Sada je: 23 lis 2019 15:02.

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Međugorje 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Međugorje
Međugorje

slika

Međugorje je jedno od najpoznatijih katoličkih svetišta na svijetu, smješteno u blizini grada Čitluka, u južnom dijelu Bosne i Hercegovine. Broji oko 4300 stanovnika, a postalo je poznato kroz ukazanja Djevice Marije, koja se kao fenomen počela javljati 1981. godine, nakon čega se počeo razvijati vjerski turizam. Od tada je ovo hercegovačko mjesto, uz Sarajevo, jedno od najposjećenijih turističkih centara BiH, koje godišnje obiđe oko milijun katolika iz cijelog svijeta. Za razliku od marijanskog svetišta u francuskom Lourdesu, koji je sa svojih šest milijuna turista-vjernika godišnje postao pravi komercijalni raj za domaće ugostitelje, međugorsko svetište je još uvijek zadržalo svoj prvotni šarm, u kojem hodočasnici nalaze mir u vjeri. Centar okupljanja u Svetištu kraljice mira, kako se međugorsko svetište službeno zove, je crkva sv. Jakova u centru mjesta.

05 tra 2009 18:04
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
Post Re: Međugorje
Jaz sem bila v Međugorju 11 krat prvč leta 1997 ,zadnjič 2007.Upam pa,da bom šla tudi letos.Želim si iti tja ko bo Festival mladih.Četrtega avgusta je dan Cenacola in prav to me trenutno poleg Marije vleče v Međugorje.
Sicer pa v Međugorju najdeš v bistvu cel Svet in različne veroizpovedi.Moja Duša se spočije v Međugorju!
Blagoslov
Jožica

06 svi 2009 22:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ovaj bijeli kameni križ na brdu prozvanim Križevac (ranije Šipovac)
obišao je cijelu kuglu zemaljsku...a sagradili su ga siromašni župljani
župe Međugorske,i na svojim umornim težačkim plećima, gore su noslili, kamenje, cement..
i nije bio ni ovakakv put kojim se danas penjemo....već neprohodna kozja staza..
Zar toliki znoj, patnje i suze, nisu privukle Božji pogled...pa je u punini vremena...
došla naša draga Nebeska Majka...Kraljica Mira....

slika

15 lip 2009 16:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Kad bi ovo kamenje moglo...progovoriti...??
Već dvadeset i osam godina ovuda je prošlo milijun bosih stopala,
milijun rasplakanih...milijun raskajanih...milijun obraćenih...!
Ovo je brazda Kraljice Mira na brdu ukazanja (Crnici)
koju je Gospa zaorala i kojom sije sjeme ljubavi Božje...sve do danas...
slika

slika

slika

slika

16 lip 2009 14:36
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Ako Bog da,ču sve vidjeti opet u živo.
Prijavila sem se za Festival mladih i nadam se ,da če mi ovog ljeta uspjeti.... ande moli_1

17 lip 2009 10:17
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
jučer smo proslavili 28 godina ukazanja Blažene djevice Marije djeci u međugorju. mene to nije sram reći kao neke, neka vas sve dragi Bog i Kraljica Mira blagoslove

26 lip 2009 21:59
Profil Pošalji e-mail
VIP član

nadam se da i ja uskoro doci u posjet dragoj Majcici :love:
velika zelja ce se ostvariti smjesko srce moli
slike su predivne

27 lip 2009 01:13
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Še malo.....

28 lip 2009 16:40
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

jozicaz1 je napisao/la:
Jaz sem bila v Međugorju 11 krat prvč leta 1997 ,zadnjič 2007.Upam pa,da bom šla tudi letos.Želim si iti tja ko bo Festival mladih.Četrtega avgusta je dan Cenacola in prav to me trenutno poleg Marije vleče v Međugorje.
Sicer pa v Međugorju najdeš v bistvu cel Svet in različne veroizpovedi.Moja Duša se spočije v Međugorju!
Blagoslov
Jožica

ajme, namuči se ja s prijevodom :bighug

bila sam na festivalu lani... prije toga jednom sam bila

ne znam baš kako će djelovati ovo što ću reći alii evo: mene niš ne vuče dolje. Držim da ako hoću svetište posjetiti imam susjedne 2 župa. Od toga su u jednoj svakog osmog u mjesecu velike mise i dolaze vjernici i svećenici iz raznim mjesta. U svakohj crkvi ima kip BDM.
Nadam se da se neće nitko uvrijediti sad; znam da se događaju mnoga obraćenja i druga čuda no po meni ima jako puno fanatizma (ne samo u Međugorju) i to je ono što ne volim baš nikako. Čak sam s rođenom tetkom došla u sukob jer sam joj rekla kako ja vidim svoje viđenje svakodnevnog ukazanja. (ne kažem da se ne ukazuje)

12 srp 2009 15:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Josip je napisao/la:
Međugorje

Međugorje je jedno od najpoznatijih katoličkih svetišta na svijetu, smješteno u blizini grada Čitluka, u južnom dijelu Bosne i Hercegovine. Broji oko 4300 stanovnika, a postalo je poznato kroz ukazanja Djevice Marije, koja se kao fenomen počela javljati 1981. godine, nakon čega se počeo razvijati vjerski turizam. Od tada je ovo hercegovačko mjesto, uz Sarajevo, jedno od najposjećenijih turističkih centara BiH, koje godišnje obiđe oko milijun katolika iz cijelog svijeta. Za razliku od marijanskog svetišta u francuskom Lourdesu, koji je sa svojih šest milijuna turista-vjernika godišnje postao pravi komercijalni raj za domaće ugostitelje, međugorsko svetište je još uvijek zadržalo svoj prvotni šarm, u kojem hodočasnici nalaze mir u vjeri. Centar okupljanja u Svetištu kraljice mira, kako se međugorsko svetište službeno zove, je crkva sv. Jakova u centru mjesta.

Ispravak netočnog navoda 1. međugorje nije katoličko svetište, već samo župa , 2." navodna ukazanja BDM"

:nezna: ne mogu odoliti, bode me u oči

12 srp 2009 19:55
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: