Sada je: 19 ruj 2018 20:47.

Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 liječenje - alternativa 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: liječenje - alternativa
Ivore s određenim segmentima tvoga posta se slažem no sve objašnjenje nam je dala Dijana. Ja kao nekadašnji poznavaoc i praktičar alternative najbolje znam njezine loše strane i zato mislim da se uvijek i baš uvijek treba uzdati u Božju volju i ništa nije vrijedno gubitka njegovog milosrđa i blizine.
Blagoslov vam

15 tra 2009 10:43
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

traži mudraca da spozna razliku. ja ne hrlim u alternativu u bilo što, bilo kako. ne zanima me moć, vještina. ne zanima me novac. zanima me samo zdravlje, i znanje. i zanima me istina, da dođe na vidjelo

napisah baš maloprije jednoj osobi...nije sve Božja volja mimo naše volje. slobodna volja kaže da neke stvari i mi moramo poduzeti. molitva nije uvijek dovoljna, ponekad je upravo djelovanje to što je potrebno

15 tra 2009 11:01
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
zedalive_Ivor je napisao/la:
traži mudraca da spozna razliku. ja ne hrlim u alternativu u bilo što, bilo kako. ne zanima me moć, vještina. ne zanima me novac. zanima me samo zdravlje, i znanje. i zanima me istina, da dođe na vidjelo

napisah baš maloprije jednoj osobi...nije sve Božja volja mimo naše volje. slobodna volja kaže da neke stvari i mi moramo poduzeti. molitva nije uvijek dovoljna, ponekad je upravo djelovanje to što je potrebno

Joj Ivore pa naravno da te neće nahraniti Božja volja nego tvoja slobodna volja ,,,no dal ćeš se najesti ili prejesti o tome ovisi tvoja SLOBODNA VOLJA.
ajde pusa ti. :sll:

15 tra 2009 11:09
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

[
Citat:
quote="zedalive_Ivor"]traži mudraca da spozna razliku. ja ne hrlim u alternativu u bilo što, bilo kako. ne zanima me moć, vještina. ne zanima me novac. zanima me samo zdravlje, i znanje. i zanima me istina, da dođe na vidjelo

To sve što želiš ne ćeš moći spoznati bez milosti Božje!!Kad njega uistinu staviš na prvo mjesto u svome životu spoznat ćeš mnoge stvare.
A to znači da kada i u toj svojoj želji za spoznajom nečega naletiš na zid...moraš to također prihvatiti kao Njegovu volju!!!Jednostavno nije ti dano sa razlogom!!
Do Njega se ne dolazi lako molitvom ...postom...žrtvom...(putem koji nam je Isusu pokazao)

Citat:
[/quote]

Da djelovanje je potrebno slažem se...Ta ne ćeš ostati kod kuće i moliti.... kad imaš upalu slijepog crijeva nego ćeš otiči liječniku!!(razum)
Staviti sebe i svoju bolest u ruke Božje i prihvatiti dalje sve što se događa kao volju Božju!!
To bi značilo da iako taj liječnik nije prepoznao tvoju bolest odmah i poslao te kući...i to ćeš prihvatiti kao Njegovu volju tada!!!
Zašto se to tako tada odigralo samo Bog zna....
I u Sv. Pismu piše :"Niti vlas vam s glave ne će pasti a da moj Otac to ne odobri"!
A zar će Onaj koji nas ljubi najviše i Koji nas je stvorio činiti nama loše!!???

15 tra 2009 11:28
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nekako sam u sebi sada dobila poticaj da vam ispričam priču vezanu uz liječnike i čudo Božje koje je Bog učinio po meni....

18.12 Godine Gospodnje 2003 bila sam u devetom mjesecu trudnoće!
Termin mi je bio na sam Božić ali krenula sam u bolnicu na redovan pregled!
Liječnik koji je tada radio u ambulanti bio je izrazito neljubazan i rekao mi je da baš nema vremena
ali me je uz gunđanje nakon nekoliko sati ipak pregledao.
Tako me je brzinski i grubo pregledavao dok ga je na vratima čekao prijatelj s kojim se izljubio i koji je mu je nosio darove za Božić.Nisu to skrivali od mene...nego mu je rekao da ga pričeka...sad će on požuriti.
Prilikom pregleda ozljedio me...Ja sam vrisnula iz sveg glasa..i krv je u mlazu počela teći mi niz noge!!
Vikao je na mene:"Ta kako ćete podnjeti porod kad vas i običan pregled boli??"...i poslao me kući.
Kad sam stigla kući..krv se nije zaustavljala i ja sam se vratila nazad u bolnicu! Tamo me je čekao drugi doktor moj ginekolog kojem sam sve ispričala i on mi je rekao da se nažalost tim pregledom odvojila
posteljica od maternice i oni moraju ubrzati porod i čim prije me poroditi!!
Porod je bio pre strašan...čak su i babice zakazale ....nije mi cijela plodna voda iscurila.
Pa se dijete i zaglavilo i skoro u gušilo!!Sada ću vas poštediti mučnih prizora koje su doktori izvodili na meni kako bi spasili situaciju.....
Toliko sam popucala i krvarila da mi je taj Doktor koji me je i pregledao i to sve prouzročio, stavio farbant gaze u maternicu da pokupi tu krv!
Smjena liječnika i babica je završila i otišli su kući...ostavili su me u hodniku sa gazom i zaboravili je izvaditi..
Tu kreće moja nova muka.....Problem je najveći bio što je gaza bila duboko u meni i nije bila vidljiva na običnom pregledu...
Meni je svaki dan bilo sve gore i gore...Dobila sam temperaturu...ali i to je njima bilo normalno...
Nisam mogla ustati,sjesti...ali i to je bilo normalno....
Osjećala sam strašne bolove ..kao da mi netko para sa nožem utrobu...
Bila sam zelena u licu i muž je nakon petog dana počeo galamiti na njh...Pa što radite??pogledajte mi ženu???
Poslali su nekog specijalizanta koji mi je onako arogantno rekao:Da što ja hoću....imala sam malo teži porod,ali očito da sam inače malo slabija osoba...idite kući i pijte željezo!!
Osjećala sam se pre strašno i pokušavala sam zanemarivati sebe i svoje bolove kako bih mogla brinuti o svome mališanu.
Vrijeme je prolazilo..i moj sinčić je"slučajno" završio u zaraznoj zbog rinitisa.
Ostali smo u bolnici u staklenom boksu..ja kao majka dojilja i on ...sami.
Tu noć kada sam molila osjetila sam smrt koja dolazi(bio je to 15 dan od poroda i gaza se spustila
i upalilo mi se cijelo tkivo oko nje!sjediti nisam mogla ni na boku više!!
Rekla sam Bogu dobro ako me želiš uzeti..neka tako bude a ako mi nije to sudbina molim te pusti me da živim kako bih se mogla brinuti za svog sinčića!!
Taj tren pokucala je sestra i donjela nam čaj od kamilice!!rekla mi je da izgledam jako loše i da ga iskoristim.
Uzela sam čaj i upotrijebila ga kao obloge!!
Jutro sam dočekala i bol je popustila!!mogla sam već i sjesti..
Kad sam 21 dan došla svome ginekologu na redovan pregled(gaza je bila gotovo istrunula u meni)
Ja sam se osjećala super i nisam imala više tempraturu.
Doktor se prekrižio i rekao :"da je ovo čudo i da ne zna na koji način sam ja ostala živa!!"
"Takve pogreške u zdravstvu se nažalost događaju""..ali u tim slučajevima izgubimo ženu već nakon deset dana!!
"Idite Gospođo ja vam nemam što dati...ta niti antibiotik vam nije potreban."
Jednostavno tada mi nije bilo vrijeme!!! I tamo gdje su liječnici pogriješili Bog je uskočio i pomogao mi na drugi način!!!
Prepustivši sebe Njegovoj volji dopustila sam Njemu da djeluje...

15 tra 2009 12:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dijana, doista ti zahvaljujem na otvorenim i dragocjenim svjedočanstvima, te na lijepom pisanju..pardoniram što ću odgovor rascjekpati, jer kad ovo čitam, toliko mi se misli gomila da ne bi znao drukčije to sve pohvatat...

Dijana je napisao/la:
Kada bi ljudi neposredno prije nego ulaze u istraživanja,znanost,liječenje stavili sve u ruke Božje i prepustili se
Njemu događala bi se čuda na ovom svijetu...ne bi tada bilo tolikih i takvih bolesti...svijet bi bio lijepše mjesto...

kad bi svi ljudi na svijetu bili savršeni vjernici, bolesti ne bi niti bilo jer bi vjera sve liječila, a savršena vjera bi nas čuvala zdravima, bez uopće pojave bolesti :nezna: no to je utopija

Dijana je napisao/la:
Ali nažalost želja čovjeka da bude istaknut..priznat u medicini i znanosti je najčešće veća od želje da pomogne čovjeku.

ponekad i još gore...želja da zaradi, i to na nečasan način...

Dijana je napisao/la:
I ja sam svjedokom loših stvari i događanja u medicini...ali i čudesa koja se događaju kada ljudi
prepuste sve u Božje ruke koje medicina ne može obrazložiti.
Odgovoriti ću na konkretnom primjeru...
Na dječjoj onkologiji u Zagrebu liječnica je izjavila sljedeće:
Meni stvarno više ništa nije jasno...Sva djeca koja su po svim medicinskim pravilima već odavno
trebala biti pokojna...Oni još uvijek žive ...i to lijepim i kvalitetnim životima!!
Medicina ih je otpisala ali Bog nije.!A ona djeca koja su došla na liječenje sa dobrom prognozom i izgledom za izlječenje...njih smo izgubili.
Rekla je:Ja stvarno više ne znam što oni to nas uče na medicinskom fakultetu i čemu moj magisterij kad moja diploma vidim ne znači ništa.

krasna priča...i strašna tema...

Dijana je napisao/la:
Medicina i liječnici jesu u službi Gospodnjoj samo nažalost neki liječnici služe sebi ,svome egu!
I dragi Bog im to s vremena na vrijeme i pokaže..
Ja tvrdim i time sam se i posvjedočila osobno da kad predaš sebe i svoju bolest u Njegove ruke
niti najgori doktor ne može ti učiniti ništa loše!
Mislim da je najveća pogreška što ljudi čine jest da svu vjeru i povjerenje ulože u liječnika!
Jer nije on taj koji drži u rukama sudbinu čovjeka! Već samo dragi Bog!I po njemu se On proslavlja!!

ljudi najčešće nemaju tu vjeru da mogu...a i molitva jednog, često nije dovoljna za ozdravljenje...za to bi se trebli organizirati vjernici u iskrenim, grupnim molitvama...zato doktori. oni su nužnost, jer kad bi svi ljudi imali vjeru u izliječenje, oni doista ne bi trebali. no to je spomenuta utopija

Dijana je napisao/la:
Kada čovjek izgubi povjernje u liječnika u kojeg je vjerovao...

nije stvar u liječniku, već u saznanju limitacija moderne medicine, koja te neki put ne može riješiti običnih boljki, i koja je puna zabluda

evo ti primjer: osteoporoza se pokušava liječiti prvo kalcijem (u obliku raznih kombinacija), pa zatim i hormonima. kalcij jest rješenje, no prvo, prešućuje se koji je osnovni i najbolji izvor kalcija. to je prirodna, čista voda, a ne nekakvi suplementi. puno žena je sklono piti nedovoljno tekućine iz čisto praktičnih razloga, čime čine pogrešku (nisu ni muškarci bitno bolji). i zato drugo, preventiva je bitnija od liječenja, a preventiva je ne dopustiti osteoporozu, svakodnevnim unosom dovoljno tekućine. isto je preventiva i protiv mnogih alergija, sredstvo za dobro ***cioniranje mozga, kičme, probave...obična voda

kad shvatiš da te moderna medicina svojim postupcima i količinom opsega dovodi u gabulu, okrećeš se alternativnim rješenjima

Dijana je napisao/la:
tada poseže za alternativnom medicinom(Bioenergijom) i tada se događa jedna od varki zloga ...čovjek svoju vjeru tada uloži u alternativca nakon čijeg je tretmana ozdravio!!

ne znam otkud ovo, jer alternativa nije nadomjestak Bogu, već nadopuna službenoj medicini. službena medicina nije sinonim za Boga, već za etablirani, općeprihvaćeni aparat liječenja, koji je prije svega iz neminovnosti prihvaćen od vatikana, jer isti nisu u poziciji vjernicima zanijekati pravo na zdravtvenu pomoć

dalje, bioenergija je samo jedan maleni vid alternative

treće, ne znam otkud je bioenergija kao pojam sinonim za zlo, kad se pod okriljem bioenergetske medicine kriju i pravi dobrotvori. opisao sam primjer s majkom. ja doista ne vidim kakvo je zlo tu učinjeno, te na koji način je primljena pomoć moju majku učinila manje vjernikom

Dijana je napisao/la:
Ozdraviti tjelesno ne znači uvijek i ozdraviti duševno!Naravno treba se boriti za život jer život je prekrasan dar...ali smrt ne znači uvijek gubitak ...nešto loše!!
Ljudi kad čuju od liječnika da im pomoći nema! Rijetki su ti koji tada kažu!Dobro Če ako je to tvoja volja neka tako i bude!!...I prepuste se volji Božjoj...jer samo dragi Bog zna zašto neke ljude poziva prije,a neke kasnije..:"On ne gleda na oči...On gleda što je u srcu!!"
Pa nekad pozove čovjeka sa ovoga svijeta koji je tek na pragu života samo zato što zna da će se tako njegova duša spasiti....Samo On zna što bi sa tim čovjekom bilo da je doživio duboku starost! I da li bi se njegova duša tada spasila:
Da bi me ovdje shvatili stavit ću svjedočansto jedne žene koje sam već jednom i napisala:
Svjedočanstvo jedne žene koja je također imala dijete bolesno od karcinoma.Nakon primljenih svih terapija kod djevojčice je nastupila progresija bolesti i tumor metastazirao posvuda!Djevojčicu su poslali kući da umre u obiteljskom domu!Majka je bila očajna!!!
Nije se mogla pomiriti sa smrću djeteta,organizirala je hodočašča,molitvene zajednice,mise...I curica je ozdravila.!
Nato je majka rekla: da, ozdravila je!ali bolje bi bilo za nju da ju je Bog tada uzeo !Svi su se u čudu pogledali,čak je i Sudac rekao
ženo što to pričaš?
Da! tada nisam znala, ali sad znam zašto ju je Bog onda htio uzeti!Da joj spasi dušu!
Tada je ona bila malena djevojčica a sada je već odrasla žena koja se odala alkoholu,prostituciji,drogi...
Bog ju je tada htio spasiti,njenu dušu...a ona to nije mogla prepustiti volji Njegovoj!

nema mi nažalost ova poanta smisla, iako je ovo lijepa a tužna priča

ne bih naime, se usudio generalizirati, da je svaki život spašen molitvom, osuđen na ovakvu sudbinu. štoviše, spreman sam dati ruku u vatru u postojanje priča ljudi koji su na sličan način spašeni, da bi svoj život predali Bogu

to dijete je postalo odrasla osoba i imalo je slobodan izbor. nažalost, napravilo je pogrešne izbore. no kad netko započne tako nesretan život, ja se moram zapitati, jer znam ponešto: da li je to dijete doista dobilo dovoljno ljubavi od te majke? jer ovakva kasnija sudbina, to je sudbina nesretne i nevoljene djece...

15 tra 2009 22:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dijana je napisao/la:
To sve što želiš ne ćeš moći spoznati bez milosti Božje!!Kad njega uistinu staviš na prvo mjesto u svome životu spoznat ćeš mnoge stvare.
A to znači da kada i u toj svojoj želji za spoznajom nečega naletiš na zid...moraš to također prihvatiti kao Njegovu volju!!!Jednostavno nije ti dano sa razlogom!!
Do Njega se ne dolazi lako molitvom ...postom...žrtvom...(putem koji nam je Isusu pokazao)

ja ne želim doći do spoznaje bez milosti Božje. ali moram reći nešto. meni su moji najmiliji ispred Boga. ja sam kao i svaki čovjek dijete Božje. ali znate kako je to s djecom. djeca će uvijek primiti nego što će dati roditeljima. ono što ja mislim, vjerujem, smatram, jest da Bog moju ljubav treba da je predam drugoj njegovoj djeci, radije nego da je predam njemu. Bog je ljubav i on je ima napretek. Božja djeca je često nemaju napretek. i zato im moja konkretna ljubav treba više nego što Bogu treba moja ljubav. a i smatram da ću Boga najviše ljubiti tako da ljubim ljude, braću svoju

EDIT: ja predajem Bogu svoju vjeru, i uzdanje

što se tiče zida, u potpunosti si u pravu...no nikad nećeš znati gdje je zid, ako ne probaš! što ako zid uopće nije tamo? što ako shvatiš da si cijelo vrijeme u Božjoj milosti, i da Bog želi da i dalje činiš to što činiš?

kako ćeš to znati ako ne probaš?

Dijana je napisao/la:
Da djelovanje je potrebno slažem se...Ta ne ćeš ostati kod kuće i moliti.... kad imaš upalu slijepog crijeva nego ćeš otiči liječniku!!(razum)

tako se postupa, no obzirom na tvoje iskustvo, da li ti je palo na pamet da se i inače predaješ volji Božjoj a bez doktora, obzirom na tvoje iskustvo?

obzirom na to kojim nam putem ide javno zdravstvo, mogli bi se sve više početi predavati. ja počinjem već sada. to glasi ovako: Bože, očuvaj moje i mene zdravima, da ne moramo dolaziti u milost i nemilost ovog sustava. ne šalim se uopće. ja se sve više molim na taj način

Dijana je napisao/la:
Staviti sebe i svoju bolest u ruke Božje i prihvatiti dalje sve što se događa kao volju Božju!!
To bi značilo da iako taj liječnik nije prepoznao tvoju bolest odmah i poslao te kući...i to ćeš prihvatiti kao Njegovu volju tada!!!
Zašto se to tako tada odigralo samo Bog zna....
I u Sv. Pismu piše :"Niti vlas vam s glave ne će pasti a da moj Otac to ne odobri"!
A zar će Onaj koji nas ljubi najviše i Koji nas je stvorio činiti nama loše!!???

ne bi ja bio isključiv. moja su iskustva da ne treba prihvaćati, već da se isplati pomučiti naći alternativno rješenje makar u istom javnom sustavu. imam poneku priču za ispričat

mi Božje planove ne znamo. na kraju, uvijek će biti volja Božja, no i mi smo igrači u toj priči o volji Božjoj, a ne igračke

ne čini Otac loše. mi smo sami odgovorni za svaku našu bolest. svaka naša bolest je praktični znak da smo nešto učinili krivo, da se ne volimo niti volimo druge onako kako nas Bog to očekuje. vjerujte ili ne: onaj koji voli na savršen način, i sebe i druge, taj nikad neće biti bolestan

ima ipak nekoliko izuzetaka. jedan su manja djeca, koja odigravaju sudbinske role u životu njihovih roditelja. drugi su sudbinski odlasci kada to postane neminovnost. ispunjenje životne misije. tada je odlazak prirodna stvar, i posljedica čovjekove nesvijesne svijesti u nutrini bića da je njegova životna misija ispunjena. ja vjerujem da Bog ima plan baš za svakog od nas koji smo rođeni na ovom svijetu

Zadnja izmjena: zedalive_Ivor; 15 tra 2009 22:53; ukupno mijenjano 1 put/a.

15 tra 2009 22:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Dijana je napisao/la:
Vrijeme je prolazilo..i moj sinčić je"slučajno" završio u zaraznoj zbog rinitisa.
Ostali smo u bolnici u staklenom boksu..ja kao majka dojilja i on ...sami.
Tu noć kada sam molila osjetila sam smrt koja dolazi(bio je to 15 dan od poroda i gaza se spustila
i upalilo mi se cijelo tkivo oko nje!sjediti nisam mogla ni na boku više!!
Rekla sam Bogu dobro ako me želiš uzeti..neka tako bude a ako mi nije to sudbina molim te pusti me da živim kako bih se mogla brinuti za svog sinčića!!
Taj tren pokucala je sestra i donjela nam čaj od kamilice!!rekla mi je da izgledam jako loše i da ga iskoristim.
Uzela sam čaj i upotrijebila ga kao obloge!!
Jutro sam dočekala i bol je popustila!!mogla sam već i sjesti..
Kad sam 21 dan došla svome ginekologu na redovan pregled(gaza je bila gotovo istrunula u meni)
Ja sam se osjećala super i nisam imala više tempraturu.
Doktor se prekrižio i rekao :"da je ovo čudo i da ne zna na koji način sam ja ostala živa!!"
"Takve pogreške u zdravstvu se nažalost događaju""..ali u tim slučajevima izgubimo ženu već nakon deset dana!!
"Idite Gospođo ja vam nemam što dati...ta niti antibiotik vam nije potreban."
Jednostavno tada mi nije bilo vrijeme!!! I tamo gdje su liječnici pogriješili Bog je uskočio i pomogao mi na drugi način!!!
Prepustivši sebe Njegovoj volji dopustila sam Njemu da djeluje...

čudesna priča...

15 tra 2009 22:48
Profil Pošalji e-mail
Administrator

zedalive_Ivor je napisao/la:

Ivore, obzirom da nisi shvatio poantu mojeg zadnjeg posta, razjasnit ću ti usporedbom.....

Ako sam ja lopov i pokrao sam određenu robu....i sa time sam prekršio zakon, a onda nakon toga istu tu robu prodajem, sa čime dodatno kršim zakon........Nakon toga dolaziš ti Ivore, i kupuješ od mene ukradenu robu, za koju si dobio informaciju da je ukradena (a dobio si).....zar misliš da si pred zakonom opravdan i da ga nisi prekršio???!!!

Dakle sa svojim predhodnim postom, htio sam ti dati do znanja da ja kao bivši alternativac znam jako dobro zašto ljudi uopće nebi trebali ići kod alternativaca, jer rade također pogrešku....kao i onaj koji je prakticira....;)
Vjerujem da je sada poanta shvačena i bez mudraca....

PS: usput da kažem da je ovo sve što ja imam reći na ovu temu i ne mislim više odgovarati niti polemizirati....i ponovit ću,.....unatoć onome što si mi umislimo..... ne možemo znati Božju volju, pa tako nemojmo govoriti u Njegovo ime što je a što ne Njegova Volja.....i ponovit ću, kod ljudi nadmudrivanje prolazi ali kod Boga ne....tko to još ne shvaća, shvatit će!!!!

Božji Blagoslov

16 tra 2009 15:31
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
onda je jednaka pogreška ići i kod običnog doktora...a i vjera ionako liječi sve, zar ne?

alternativa je košara u koju se trpa svašta, i ja mislim da ju je pogreška generalizirati. prava alternativa je za mene istovjetna službenoj medicini u svojem najpozitivnijem aspektu. pomoć čovjeku u korist, njemu u službu, iz ljubavi prema čovjeku i njegovu zdravlju

evo, ja ti recimo npr. kažem, spavaš na nekom lošem zračenju, i ti ćeš mi reči...što?

a i to je alternativa

16 tra 2009 15:37
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: