Sada je: 16 srp 2019 23:08.

Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Međugorje 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Re: Međugorje
barbaraa je napisao/la:
Josip je napisao/la:
Barbara ako netko vjeruje da se u Međugorju ukazuje Gospa to neznači da je ta osoba neposlušna Crkvi.Službeno nitko iz Crkve nikada nije nigdje rekao:"Ljudi nesmjete vjerovati u Međugorska ukazanja jer to je grijeh hodočašća su tamo zabranjena!"
Na samom Kaptolu i to 100 ili 150 metara od stana Kardinala Josipa Bozanića u Franjevačkoj Crkvi preko puta Zagrebačke katedrale na oglasnoj ploči se reklamira hodočašće u Međugorje i nitko od Franjevaca to nikada nije skinuo.Što je onda to?Neposlušnost Crkvi.
Koliko ja znam Crkva nikada službeno nije zabranila odlazak u Međugorje i sve dok je tako narod koji ide tamo na hodočašće nije neposlušan Crkvi i biskupima.

tvrditi da su ukazanja autentična je neposlušnost crkvi, franjevci su posebna priča :happy: hercegovački slučaj svima poznat......... :svecenik

opet da ponovim odlazak u Međugorje i tvrdnja da se Gospa tamo ukazala su dva pojma koja nužno ne moraju biti povezana :nono:

Tvrditi da su ukazanja autentnična nije neposlušnost crkvi jer slučaj Međugorje nije uopće zaključen te ispitivanja još uvijek traju a za mene je neposlušnost kada se crkva službeno oglasi da ukazanja nisu autentična a ja tada budem govorio da su autentična onda ću biti neposlušan a sve dok se crkva još nije službeno oglasila ja imam pravo misliti o Međugorju što ja hoću,znači mogu vjerovati a i nemoram vjerovati u Gospina ukazanja i bez obzira na jedno i drugo razmišljanje oba dva razmišljanja su za sada izpravna dok se crkva službeno neoglasi i donese zaključak.Za hercegovački slučaj znam ali to je sukob unutar klera i u to nebi mješao ukazanja i Međugorje jer je to sukob radi tko zna čega.
Ljudi koji dođu u Međugorje dođu zato što čvrsto vjeruju da se Gospa tamo ukazala ili dođu iz znatiželje ali ovi koji dođu iz znatiželje velika većina se dobrim djelom i obrati.

14 srp 2009 17:27
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Josip je napisao/la:
barbaraa je napisao/la:
Josip je napisao/la:
Barbara ako netko vjeruje da se u Međugorju ukazuje Gospa to neznači da je ta osoba neposlušna Crkvi.Službeno nitko iz Crkve nikada nije nigdje rekao:"Ljudi nesmjete vjerovati u Međugorska ukazanja jer to je grijeh hodočašća su tamo zabranjena!"
Na samom Kaptolu i to 100 ili 150 metara od stana Kardinala Josipa Bozanića u Franjevačkoj Crkvi preko puta Zagrebačke katedrale na oglasnoj ploči se reklamira hodočašće u Međugorje i nitko od Franjevaca to nikada nije skinuo.Što je onda to?Neposlušnost Crkvi.
Koliko ja znam Crkva nikada službeno nije zabranila odlazak u Međugorje i sve dok je tako narod koji ide tamo na hodočašće nije neposlušan Crkvi i biskupima.

tvrditi da su ukazanja autentična je neposlušnost crkvi, franjevci su posebna priča :happy: hercegovački slučaj svima poznat......... :svecenik

opet da ponovim odlazak u Međugorje i tvrdnja da se Gospa tamo ukazala su dva pojma koja nužno ne moraju biti povezana :nono:

Tvrditi da su ukazanja autentnična nije neposlušnost crkvi jer slučaj Međugorje nije uopće zaključen te ispitivanja još uvijek traju a za mene je neposlušnost kada se crkva službeno oglasi da ukazanja nisu autentična a ja tada budem govorio da su autentična onda ću biti neposlušan a sve dok se crkva još nije službeno oglasila ja imam pravo misliti o Međugorju što ja hoću,znači mogu vjerovati a i nemoram vjerovati u Gospina ukazanja i bez obzira na jedno i drugo razmišljanje oba dva razmišljanja su za sada izpravna dok se crkva službeno neoglasi i donese zaključak.Za hercegovački slučaj znam ali to je sukob unutar klera i u to nebi mješao ukazanja i Međugorje jer je to sukob radi tko zna čega.
Ljudi koji dođu u Međugorje dođu zato što čvrsto vjeruju da se Gospa tamo ukazala ili dođu iz znatiželje ali ovi koji dođu iz znatiželje velika većina se dobrim djelom i obrati.

Evo ti stav Crkve :up: Službene stranice biskupije

Priopćenje o navodnoj Komisiji za Međugorje
Kancelar, 2008-06-27
Večernji list, 27.6.2008., donosi na naslovnici senzaciju: „Vatikan Vrh Katoličke crkve odlučio pratiti fenomen Međugorja - Nova komisija za Međugorje“, a na str. 5 još jača senzacija: „Osniva se komisija Svete Stolice“ s nadnaslovom: „Međugorje - Kardinal Puljić na obljetnicu fenomena ukazanja Gospe“. U vezi s tim tekstom treba primijetiti sljedeće:
Neistina: U tekstu se kaže da je „prije sedamnaest godina Komisija Biskupske konferencije bivše Jugoslavije donijela odluku o Međugorju tvrdeći da nema nadnaravnog ukazanja te naredila dalje promatranje…“
Istina: Nije nikakva Komisija BK donijela nikakvu odluku niti je Komisija naredila ikakvo daljnje promatranje, nego je takva odluka u mjerodavnosti same Biskupske konferencije, koja je 10. travnja 1991. u Zadru izjavila: „Na temelju dosadašnjeg istraživanja“ - dakle i na temelju rada i zaključaka te Komisije koju je ta ista BKJ uspostavila 1987. - „ne može se ustvrditi da se radi o nadnaravnim ukazanjima i objavama“.
U tekstu se najprije donosi najava: „Predsjednik Biskupske konferencije BiH i sarajevski nadbiskup kardinal Vinko Puljić najavio je uspostavu nove komisije koja će istražiti taj fenomen, a bit će u ovlasti Svete Stolice“.
A zatim slijedi zamračenje pojmova: Naime, sam Kardinal je u daljnjem tekstu opovrgao takvu tvrdnju svojim izjavama u radio-razgovoru koji „Večernji list“ donosi:
- prvo, da će ta Komisija „biti najvjerojatnije u ovlasti Svete Stolice“. – Dakle nije posve sigurno, nego se nagađa, pa ako tko pogodi!
- drugo, da će ta Komisija „izgledati - ako dođe do te komisije, a vjerojatno hoće - kao međunarodna komisija koja će nadilaziti našu jurisdikciju“. I još i ovo:
- treće: „Sigurno je da će međunarodna komisija dobiti, dođe li do nje, druge upute koje ćemo vidjeti o čemu će biti“.
Kakve su to pogodbene najave i uvjetne izjave s izrazima krajnje dubioze: najvjerojatnije, pa onda vjerojatno; ako i kao; sigurno će dobiti - ako do nje dođe; vidjet ćemo o čemu će biti…?!
Kontradikcija: Ta će navodna i najvjerojatnija Komisija „nadilaziti našu jurisdikciju“, a: “Nikada se, doduše, neće isključiti mjesni biskup jer je on u prvome redu mjerodavan za sve što se zbiva u nekoj biskupiji“.
I sada ni nadprosječan čitatelj „Večernjega lista“ ne zna: je li Komisija samo najavljena ili se stvarno osniva? Hoće li se konačno uspostaviti? I kada? Hoće li do nje uopće doći? I kada? Hoće li biti u ovlasti Svete Stolice? I u kojoj formi? Hoće li nadilaziti kompetencije BK BiH, a ne i kompetencije mjesnoga biskupa? No sigurno je da o svim ovim medijo-najavama, novinarskim osnivanjima i radio-međugorskim nagađanjima mjesni biskup u Mostaru pojma nema!
Na kraju pitamo se: zašto nam trebaju ovakve kompromitantne izjave i komu trebaju ovakvi radio-razgovori o međugorskom slučaju o obljetnici takozvanih „ukazanja“?
Kao da se nema važnijega crkvenoga posla u ovom ozbiljnom vremenu, i kao da nema važnijih društvenih tema u ovoj zemlji, narodu i kraju od plasiranja neutemeljenih i nesuvislih vijesti i kontradiktornih izjava o fenomenu koji je još 1991. godine teološki kompetentno riješen na razini Biskupske konferencije koja je utvrdila: Na temelju svestrana ispitivanja u čitavu međugorskom fenomenu - - nema nijednoga valjana dokaza da se radi o nadnaravnima ukazanjima i objavama!

Don Ante Luburić, kancelar
Biskupskog ordinarijata

14 srp 2009 17:57
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Boravila sam u Međugorskoj oazi mira..tjedan dana,...sve je u pripremama
za sutrašnij doček mladih iz cijeloga svijeta, već su počele stizati pojedine grupe...
sve vrvi radosnom užurbanošću, a ja ..."skitam" i snimam...pa pogledajte...
Sve je čisto i oprano...i mnogi će na ovom svetom mjestu prvi put progledati...

Kraljica Mira i župna crkva Sv. Jakova u Međugorju

slika

slika

slika

slika

31 srp 2009 21:08
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Kapelica Adoracije,( Presveto je izloženo svaki dan od 13 do 17,45 sati)

slika

Sunce na zalasku (ili ga je Gospa prekrila svojim nježnim plaštem)

slika

slika

slika

31 srp 2009 21:24
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Stotine zapaljenih svijeća...stotine molitava, preporuka, zahvala...stotine ljudskih nevolja...

slika

...I jedan neobičan pokornik...

slika

31 srp 2009 21:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Još ima malih siromašnih kamenih kućica, koje svjedoče o prohujalom vremenu...
siromašnih hercegovačkih ljudi...(nekad rasutih širom svijeta...)

slika

slika

slika

slika

31 srp 2009 21:50
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

I sudbina ovog plodnog vinograda je zapečaćena...kroz koji mjesec
postat će urbana vila....

slika

slika

slika

slika

slika

31 srp 2009 22:08
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

I tako se mjenja lice zemlje, ljudi grade...

slika

kupuju i prodaju...
stolnjake, krunice, medaljice....

slika

slika

slika

I nema ništa novo pod suncem...
Što je bilo opet će biti...što se činilo, opet će se činiti...

slika

31 srp 2009 22:27
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ali ovi povjerovaše Gospi

slika

i krenuše za Njom....

slika

slika

I svoju ljubav joj i ovako iskazaše...
(Kamenje je progovorilo...)

slika

slika

slika

31 srp 2009 23:06
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
I svoju vjeru potvrdiše u Sv. Ispovijedi..

slika

U Svetoj Misnoj Žrtvi

slika

I noćnom klanjanju Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu..

slika

31 srp 2009 23:20
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: