Sada je: 11 pro 2019 10:16.

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Pozdrav ekipi 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Pozdrav ekipi
Neki od vas me znaju sa foruma na Križu Života, no za ostale da se predstavim-ne imenom nego sa svojim uvjerenjima i otprilike o onom o čemu želim ovdje diskutirati. Rođen sam i odgajan u Katoličkoj obitelji, no tu sam vjeru u potpunosti odbacio kao nešto u što bih povjerovao. Ne pripadam nijednoj religiji iz jednostavnog razloga, a to je taj što su sve religije ( po mojem subjektivnom mišljenju) samo biznis bez pravg kontakta sa Stvoriteljem. Sve se klanjaju samo Bogu $, a ni Euro im nije baš premrzak. Vjerujem da postoji netko ili nešto što bi se moglo nazvati Bogom, no Njegova slika se ne nalazi na nijednom religijskom oltaru (opet prema mojem subjektivnom mišljenju). Nemam pojma tko ili što je ON, ali jako dobro znam tko ili što ON nije. To je ukratko o meni. Želim ovdje argumentirano raspravljati o duhovnosti, religijama, dogmama i sličnim temama. Smatram da su religije najniži stupanj duhovnosti te da su namijenjene osobama niskog i prosječnog nivoa po pitanju sposobnosti poimanja duhovnog. Za svakog postoji duhovna hrana koju može provariti i u tom pogledu je i religija prijeko potrebna. Samo ne kao gospodar gdje bezumna masa kroji cijelom svijetu pravila ponašanja i života. Ovdje bih želio raspravljati ipak na malo višem nivou od onog "Jer tako piše u Bibliji" ili "Jer mi je tako Bog objavio". Ne želim nikoga osobno uvrijediti, no ne želim ni da se mene vrijeđa. Svi ste dobrodošli u moje teme i diskusije i Bog vas sve blagoslovio.

Vaš Homovulgaris
:love1

27 ruj 2014 14:20
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Re: Pozdrav ekipi
Po ovome što si napisao stvarno neznam što bi ti htio.
Vjeru si odbacio i unaprijed ogradio od argumenata koji su u Bibliji na kojoj se temelji kršćanstvo.
To je u biti stavljanje bilo kojeg krščanina u neravnopravan položaj.
Za tebe su sve religije iste i sve se vrti oko love što nije istina.
Nije svatko na prodaju niti potkupljiv.
Mada novac može biti napast, sama napast nije još grijeh.
Religija nikako nije najniži stupanj duhovnosti niti su ateisti pametniji. :nono:
To je samo jedna đavolja obmana koju pojedinci olako prihvate.
Nitko tebe ne želi vrijeđati ali imam dojam da si tu da bi se ti prepucavao jer si se već unaprijed opravdao.
Na prvu djeluješ mi kao da si pripadnik novog ateizma, skupine ljudi koji su kritični prema svim religijama.
Možda si na krivom forumu, a možda htio to priznati ili ne samo lutaš i tražiš Boga.

Korisno za pročitati:

02 lis 2014 12:21
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Da-tražim Boga, to stoji. I ne vidim ga u nijednoj religiji-i to stoji, bar s mojeg gledišta. No zašto ti smatraš da ti znaš da je Bog baš takav kakvim Ga prikazuje tvoj duhovni učitelj iz tvoje vjere? I kojim je to primjerom tvoja vjera ( religija) pokazala i dokazala da slijede Božja pravila i zakone? S čim ti to možeš mene i meni slične uvjeriti da se priključimo tvojoj vjeri?

08 lis 2014 18:55
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Oko zna varati. Čovijek može iz daleka gledat u šumu da pritim ne vidi drvo.
Ne pripadam nekakvoj sekti da imam duhovnog učitelja.
Krščanin sam i katolik.
Uzmi 10 Božjih zapovjedi pa vidi kaj u njima piše.
Poanta i bit je u ljubavi.
Bog je jedan jedini i trojedini i ljubi bližnjega svoga kao samog sebe.

Mogu te kao prijatelja pozvati na neko marijansko svetište da odemo skupa na svetu misu, a kasnije na izlet, ručak da razgovaramo o vjeri.
Od nečega treba krenuti, a svaki put bio on kratak ili dug, čini prvi korak.

Ja vjerujem jer su me tako naučili moji roditelji, a njih njihovi i tako dalje.
Zar bi me krivome učili?

Također mnogo puta sam se na razne načine osvjedočio da kad mi je bilo teško i kad sam se molio za neku nakanu, na kraju se sve posložilo onako kako je za mene najbolje.

Kod tebe mi se sviđa to što tražiš Boga.

09 lis 2014 12:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

--Tvoji roditelji su te učili tako? OK-nastavljaš tradiciju bez pitanja o tome koliko su oni bili u pravu. I tebi je to dovoljno. Meni nije. Neki moji davni preci su skakali oko drva i molili duhove koji u njemu žive za kišu, zdravlje i ostale blagodati. I da su svi slijepo slijedili tradiciju poput tebe, mi bi još danas bili na tom nivou. Meni ni u kom slučaju nije dovoljan razlog da su moji roditelji i preci bili katolici da i ja vjerujem u te duhovne postavke.
--Bog je jedan jedini -trojedini? Tako kažeš ti i tako kažu katolički vjeroučitelji. Tko to ima pravo reći da do te mjere pozna Boga da može ustvrditi Njegovo ustrojstvo? Nije li to malo predjetinjasta tvrdnja? Oprosti brate, ali meni to izgleda kao kao priča za duhovni dječji vrtić jer samo apsolutni duhovni početnici na najnižem nivou mogu s tom bajkom početi svoj duhovni put. Smatram da sam na puno višem nivou da bi mi netko mogao prodati tu i takvu tvrdnju.
--Marijansko svetište? Pa zar ikom treba posrednik do Boga? Zar se do Boga može doći ičijim zagovorom? Zar nije dovoljno da Mu se osobno obratimo čista srca? Zar nije očito da je Marija postala 4 Božanska osoba kojoj se katolici više mole nego li samom Bogu? Oprosti brate, ali meni je to jednaka bajka kao i vjerovanje u Trojedinog Boga
--Poanta je u ljubavi? Puno puta sam čuo a i pročitao Isusovu izjavu "Po djelima njihovim čete ih prepoznati". Dragi brate-pa kršćanstvo ( ne samo katoličanstvo ) se po djelima svećenstva deklarira kao čisti Sotonizam. Ljubav na ustima, otrov u rukama. I kako da slijedim i povjerujem takvom licemjerju? Nisam pripadnik nijedne religije ni sekte.
-- Tražim Boga. Nemam pojma kakav je, ali jako dobro imam pojma kakav nije i ne može biti. Tražim i postavljam nezgodna pitanja. Pa tako i tebi i svima koji imaju snage diskutirati sa mnom. Spreman sam na svaku razumnu diskusiju, ali sa uvažavanjem i argumentiranjem svojih stavova. Možeš li me razumijeti?

10 lis 2014 18:12
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Lepo pozdravljen homovulgaris !

Mislim, da si zgrešil forum . Tukaj boš težko našel tebi primernega sogovornika, ker niti nisi pripravljen na spoštovanje drugače verujočega in na pošten in prijateljski smjesko rukuje dialog.

Alfa i Omega je katoliški forum smjesko kriza zato ne zaničuj in ne omalovažuj katolikov, ki prihajajo na forum Alfa i Omega !

Lep pozdrav in Bog te blagoslovi !

V Imenu Očeta in Sina in Svetega Duha! slika

Amen smjesko kriza

12 lis 2014 02:03
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Draga Marta, Jesam li pogriješio forum? Zar na ovom forumu ne možemo diskutirati o duhovnim temama sa kritikom i pohvalama? Zar samo treba pjevati "Aleluja, Aleluja"? Zar oni koji traže ne mogu postavljati pitanja o stvarima koje vide da nisu dobre? Zar takve tražioce nema tko ovdje argumentirano opovrći? Je li ovo molitveni forum bez mogučnosti zdrave rasprave o religiji i njezinim aspektima? Zar se ovdje ne mogu postaviti pitanja na koje tražim odgovore? Zar su tebi i sličnima dobrodošli samo slijepo poslušni i ustrašeni koji se boje pitati? Kakva je to onda vjera? Za ovce a ne ljude?

12 lis 2014 07:37
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ti na vjeru gledaš kao na neku političku stranku ili opciju.
Mene si pitao kako da te uvjerim da se priključiš mojoj vjeri!?
Nije to nešto tako da se sad iz fore priključiš, dok ti paše, a kasnije kaj bude bude.
Ili jesi ili nisi.
Zar misliš da ja iako sam vijernik imam odgovore na sva pitanja?
Jesi li uopće imao Katekizam Katoličke Crkve u rukama? Bibliju?
Prvo vidi i tamo potraži odgovore.

Odlična knjiga za početak je i Biblijska Povijest - Janko Obreški. U pošti sam je kupio za samo 10 kn.

Ti kao da želiš linijiom kraćeg otpora. Da ti netko da odgovore.
No jesi li spreman za odgovore.
Jesi spreman prihvatiti odgovore.

Znaš ljudi kad imaju čvrste stavove, teško ih mijenjaju.

13 lis 2014 07:16
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Gledaj Bily, da ti netko veli da je Papa Štrumpf Bog glavom i bradom, a njegovi mali štrumpfovi da su anđeli bi li mu povjerovao? Meni katoličke dogme i cijela Biblijska priča izgledaju baš toliko smiješne kao i teza o štrumpfovima koju sam naveo. Nisam ateist-to sam već naveo. Tražim. No ne želim opet povjerovati u nešto što mi izgleda kao hrpa šarenih laži umotanih u svijetli celofan straha i praznovjerja. Bog nam je dao razum da možemo razlučivati laž od istine, djetinjarije od ozbiljne stvari, lopova od poštenog čovjeka. I pored tog razuma se previše puta prevarimo. A meni moj Bogom dani razum veli da je Biblijska priča ogromna prevara napisana za uplašiti i dovesti u red nepismenog čovjeka Bakrenog Doba. Za ono vrijeme je to bila napredna knjiga, no mi smo ipak malo dalje stigli od Bakrenog Doba. A uz to znamo i čitati pa nam ne trebaju magovi koji tumače "Božju riječ" onako kako im taj dan paše. Dok ne nađem odgovore-ili dok me smrt ne zatustavi u potrazi nastavit ću se truditi živjeti po osnovnom Božjem zakonu-u stvari jednom koliko to vidim-" Čini drugima ono što želiš da drugi čine tebi". A ako nađem odgovore na moja pitanja prije smrti-super. Ako ne-umrijet ću u miru i spokoju jer sam se trudio maximalno živjeti i raditi dobro.

13 lis 2014 07:45
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Bio sam na nedjeljnoj misi i volio bih da pročitaš Evanđelje koje je čitano te nedjelje. Evanđenje po Mateju je jedna knjiga Novog zavijeta i nije nipošto glupa knjiga kako ti navodiš.

Evanđelje: Mt 22,1-14

"U ono vrijeme: Isus ponovno prozbori svećeničkim glavarima i starješinama naroda u prispodobama: 'Kraljevstvo je nebesko kao kad neki kralj pripravi svadbu sinu svomu. Posla sluge da pozovu uzvanike na svadbu. No oni ne htjedoše doći. Opet posla druge sluge govoreći: ‘Recite uzvanicima: Evo, objed sam ugotovio. Junci su moji i tovljenici poklani i sve pripravljeno. Dođite na svadbu!’ Ali oni ne mareći odoše – jedan na svoju njivu, drugi za svojom trgovinom. Ostali uhvate njegove sluge, zlostave ih i ubiju. Nato se kralj razgnjevi, posla svoju vojsku i pogubi one ubojice, a grad im spali. Tada kaže slugama: ‘Svadba je, evo, pripravljena, ali uzvanici ne bijahu dostojni. Pođite stoga na raskršća i koga god nađete, pozovite na svadbu!’ Sluge iziđoše na putove i sabraše sve koje nađoše – i zle i dobre. I svadbena se dvorana napuni gostiju.' Kad kralj uđe pogledati goste, spazi ondje čovjeka koji ne bijaše odjeven u svadbeno ruho. Kaže mu: ‘Prijatelju, kako si ovamo ušao bez svadbenoga ruha?’ A on zanijemi. Tada kralj reče poslužiteljima: ‘Svežite mu ruke i noge i bacite ga van u tamu, gdje će biti plač i škrgut zubi.’ Doista, mnogo je zvanih, malo izabranih."

Što je svadbeno ruho?
Svadbeno ruho je duša čovijeka.
Krštenjem je ona bijela. Grijesima i lošim djelima čovjek je može zamazati da je crna.
Sakramentima ispovijedi ili pomirenja mi je opet čistimo i preremo.
Kakva je tvoja haljina?

Jedna crtica iz evanđelja nosi takovu dubinu i svevremensku poruku koju običan čovijek, koji je možda završio fakultet nemože shvatiti. Rađe prihvaća neka svoja uvjerenja, praznovjerja, tarot, horoskop i ostale gluposti, a Boga ne.
Lakše prihvatiti besmislenu teoriju evolucije, koja nije ni dokazana...
Lakše bilo koji odgovor naći nego prihvatiti Boga koji je isti od Adama do danas.

Đavao je taj koji postoji i obmanjuje ljude. Najveća laž i obmana đavla je da on ne postoji.
Ako nema đavla nema ni Boga.

Ti nikada nećeš prihvatiti Katloličku vjeru i ovdje si samo da bi nahranio svoj ego i svoje sebične apetite.
Izjednačavajući Bibliju sa glupim crtićem i pogrđivanjem pape si se otkrio.
Gdje ti je imalo poštovanja?
Nama što je sveto tebi je bezvrijedno, no bi li muslimana tako povrijedio?
Nebi jer bi ostao za glavu kraći.

Učini svima uslugu i odi i zuri u sunce. Ima i drugih foruma. Možda neki Jehovih svjedoka za tebe je primjereniji.

13 lis 2014 09:46
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: