Sada je: 18 stu 2019 00:45.

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 Posuvremenjeni tradicionalni redovnik :) 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Posuvremenjeni tradicionalni redovnik :)
Na poticaj administratora izražavam iskrenu radost pridruživanjem ovom forumu. Sve vas od srca pozdravljam, od najmanjih do najvećih :up:

Ja sam fr. Matijas, imam 27 godina. Redovnik sam, član Hrvatske Dominikanske Provincije "Uznesenja Blažene Djevice Marije".

Živim i pastoralno djelujem u župi prvog hrvatskog blaženika Augustina Kažotića na zagrebačkoj Peščenici. Završavam studij i ako Bog da na jesen ću biti zaređen za đakona Svete Majke Rimokatoličke Crkve. Eto... a ako koga zanima nešto više - samo izvolite!

Neka vas sve Gospodin blagoslovi i čuva!

27 lip 2009 11:49
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Re: Posuvremenjeni tradicionalni redovnik :)
Poštovani i dragi Fra Matijas! Ja sam moderator koji vas je potaknuo na predstavljanje, inače radim u blizini župne Crkve prvog hrvatskog blaženika Augustina Kažotića i kada idem na posao i s posla obavezno prolazim pored vaše Crkve.Drago mi je da ste se uključili na forum i što ste s nama.Znam da ste jako zauzeti s učenjem i svojim drugim obavezama ali se nadamo da ćete biti s nama ovisno o vremenu i ovisno o skladu s vašim obavezama.Za sve ono što nam nebude bilo jasno pitat ćemo vas za savjet.Mi ćemo moliti za vas i neka vas prati Božji blagoslov!

27 lip 2009 12:00
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
slika

Drago mi je vidjeti da ovo mjesto ozivljava i da ste tu sa nama fra.Matijas

slika

27 lip 2009 12:07
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Fra matijas, izuzetno mi je zadovoljstvo pozdraviti vas i zaželjeti vam dobrodošlicu na ovaj forum, i kao što kaže moj prijatelj Josip, nadam se da ćete poneki put moći izdvojiti vremena i malo se podružiti s nama ovdje, i naravno naše molitve bit će sa vama... :sll: ...Božji blagoslov.... smjesko moli_1

27 lip 2009 12:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Pozdrav u Kristu.... :top:

27 lip 2009 13:52
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Fr. Matias, pozdrav u Kristu... :svecenik... Mir i dobro... smjesko rukuje

28 lip 2009 00:32
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Toliko o mojoj aktivnosti na forumu :shake1 Kako god, nakon više od godinu dana, ma godinu i pol sjetio sam se da ja 'postojim' na ovom forumu. Toliko toga se izdogađalo u tih godinu i pol da je jednostavno teško sve sabrati i reći u nekoliko rečenica. U svakom slučaju proteklo vrijeme je bilo ispunjeno padovima i usponima (a tko ih nema, jel tako?) ali srećom bilo je više lijepih događaja. Jedan od tih je i moje đakonsko ređenje :svecenik Dogodilo se to 3. kolovoza ove godine na svetkovinu bl. Augustina Kažotića polaganjem ruku oca Vlade Košića, biskupa sisačkog. Nezaboravan dan... Jedan od nazoboravnih dana u životu jednog redovnika. Prvi nezaboravno dan je oblačenje habita; drugi nezaboravni dan je dan polaganja prvih zavjeta; treći nezaboravni dan je dan doživotnih zavjeta i sada ovaj nazaboravni dan đakonskog ređenja. Još slijedi vrhunac - SVEĆENIČKO REĐENJE koje bi trebalo biti u župi Svetog Križa u Dubrovniku, gdje sam premješten nakon đakonskog ređenja. Ovdje odrađujem đakonski praktikum, po želji mog dragog oca Provincijala. Dobro je...ali Zagreb je ipak Zagreb :hug Ljepše mi je bilo tamo ali Gospodin zna najbolje koji je put za mene najbolji. I do sada se pokazalo da je najbolje ispalo onda kada sam rekao 'OK Gospodine, ako ti tako želiš...'. Nevjerojatno ali istinito. Nema boljeg od pouzdanja u Providnost - LJUBIM TE GOSPODINE :35345

Pozdrav svima i i Božji blagoslov :up:

01 lis 2010 09:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

smjesko rukuje Bogu hvala na radosnim vjestima tvog redenja i tvog svecenstva :bighug

Neka te Gospodin blagoslovi i vodi na svim tvojim putevima
da mu vjerno sluzis kao sto si se zavjetovao.Hvala da si ovo
sa nama podjelio.Mir i Bozji blagoslov neka te prati na tvom
zivotnome putu i reci svom Bogu uvjek DA. :bighug :sll:

01 lis 2010 09:36
Profil Pošalji e-mail
Administrator

---------
Slažem se..:)

fra Matijas, izuzetno mi je drago za se ovo što se u međuvremenu dogodilo i da ste opet ovdje sa nama, bez obzira koliko vremena prošlo, uvijek ste dobro došli!!!

Božji blaogoslov... :sll:

01 lis 2010 13:45
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: