Sada je: 21 stu 2018 02:24.

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Noc vjestica 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Noc vjestica
Čitam intervju don Anđelka Kačunka i sa svojih pola stoljeća na leđima ne znam što da radim: da se smijem ili da od jada čupam ovih nekoliko preostalih dlaka na glavi? "Halloween" Što je to? Stavljanje svijeća u irezbarene bundeve? Ma, glupost. Pred pedesetak godina radili smo isto. Ne zadnje noći listopada, već čim bi se bundeve dovozile sa njiva. Bila je to zafrkancija, dječja igra, bez ikakvih vradžbina, slavljenja ovoga ili onoga. Bundeva (ili, kako kažemo u Zagorju: tikvi) je sve manje (osim ako izuzmemo nečije glave), pa ih trgovci uvoze i prodaju skuplje nego mandarine... A mi ih u posvemašnjem snobizmu i prihvaćanju uvoznih štoseva – kupujemo. Neki zbog medijske reklame, a neki zbog medijske hajke poput ove don Kačunka.
„Ljudima je teško prihvatiti činjenicu da neke okultne organizacije sve jačom reklamnom kampanjom nastoje magijom prožeti sve strukture javnog života, šireći tako svojevrsnu novopogansku ideologiju.“, kaže don Anđelko. Ma dajte, dobri moj Anđelko, nemojte posvuda gledati vraga i time mu dizati rejting. Boli naš narod briga za okultizam. To je obična glupost kojom se bave tek sporadično budale. Bit je u zaradi. LOVA! Oni prodaju tikve (čak ih i uvoze) kao, lijepo to kažete: „oblik zabave i razbijanja "malograđanske ustajalosti“ i zaokupljaju interes onih koji su rastjerani pretjeranim moraliziranjem i traženjem vraga tamo gdje ga nema. Pustite vraga k vragu. Neću više o njemu. Baš me briga za njega. Ja vjerujem u Boga! I zato mi grozomorne tikve i Harry Potter nisu ništa drugo do zezancija i zabava. Istina, tikve već ne dubim četrdesetak godina, a za Harrya sam malo prestar, odnosno knjižurine su malo predebele i predjetinjaste za moje slobodno vrijeme i godine. Zato mi i čitanje horoskopa ponekad dođe kao dobra zabava. Ta svatko normalan zna da niti je istina horoskop, niti je stvarnost H. Potter, niti su tikve sa svijećama slavljenje nečega... To znaju svi osim nekih koji bi se malkice igrali egzorcista. Pustite mlade neka se vesele! Neka se zezaju, neka se raduju! Ta život naš je ionako radostima ubog nešto, pa ih treba otimati danima što bježe, da parafraziram Majakovskog. Kada će se veseliti, smijati i radovati životu ako ne sada dok su mladi? Kad jednom dođu u moje godine, kad se susretnu sa svom težinom svakodnevice, neće se moći ni smijati ni radovati. I neka sviraju i pjevaju kako oni žele. Jer, tko pjeva zlo ne misli! Moja se generacija svojevremeno oduševila pojavom VIS-a „Žeteoci“. Koji su zapjevali duhovne pjesme na tada suvremen način. Pustimo, pače potičimo mlade da na svoj način iskažu svoju radost, svoje emocije, pa i svoju vjeru. Nemojmo im nametati svoja mjerila. Don Kačunko, vrijeme naše mladosti je prošlo. Starimo. Ali nemojmo s godinama postajati čangrizavci.

04 pro 2009 22:59
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
Postovani Laudetur.
nazalost mi se cini da niste upoznati koliko magije, gatanja i drugih okultnih stvari
se danas nudi, posebno mladima. Ako cemo bit iskreni nikad mladi nisu imali vise slobode
i mogucnosti a nikad nisu bili nesretniji nego danas.Nikad nije bilo vise predbracnih odnosa,
droge, alkohola,samoubojstva...Zao mi je mladih jer smo mi odgovorni za njih, kao sto vi kazete nek se vesele, a vrlo je bitno gdje i sa cime se vesele, jer jedina istinska radost dolazi od Isusa i
sve drugo su samo zamke.Isus nas poziva da njega slijedimo, da citamo sveto pismo a ne horoskope jer za sve probleme rjesenje stoji u bibliji posebno u novom testamentu. Nesmijemo osudivati exorciste jer su apostoli i prvi svecenici svi vrsili tu sluzbu a niti danasnje svecenike sto to ne vrse svi.Isus je rekao da ce se svaki grijeh oprostiti ali grijeh protiv Duha Svetog se nece oprostiti... Informirajte se malo koliko gatari, bioenergrticari, itd, imaju po danu pacijenata, koliko to kosta i koliko ih ima samo u Hrvatskoj, zaorepastice te se...BB

29 pro 2009 14:06
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
---------
Šta se tiće don kaćunka bia san sa njim jednom prilikom na kavi i sam mi je rekao da voli kad nešto napiše da se priča o tome i diže diskusija i da namjerno zna pretjerat.
Šta se tiće rock i metal glazbe slušan je cili život i nisan posta ni sotonist ni obsjednut a u rocku i metalu postoje i kršćanske i sotonisticke pisme mislin da je suludo generalizirat cili žanr glazbe
znan jednog popa koji sluša metal i rock i reka je da jednoj pismi di piva kako sotona zavodi zensku da on tu vidi ljubav tako da je sve stvar perspektive.

Šta se tiće noć vještica to je poganski običaj koji je amerikaniziran pa proširen svitom isto kao djed mraz nevidin ništa loše u tome da se dica zabavljaju. šta ima veze šta ima poganske korjene ima i božićno drvce. znan neopogane i skroz su normalni ljudi i u nicemu se ne razlikuju od kršćana osim u vjeri

Ivanka Sikirica je napisao/la:
Zao mi je mladih jer smo mi odgovorni za njih, kao sto vi kazete nek se vesele, a vrlo je bitno gdje i sa cime se vesele, jer jedina istinska radost dolazi od Isusa i
sve drugo su samo zamke.

to je Vaše mišljenje jer se Vi tako osjećate ali nemora bit mišljenje ostalih ljudi. Ja nevirujen u Isusa a ima sam dosta puta u životu istinsku radost u materjalnim i društvenim stvarima a znan ljude koji imaju istinsku radost dok štuje nordijske bogove

11 srp 2012 01:21
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: