Sada je: 20 ruj 2019 20:38.

Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Pokrivanje žena 
Autor/ica Poruka
Administrator

Spol: muško
Post Re: Pokrivanje žena
Istinu kod nas treba naći negdje na sredini...činjenica je da u našoj kulturi ema više pokrivanja glave i tijela, iako je dugo bila tradicija na selima da žene stavljaju marame na glavu te shodno tome i odgovarajuću i odjeću...
No danas toga više nema, ali ono šđto se sad dešava da se odlazi u drugu krajnost te žene hodaju gradovima toliko oskudno odjevene da je to već postalo normalno. Žene se sada vrlo čvrsto drže onoga "ja ću se oblačiti kako ja hoću, i baš me briga što drugi o tome misle!"

No što je posljedica toga? Dali tolika izazovnost i izražavanje seksipilnosti može proći bez posljedica?
Očito je da mnoge žene nisu svijesne utjecaja kojeg takvo oblačenje ostavlja na muškarce. Mnoge žene koje nisu duboko u vjeri ne osjećaju duhovnu pogrešnost i grešnost takvog postupka. Tako mnogi ljudi nisu svijesni da ne samo da treba paziti na svoj grijeh, nego još više treba paziti na grijeh na koji mi svijesno ili nesvijesno navodimo druge. To je jako važno jer mi smo pred Bogom odgovorni i za druge i ako nekoga navodimo na grijeh bilo postupkom ili na griješne misli jednako smo odgovorni kao i za svoj osobni grijeh i za to Bog će od nas trqžiti plaču! Tako da žene koje hodaju preizazovno gradom izazivaju griješne misli kod muškaraca i oboje ulaze u grijeh. To je naročito teško za osobe koje žele živjeti duhovnost i čestitost, ali nije im jednostavno i lako kraj toliko izazo a i napasti u vanjskom svijetu na svakom koraku!
A da ne kažem da su nerijetko slučajevi da kraće.suknjice dolaze imu Crkvu. Ja osobno u Crkvi ih ne želim ni vidjeti!

Tako da doista kažem, istinu treba naći negdje na sredini. Danas, na mom stupnju dohovnosti do koje sam došao, daleko više cijenim žene koje paze na svoju čednost i na svoje dostojanstvo! To su za mene žene vrijedne mog dubokog naklona a na žalost to je sve rijeđe!

03 srp 2013 12:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: žensko
ja kad sam se krizmala,pored mene je bila plavuša u sukoj minici totalno otkrivena u crkvi,svi su je poprijeko gledali a meni se čini da ona dugo nije bila u crkvi :lolo:

03 srp 2013 15:07
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Na žalost nije ona jedina....u današnje vrijeme Crkva je prepuna toga na svim pričestima, krizmama, krštenjima i vjenčanjima. Nemalo puta sam u Crkvi čuo svećenika kako tjednima u naprijed upozorava žene da dođu dolično obučene u Crkvu...

03 srp 2013 15:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

što se tiče pokrivanja i otkrivanja, treba uzeti i u obzir kulturu nekog naroda. Možemo li zamjeriti Afrikankama što polugole budu na misi?

06 stu 2013 00:16
Profil Pošalji e-mail
Global Moderator

Tako je Emilio za ovaj pojam- pokrivanje žena zaista trebamo uzeti u obzir kulturu nekih naroda.Poštujem sve vjeroispovjsti pa tako i Islam i Pravoslavlje...Ako je pokrivanje glava ženama nužno po pravilu vjere kojoj pirpadaju- zašto ne, pa i mi katolici imamo neka svoja pravila, recimo nedolično je dolaziti u kratkim hlaćama, minicama ili majicama koje više otkrivaju nego skrivaju. Na Svetoj Misi u crkvi trbali bismo se koncentriati na cijelu euharistiju a ne da nam mislima vrluda tko se kako obukao. Čovjek ima slobodnu volju i ponašat će s i raditi onako kako mu se svidi- to posebno govorim za one tzv.blagdanske vjernike koji na misu dođu samo kada su Blagdani ma da se to odnosi na sve nas,ipak.

Ne znam, meni kao katolkinji je apsurdno da žena mora u crkvu doći pokrivene glave.To su svjetovni, materijalni potezi.
Zar nam nije poznato da naš Bog ne gleda kako si obučen, kako izgledaš jer pokrivale mi žene glavu na euharisiji ili ne to je tako nebitno uopće za raspravljati jer Bog gleda u našu dušu i srce. Što li Njemu uopće znači jedna marama na glavi ili raspuštena kosa..... :hug :littleangel

06 stu 2013 01:42
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Emilio slažem se s tobom. Ja osobno sam se bila osvrnila isključivo na našu kulturu gdje se zna da je nedolično dolaziti na misu polugol, i na taj "predivan" prijedlog iz prvog posta.

06 stu 2013 02:28
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Što se prvog posta tiče, zanima me samo običaj i običajno pravo u KC. Ukoliko govorimo o običaju (nema sankciju), onda ne vidim nikakav razlog da se glava pokriva osim ako se želi poštovati tradicija.

06 stu 2013 17:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Da se zena pokriva vani je uredu, OK. Jedino dok boravi u kući u krugu bliznjih ne mora.

pogledaj link.

10 pro 2013 20:17
Profil Pošalji e-mail
Glavni moderator

Meni se čini da bi bilo najbolje da je Bog stvorio ženu ćelavu, gluhu i njemu, a moguće i slijepu. (0vo je moj osobni komentar na video). Također, citiram: "Ovo su dokazi koji nedvosmisleno govore da je pokrivanje obaveza i u kršćanstvu i u judaizmu i da Islam kao najčistija i jedina, kod Alaha" (Boga) ", priznata vjera nije uvela ništa novo."
Uz, i svoje osobno i u ime foruma, svo poštovanje prema svim pripadnicama drugih vjera, ovo se na ovome forumu neće tolerirati. A vidjevši kraj videa jasno je i autorovo poznavanja i tumačenje Sv. Pisma...
Nemam namjeru svojim prethodnim komentarima ništa više dodavati, osim možda, kao glavna administratorica, da će ova tema najvjerojatnije biti zaključana, ako ne i obrisana, administrator će odlučiti.

Božji blagoslov svima...

10 pro 2013 21:03
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Meni se čini da bi bilo najbolje da je Bog stvorio ženu ćelavu, gluhu i njemu, a moguće i slijepu. :lachen: :lachen: :lachen: Baš me nasmijalo :)

10 pro 2013 22:17
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 21 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: