Sada je: 25 lip 2018 11:57.

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Mjesta na koja izlazim 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Mjesta na koja izlazim
Kao što naziv glasi "Gdje izlazim?"
Dragi čitatelju, čitateljice, kao duša na početku svoga života, kao duša koja uči, podijeli sa nama svoju priču o mjestima gdje izlaziš. Ne treba to biti vezano samo uz noćne izlaske, već neka druga mjesta koja posjećuješ i koje voliš.

Živim u gradu gdje se noćni život petkom i subotom seli u obližnje noćne klubove, parkove, ulice. Time započinje tulumarenje na dvije noći uz koje dolazi i opijanje, glasna glazba, te se ubrzo mladi transformiraju u noćno izdanje. A tada kreće zabava do ranih jutarnjih sati.
Nikada me nisu privlačila mjesta prepuna dima gdje ljudi u alkoholiziranome stanju dozvoljavaju si svašta, pa kao ni pretjerano glasna glazba uz teške, neprimjerene riječi, te još težu i žestoku melodiju koja je pravi poticaj za mlade da se užive i uživaju uz opijate i dim cigareta.
Međutim, na nagovor prijatelja, a nešto i na vlastitu inicijativu, ipak sam odlučila zaviriti iza vratiju noćnih klubova i iskusiti što zapravo sve nosi noćni život mladih u mome gradu. Do tada taj dio izlazaka upoznavala sam preko tuđih priča, preko emisija i onako usput, ako bi se našla u tome djelu grada gdje mladi stoje ispred barova, sve do one formulirane slike u glavi kako to zapravo izgleda. Tada sam odlučila krenuti da se uvjerim u to kako ne volim noćne izlaske u barove gdje mladi konzumiraju alkohol na litre.
Prvi dojam prilikom odlaska u pravi noćni život, izlazak, nije se previše razlikovao od onoga što sam i sama kroz priče spoznala. Puno mladih, puno alkohola, puno dima od cigarete, te nekoliko nasilnih ljudi koji nisu znali tko su. Ali nešto što me je dalje vuklo ka tome bila je glazba i ljudi koji su bili tek površni poznanici. Ubrzo se sve svelo na jedan dan u tjednu - subotu - posebice noćni sati i onaj trenutak kada ću otići sa ljudima ne mareći kako ni kuda, već da jesam negdje.
Često su to bila obližnji klubovi van grada, a nešto malo rijeđe u mome gradu. Ekipa za izlazak je bila tek skupina ljudi sa kojima idem tamo i natrag, bez neke velike komunikacije tijekom noći.
Tako je trajalo puna dva mjeseca sve do trenutka dok nisam preispitala samu sebe i sjetila se svih onih riječi za koje sam se borila da izrečem a to je da ne volim noćne izlaske subotom u klubove. Tada sam donijela odluku i krenula drugim putem. Vratila sam se na put gdje sam stala uz još čvršći stav o tome kao i čvrsta odluka koja je na snazi još uvijek i koja je, vjerujem, ispravna.

03 srp 2009 23:17
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Re: Mjesta na koja izlazim
gdje ja izlazim.
iako imam 16 godina mene ne privlače izlasci kako to zamišljaju moji vršnjaci.svima je cilj otići u neki kafić i tamo se napiti.ja odem na igralište igrat košarku ili na rolanje odnosno bicikal.više volim sportski način života,putovanja i druženja sa osobama koje su pri sebi i znaju šta rade ,onima koji se ne sramote pred drugima zbog alkohola.

04 srp 2009 11:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Jako ljepo djevojke :) aplause

evo da i ja napišem "gdje izlazim" pa nisam neki tip koji voli izlaske više volim biti sama...
pogotovo ne idem u nočni život kako to ja volim reći...
jer taj nočni život je jako žalostan... mladi na sve strane, drogiraju se, alkofol im je jedini prijatelj, nesretni su jer su izgubljeni...
ja volim izać sa prijateljicama na normalan kafić gdje možemo normalno razgovarati, bez buke i prostih rjeći...

04 srp 2009 11:36
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

ja nisam neki tip koji voli izlaske, više se volim sama šetati, ali često izlazim van sa svojim prijateljima.
mene ne privlače baš ti 'noćni izlasci'. inače imam prijatelje koji imaju slična mišljenja o izlascima kao i ja, tako da smo najčešće u mom ili u susjednim naseljima, na trgu ili na školskom igralištu gdje igramo odbojku. :top:

04 srp 2009 17:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

evo baš sinoć, subota navečer... ja sam otišla do grada s jednim prijateljem oko 19:15, iza večernje Mise, vratila se kući oko 23, 23:30. Oboje smo se čudili da smo toliko bili vani jer smo se prije toga zezali kakoje to za nas prošlo vrijeme hehe.
No, kada smo mi krenuli kući mnogi su tek krenuli u grad.
To je ono što mene nikad nije zanimalo. Izlasci po tamnim i zagušljivim barovima niakd nije bilo ono što me zanimalo. Sjećam se koliko puta smo znali napraviti spontano druženje, iz ničega nešto. Pjevali, zezali se, pričali ozbiljno ili ne... sve je to ono što me privlači. Takva druženja voli. Iako, najdraži izlazak mi jest šetnja prirodom s osobom koja voli prirodu i koja će, kad kažem 'pogledaj kako je prekrasan ovaj oblak' zastati i pogledati a ne reći' da stvarno je' i nastaviti.

12 srp 2009 15:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Neka Bog blagoslovi vaše prijatelje i vas i neka vas dalje vodi na putu dobra, na putu kojeg ste izabrali. :sll: :sll:
Super je da među svim mladim ljudima postoje i oni kojima nisu primarne stvari alkohol, cigarete, već jedno zdravo druženje i okruženje koje nas čini radosnijima.

:hug

21 srp 2009 00:56
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Gdje izlazim?
Ponekad s prijateljima odem na piće, ali na neko mirnije mjesto gdje nema gužve.
Ponekad odemo u prirodu roštiljati, ponesemo i nešto za igru: lopte, rekete za tenis, karte...
Ponekad se skupimo kod nekoga pa gledamo film.
A najčešće se družimo u crkvi: na Frami, vjeronauku, iza crkve na igralištu...
Iako ne idem za vikend u kafiće pune: dima, alkohola... rekao bih da nista manje ne izlazim od onih koji kažu da ako ne izađu za vikend tamo, da nemaju kamo.

10 kol 2009 09:00
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Je li bio tko na koncertu U2?

13 kol 2009 17:33
Profil Pošalji e-mail
VIP član

LanaN je napisao/la:
Je li bio tko na koncertu U2?

ja ne??? a zašto je to toliko bitno jesmo bili ili ne???

14 kol 2009 14:00
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
A zašto se ti uzrujavaš oko toga? S obzirom da je naslov teme "Mjesta na koja izlazimo", posve je normalno pitati i tako nešto. <angelpray>

15 kol 2009 11:12
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: