Sada je: 01 lis 2014 14:11.

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Molitva koja lijeci- SLOMLJENA SRCA I DUHOVNE BOLESTI 
Autor/ica Poruka

Post Molitva koja lijeci- SLOMLJENA SRCA I DUHOVNE BOLESTI

Sponsored Links

Molitva koja lijeci- SLOMLJENA SRCA I DUHOVNE BOLESTI

slika

Prof. Tomislav Ivančić je mnogo proučavao pojam duhovnih rana i u istraživanjima u kojima su sudjelovali i mnogi liječnici, dokazana je povezanost bolesti tijela, psihe i duha. Duh je čovjekova najjača komponenta i mnoge bolesti nastaju upravo u ovom području, a poslije se manifestiraju kroz neuroze ili tjelesna oboljenja.

11 ruj 2009 20:41

Post Re: Molitva koja lijeci- SLOMLJENA SRCA I DUHOVNE BOLESTI
Bravo Luise....:)...bit će to odlična tema....btb... :sll:

Sponsored links

11 ruj 2009 20:52
Profil Pošalji e-mail

slika

Sa seminara prof.dr. Tomislava Ivancica
..
Isus nije dosao popraviti svijet..Njegovim je uskrsnucem stvoren novi svijet vec na ovom svijetu

Ljecenje Duhovne bolesti..
Za ljecenje tijelesnih i dusevnih bolesti imamo ljecnike,ljekove i bolnice.
Kad nam je bolestan duh,a to znaci kad smo srditi,ljubomorni,ljeni tasti,
oholo,preziremo druge,mrzimo itd..i tada trebamo ljek.
Isus je dosao da nas oslobodi,i da nas izljeci..Kad je Isus ljecio
tjelesne i dusevne bolesti,cinio je to iz sucuti..
Bio je to vidljivi znak da je doslo Kraljestvo Bozje.
Ali svaki put bi rekao ljudima da o tome nikome ne govore..
Naprotiv kad se radilo o duhovnom ljecenju,napr.kad je istjeravao demone,rekao je:
"Vrati se kuci i propovijedaj sto ti ucini Bog"(Lk8,30)
Da je ljecio samo tijelesne i dusevne bolesti,ipak bi poslje njih ostai grijeh izlo u ljudima,te ih tako Isus ne bi spasio..Isus nije dosao popraviti svijet,
nego stvoriti novi svijet. Njegovim je uskrsnucem stvoren novi svijet
vec na ovom svijetu..Ovaj svijet ce se raspasti-a tada ce doci ..
novo nebo i nova zemlja. Isusovim je uskrsnucem pocelo i novo stvaranje..Duh Sveti djeluje u nama.
Sve su patnje i sve je zlo od grijeha..Normalno je da ce nasa psiha i nase tijelo biti zdravi,kada se oslobodi zla..
U podrucuju duha nalaze se uzroci svih bolesti.Od casa kad smo se suprostavili Bogu,kad su se Adam i eve digli protiv Boga,odjelili smo se od njega.. Zivot je rijeka dana i vremena.
Ta se rijeka odvojila od svog izvora,ona vise ne tece,presusila je.
I nas je zivot takav..Covjek koji je u neprijateljstvu s Bogom vise ne zivi,
samo zivotari,funkcionira samo njegovo tijelo.
Duh je mrtav,a duhovna je smrt opasnija od tijelesne..
Nju je Isus dosao pobijediti i vratiti nam zivot..

Zadnja izmjena: ; 11 ruj 2009 21:03; ukupno mijenjano 1 put/a.

11 ruj 2009 20:59

Da tu knjigu imam od njega već godinama, kao i mnoge druge...

11 ruj 2009 21:03
Profil Pošalji e-mail

Bravo Luise! Ovo su teme koje Damira najviše zanimaju! [aplau]

11 ruj 2009 21:31
Profil Pošalji e-mail

Dobra tema...
potrebna u danasnjem drustvu...
Samo nastavi...
:hug:

11 ruj 2009 21:40

Kada gledamo danas covjeka sta vidimo pred sobom? Da li ti brate ili sestro kada gledas u covjeka poznajes ,zdravog i bolesnog i njegovu nutrinu , dubinu duse i ljudskog srca i srediste njegovo ono sto je u dusi?Da li si duzan uopce gledati to? Sta kazes ti , da li znas sta je to sto je jedino vredno i sto nikada nece propasti? Zasto covjek najcesce procjenjuje prema onome sto vidi izvana.., odjelu, kuci, imanju, karijeri “ danasnjoj maski u kojoj ima malo vjere”... A znamo dobro kada BOG gleda covjeka sta ON vidi, kakav je to covjek koji je BOGU drag?
BOG LJUBI SVAGOG COVJEKA VISE OD TEBE… BOG kad nas gleda ne cjeni nas po tome kako to mi cinimo, OBICNO MASKU KOJU VIDIMO.. a to je kako smo obuceni, koja auta i marku vozimo, da li smo u trendu “ IN” ili nismo.Da li vidis pored sebe… BOLESNOG COVJEKA,SLOMLJENOG ; da li vidis svaku bolest tog jadnika ,da li mu priskaces u pomoc? Mislis li da BOGA mozemo da zadivimo svojim ,bogatstvom i materijalnim stvarima ,vanjskom ljepotom…( mozda i sminkom).?BOG gleda i ispituje sta je u srcu! SRECE JE ONO STO JESI.. :love1
Braco i sestre ako BOG gleda u nas i u srcu nasem ne vidi SINA SVOG GOSPODINA ISUSA KRISTA I NJEGOVU LJUBAV sta moze biti to sto mu mozes pokazati a da je vjredno NJEGOVOG POGLEDA!!! :nezna: Kada ON stanuje u nasem srcu ,covjek gleda drugacije…
GLEDA OCIMA ISUSA..na svakog brata,na svaku sestru,na siromaha i bogatoga,na zdravog i bolesnoga…
A kada imas ISUSA , u tvojem srcu , da li ima bilo sta sto je vrednije od toga? ONOGA KOJI JE SAMA LJUBAV I KOJI LJECI SRCA SLOMLJENA I BOLESNA…

11 ruj 2009 21:56

Prvo nacelo u ljecenju duha..
Prvo je nacelo u ljecenju duha da su sve rijeci Svetoga pisma ljekovite.
Kad isus kaze:"Oprosti",to nije samo eticko nacelo,nego ljek.
Kad oprastamo,oslobadjamo se mrznje..Ona razara i nase tijelo ne samo psihu.Nase tijelo tada vise ne funkcionira cijelovito i slobodno.
U dijetetu koje nije od svojuh roditelja dobilo dovoljno ljubavi budi se neprijateljstvo prema roditeljima i u prosvjedu protiv njih nastaje napetost,grc u organizmu.Ako zelimo zaista uzivati u spolnosti,
onda to ne mozemo u grijehu,jer grijehom osjecamo strah pred ljudima,ali i pred Bogom.Zbog toga trpi cijelo tijelo i dusa.
Tijelo osjeca,kad smo u neprijateljstvu s Bogom..
U svijetu ne mozemo uzivati u grijehu..Radost dozivljavamo samo kad zivimo u suglasju s Bozjim zakonom.Tek tada uzivamo u suglasju s Bozjim zakonom.Tek tada uzivamo iz dubine duse i tijela..
Svijet je stvorio Bog,a ne djavao..Zato i moze samo Bog dati radost i zadovoljstvo.Grijeh puno obecava,malo daje,a sve oduzima..
On je uvjek prevara,laz i smrt. Cesto mislimo da nam Crkva brani zivotna zadovoljstva..To nije istina.Dapace ,ona nam zeli pokazati put k sreci,radosti ,slobodi.Zivimo u svijetu koji je dobar,ali istodobano i mracan,zao,los i zato moramo znati koji je put ispravan.Znanost ,medicina i fakulteti objasnjavaju nam prirodne zakone.
Crkva tumaci zivotne zakone.Crkva ne zabranjuje i ne dopusta,samo kaze:"Ako zelis zivjeti,odluci se-s jedne strane stoji smrt,a s druge zivot.
"Zelis li zivjeti odaberi pravu stranu" To ne uvidjamo tako jasno sto se radi o duhu.Materijalno,naprotiv smjesta cemo razumjeti.Ako ne pomaknemo kvacilo da bismo uslu u brzinu,ne mozemo voziti auto. Isto tako ako ne oprastamo,ne moezemo zivjeti.Kad mrzimo ,nesretni smo,nikomu ne mozemo pogledati u oci,potisteni smo,ne mozemo ni u cemu uzivati,duhovno smo vec mrtvi.Ne isplati se grijesiti.Ne mozemo reci:
"Pa eto,otrov je samo na vrhu mojeg prsta,ne u mojem tijelu." Dovoljno je da na vrhu prsta budemo otrovani.To vrijedi i za grijeh:vec smo jednom grijehom otrovani.Covjek je cijelina.Sto vrijedi ako je tijelo zdravo,a dusa necista!Duh nas povezuje s Bogom i s ljudima.

To znaci kad smo zdravi duhom,cijeli je svemir nas,cijela povijest,svi ljudi.Tada nista ne mozemo izgubiti,tada imamo cilj pred sobom.Tada znamo -kraja nema,uvjek samo novi pocetci. Svaka nas rijec Novog zvjeta ljeci,sve sto Isus zabranjuje ili zapovjeda jes ljekovito,to je uvjek ljek.

Mozda ga jos ne razumijemo kao takvog,ali uzmimo ga.Razumijes li se u sastav tableta
koje ti ljecnik prepisuje?Ne .Imas povjerenja u ljecnika.Kad Isus kze:oprosti bliznjemu,priznaj svoje grijehe,ljubi bliznjega,ljubi svoje neprijatelje,on ne objasnjava eticko nacelo i uzor,nego daje recept.
Neprijatelja mogu unistiti tek kad ga ljubim.tek kad prema njemu osjecam samilost..Strasno je biti zao covjek.Zbog toga ga sazaljavam,zbog toga ga ljubim.Ako ljubim,povezan sam s Bogom,koji je ljubav.Ako sam povezan s Bogom,povezan sam s ljudima,protocan sam.Kroza me Bozja snaga i svijetlo protjece u tog neprijatelja i obraca ga.Tako nastaje mir.Mir se ne postize oruzjem nego ljubavlju.To je zakon Duha.

11 ruj 2009 22:10

( Ovo nije iz knjige...ali stavit cu ovdje..)

SEMINAR ZADAR 1995 TOMISLAV IVANČIĆ

Sunce svijetli i vjernicima i nevjernicima. Bog donosi život i spas i vjerniku i nevjerniku jer Bog ljubi čovjeka.
Ovdje stojim samo sa jednom željom , da bismo konačno počeli uživati život. Jer se život ne može uživati , ako se ima samo puno novaca.
Jer ako imaš i neznam koliko vikendica i auta i ako imaš novaca u izobilju , ali ako se neslažete ti i supruga , ako se svađate, vi ste nesretni ljudi.
Dok naši liječnici mogu izliječiti čovijekovo tijelo , oni ga ne mogu učiniti boljim čovjekom. Ako se je prije odlaska u bolnicu svađao i nakon toga će se svađati.
Ali , ako ja komuniciram s Bogom , ako ja nađem u Bogu prijatelja , ako ja iz dana u dan znam s njime mijenjati svoj duh , pa postajati čestit , strpljiv , hrabar , odvažan , čovjekoljubiv , dobar čovijek , onda zapravo ja imam sve.
Samo jedno je bilo važno u našem ratu , ne mrziti. Najgora granata koja te može udariti jest mržnja. 70 % slučajeva raka nastaje od mržnje i grižnje savjesti. To znači onog časa kada se čovijek oslobodi grižnje savjesti , kada prizna svoj grijeh , kada neče čovijeka vrijeđati i kada mu oprašta , tog časa on može ozdraviti. Isto tako ako je grižnja savjesti , ako je mržnja , ako je zločestoća u tebi ti češ imati i tjelesne bolesti.
Duhovno zdrav čovjek je pošten , on je hrabar , on je strpljiv , on podnosi zlo , on prašta drugome. On je čovjek koji vjeruje , ima povjerenja u Boga i ljude. On voli prirodu i on osobito voli sebe.
Duhovno zdrav čovjek je velikodušan , on je radostan , on ljubi , on je prepun nade , on živi i njega nitko ne može uništiti ni ubit , on je vječan.

Dok duhovno bolestan čovjek je onaj koji mrzi , koji je nestrpljiv , koji mrmlja , ogovara , onaj koji nema nade , koji očajava , koji se razočarava , koji gubi snagu za život , on je bolestan i njega treba liječiti. Potrebno je shvatiti da je Isus došao liječiti slomljena srca.

Slomljeno srce je ono koje više ne može vjerovati svom bračnom drugu. Slomljeno srce je ono koje ne vjeruje da je dobro uvijek jače od zla. Slomljeno srce je ono koje mrzi , koje ogovara.
Slomljeno srce je ono koje ne može vjerovati da ima i Boga i da postoji apsolutna sila koja mijenja čovijeka i koja spašava svijet. Slomljeno srce je ono koje ne može vjerovati da mu dijete može postati zdravo .

Droga se može liječiti na duhovnom području. Kad čovjeka koji se drogira dovede do iskustva Boga , do prisutnosti Boga , u trenutku je on slobodan. Jer droga je duhovna bolest a ne psihička.
Onga časa kad ne možeš vjerovati susjedu kad nemaš povjerenja u njega , kad počneš protiv njega govoriti , ti postaješ bolestan. Onog časa kad pomisliš pa moja suruga mene ne voli , ona više ne gleda što ja volim jesti a što ne , ona mi danas nije ispegla košulju , tog časa postaješ bolestan. Kad pomisliš pa gdje je moj muž , nema ga dugo s posla , možda on nekog drugog voli , pa moj muž je samo pred televizorom , tog časa postaješ duhovno bolestan. Što znači sebe voljeti ? Sebe voljeti znači :ne ubijati sebe prevelikom hranom niti pićem , alkoholom. Sebe voljeti znači : neću mrziti druge jer tada ja postajem mračan i mrzitelj. Ako ne mogu više vidjeti ljude na ulici , nego bježim od njih , onda js sebe ne volim.
Mi smo samo gosti na ovom svijetu , i ti i ja , samo znamo da smo našli sebe i našli smo prirodu i našli smo ljude. Tragedija naša je ukoliko ne poznajemo Boga .Jer mi smo ušli u njegov svijet kao nekakav vrt.
Molitva kao molitva ništa ne vrijedi. Samo ona molitva koja te spaja s Bogom.
Ja znam da sam najsretniji u životu kad sam molio , onda kad sam s Bogom.
Dokle god ti želiš nešto , izgubit češ , jer nisi ti gospodar svog života. Kad prepustiš Bogu s povjerenjem , on će me nositi , tada dobivaš.
Vi znate da je Isus prosjak na vratima naših kuća i naših srdaca , da on hoda ovom zemljom tražeći čovjeka koji bi ga volio. I kad ga netko barem razveseli , onda ću ti pomoći , kaže Isus.Za mali samo znak ljubavi prema Isusu , Isus daje čitavu vječnost. On ti sve , baš sve hoće dati. A vi znate da njemu pripada sve .
Kad nekomu napravim jedno dobro djelo onda znam to mene čeka na vratima neba.
Nije važno da li ovdje trpiš , nije važno šta moraš podnijeti , nego samo jedno je važno , voliš li ti čovjeka , voliš li ti sebe , jesi li dovoljno pametan da vidiš , ovdje se ništa ne može imati.
Ovdje je samo jedno važno , činiti dobro čovjeku , voljeti čovjeka , protiv nikoga ništa ne imati.
Vidiš , ako si nekoga ogovarao , nekoga mrzio , protiv nekog bio , ako si škrtario , stiskao šaku samo za sebe , samo za sebe skupljao , nikom nisi davao , ako si prezirao druge , tada tebe ništa ne čeka ispred tebe , tada ti sve gubiš.

Ali što god si htio nekome dati ili si pomogao , gdje god si htio nekome dati ili dao , pomogao , gdje god si nekoga pohvalio , za nekog se pomolio , gdje god si prihvatio svoju bolest , svoju depresiju , svoju muku , svoju tjeskobu , to da te ljudi preziru , kritiziraju , ne vole. , blago tebi ti si privilegiran.
Jedan mali osmijeh koji si pružio drugome , to da si se borio a nisi rezignirao , nisi bio depresivan , nisi rekao : jao propada život , nisi mrmljao , nego si rekao hoću nositi , hoću se boriti , za sebe , za moju djecu , hoću voljeti ove ljude. Tebe sve to čeka , to stoji ispred tebe.
To je tvoja budućnost , to ti imaš zauvijek , i ti ne možeš biti nesretan. Nesretni su samo ljudi koji nikoga ne vole pa ni sami sebe. Nesretan je samo čovijek koji se ničeg ne može odreći.
Nesretan je samo onaj čovjek koji ne može reći : Bože sad sam spreman ako treba umrijeti I tek tada možeš uživati i kavu ujutro i čaj koji si popio . I ono što god si pojeo i ono što imaš i ovo sunce i svaki cvijet , onda ti je komarac glazba a ne muka .Onda možeš uživati život.
Dokle god se ne možeš odreći nećeg ti si najnesretniji čovjek.

Jer kad se bojiš smrti tad nemaš vremena činiti dobro ni ovdje , bojiš se , pa se trudiš , pa liječniku svaki drugi dan , pa ovaj lijek , pa onaj lijek i stalno hočeš spasiti ovaj život. I zato nemaš vremena činiti dobro nego govoriš samo : joj ja sam bolesna znate , boli me , svi te moraju žaliti . Ni jedno dobro djelo nego još druge gnjaviš. Umjesto da kažeš bolestan sam , ali sad ću iskoristiti život , sad ću voljeti ljude , sad ću činiti dobro i sad ću postati sasvim drugačiji. Ali ako se samo trudiš da spasiš svoje tijelo , pa da se najedeš pa šminkaš pa da imaš dobro ovo pa dobro ono , pa se stalno liječiš , liječiš. Isus je rekao ko želi spasiti svoj život izgubit će ga.
Ako počneš za duha živjeti , za svoju moralnost , za čistoću savjesti , za poštenje , za radost , ako si spreman izgubiti , kako Isus kaže sve , tada živiš sretno ovdje i još imaš onaj život.

Kad živiš samo po svojem novcu i tako dalje , samo se zato brineš , gubiš i ovaj i onaj život.
Kad si s Bogom , ono što godine prolaze ti sve više prepoznaješ svoju suprugu , sve dublje prepoznaješ svoga muža

12 ruj 2009 19:03

---------
Kao dijete sam bila jako pogodjena s boli " rastavom mojih roditelja"...Bila je katastrofa...sok iza soka,sve samo ,ne ljuvavi ? velike boli i velike rane...Cijeli zivot borba s tim...cijela obitelj..
Btat i ja bili smo jako povijedjeni ,ranjeni ,slomljeni i ljuti na na majku i oca...dugo im nismo znali ni htjeli oprostiti...kada se danas sjetim,neki puta smo pomislili bilo bi bolje da su umrli,jer onda bi mi bili " jadni" imali bi svoj mir..a mnogo toga bi bilo drugacije...Cijeli zivot borba. u srcu i dusi..
Ono sto je slomljeno,nitko vise ne popravlja..

Nakon mnogo godina , zamolila sam Isusa, da me nauci gledati Njegovim ocima , jer sam imala osjecaj da moje oci ne vide dobro onako kako bi to trebale da vide... Molila,molila da se pomire ...svaki dan,a ON me kao da nije cuo...?Nisam uvjek imala snage,znala sam pomisliti ,pa sto moliti ,kad to i onako ne koristi...Molila ne molila,nista se ne mijenja...
Dok jednog dana nisam se vec pomirila sa svim ,i nakon mnogo godina nisam osjetila to " da je ON milostiv i da mi se smilovao" Onda ,kada je ON to htio i na nacin koji je ON izabrao...
Rekao mi je ,kako da gledam ljude poput Njega,Njegovim ocima da ne osudjujem, rekao mi je da svaki covjek ima svoju pricu bez obzira kakva ona bila , da svaki covjek ima svoj zivot i svoju bol, svoje rane, svoje misli i svoju slobodu ,svoju radost i srcu i pravo na svoju slobodu.
Rekao mi je da je On u svakom covjeku,rekao mi je da gledam Njega u svakom covjeku.
DA,REKAO MI JE OSOBNO ON, kroz molitvu, preko ljudi s kojim se susrecem...Da, ON MI GOVORI I DANAS PREKO COVJEKA . ISTO TAKO I PREKO FORUMA...Ni jedna skola nije laka ,to sigurno znate i vi sami ..Da bi covjek nesto postigao ,treba prvo i mora uloziti dosta truda i rada,tek onda se vide plodovi...jer bez nista ne nastaje nesta...
Tako sam naucila sama gledati,slusati i plakati zato jer drugi pate, naucila sam patiti kada sam vidjela da ima onih koji se vesele tudjoj nesreci.., shvatila sam da se isplati boriti za odbacene , jadne i siromasne , napustene bez obzira tko to bio, nepravedno osudjene a danas je takvih sve vise i vise.. I nista neobicno za danasnji svijet ,jer tako sam dobila u ovom svijetu cin borca za nekog drugog.A zaboravljaju da ja nisam to...nego je GOSPODIN ISUS KRIST KOJI TO CINE PREKO MENE-I TO JE SAMO NJEGOVO DJELO I NJEGOVA ZASLUGA A NIKAKO MOJA..Ja sam samo jedna NISTA bez NJEGA...
Dozivjela sam da ljubav zna biti i lazna..a isto tako da ljubav nisam znala uzvratiti na nacin na koji je osoba ocekivala....jednostavno nisam ju znala dati,jer ju kao takvu nisam primila...
Znalo se dogoditi da cim se malo vise otvorim i predam se nekome onakva kakva jesam , dam mu svoje povjerenje, otvorim se iskreno i pricam svoje dozivljaje znala sam naici na neugodna reagiranja...Cesto su drugacijeg misljenje,drugacije vidi i ne malo donese odmah neke svoje predrasude.. Iako znam da te vole na neki sebi odredjen nacin ljubavi a to svejedno zna da zaboli ,jer mi u svakom prijateljstvu ocekujemo uzvracanje povjerenja i ljubavi.. Cudo ,ali to boli toliko da postanes nseiguran u prijateljstvo i povjerenje i ono sto za koga se boris,sama svrha toga gubi vrijednost jer vise ne vidis ljubav jer je ne znam dati i u takvim slucajevima,a mozda isti problem ima i onaj tko bi trebao uzvratiti ,onaj od koga i sama ocekujem....
Vidjela sam da je najvece bogatstvo rad na sebe...COVJEK NE MOZE PROMJENITI CIJELI SVIJET ALI COVJEK MOZE PROMJENITI SEBE i odlucila sam zamoliti Isusa da me nauci da volim svakog covjeka ,kao sto On voli ,da se mogu davati svakom bicu..i onda ponovno stop.Osjetila sam kao da ne volim dovoljno sebe..Osjetila sam da je i mojoj ranjenoj dusi i slomljenom srcu potrebna ljubav ,a ta ljubav nije dolazila s druge strane nazad ,dovela sam u pitanje ,sta je to sto mi nedostaje..?...Dok jednog dana nisam shvatila da i druga osoba ,druga strana ima isti takav ili slican problem...da jednostavno ne prepoznajemo istovremen,jer ono sto je meni dobro i sto ja trebam ne mora da znaci da drugi to isto treba i zeli..... i nisam shvatila da ju ona kao ni ja ne vidi i ne prepoznaje, A SVI ZELIMO SAMO JEDNO ,svi samo zelimo osjetiti i cuti ljubav na sebi na prirodan nacin, srce zeli cuti volim te, srce zeli osjetiti rijeci koje su izgovorene volim te, srce zeli toplu rijec i zeli zagrljaj, samo pokoji put ,srce zeli malo slobodnog vremena da ga se slusa ,kako bi mglo przivjeti i osloboditi se boli.biti sretni i radosni,i steci vjeru i povjerenje...
Kada sam bila sposobna prihvatiti voljeti druge,kao sebe onda je i moja nutrina ,moja dusa i moje srce osjecalo tudje boli i tudje radosti i srecu..Ima tu i boli koja zna biti pracena suzama, i paznjom i ljubavi...Takva bol koja trazi barem jedan ,jedan dodir , pogled da nam bude lakse, jedan mali pogled koji kaze volim te ,tu sam uz tebe i racunaj na mene EVO ME.
Danas znam ,da jedino uz Milost Gospodina i s Njegovom ljubavi ,mogu postici vise i promjeniti dosta toga... JER BEZ NJEGA JA SAM SAMO JEDNA NISTA...
Danas volim sebe ,volim druge i volim tebe ...brate i sestro...Isplati se biti borac za druge... BUDI I TI :yeeha: --- 35345 LJUBI I CINI STA HOCES....

( vec sam predhodno bila napisala jedan post,ali je otisao u luft...nestao,tko zna cemu je to dobro..?Napisala sam drugi,ali prvi mislim da je rekao vise...i drugacije..)

Sponsored links

12 ruj 2009 21:56
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: