Sada je: 18 lip 2019 13:26.

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 Onaj koji voli Isusa Allahovog poslanika 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Citiraj (i odgovori)
Post Onaj koji voli Isusa Allahovog poslanika
Pozdrav raja :) Neka je na vas Bozija milost prisutna u svakom trenutku amin. Cinimi se da dvije monoteisticke religije imaju prilicno priblizn slijed dogadjaja, u nekim dijelovima svojih knjiga koje su naslijedili od svojih predaka. Hocu reci i Biblija i Kur'an o izraelcanima govore kao o narodu koji je toliko bio ohol da je se uzdigao toliko,da je ostavio tako negativan pecat na svoj identitet do dan danas. Biblija kaze da su oni ubili Isusa i razapeli na krizu,Kur'an objasnjava da su oni narod koji su pokusali da se suprostave naredjenju od Gospodara da se pokore Njegovom izabranom poslaniku,to je bio narod koji je svasta rekao za bogobojaznu Merjem (Marija),oni su Isusovo rodjenje koje se desilo na taj nacin da nije bilo dodira sa nekim od ljudi nazvali ruzno,odnosno nisu vjerovali u boziju moc stvaranja Svojih stvorenja.Bozija mudrost nije mala,Allah je taj koji je kosmos stvorio jer prije toga nista nije bilo,tako nas uce nase knjige jel tako? Krscani i muslimani su bili u dobrim odnosima za vrijeme vladavine Islamskih vladara,poznata nam je Omerova strogoca kad su bila krsena bozija prava,nije bilo jesi li musliman ili si krscanin ili bilo ko ako si prekrsio bozije zapovijedi bices sankcionisan da bi bio primjer drugima te pravde.Danas vidimo da su najvaznija desavanja uglavnom na istoku,bas nekako blizu te zemlje Izrael i tih izraelcana oko kojih sve gori dimi se,vazda nekakve zrtve te vazda traze da nato djeluje da ovako ili onako uvuku ostatak evrope kao sto su ameriku da bude njihov dio masinjerije da osvoje svijet,jer toboze oni vjeruju da svi ostali,znaci muslimani,krscani i svi ostali su nevazni toliko da smatraju ako ubijes jednim metkom dvije mete (u Izeaelu su furale majice sa slikom trudnice i metkom u bebi ) tacno tako oni smatraju muslimane posebno oko sebe sto vidimo u Palestini kao nekoga bezvrijednog,kao da oni nisu bozija stvorenja,isto tako su nekad u proslosti ubijali i krscane pa et gotov da misle da su im uspjeli boga ubiti i razapet na krizu,sad misle da mogu i muslimanima boga da ubiju??? Mozda misle da ga raznesu sa nuklernom bombom hmm; muslimani vjeruju u boga Koji je kreirao sve ama bas sve,od kompletnog univerzuma jer On za sebe kaze:
Da Zemljom i nebesima upravljaju drugi bogovi, a ne Allah, poremetili bi se. Pa nek je uzvišen Allah, Gospodar svemira, od onoga što Mu pripisuju! (Al-Anbiyaa: 22)

Nisam tu da bih nekoga uvrijedio niti da sijem kakvu smutnju,kao muslimanu koji prakticira svoju vjeru,a kao jedan argument cvrstog slijedjenja jeste pet dnevnih molitvi,pet glavnih prikljucnih sistema na boziju frekfenciju. Onako kad imas medijsku sliku o muslimanima ispade da oni samo nesto klanjaju,bacaju bombe,uvode nekakav serijat koji krsi medjunarodna prava,npr primjenom serijata u nekim zemljama ugrozena su prava gej-populacije,samostalnih radnika u sek? industriji,fimskoj produkciji,por?ografiji i mnogim drugim danasnjim modernim zemljama. Oni misle serijat to jest sustina Islama dosla sa zadnjim bozijim poslanikom Muhamedom alejhiselam(neka je na njega mir),ako idemo nazad nacicmo tu istu sustinu vjerovanja i u ostalim bozijim poslanicima Isaa alejhiselam(neka je na njega mir) Ibrahim a.s,Jusuf a.s,Ejjub a.s,Musa a.s sve do prvog covjeka Adema alejhiselam,naseg oca od kojeg smo se rasijali na razne narode,razne kulture,razne obicaje,jezike i sve ostalo sto je Allah svojom mudroscu nama odredio na zemlji. Svaki narod je isto toliko vazan koji je bio prije nas, da ne nabrajam evo skoro su neka prorocanstva nekih tamo plemena koja su nekad zivjela i predvidjela Sudnji Dan,pa su ismijali sve naivne koji se lahko povode za pretpostavkama,Maje su vazne jer su haman vjerovale kao i sto neki danas vjeruju. Danas mi zivimo u vremenu kad su nam dostupne skoro sve informacije.
Evo ja naprimjer sam trazio neki vas forum da bih iznio svoj vlastito misljenje satkano kroz vjeru koju prakticiram i smatram da ni za jedan momenat nisam skrenuo sa sustine cijelog komentara,a to da ja ne zelim nikome nista soliti pamet,nikoga vrijedjati,slobodno mozete objaviti hit mjeseca moj komentar neka i svi vide sta sam napisao. Ja imam komsiju katolika koji je sef vatrogasne jedinice u jednom islamskom da kazem gradu,mislim to je grad koji je jos za vrijeme nekog doba prije komunizma bio ono bas za vjernike povoljan grad,ima sedam gradskih dzamija sa kojih svaki dan se prolama poziv na molitvu,posto je Konjic okruzen visokim zidovima,planinama ko u nekadasnjim dvorcima,kakv je to samo osjecaj,pet puta te poziva glavni vjerski sluzbenik (mujezin) sa minareta od dzamije. Apsolutno mi ne smeta zvono sa crkve jer shvatam da i moje komsije i sugradjani imaju svoje duhovne baze odakle crpe boziju milost,blagost,toleranciju,osvijescenost,ubjedjenost,jasnocu i ljepotu vjerovanja u boga.
Kako da ja sa vama ne podijelim tu ljepotu?
Bio bi veoma los vjernik,jer pravi vjernik zeli svakome dobro. Meni je drago sto moj komsija ide u ckrvu ja to postujem i cijenim,mada iskreno bih zelio da on sam sebe zapita zasto ja tako cesto prodjem pored njegove kuce,po kisi rano ujutro,ili po snijegu,hladnoci tamo pred vece,zelio bi da malo istrazi. Mozda bi dosao do zapanjujucih rezultata i zapanjujuce ljepote cistog vjerovanja da je samo Allah bog koji nas je sve stvorio na ovoj zemlji koju je u sred svemira opremio sa idealnim uslovima za predivan zivot iako ga svaki dan sve vise kvarimo svojim djelima, medjutim taj svijet za vjernike je samo test,njiva u kojoj siju svoja djela,a na buducem svijetu cemo poloziti racune svako za svoja djela.
Mi muslimani takodje iscekujemo vrijeme za dolazak Isaa alejhiselam,kao mnogi danas.
Mi muslimani imamo informacije u knjigama koje su zapisane jos kod ljudi koji su zivjeli u doba spustanja Objave poslaniku Muhamedu alejhiselam,sam poslanik nas upozorava na desavanja pred smaak svijeta.
Za sebe je rekao da je predznak,davno je to bilo,ali stvari koje je nagovijestio tad u dalekoj proslosti danas se desavaju tacno i jasno a ne kao neki noterdamus koji je se posluzio cak i islamskom literaturom da bi docarao sebe kao neko i nesta,a postace prah i prasina kao i Faraon za vrijeme Musa alejhiselam i tako dalje.
Najavljen nam je i dolazak laznog proroka koji ce sebe predstaviti kao nekoga ko ima neke velike moci,naravno tolike moci ce imati da je poslanik Muhamed alejhiselam jednom rekao:

Muhammed, s.a.v.s, kaže: "Dedžal će se pojaviti u zemlji na istoku koju zovu Horosan." (Bilježe Tirmizi i Hakim, Albani smatra da je sahih i bilježi ga pod brojem ). U drugom hadisu Muhammed, s.a.v.s, kaže: "Dedžala će slijediti sedamdeset hiljada Jevreja iz lsfahana, zaogrnutih u ogrtače." (Bilježe Muslim i Ahmed).
Dolazak godina velikih suša, gladi, nesreća i nasilja, te smanjenje broja ljudi koji će vjerovati, jer Muhammed, s.a.v.s, kaže: " ...L jude će, tri godine prije pojave Dedžala, pogoditi velika glad. Allah, dž.š, će prve godine narediti nebu da smanji svoje padavine za trećinu, a zemlji da smanji svoje plodove za trećinu. U drugoj godini će biti naređeno da nebo smanji svoje padavine za dvije trećine, a zemlja da smanji svoje plodove za dvije trećine. U trećoj godini će biti naređeno nebu da zadrži sve svoje padavine, tako da neće pasti nijedna kap vode, a iz zemlje neće niknuti ni jedna biljka i neće ostati nijedan pašnjak da neće biti uništen, osim onoga što Allah htjedne. Upitaše ashabi :'A od čega će ljudi živjeti tada?' 'Riječi: Lailahe illallah, Allahu ekber, Elhamdulillah će im biti zamjena za hranu". ( Bilježi Ibn Madže, Ibn Huzejme i Hakim, hadis je vjerodostojan).

Dakle, znak blizine pojave Dedžala je opći nered na Zemlji koji će prouzrokovati smutnje, ratove, glad i presušivanje rijeka i jezera, te povećan broj svjetskih kriza i problema. Ovakvo vrijeme je pogodno za pojavu tog šejtanskog stvorenja, koji će ljude iskušavati preko hrane i vode, da nas Allah, dž.š, sačuva njega!
Dedžal je najveće iskušenje i najteža nesreća koja će pogoditi ljude pred kraj života na ovom svijetu. Koliko je opasna njegova smutnja, pokazuje nam naredba Poslanika, s.a.v.s, da na svakom namazu molimo za zaštitu od četvero u što spada i Dedžalova smutnja. . Muhammed, s.a.v.s, kaže: "Kada neko od vas bude na sjedenju, neka od Allaha zatraži zaštitu od četvero (riječima): 'Allahu moj, od Tebe tražim zaštitu od džehennemske patnje, od iskušenja u kaburu, od smutnje života i smrti i od zla smutnje Mesiha Dedžala." (Bilježi Muslim od Ebu Hurejre, r.a. )
O žestini smutnje i situacije u kojoj će se ljudi naći govori Muhammed, s.a.v.s: "Od stvaranja Adema, pa do Kijametskog dana nema gore stvari od Dedžala." (Bilježi Muslim u Sahihu) U drugoj predaji se kaže: " ...nema teže smutnje od Dedžala." (Bilježe Muslim, Ahmed i Tirmizi) A u trećem hadisu Muhammed, s.a.v.s, kaže: "Ljudi će bježati u brda od Dedžala." ( Bilježe Muslim, Ahmed i Tirmizi)
Muhammed, s.a.v.s, nas upozorava, a posebno one koji nisu čvrsti u svom vjerovanju, da se ne sretamo sa Dedžalom: "Ko čuje za Dedžala, neka se udalji od njega! Tako mi Allaha, bit će ljudi koji će mu dolaziti, misleći da su čvrsti vjernici, pa će mu se pridružiti zbog iskušenja koje će posjedovati." (Bilježe Ahmed, Ebu Davud i Hakim, Albani ga ocjenjuje kao vjerodostojan)
Neće ostati nijedno mjesto na Zemlji u koje neće ući Dedžal, osim Meke i Medine, jer su mu ta dva grada zabranjena. Kada pokuša ući u njih, put će mu presjeći meleki koji će sa isukanim sabljama izaći pred njega. O ovome nam govori jedan hadis Muhammeda, s.a.v.s: "Dan El-Halas, a znate li šta je to dan El-Halas? (ponovio je tri puta). Pa su upitali: 'Šta je to dan El-Halas?' To je dan u kojem će se Dedžal popeti na brdo Uhud i gledati u Medinu, pa će reći svojim sljedbenicima: 'Vidite li onaj bijeli dvorac?*** Ovo je Ahmedov mesdžid.'

*** NAPOMENA: Ovo je mudžiza(moc,nadahnuce) Allahovog Poslanika, s.a.v.s, koja pojačava iman vjernika. Poslanik nas obavještava da će Dedžal gledati u njegovu džamiju koja će biti kao bijeli dvorac, a za njegova života ona je bila od čerpića i palminih grana. Međutim, ona je danas, uistinu, bijeli dvorac. Istinu si kazao o, Allahov Poslaniče!
Opsirnije koga zanimju te informacije moze pronaci na raznim yotube snimcima,npr evo jednog

Mehdi će predvoditi namaz, a odmah nakon predaje selama Isa, a.s, će reći: "Izađite sa mnom do Allahovog neprijatelja Dedžala." Kada izađu, prokletnik, koji je do prije par minuta tvrdio da je najveći vladar, pa čak i bog, ugledat će Isaa, a.s. Kada ga ugleda počet će da se topi kao što se so topi u vodi. Pokušat će da bježi, ali će ga Isa, a.s, stići kod kapije "Ludda" u Palestini i ubiti. Da ga pusti, sam bi se istopio, ali će mu reći: "Ja imam jedan udarac za tebe", pa će ga probost kopljem, i Allah će pokazati njegovu krv na koplju.

Dedžalovi sljedbenici će biti svjesni da on nije bog, jer ga je Isa, a.s, ubio, pa će tu početi propast Židova. Sedamdeset hiljada Jevreja, Allah ih prokleo, će početi da bježi, nastojeći se sakriti od Isaa, Mehdija i muslimana. Allah, dž.š, će narediti svemu za šta se sakriju da progovori i da ih otkrije. Svi će biti pobijeni i na takav način će se Zemlja očistiti od njih, njihove smutnje i prljavštine. Allahu Uzvišenom neka je hvala!

Kur'an nas obavjestava: -O vjernici, pomozite Allahovu vjeru, kao što su učenici rekli: "Mi ćemo pomoći Allahovu vjeru!" – kad ih je Isa, sin Merjemin, upitao: "Hoćete li me pomoći Allaha radi?" I neki od sinova Israilovih su povjerovali, a drugi nisu, pa smo Mi one koji su povjerovali – protiv neprijatelja njihova pomogli, i oni su pobijedili. (As-Saff: 14)
I sina Merjemina i majku njegovu smo znakom učinili. Mi smo njih na jednoj visoravni sa tekućom vodom nastanili. (Al-Muminoon: 50)

To je Isa, sin Merjemin – to je prava istina o njemu – onaj u koga oni sumnjaju. (Maryam: 34)

A kada Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: 'Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!'" – on će reći: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to već znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš. (Al-Maaida: 116)
Isa, sin Merjemin, reče: "O Allahu, Gospodaru naš, spusti nam s neba trpezu da nam bude blagdan, i prvima od nas i onima kasnijim, i čudo Tvoje, i nahrani nas, a Ti si hranitelj najbolji!" (Al-Maaida: 114)
A kada učenici rekoše: "O Isa, sine Merjemin, može li nam Gospodar tvoj trpezu s neba spustiti?" – on reče: "Bojte se Allaha ako ste vjernici!" (Al-Maaida: 112)
Kad Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, sjeti se blagodati Moje prema tebi i majci tvojoj: kada sam te Džibrilom pomogao pa si s ljudima, u bešici i kao zreo muž, razgovarao; i kada sam te pismenosti i mudrosti, i Tevratu i Indžilu naučio; i kada si, voljom Mojom, od blata nešto poput ptice napravio i u nju udahnuo, i kada je ona, voljom Mojom, postala ptica; i kada si, voljom Mojom, od rođenja slijepa i gubavca iscijelio; i kada si, voljom Mojom, mrtve dizao; i kada sam od tebe sinove Israilove odbio, kad si im ti jasne dokaze donio, pa su onī među njima koji nisu vjerovali – povikali: 'Ovo nije ništa drugo do prava vradžbina!' (Al-Maaida: 110)
Mesih, sin Merjemin, samo je poslanik – i prije njega su dolazili i odlazili poslanici – a majka njegova je uvijek istinu govorila; i oboje su hranu jeli. Pogledaj kako Mi iznosimo jasne dokaze, i pogledaj, zatim, njih kako se odmeću. (Al-Maaida: 75)
Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesih, sin Merjemin!" Reci: "Ko može spriječiti Allaha da, ako hoće, uništi Mesiha, sina Merjemina, i majku njegovu, i sve one koji su na Zemlji?" Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i na onome što je između njih; On stvara što hoće, i Allah sve može. (Al-Maaida: 17)
O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog – hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok. (An-Nisaa: 171)
I Mi smo Musau Knjigu dali i poslije njega smo jednog za drugim poslanike slali, a Isau, sinu Merjeminu, očigledne dokaze dali i Džibrilom ga pomogli. I kad god vam je koji poslanik donio ono što nije godilo dušama vašim, vi ste se oholili, pa ste jedne u laž utjerivali, a druge ubijali. (Al-Baqara: 87)

