Sada je: 31 lis 2014 07:25.

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
 Petnaest minuta sa Isusom 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Petnaest minuta sa Isusom
Glas Isusov:

Nije potrebno ,dijete drago , znati mnogo da me se obraduje.Dovoljno je imati vjeru i voljeti me zarom. Ako me zelis jos vise obradovati ,povjeri mi se vise, ako me zelis neizmjerno obradovati,
povjeri mi se neizmjerno.
Pricaj mi kao sto bi pricao sa svojim najblizim prijateljem,kao sto bi pricao sa svojom majkom lil bratom.

Zelis li me zamoliti u ime drugoga?

Reci mi svoje ime ili ime svojih roditelja, svoje brace ili prijatelja, ili neke druge drage osobe...
Reci mi odmah sto zelis da sada ucinim za njih.

Obecao sam mu: Trazite i bit ce vam dano: Tko trazi ,dobiva.

Trazi mnogo ,mnogo .Ne oklijevaj s trazenjem. No trazi s vjerom jer ja sam dao svoju rijec:

Da imate vjere koliko zrnce gorusice mogli biste reci brdu :Podigni se i baci se u more i ono bi vas poslusalo. Sve ono sto trazite u molitvi ,vjerujte da cete i dobiti te da ce vam biti dopusteno.

Svidaju mi se darezljiva srca koja su u odredenim trenucima sposobna zaboraviti sebe sama da bi mislila na potrebe drugih. Tako to ucini moja Majka u Kani za zarucnike kada na svadbenoj svecanosti ponestane vina .Zatrazi me cudo i dobije ga .Tako ucini i ona zena kanska koja zatrazi
od mene da joj oslobodim kcer od vraga , te dobije tu posebnu milost.
Pricaj mi onda o siromasnima ,o onome koga zelis utjesiti, o bolesnima koje vidis kako pate ,o zabludjelima koje zelis vratiti na pravi put, o prijateljima koji su se udaljili i koje bi jos uvijek zelio vidjeti pored sebe, o razjedinjenim brakovima kojima zelis mir .
Sjeti se kako me Marta i Marija moljahu za brata Lazara i dobise njegovo uskrsnuce.

Sjeti se svete Monike koja , nakon sto me trideset godina molila za obracenje sina. Velikog grijesnika, dobije njegovo obracenje, a on postade veliki Sveti Augustin.

Ne zaboravi Tobiju i njegovu zenu koji u svojim molitvama poslase arhandela Rafaela da cuva njihova sina na putu ,oslobodivsi ga tako svih opasnosti i demona da bi se vratio bogat i sretan medu svoje bliznje.

Reci mi samo jednu i jedinu rijec za mnoge osobe, ali rijec prijatelja, rijec srca i zara.
Podsjeti me da sam obecao.

Sve je moguce za onoga koji vjeruje. Otac vas koji je na nebesima podarit ce dobrotu onima koji budu trazili ! Sve sto zatrazite od Oca u moje ime, bit ce vam dano.

13 ruj 2009 16:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Petnaest minuta sa Isusom
TREBAS LI I ZA SEBE MALO MILOSTI?

Ako zelis , napravi mi popis svojih potreba i dodi mi ih procitati ; sjeti se slucaja mojeg sluge Salamona,trazise me mudrost i dobije ju u izobilju.

Ne zaboravi Juditu koja pokorno zamoli za veliku hrabrost i dobije je .

Sjeti se Jakova koji trazise blagostanje (obecavajuci mi da ce desetinu svojeg imetka dati u dobrotvorne svrhe)i bijase mu dano mnogo ,velikodusno,sve ono sto zeljese i jos vise .
Sara me moljase i ja odstranih demona koji bijase mucio.
Magdalena moljase s vjerom i ja je oslobodih ruznih navika.
A ti...sto zelis da ti ustupim?
Reci mi iskreno jesi li gord, volis li putenosti lijenost. Jesi li sebican, varljiv? Zanemarujes li svoje obaveze? Sudis li ostro bliznjega svojeg zaboravljajuci moju zabranu :Ne sudite da ne biste bili sudeni; ne osudujte da ne biste bili osudeni.

Reci mi govoris li bez milosti o drugima .Sto te najvise brine od onoga sto drugi misleo tebi odnosno od onoga sto misli Bog.Dopustas li da te obuzme tuga ili zlovolja ?Odbijas li svoj zivot ,svoje siromastvo, svoja zla , svoj posao , nacin na koji postupaju s tobom, zaboravljajuci pritom
ono sto kaze Sveto pismo: Bog raspolaze svime za dobro onih koji ga vole.

Reci mi obicavas li govoriti lazi da ne vladas svojim pogledom kao ni svojom imanigacijom, molis li malio bez zara ,jesu li tvoje ispovjedi ucinjene bez boli i bez nakane da se ubudece klonis grijeha i zapadas li uvijek u iste pogreske .Slusas li Misu lose a pricesti cinis bez pripreme i s malo djela zahvale? Jesi li lijen i bojis li se apostolata ? Prode li koji put i po nekoliko dana a da ne procitas niti jednu stranicu Biblije?

I ja cu te podsjetiti na svoja ucenja koja ce donijeti potpuni preobrazaj tvojemu zivotu. Jos cu ti reci :Bog ponizuje gorde , ali njega ponizuje vrhunac milosti...Ako zanemaris sitne obaveze ,zanemarit ces i one krupne.Za svaku zlu rijec koja izade iz tvojih usta morat ces polagati racun na Sudnji dan.Blazeni oni koji slusaju rijec Gospodnju i koji je sprovode u djelo .

Ne stidi se , sirota duso ! Na nebu su toliki pravednici i toliki sveci prvoga reda koji posjedovase
tvoje mane .No, moljahu s poniznoscu i malo po malo oslobodise se mana .
Zato nisam dosao zvati pravednike ,nego grijesnike , i zato Bog nikad ne odbija ponizno srce .Najbolji dar Bogu je raskajano srce .

Ne libi se traziti me duhovna i svjetovna dobra .Zdravlje ,pamcenje ,suosjecanje, uspjeh u radu ,ucenju i poslu .Slaganje sa svim osobama.Nove ideje za svoje poslove,korisna prijateljstva, dobar karakter, strpljenje radost ,velikodusnost, ljubav prema Bogu, mrznju prema grijehu...
Sve to ti mogu dati i dajem ti i zelim da me pitas .No, u svemu moras uvijek ponavljati moju molitvu iz vrta :Oce nije ono sto ja zelim , nego ono sto zelis Ti .

Zato cesto ono sto trazi jedna osoba ne pridonosi njenu spasenju ,i zato joj nas Otac ustupa druge darove koji ce joj ciniti najvise dobro.

13 ruj 2009 21:24
Profil Pošalji e-mail
VIP član

A DANAS?
Sto ti treba?

Sto mogu uciniti za tvoje dobro?
Znas li da ti zelim ugoditi?
Nahranih pet tisuca ljudi sa samo pet hljebova jer vidjeh da ga trebase .
Smirih oluju kada me apostoli probudise .
Uskrsnuh kcer Jairovu kada me to zaiste njezin otac.
I ti si morao ponavljati s prorokom :>Tko se obratio Gospodinu a nije bio uslisan?

IMAS LI SADA KAKAV PLAN?

Ispricaj mi ga potanko.
Sto te brine ?Sto mislis uciniti ? Sto zelis ? Kako ti mogu pomoci ?

Kamo srece da se uvijek sjetis recenice psalamista .Ono sto nas vodi ka uspjehu, nisu nasi jadi .Ono sto nas vodi ka uspjehu ,Bozji je blagoslov. Preporuci se Bogu u svojim jadima i vidjet ces da se tvoje zelje ispuniti.

Ati ,sto zelis da ucinim za tebe ?

Sto mogu uciniti za tvoje prijatelje?

Sto mogu uciniti za tvoje nadredene , za one koji zive u tvojoj kuci, u tvojoj cetvrti , koje susreces na svojem putu ,za one kojima moras polozoti racun na Sudnji dan ? Jeremija moljase za svoje sunarodnjake i postize da se mnoge njihove boli umanje .
A ti ,sto si me ono trazio za svoje susjede ,za svoju cetvrt, za svoj kraj, za svoju domovinu ...?

A za svoje roditelje ?

Ako su vec mrtvi ,sjeti se da je "moliti za mrtve sveto i dobro djelo jer ce tako pocivati u miru od
svoje patnje .
A ako su jos zivi ,zelis za njih ? Vise strpljenja u patnji njihovoj, u njihovim zdrastvenim poteskocama ? Blagu cud? Razumijevanje u obitelji .
Molitve sina ne moze odbiti onaj koji je 30 godina bio primjer sinovske ljubavi u Nazaretu.

14 ruj 2009 21:29
Profil Pošalji e-mail
VIP član

A za sebe ?

Ne zelis li od mene milost i prijateljstvo ?
Ne bi li zelio ciniti dobro bliznjemu svojem, prijateljima svojim, onima koje mozda jako volis, a koji zive daleko od vjere ili je ne zivena ispravan nacin ?
Ja sam gospodar srca koja ,postojuci slobodu njihovu ,uznosimblago prema svetosti i ljubavi Bozjoj. Ali trebam ljude koji mole za njih.

U Evandelju sam ostavio ovo obecanje : Vas Otac nebeski dat ce Sveti duh svima koji ga to budu trazili . Trazi me dobroga Duha za bliznje svoje , da se sjete vjecnosti koja ih ceka , da si pripreme blago na nebu cineci u ovom zivotu mnoga dobra djela i moleci neprekidno.
Radeci za spasenje obitelji svoje i bliznjih svojih ne zaboravi nikada cudesno obecanje prorokovo: Oni koji mnoge privedu pravdi , zasjat ce zauvijek kao zvijezde .

JESI LI MOZDA TUZAN ILI ZLE VOLJE ?

Ispricaj mi , neutjesna duso , svoje zalosti do u najmanju potankost.
Tko te je povrijedio ?Tko je povredio tvoju vlastitu ljubav? Tko te je prezreo ?
Reci mi je li ti lose na tvojem poslu i ja cu pronaci uzorke tvojeg neuspjeha .Ne bi li zelio da ti se u necemu pomogne ? Priblizi se mojemu srcu koje posjeduje ljekovit melem za sve rane tvojega srca .

Ispricaj mi sve i ukratko mi reci da , bas kano ja , sve zaboravljas i sve oprastas jer <patnje u
ovome zivotu nisu usporedive s beskrajnom radoscu koja nas ocekuje kao dar u vjecnosti .

Osjecas li ravnodusje osoba koje su te prije voljele , ali koje te sada zaboravljaju i koje
se bezrazlozno udaljavaju od tebe? Moli za njih .

ZELIS LI MI ISPRICATI PONEKU RADOST?

Zasto mi ne dopustis da je podijelim s tobom kao dobar prijatelj. Ispricaj mi ono sto je od jucer ili od tvojeg posljedneg posjeti meni utjesilo ili nasmijalo tvoje srce .

Mozda te stogod ugodno iznenadilo . Kamo srece da su nestale neke tjeskobe ili strahovi od buducnosti. Jesi li presao kakvu prepreku ili si izasao iz kakve poteskoce ? Sve je to moje djelo, sve sam ti to ja poslao.

Koliko me vesele zahvalna srca koja se , kao i ozdravljeni gubavac, vracaju da se zahvale ,ali me vrlo zaloste nezahvalni koji se , kao i devet gubavaca, nikada ne vracaju da se zahvale za primljena dobrocinstva. Sjeti se :Onaj koji zahvaljuje za dobrocinstva dobiva time i dobrocinstva drugih .
Uvijek mi puna srca reci "hvala ."

14 ruj 2009 22:08
Profil Pošalji e-mail
VIP član

I onda ...Zar mi nemas sto
obecati ?

Vec znas da citam s dna tvojega srca . Ljudi se lako prevare .Bog ne .Reci mi onda iskreno .Imas li cvrstunakanu da se vise ne izlazes grijehu ?Da se lisis onog casopisa , dnevnika , filma , televizijskog programa koji steti rvojoj dusi ? Da ne citas onu knjigu koja uzbiduje tvoju mastu ? Da ne opcis s osobom koja je narusila mir tvoj eduse ? Da sutis kada osjetis da stize srdzba ?

Zato >nerazboriti kazu ono sto osjecaju u sebi kada su zle volje , ali razboriti uvije ostaju u sutnji kada su zle volje i znaju prijeci preko nanesene uvrede <

Zelis li ne govoriti lose ni o kome , cak i onda kada vjerujes da je to sto govoris istina ?
Da se ne zalis sto je zivot tezak ? Da mi ponudis svoju patnju u miru umjesto da hodas okolo poricuci svoju bol .Da ostavis svaki dan malo prostora za citanje onoga sto je korisno za tebe posebice Biblije .
Slusaj rijec Bozju i sprovodi je u djelo ,ona je kao kuca sagradena na stijeni , nece se srusiti .
Sjeti se mojih rijeci :Ako pozdravljas samo one koji te vole , kakvu zaslugu imas od toga ? Cak i losi to isto cine ,Oprostiti i neka ti bude oprosteno , Vedro lice raduje tuda srca ,

Utjesiti Isusa

Kraj citavog puta duhovnog zivota je postici duboku bliskost s Isusom te podijeliti s njim radostii boli koje on osjeca ,
Isusu trebaju tjesitelji , ali ih nalazi malo .Utjesiti Isusa je najistancaniji nacin ljubavi prema njemu , Na koncu konca ,sto uistinu vrijedi .To nisu velika djela koja mogu uciniti , niti junacki ,cini koje mogu uciniti za mnoge siromasne i potrebite , ali njima mogu utjesiti Isusa .
On je srediste citavog zivota Crkve.
Kada volim Isusa i tjesim ga u svim sam djelovima svijeta u posteljama umirucih ,u tamnicama , gubavistima , tjesim umiruce , ublazavam patnje cistilista .
Zato ako je istina da gdje jedan koji pati ,tamo je i Isus ,vrijedi i da utjesiti Isusa znaci poraziti tugu svijeta ,Poziv je ovaj vrlo tesko razumjetio i zivjeti potrbno je dostici visi stupanj svetosti .

18 ruj 2009 22:43
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Molitva

Slatka Majko Isusova , ti si prva Stovateljica Njegova i Svetoga Trojstva .
Ti si majka Čascenja ,majka svih dusa stovateljica ,moja majka ..

Stavljam svoj zivot tebi u zastitu , s beskrajnim priznanjem zahvaljujem ti jer si mi otvorila oci za promisljanje Onoga koji se zrtvuju na svetom oltaru i otvara mi put čascenju Euharistije .
Uvijek me vodi k licu svoga Sina u svetohranistu .

Cuvaj moju dusu i posveti moj poziv stovateljice za slavu Oca Sina i Duha Svetoga .
Amen.

18 ruj 2009 22:58
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: