Sada je: 18 stu 2019 01:30.

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Međugorje 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: Međugorje
Barbarić.....nedostatak riječi "navodno" na Međugorska ukazanja "bode" oči samo tebi.......jer za mene (i mnoge druge) to je mjesto ukazanja (bez navodno)...;)....eto nisam mogao ni ja odoliti, bode mi oči... :happy:

12 srp 2009 20:47
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
DamirZg1 je napisao/la:
Barbarić.....nedostatak riječi "navodno" na Međugorska ukazanja "bode" oči samo tebi.......jer za mene (i mnoge druge) to je mjesto ukazanja (bez navodno)...;)....eto nisam mogao ni ja odoliti, bode mi oči... :happy:

:happy: :happy: :happy: :happy:

12 srp 2009 20:57
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

DamirZg1 je napisao/la:

Dakako, srce je jace od birokratije no trebamo i moramo cekati sud Majke Crkve. Bvb smjesko moli_1

12 srp 2009 21:33
Reg. korisnik

barbaraa je napisao/la:
Josip je napisao/la:
Međugorje

Međugorje je jedno od najpoznatijih katoličkih svetišta na svijetu, smješteno u blizini grada Čitluka, u južnom dijelu Bosne i Hercegovine. Broji oko 4300 stanovnika, a postalo je poznato kroz ukazanja Djevice Marije, koja se kao fenomen počela javljati 1981. godine, nakon čega se počeo razvijati vjerski turizam. Od tada je ovo hercegovačko mjesto, uz Sarajevo, jedno od najposjećenijih turističkih centara BiH, koje godišnje obiđe oko milijun katolika iz cijelog svijeta. Za razliku od marijanskog svetišta u francuskom Lourdesu, koji je sa svojih šest milijuna turista-vjernika godišnje postao pravi komercijalni raj za domaće ugostitelje, međugorsko svetište je još uvijek zadržalo svoj prvotni šarm, u kojem hodočasnici nalaze mir u vjeri. Centar okupljanja u Svetištu kraljice mira, kako se međugorsko svetište službeno zove, je crkva sv. Jakova u centru mjesta.

Ispravak netočnog navoda 1. međugorje nije katoličko svetište, već samo župa , 2." navodna ukazanja BDM"

:nezna: ne mogu odoliti, bode me u oči

OK.To sam prenio s jedne stranice,krivo ali bar za sada dok se neprizna a ako se nebude priznalo Međugorje kao svetište onda će biti valjda molitveno mjesto ili župa koja okuplja vjernike iz cjeloga svijeta. :rolleyes:

13 srp 2009 21:15
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

FraIvan je napisao/la:
DamirZg1 je napisao/la:

Dakako, srce je jace od birokratije no trebamo i moramo cekati sud Majke Crkve. Bvb smjesko moli_1

Svakako da trebamo čekati sud Crkve, ali osobno mislim, da oni koji sada ne vjeruju u Međugorska ukazanja,
neće vjerovati ni onda kad ih Majka Crkva prizna, zar je priznanje uvjet da bi netko vjerovao...?
Vjera je dar,i tko u ovih proteklih dvadeset i osam godina nije povjerovao,( zato što to Crkva još nije proglasila
kao autentićno mjesto ukazanja) vruće me zanima kako će moći vjerovati, kad Crkva prizna ukazanja jednoga dana..??
Priznat je i Lurd i Fatima....pa koliko vjernika ne vjeruje tim priznatim ukazanjima, jer navodno to nisi dužan vjerovati,
možeš a ne moraš....? Kad Duh Sveti zahvati srce čovječje, tada se otvaraju novi horizonti, život se mjenja,
i takav čovjek više ne mudruje...već vjeruje i sve gleda nekim drugim očima, poslušan je Majci Crkvi, i siguran u prisutnost
Nebeske Majke na ovoj zemlji....jer Ona je MAJKA CRKVE...

13 srp 2009 23:34
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Slažem se sa ovim do riječi Nika....

13 srp 2009 23:44
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

I ja se Nika slažem s tobom! [aplau]

13 srp 2009 23:46
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nika je napisao/la:
FraIvan je napisao/la:
DamirZg1 je napisao/la:

Svakako da trebamo čekati sud Crkve, ali osobno mislim, da oni koji sada ne vjeruju u Međugorska ukazanja,
neće vjerovati ni onda kad ih Majka Crkva prizna, zar je priznanje uvjet da bi netko vjerovao...?
Vjera je dar,i tko u ovih proteklih dvadeset i osam godina nije povjerovao,( zato što to Crkva još nije proglasila
kao autentićno mjesto ukazanja) vruće me zanima kako će moći vjerovati, kad Crkva prizna ukazanja jednoga dana..??
Priznat je i Lurd i Fatima....pa koliko vjernika ne vjeruje tim priznatim ukazanjima, jer navodno to nisi dužan vjerovati,
možeš a ne moraš....? Kad Duh Sveti zahvati srce čovječje, tada se otvaraju novi horizonti, život se mjenja,
i takav čovjek više ne mudruje...već vjeruje i sve gleda nekim drugim očima, poslušan je Majci Crkvi, i siguran u prisutnost
Nebeske Majke na ovoj zemlji....jer Ona je MAJKA CRKVE...

:question: :question: upis ti je malo kontradiktoran........... osuđuješ ljude koji ne vjeruju, a s druge strane govoriš da je bitna poslušnost majci Crkvi................ što je na kraju bitno po tebi, vjerovati po svom nahođenju ili vjerovati Crkvi ?
I zašto to navodno ( što sam zazelenila)? da li je Crkva navodno sveta, apostolska, da li su navodno Biskupi nasljednici apostola, da li je navodno potrebna poslušnost Crkvi, da li je Isus navodno osnovao Crkvu? :question: :question: :question:
Vjera je dar, ima na jednom drugom forumu čovjek koji vjeruje da može upravljati gromovima, da je Božji poslanik :hmm da li je i to dar?
poslušnost Crkvi znači................ ja vjerujem da Duh Sveti vodi crkvu i radi za spasenje čovjeka............ vjerovati da, ali put u nebo tražiti kroz crkvu, a ne po svom osobnom nahođenju vjere, Boga itd BTB 35345

14 srp 2009 06:02
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Barbara ako netko vjeruje da se u Međugorju ukazuje Gospa to neznači da je ta osoba neposlušna Crkvi.Službeno nitko iz Crkve nikada nije nigdje rekao:"Ljudi nesmjete vjerovati u Međugorska ukazanja jer to je grijeh hodočašća su tamo zabranjena!"
Na samom Kaptolu i to 100 ili 150 metara od stana Kardinala Josipa Bozanića u Franjevačkoj Crkvi preko puta Zagrebačke katedrale na oglasnoj ploči se reklamira hodočašće u Međugorje i nitko od Franjevaca to nikada nije skinuo.Što je onda to?Neposlušnost Crkvi.
Koliko ja znam Crkva nikada službeno nije zabranila odlazak u Međugorje i sve dok je tako narod koji ide tamo na hodočašće nije neposlušan Crkvi i biskupima.

14 srp 2009 07:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Josip je napisao/la:
Barbara ako netko vjeruje da se u Međugorju ukazuje Gospa to neznači da je ta osoba neposlušna Crkvi.Službeno nitko iz Crkve nikada nije nigdje rekao:"Ljudi nesmjete vjerovati u Međugorska ukazanja jer to je grijeh hodočašća su tamo zabranjena!"
Na samom Kaptolu i to 100 ili 150 metara od stana Kardinala Josipa Bozanića u Franjevačkoj Crkvi preko puta Zagrebačke katedrale na oglasnoj ploči se reklamira hodočašće u Međugorje i nitko od Franjevaca to nikada nije skinuo.Što je onda to?Neposlušnost Crkvi.
Koliko ja znam Crkva nikada službeno nije zabranila odlazak u Međugorje i sve dok je tako narod koji ide tamo na hodočašće nije neposlušan Crkvi i biskupima.

tvrditi da su ukazanja autentična je neposlušnost crkvi, franjevci su posebna priča :happy: hercegovački slučaj svima poznat......... :svecenik

opet da ponovim odlazak u Međugorje i tvrdnja da se Gospa tamo ukazala su dva pojma koja nužno ne moraju biti povezana :nono:

14 srp 2009 17:10
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: