onome što moderna medicina ne želi (iz nekih razloga nije spremna) učiniti u korist čovjeka, a mogla bi. i razlog je da to gledam već dugo...i da sam, na moju žalost, ili sreću, to shvatio

ovaj svijet nije dobar. da, Bog jest svemoćan. ali po principu slobodne volje, Bog pušta čovjeku i čovječanstvu da ide svojim putem. a to čovječanstvo, naše društvo, trenutno kroči putem koji ide dalje od srca, dalje od ljubavi, dalje od čovjeka. svijetom caruju strah, ego, i veliki grijesi upereni protiv čovječanstva (sjetite se novih 7 smrtnih grijeha na jednom od topica ovog našeg foruma)

kad bi najmoćniji ljudi svijeta, oni na kojima je velik dio istinske odgovornosti za stanje u kojem se nalazi naš svijet, bili istinski vjernici, naš svijet bi bio sasvije drukčije mjesto. međutim, ljudi koji teže moći, teže materijalnom jer bez njega nema ni moći, a obzirom da teže materijalnom, najčešće su jako daleko od duhovnog, i naravno, i od Boga

naše čovječanstvo u ovom trenutku raspolaže jednom jakom bazom informacija koje bi mogle uzdići čovječnost i kvalitetu života na jednu novu razinu. kad bi skupili sve informacije koje je skupio čovjek, i one koje su dane od Boga (a što mislite kako je npr. Tesla dolazio do slika i vizija za svoje izume?), došli bi do jedne lijepe baze znanja

većina tih informacija postoje na jednoj margini društva, te je limitiran broj ljudi u prilici susresti se s tim korisnim informacijama, koje su dovoljno ključne da ponekad znače razliku između zdravlja, i bolesti, pa i više od toga

znanje treba dati ljudima. to Bog čini. ali i ja sam Božji alat. Božji alati smo svi mi koji volimo ljude, koji im želimo dobro, koji volimo da dobro vlada ovim svijetom. ljudi to zaslužuju

14 tra 2009 23:36
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
---------
Kada bi ljudi neposredno prije nego ulaze u istraživanja,znanost,liječenje stavili sve u ruke Božje i prepustili se
Njemu događala bi se čuda na ovom svijetu...ne bi tada bilo tolikih i takvih bolesti...svijet bi bio lijepše mjesto...
Ali nažalost želja čovjeka da bude istaknut..priznat u medicini i znanosti je najčešće veća od želje da pomogne čovjeku.
I ja sam svjedokom loših stvari i događanja u medicini...ali i čudesa koja se događaju kada ljudi
prepuste sve u Božje ruke koje medicina ne može obrazložiti.
Odgovoriti ću na konkretnom primjeru...
Na dječjoj onkologiji u Zagrebu liječnica je izjavila sljedeće:
Meni stvarno više ništa nije jasno...Sva djeca koja su po svim medicinskim pravilima već odavno
trebala biti pokojna...Oni još uvijek žive ...i to lijepim i kvalitetnim životima!!
Medicina ih je otpisala ali Bog nije.!A ona djeca koja su došla na liječenje sa dobrom prognozom i izgledom za izlječenje...njih smo izgubili.
Rekla je:Ja stvarno više ne znam što oni to nas uče na medicinskom fakultetu i čemu moj magisterij kad moja diploma vidim ne znači ništa.
Medicina i liječnici jesu u službi Gospodnjoj samo nažalost neki liječnici služe sebi ,svome egu!
I dragi Bog im to s vremena na vrijeme i pokaže..
Ja tvrdim i time sam se i posvjedočila osobno da kad predaš sebe i svoju bolest u Njegove ruke
niti najgori doktor ne može ti učiniti ništa loše!
Mislim da je najveća pogreška što ljudi čine jest da svu vjeru i povjerenje ulože u liječnika!
Jer nije on taj koji drži u rukama sudbinu čovjeka! Već samo dragi Bog!I po njemu se On proslavlja!!
Kada čovjek izgubi povjernje u liječnika u kojeg je vjerovao...tada poseže za alternativnom medicinom(Bioenergijom) i tada se događa jedna od varki zloga ...čovjek svoju vjeru tada uloži u alternativca nakon čijeg je tretmana ozdravio!!
Ozdraviti tjelesno ne znači uvijek i ozdraviti duševno!Naravno treba se boriti za život jer život je prekrasan dar...ali smrt ne znači uvijek gubitak ...nešto loše!!
Ljudi kad čuju od liječnika da im pomoći nema! Rijetki su ti koji tada kažu!Dobro Če ako je to tvoja volja neka tako i bude!!...I prepuste se volji Božjoj...jer samo dragi Bog zna zašto neke ljude poziva prije,a neke kasnije..:"On ne gleda na oči...On gleda što je u srcu!!"
Pa nekad pozove čovjeka sa ovoga svijeta koji je tek na pragu života samo zato što zna da će se tako njegova duša spasiti....Samo On zna što bi sa tim čovjekom bilo da je doživio duboku starost! I da li bi se njegova duša tada spasila:
Da bi me ovdje shvatili stavit ću svjedočansto jedne žene koje sam već jednom i napisala:
Svjedočanstvo jedne žene koja je također imala dijete bolesno od karcinoma.Nakon primljenih svih terapija kod djevojčice je nastupila progresija bolesti i tumor metastazirao posvuda!Djevojčicu su poslali kući da umre u obiteljskom domu!Majka je bila očajna!!!
Nije se mogla pomiriti sa smrću djeteta,organizirala je hodočašča,molitvene zajednice,mise...I curica je ozdravila.!
Nato je majka rekla: da, ozdravila je!ali bolje bi bilo za nju da ju je Bog tada uzeo !Svi su se u čudu pogledali,čak je i Sudac rekao
ženo što to pričaš?
Da! tada nisam znala, ali sad znam zašto ju je Bog onda htio uzeti!Da joj spasi dušu!
Tada je ona bila malena djevojčica a sada je već odrasla žena koja se odala alkoholu,prostituciji,drogi...
Bog ju je tada htio spasiti,njenu dušu...a ona to nije mogla prepustiti volji Njegovoj!

15 tra 2009 09:48
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: