Sada je: 17 lip 2019 23:30.

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
 PODVOJENOST I PATNJA (duhovna borba) 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post PODVOJENOST I PATNJA (duhovna borba)
Tema je ozbiljna.Podvojenost u čovjeku i njegovo djelovanje.Mi svakodnevno djelujemo u životu u najmanjim segmentima i pri tom naknadno obrađujemo i najmanje događaje te prosuđujemo svoje postupke,no prije moram načalno nešto objasniti.Osoba djeluje najčešće psihološkom reakcijom tj afektivnim djelom ličnosti.Kada ispadne da je nešto dobro tada se dobro osjećamo i suprotno,no sve su to procjene našeg afektivnog (ljudskog) dijela ličnosti.No postoji i djelovanje u Duhu po kojem većina ljudi po mojoj procjeni ne djeluje ni 99 % vremena.U djelovanju po Duhu nešto može ispasti ludo svijetu ,no mi znamo da je ispravno jer djelovanje u Duhu automatski je pozitivno jer je suprotno nemoguće.To je dinamika Duha.

Sada dolazi moj problem.Teško djelujem u Duhu a znam da bih trebao i to kod mene izaziva tešku patnju.Ne da djelujem pozitivno gledano ljudskim mjerilima već čak i po tim mjerilima imam u sebi suprotnost da radim negativno.To mogu biti i veće i manje stvari ,no dinamika Duha ne poznaje ta mjerila.Ili jesi ili nisi.Patnja koju sam spomenuo paralizira mi život jer ne djelujem ispravno.Ja znam da ne djelujem ispravno.Mogu otići na Svet Misu i sakramente no ako se to ne "ugnijezdi" u mom Duhu piši kući proplo je.Usuđujem se reći da mnogi ljudi dožive utjehu odlaskom na Mise ,duhovne obnove i sl ,no ono što tamo usvoje percipiraju afektivnim ,osjećajnim djelom ličnosti.To može biti korisno no nije dugotrajno.I neki sveci su rekli da Ljubav nije osjećaj.Znam da je moje životno poslanje dobrobit mojih bližnjih ,no u negativnom stanju ne mogu im biti od pomoći,u krajnjoj liniji svi mi članovi Crve smo dio Mističnog Tijela Kristova i naši grijesi nisu samo naši već imaju posljedicu na sve.Također poprilično sam siguran da moji problemi dolaze i iz duhovnih dimenzija,no sada sam umoran ne mogu o tome.Nadam se da me razumijete što želim reći u ovoj temi.Hvala.Neka Vas Duh Sveti nadahne u odgovorima.

04 srp 2013 23:22
Profil Pošalji e-mail
Global Moderator

Spol: žensko
Post Re: PODVOJENOST I PATNJA (duhovna borba)
Pozdrav tragaoc :sll: Razumijem te potpuno što želiš reći...Mnogi ljudi, istina nakon Svete mise i ispovijedi, pričesti osječaju se očišćeno i obnovljeno bar za jedan cijeli dan, duhovne obove jako puno dobroga mogu čovjeku napraviti pa i česti su slučajevi potpunog izlječenja, no djelovati u Duhu i po meni je jako teško i za to treba puno molitve, puno vapaja Bogu, odricanja, prolaženja kroz razne kušnje koje nas na kraju ojačaju i nauče mnogo čemu, daju nam snagu nositi se sa životom...Mnogo je toga potrebno proći u životu da bismo napredovali na svom životnom putu. Isto tako jako je bitno znati i osjetiti što je naše osobno životno poslanje, lijepo je da si ti toga svjestan.

No svi smo mi samo obični ljudi i kao takvi grešni i prožeti mnogim kušnjama. Naravno, istina je da afektivno, pa nekad čak i bahato djelujemo na odnosu sa drugima. Teško je katkad biti vođen Duhom Svetim ako smo iznutra nemirni i nestalni. Zato je potrebno potpuno predanje Duhu Svetom i Božanskom Milosrđu.

Ja recimo često molim krnunice Duhu Sv. Božanskom Milosrđu, Srcu Isusovom i Krvi Kristovoj da me zaštiti od svega. Ovdje na forumu možeš naći u

(Mali molitvenik) mnoštvo molitvi, krunica i devetnica koje ti mogu pomoći na tvome duhovnom putu..Svakako si često nađi vremena i mira da se pomoliš. Preporučujem navečer prije spavanja zahvale Gospodinu i molitve Oče Naš, Zdravo Marijo, Slava ocu, tako i ujutro, to vjerujem i sam znaš :)

Odlazak na Svetu misu, ispovijed i sveta pričest od velike su pomoći ali život je takav da smo stalno u kušnjama i milost Božja i mir koji dobijemo katkad je kratkog vijeka ali tim trenucima se trebamo veseliti.

Na duhovnim obnovama mnogi ljudi se preporode, obnove od samog temelja, mnogobrojni su slučajevi i potpunog ozdraljvenja tako da svako preporučujem duhovnu obnovu.

Ako imaš neki probem koji te posebno muči lijepo bi bilo da si izmoliš jednu deveticu posebno za tu nakanu, sjeti se postiti bar jednom mjesečno o kruhu i vodi i to preporuči u svoju nakanu. Kada ideš na misu , cijelu misu preporuči svojoj nakani, onome što želiš isprositi od Boga.

Život nije lak pa tako ni duhovni život ali ako smo u****i, čvrsto vjerujemo i uzdamo se u Gospodina sve kušnje ćemo savladati i svaki teret će nam se činiti lakšim..

Nemoj se čuditi ako si momentalno u duhovnom padu, to se svima događa ali kroz molitve uzdignemo se brzo. Često se moli Duhu Svetome da te vodi kroz život, posebno krunicu. Samo hrabrno i vjerno i zapamti ništa nije baš onako crno kako se čini.

Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla svojim odgovorom. Ugodan dan ti želim i neka te prati Božji blagoslov <angelpray>

<angelpray> :sll: <angelpray>

05 srp 2013 06:38
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
---------
Post Re: PODVOJENOST I PATNJA (duhovna borba)
Hvala na odgovoru.Navela si neke stvari koje i imam u glavi da bi trebalo napraviti,posebno Litanije ,devetnice Krvi Kristovoj i Duhu Svetom.Prekjučer sam bio na savjetovanju tj razgovoru kod svećenika a već jučer spontano susreo dvoje ljudi koji su mi bili pravo iznenađenje u smislu pomoći.Stvar je još "friška" pa ne bih o tome.

Dobro si rekla za post,no ja postiti nisam u stanju jer samo fizičko ne uzmanje jela je možda samo polovina onog što post jest.Ja kavu moram piti a i pušim a to nije post.Neću sad trkeljat što post jest jer ni sam ne baratam previše s tom temom,no sigurno nije krkanje lignjama s pomfriem i tartarom i sl što ljudi podrazumijevaju kad "poste", niti je post kad netko kaže u vezi posta- " u mom kraju OBIČAJ!!!! je najest se jednom do sita i sl .Inače dobim alergiju na "običaje" kad su svetkovine u pitanju kad vidim paljenje vuzmenke ili vuzmice na Uskrs,vješanje kobasica na Vincekovo po vinogradima,blagoslov!!!! vina na martinje kad neko glumi biskupa il koga već,svadbene večere (tako piše na pozivnici) no to je krkanje i opijanje i dalje da ne duljim. :mudri: Sviđa mi se tvoj odgovor i događaj od jučer no prije nepunih pola sata desilo se kad sam išao iz dućana slijedeće;

Vidim ženu kako stoji u hladu s njegovanom mačkom u rukama, kužim da nešto ne štima i kulturno pitam jel sve u redu i jel treba pomoć i dobijem odgovore;

Što tebe boli k.... što meni je?Ajde mi objasni koji k se ti meni obraćaš Gledaj svoja posla J... ti pas m...r Marš i sl

Inače znam pomoć ljudima,dezorijentiranim starčekima,nać vlasnika napuštene životinje i sl no ne namećem se kad to radim niti to radim da glumim vjernika nego zato što je to normalno,a pogle ovu reakciju,ne sekira me to sad niti sam najmanje potonuo,čak mi je smiješno.

05 srp 2013 12:29
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: