Sada je: 18 stu 2019 00:39.

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Marijanska svetista u Italiji 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Re: Marijanska svetista u Italiji
17. prosinca 1944 - Pierina, izabranica za sluskinju od sestara milosrdnica, od travnja 14, pati od teskog oblika meningitisa i nalazi se u izolaciji u ambulanti casnih sestara, RONCO, ulica Benacense, 1.
Nakon 12 dana provedenih u komi, dok su casne ponad nje molile i drhtale predvidjajuci njenu skoru smrt, verificira se prvo pojavljivanje Majke Bozje.
bas 17. prosinca Crkva slavi liturgijski blagdan Brescie posvecen heroini Ljubavi, (sada se slavi 15. prosinca).
Redovnica je nasmijesena u rukama drzala vrc masti koji joj je pruzila prelijepa Gospodja cije su rijeci impresionirale bolesnicu:
'ozdravit ces, ali Te ceka goli Kriz, koji ces nositi' - rece Pierini.

08 sij 2010 17:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

2. studenoga 1946 - Pierina je ponovno hospitalizirana zbog teske crijevne opstrukcije.
U noci izmedju 23. i 24. studenog, kada bol doseze najjaci intenzitet, prilazi njenu krevetu Sveta Marija od Kriza i poziva ju da pogleda jednu tocku u sobi.
U svom dnevniku, Pierina kaze: "I vidjeh lijepu Gospodju, kao prozracnu, odjevenu u grimizni i bijeli veo koji je padao od glave do pete.
ruke je drzala rasirene i ja vidjeh tri maca zarivena u srce..."

Ozujak 12, 1947 - Pierina ima jake napade na bubrege,bolovi su toliko snazni da su izazvali srcani kolaps.
Sa casnima su bile njena majka i sestre u iscekivanju njenog posljednjeg uzdaha, kada se iznenada pojavljuje Sveta Marija od Kriza,
koja ju poziva da se zrtvuje te ponudi svoju patnju za obracenje posvecenih osoba i drugih gresnika.
ukoliko odgovori potvrdno - Pierina ce ozdraviti ali i biti podrvgnuta teskih djavolskim napastima i kusnjama te beskrajnom trpljenju.
odtada,gotovo su svakodnevne posjete Svete Marije od Kriza, tvrdi Pierina, nije vise bila medju sluskinjama redovnica jer zapocinje misiju koju joj je Gospa htijela povjeriti.

08 sij 2010 18:01
Profil Pošalji e-mail
VIP član

PRVA FAZA UKAZANJA:poruke i obecanja

srpanj 13, 1947 - Prva velika ukazanja Marije, Misticne Ruze,njene rijeci Pierina opisuje ovako: "Ja sam Majka Isusova i Majka svih vas." tako govoreci Gospa rasiri ruke i pokazuje na prsima tri prekrasne ruze: bijela, crvena i jedna zuta sa zlatnim nijansama.
tri maca su sada stajala u podnozju Gospinih stopala, izmedju mnogih ruza iste boje kao sto su bile one na njenim prsima.
Djevica se javlja na ovaj nacin: "Nas Gospodin me salje da donesem novu marijansku poboznost u sve institucije i vjerske kongregacije, muske i zenske, te u svecenicke redove.
Obecajem onim institutima i kongregacijama, koji me budu slavili i stovali, da ce biti od mene zasticeni, da ce biti manje gresnih poziva a cvasti ce oni ispravni, manje dusa koje vrijedjaju Gospodina te velika posvecenost medju Bozjim poslanicima."

...slijedi nastavak...

08 sij 2010 18:19
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Katia srček <3 si - najlepša hvala.

Da ti ne bo vzelo preveč časa. Kadar boš lahko pa prosim, če boš malo napisala.
Bog te blagoslovi ! slika :love:

08 sij 2010 20:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

:hug: ...sve sto nadjem - prevest cu.
s ljubavlju za Vas i radi sebe same, zaboravim i da nisam jela dok citam :)
BB i Tebi.

08 sij 2010 20:54
Profil Pošalji e-mail
VIP član

katia bog te blagoslovi in vse tvoje drage, smjesko kriza smjesko moli_1 andeo moli_2

09 sij 2010 02:15
Profil Pošalji e-mail
VIP član

marta je napisao/la:
katia bog te blagoslovi in vse tvoje drage, smjesko kriza smjesko moli_1 andeo moli_2

ja mislim da mi svi Tvoji blagoslovi cine stitove od silnih kusnji, kojima sam svakodnevno podvrgnuta pa Ti kazem - hvala, marta...hvala do neba i natrag :) <3

13 sij 2010 05:44
Profil Pošalji e-mail
VIP član

....nastavak...

...pogled Majke Bozje - napisala je Pierina - nije bio usmjeren na mene,gledala je kao da se obraca mnogim ljudima, i rekla: "Ja zelim da se svaki 13. dan svakog mjeseca slavi kao Marijanski, kojemu je preduvjet za posebne molitvene pripreme u trajanju od 12 dana.
tada njeno lice poprimi tuzan izraz: 'Ovaj dan bi trebao biti iskupljenje od silnih grijeha i pokajanje za nepravdu nanesenu nasemu Gospodinu od posvecenih dusa, koji svojim grijesima zarivaju u moje srce i u srce moga Bozanskog Sina tri ostra maca. "
Gospa sugerira nacin na koji slaviti taj dan kako bi se zadobile milosti i odrjesenja: "molitva,sveta misa,sveta pricest, krunica,jedan sat klanjanja. "
Ona, isto tako, izrazava zelju da dan 13. srpnja svake godine od svake vjerske zajednice, u kojima je sto vise dusa koje ce moliti, velikodusnost i ljubav, odricanja te poniznosti kao zrtvu koju ce prinijeti za sve uvrijede nanesene Isusu.
Gospina je zelja da se ova nova poboznost prosiri na sve vjerske zajednice, posebice na onaj Svete Marije od Kriza, rekavsi: "Odabrala sam ovu vjersku zajednicu jer je osnovana od 'La Rosa' , koja je prozela svoje Kceri duhom Ljubavi i milosrdja, tako da su poput jako puno ruza, simbolom ciste Ljubavi. (sestre milosrdnice)
Misticna Ruza odbija prikazivati cuda kako bi dokazala istinskom i nepatvorenom svoju prisutnost, jer dodaje:"ono ocigledno i evidentno uslijedit ce onda kad se duse posvecene Kristu obrate i vrate poniznosti koja im je izmaknula...."
Listopad 22, 1947 - cudesan znak, Raspelo sa cijeg lijevog dijela klize kapljice krvi.
Montichiari,u bolnici, tjekom molitvenih okupljanja, zatrazenih od Misticne Ruze, u nazocnosti nekoliko redovnica, svecenika i vjernika, Pierinu privuce kip Gospe koja drzi Raspelo.
iznenadno, kip Svete Marije od Kriza ozivljava te iz Kristovih prsa kapnuse kapljice krvi.
Pierina ustaje te instiktivno krece prema oltaru, uzima maramicu, osusi Krv te je opet odlozi na oltar, a potom klekne i pocinje predano moliti.
Ukazala joj se Gospa s tri ruze na prsima i rece, "Zadnji puta dolazim traziti odanost vec ranije zamoljenu.
moj Bozanski Sin zeli ostaviti tragove svoje dragocjene Krvi koji pokazuju kako je velika njegova ljubav prema ljudima, koji mu uzvratise teskim uvrijedama.
prinesi maramicu i pokazi je nazocnima! Ovo su kapi krvi Gospodnje! "
U tom ukazanju, Gospa potvrdjuje svoje posredovanje izmedju ljudi i Sina svoga, obraca se najvise svecenicima, posvecenim dusama te poziva na obracenje.
predstavlja se kao zastitnica svih vjerskih zajednica, ponovno obecava da ce ostati posrednicom "za zivi preporod u vjeri i za odabrane duse koje se trebaju vratiti poniznosti i kreposti..."

13 sij 2010 07:03
Profil Pošalji e-mail
VIP član

....ja idem u nedjelju, ako Bog da.... :)
donijet cu nove slike a vjerojatno cu doci i do molitvi koje je marta spomenula.
moliti cu za sve Vas, znane i neznane, posebno za engel2....osjecam kako joj je jako potrebno.
lakse je dozivjeti pa opisati nego obratno.
u svakom slucaju, prevesti cu jos nekoliko ukazanja, a potom prelazimo na druga svetista. smjesko srce moli
BB svima.

13 sij 2010 07:10
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
katia je napisao/la:
....ja idem u nedjelju, ako Bog da.... :)
donijet cu nove slike a vjerojatno cu doci i do molitvi koje je marta spomenula.
moliti cu za sve Vas, znane i neznane, posebno za engel2....osjecam kako joj je jako potrebno.
lakse je dozivjeti pa opisati nego obratno.
u svakom slucaju, prevesti cu jos nekoliko ukazanja, a potom prelazimo na druga svetista. smjesko srce moli
BB svima.

Katia :sll: hvala - zlatka si.
Naj ti ljuba Mati božja, Roža Skrivnostna in Mati cerkve , za vse dobro obilno poplača. Bog te blagoslovi :love:

13 sij 2010 09:28
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: