Sada je: 24 tra 2014 08:01.

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Marijansko svetište - Vepric 
Autor/ica Poruka

Post Marijansko svetište - Vepric

Sponsored Links

Marijansko svetište - Vepric
Na zapadnom ulazu u Makarsku nalazi se hrvatsko svetište Vepric, u skladnom prirodnom ambijentu na obroncima šumovitog brežuljka.

Vepric - c Lurd. Ovdje se nalazi dom za duhovne vježbe
Zbog svoje prirodne ljepote i tišine ovo je svetište veoma posjećeno kroz cijelu godinu, a glavni su hodočasnički dani 11. veljače, 25. ožuljka, 15. kolovoza i 7. i 8. rujna
Hrvatsko svetište Vepric je posvećeno Majci Božjoj Lurdskoj, a osnovano je 1908. g. Prirodna špilja i cijeli krajolik s brežuljcima, raslinjem i potokom među njima živo podsjeća na Lurd gdje se Bernardici Soubirous 1858. g. ukazala Blažena Djevica Marija 18 puta. U ovom svetištu podignuta je kapela sa sakristijom, oltar na trgu, ispovjedaonice, postaje križnog puta, dom za duhovne vježbe, staze za procesije. Zbog svoje prirodne ljepote i tišine ovo je svetište veoma posjećeno kroz cijelu godinu, a glavni su hodočasnički dani 11. veljače, 25. ožuljka, 15. kolovoza i 7. i 8. rujna.

Vjerni je puk odmah od početka živom vjerom i oduševljeno prihvatio ovo svetište i od tada rado ovamo dolazi. Po zagovoru Majke Božje ovdje su s neba dobivene mnoge milosti. Hodočašća dolaze ne samo iz svih krajeva naše nadbiskupije, nego i od Dubrovnika, sa otoka, iz Hercegovine, od Livna i Tomislavgrada, pa i iz sjevernih krajeva Hrvatske.

Mnogi prolaznici ovdje navrate da se odmore, kratko se pomole Majci Božjoj, upale svijeću i nastave svoj put. Drugi ostaju dulje, izmole krunicu, obave Put križa, sudjeluju u euharistijskom slavlju. U svetištu imaju prigodu za svetu ispovijed svakoga dana prije svete mise, a mnogi dolaze tražeći duhovnu pomoć, razgovor i savjet od svećenika.

Lijep je običaj da se svi hodočasnici o blagdanu Male Gospe u Vepricu ispovjede i pričeste, te obave euharistijsku - marijansku procesiju sa svijećama. Nekoji se u ovom svetištu žele vjenčati, ili krstiti dijete. Mnogi su u svetištu ostavili i svjedočanstva o uslišanim molitvama, bilo u spomen knjizi, u svojim pismima ili na kamenim pločicama. Ima i onih koji su u svetište donijeli i svoje zavjetne darove.

No svi, baš svi koji se ovdje srcem i dušom otvoreni Gospodinu utječu zagovoru Bezgrešne Bogorodice, osjetit će da se nalaze na blagoslovljenom mjestu, gdje se u ljepoti prirode i iskrenosti duše kuša Božja blizina i radost majčinske Marijine ljubavi.

Sveta misa je svaki dan u zimskom razdoblju u 15.00 sati, a ljeti u 17.00 sati.

Mise se održavaju na otvorenom prostoru!

30 ožu 2009 22:11
Profil Pošalji e-mail

Post Re: Marijansko svetište - Vepric
Marijansko svetište-Vepric

Bila sam jednom u Vepricu, u Hrvatskom Lurdu, pa da stvarno liči na Lurd.
Ovo je zaista Svjeto mjesto,kje možeš pronači mir i radost.
Imam nekoliko fotografija, koje čem podjeliti sa vama .

slika

slika

slika

slika

slika

Sponsored links

19 tra 2009 21:53
Profil Pošalji e-mail

Hvala Ti Glorija....BTB... :sll:

19 tra 2009 21:57
Profil Pošalji e-mail

Marijansko svetište-Vepric
Kada smo se vračali sa Međugorja posjetili smo i Vepric.
Imala sam malu nezgodu sa cipelom, kaka smo silazili sa Križevaca, odpao mi podplat sa obuče. I tako sam polovinu puta sa Križevaca hodala bez podplata.
Bilo se sve dobro, bez kakvih poteškoča, ali kada sam sjela u autobus tada su počeli bolovi u koljenu, koje je bilo ozleđeno prije nekoliko godina.
Ali to nije bitno, bitno je ovo, što se dogodilo kod izvira u Vepricu. Oba koljena sam si kod izvira namočila tom vodom, i u tom trenutku, kada sam to učinila,
svi bolovi su nestali. Blago onome, koji vjeruje, vjerovala sam, i dogodilo se.

slika

slika

A u crkvici ima i ljepi mozaik ISUSA KRISTA

slika

slika

19 tra 2009 22:39
Profil Pošalji e-mail

prekrasno Glorija, ja si sad razmišljam pa gdje je taj izvor vode ? bila sam ljetos prvi puta al nismo bili uz izvor..... :rolleyes:

Bog te veselijo :love:

19 tra 2009 22:45
Profil Pošalji e-mail

Hvala za slike i hvala Ti za svjedočanstvo Glorija....Slava Isusu.... ande moli_1

19 tra 2009 22:46
Profil Pošalji e-mail

DamirZg1 je napisao/la:
Hvala Ti Glorija....BTB... :sll:

:sll: Hvala i Tebi brate Damiru na Tvojoj pomoči kod skidanja slika, sa Imagesforme. :top:

19 tra 2009 22:47
Profil Pošalji e-mail

Sanja je napisao/la:
prekrasno Glorija, ja si sad razmišljam pa gdje je taj izvor vode ? bila sam ljetos prvi puta al nismo bili uz izvor..... :rolleyes:

Bog te veselijo :love:

:sll: Draga sestro Sanja, taj izvor je u špilji za oltarom. Ispod Majke Marije. :sll:
Ja sam ga snimila prije Svete Mise. A i na sliki se vidi oltar izpod Majke Marije. <angelpray>
Hvala ,Ti Sanja i Tebi neka ide sav Božji Blagoslov. smjesko kriza

19 tra 2009 23:07
Profil Pošalji e-mail

Ove slike su prekrasne draga sestro Glorija! Ja sam također bio prije par godina u Vepricu ali samo nakratko jer sam bio s jednim rođakom iz Splita,bio je običan dan tako da smo bili jako kratko.Uglavnom bilo je prekrasno. [aplau] ande moli_1

21 tra 2009 00:28
Profil Pošalji e-mail

---------
Ja na žalost nisam bio, ali se nadam da jednom hoću... smjesko moli

Sponsored links

21 tra 2009 01:02
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.