Eto dragi moji nadam se da ce ovaj moj komntar izazvati neko pozitivno sagledanje cjelokupne situacije danasnjice i da cu mozda dobiti neko drugacije misljenje koje bi bilo dobro cisto radi lijepog dijaloga.
Prijatno i neka je vjecna milost bozija prisutna na sve one Njegove robove koji se ugledaju na najbolje od Njegovih robova.

04 vel 2014 22:29
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Spol: žensko
---------
Citiraj (i odgovori)
Post Re: Onaj koji voli Isusa Allahovog poslanika
Nisam tu da bih nekoga uvrijedio niti da sijem kakvu smutnju... Evo ja naprimjer sam trazio neki vas forum da bih iznio svoj vlastito misljenje satkano kroz vjeru koju prakticiram i smatram da ni za jedan momenat nisam skrenuo sa sustine cijelog komentara,a to da ja ne zelim nikome nista soliti pamet,nikoga vrijedjati...

pa onda:

Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesih, sin Merjemin!"

I ti se nadaš pozitivnoj reakciji na OVO na jednom kršćanskom forumu?!
Sve ostalo što si ovdje naveo, od Židova pa nadalje, neću ni komentirati...

Ja osobno imam divnih prijatelja muslimana od kojih u ovim nevjerničkim vremenima imam nekad i više podrške u svom vjerničkom životu od nekih koji se nazivaju kršćanima i ne pada mi na pamet polemizirati. Ali pitat ću te samo ovo: kakvu bi ja reakciju mogla očekivati da se pojavim na nekom muslimanskom forumu i počnem širiti kršćanstvo omalovažavajući Muhameda, oduzimajući mu veličinu koju mu vi pripisujete?

Kažeš: Mi muslimani takodje iscekujemo vrijeme za dolazak Isaa alejhiselam,kao mnogi danas. :hmm Neću to analizirati, no reći ću ti samo da je taj isti Issa rekao:

Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub! A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi. Onomu tko bi se htio s tobom parničiti da bi se domogao tvoje donje haljine prepusti i gornju. Ako te tko prisili jednu milju, pođi s njim dvije. Tko od tebe što zaište, podaj mu! I ne okreni se od onoga koji hoće da mu pozajmiš.

Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici? Ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani? Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!

Dalje: "...I gle, jedan od onih koji bijahu s Isusom maši se rukom, trgnu mač, udari slugu velikoga svećenika i odsiječe mu uho. Kaže mu tada Isus: Vrati mač na njegovo mjesto jer svi koji se mača laćaju od mača i ginu. (A ti tamo lupetaš o nekom ubijanju?!) ..."Ili zar misliš da ja ne mogu zamoliti Oca svojega i eto umah uza me više od dvanaest legija anđela?..."

A kažem vam: tko se god prizna mojim pred ljudima, i Sin Čovječji priznat će se njegovim pred anđelima Božjim. A tko mene zaniječe pred ljudima, bit će zanijekan pred anđelima Božjim. I tko god rekne riječ na Sina Čovječjega, oprostit će mu se. Ali tko pohuli protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti. Nadalje, kad vas budu dovodili pred sinagoge i poglavarstva i vlasti, ne budite zabrinuti kako ćete se ili čime braniti, što li reći! Ta Duh Sveti poučit će vas u taj čas što valja reći."

Na tvom mjestu ja bi se ozbiljno zamislila... Baš ti mogao razmislit o svom obračenju prije nego kreneš obračati druge...

05 vel 2014 10:39
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Možeš započinjati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: