Sada je: 21 srp 2019 00:07.

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
 Pozdrav ekipi 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Pozdrav ekipi
Bily-krivo tumačiš moje traženje. Ja sam odrastao u katoličkoj vjeri. Bio sam aktivni član svoje župe. Bio u Župnom vijeću, pjevao u crkvenom zboru, volontirao sate i sate u crkvi. I onda sam počeo postavljati pitanja. Odgovore nisam dobio nego su me proglasili za nepoželjnog jer pitam previše. Ne provociram-samo bih volio da mi netko suvislo odgovori na moja jednako suvisla pitanja. Ti vjeruješ u sve ono što je meni smiješno za povjerovati. Muslimani su mi još smiješniji. Daj ti isto malo pročitaj kritičke članke o religijama i počni i ti postavljati pitanja-ak se usudiš. Ja sam se usudio i progledao. A ni sam ne znam što vidim. Ne znam Tko i kakav Bog jeste, ali jako dobro znam tko i kakav nije i ne može biti. A Biblija je za mene uistinu sve samo ne knjiga vodilja za duhovni život. Pokaži mi da griješim. No ne sa citatima iz Biblije. Pokaži mi i dokaži iz srca, ali svog srca. Ja sam sad praktički van katolicizma. Jedini način da ga opet prihvatim je ili "Ognjem i mačem" prisilno kao što su pokrštavani novi narodi osvojeni u krvavim ratovima, ili da me uvjeri netko i da dragovoljno priglim tu religiju. A ti me tjeraš. Nekako mi se čini da nisi baš na Isusovom putu. Usta pune Aleluje, a srce hladno, a um bezuman. S čime me ti to možeš privuči u svoju vjeru da ju opet prihvatim. Slijedi Isusa i pokaži mi razuman razlog da napravim taj korak. Imaš li dovoljno razuma?

13 lis 2014 17:52
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Znaš li kako Đavao djeluje?
Djeluje na ljudsku oholost.
Upravo je oholost izvor svih ljudskih grijeha jer je čovjek htio biti kao Bog i veći od Boga, zanemarujući pritom da je stvoren savršen kao slika i prilika Božja. Sotona je postao ljubomoran na čovjeka i odnos sa Bogom. Adam i Eva su znali da se moraju čuvati Sotone, koji je još tada imao pristup Raju, te je prerušen u zmiju nagovorio Evu da jede jabuku.
Naizgled prića za crtani ali u biti svevremenska prića. Poanta je da se čovjek odvoji od Boga.
Ti nisi uzeo sa stabla spoznaje dobra i zla jabuku ali su nasjeo na sotoninu foru pitanjima na koje ni najveći crkvni mudraci nemaju odgovore. Što trebaš znati piše u bibliji. Jer vjera znati vjerovati. Mi katolici vjerujemo u Trojedinoga Boga. I nema tog živog tko može pojsniti kako 3 osobe 1 Bog. No, to i ne treba tumačiti jer doći će vrijeme kad ćemo to saznati kako.

Čak si se toliko udaljio od vjere da samo na sliu si spreman vratiti se Bogu.
Pa budi onda spreman na oganj i mač je oni koji nisu sa Bogom su protiv Boga.

Imam li dovoljno razuma?
Gle, ovako preko foruma, kad nesmim citirat Bibliju (jer to vragu smeta), su mi ruke vezane.
Za tako nešto veliko nije dovoljan kontakt preko chata.
Činjenica je da si pod velikim utjecajem sotone, ali nade za tebe ima jer si ovdje tražiš pomoć.
Trebao bi porazgovarati sa nekim drugim župnikom ne sa svojim iz župe. To je moj savijet.
Otići recimo fra. Smiljanu ili nekom karizmatiku koji često radi sa ljudima i različitim problemima.

Ja nisam savršen. Slijedim Isusa i često padam. No divim se Isusu koji se nikako da umori i da me odbaci nego uvijek mi pruža ruku i vadi me iz blata i uvijek mi pruža šansu.
Ove godine doživio sam dvije poplave.
Ova druga u rujnu je bila koma. Pola metra vode u kući.
Bio sam slomljen. Do zadnjeg smo branili kuću, pumpe, ručno izbacivanje vode dok nije postalo uzalud.
Stvari sam spasio, ali zidovi su se smočili, laminat je za bacit....
Nemam novca.
Mada žena i ja radimo u kreditu i minusu sa 2 male djece.
Tad mi je jedan čovijek dao stan dok se kuća ne uredi, neki ljudi su mi uplatili par tisuća kn, neki drugi su mi dali na ruke...neki su mi došli pomoć ponovno nažbukat jer je žbuka pala....
Molio sam se i danas se molim Isusu da me vodi da me digne kad padnem....
Drugi tjedan će kuća biti uređena.
Sam to ne bih mogao. Ljudi koji vjeruju u Isusa su mi pomogli, kao što sam i ja spreman pomoći pogotovo sada kada sam osjetio nesreću na svojoj koži.
Ovo ti velim jer znam da tebe Isus ljubi i čeka te.
Najlakši put ti je da odeš na ispovijed i pričest.
Reci da si se udaljio od Boga i da žališ....
Isus oprašta. Uvijek.
Pročitaj Biblijsku povijest - Janko Obreški jer tamo su pojašnjene najbitnije crtice iz starog i novog zavijeta.
I shvati, biblija nije pisana jučer nego jako davno.
Njena bit se nije promijenila i vrijedi i danas ali nemoj da ti Sotona tumači bibliju. On je lažac i želi te zavesti da završiš zauvijek proklet sa njim u paklenom ognju.

Uzmi blagoslovljene vode, prekriži se i izmoli Apostolsko vjerovanje.
Svaki puta kad se neki grešnik, koji je odbacio crkvu obrati, pakao se trese.
Protresi ih jer samo je jedan pravi put. Put Krista i ljubavi.

14 lis 2014 07:57
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Krasno slijeđenje Isusovog nauka. Ako nisi s nama onda marš van iz naše grupe i ne smetaj? Tako ti doživljavaš Isusa i Njegovo Evanđelje? Zar one koji traže i pitaju treba potjerati? U kakvu nakaznu organizaciju se transformira katoličanstvo kad je takav stav uobičajen kod katolika? Pa zato sam i izišao iz te religije jer mi se je zgadila, a sad dajem šansu da me se uvjeri da sam pogriješio. Ali nalazim samo na potvrde o ispravnosti mojeg postupka. Nakupili ste se novaca i sad ste sami sebi dovoljni. A Evanđelje? Tko ga fučka-i tako se ne pridržavate ničega iz tih starih črčkarija koje vam samo služe za alibi?

Ili si ti i Marta samo rijetki pojedinci koji imate takav nakazan stav prema "onima koji drugačije misle"?

15 lis 2014 09:00
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Ajde ti nemoj pisat gluposti i izvrtati ono što ti se je napisalo.
Prvo hvališ se kako si otpadnik od vjere, i pritom tražiš da ti se ne citira ništa iz Biblije i crkvenog nauka jer to su prićice kao o štrumpfovima, a potom nabijaš meni na nos kako sam loš katolik jer ne slijedim Krista time što ne činim ništa da te vratim na pravi put.
Da bi netko vratio na pravi put treba imati volje za to i ne držati figu u džepu.
Bez prihvaćanja crkvenih istina i dogmi nema vjere.
Ti imaš svoj stav da katolička vjera ne valja pa si tobož sad ateista ili bolje agnostik. Prihvaćaš Boga ali ne takvog kakav je nego stvaraš iskrivljenu sliku o njemu. Ti želiš boga da bude on Bog kakvog ti želiš i trebaš.
Nemoj meni nabijat komplekse i evanđelja jer ti si taj koji je evanđelje odbacio.
Razmetni sin kad se ocu vratio molio ga je da mu oprosti.
Ako se želiš vratiti vjeri moli Boga za oprost i pouzdaj se u njegovu providnost.
Bog zna što tebi treba i tu nismo bitni mi pojednici sa foruma.
Ja sam ti naveo neke knjige da pročitaš za početak, a to si sa lakoćom ignorirao i odbacio.
Svako putovanje počinje prvim korakom.

Tvoj postupak je kriv. Ni ja ni Marta ni bilo tko nismo savršeni i imamo svoje nedostatke i grijehe, ali se sa time znamo nositi.
Čim ti napišemo kako bi trebao postupiti ti dijametralno suprotno to koristiš protiv nas.
Nismo ti mi neprijetelji nego Sotona koji te je zaveo.
Probudi se i obrati se.
Gospodin čeka da zavapiš "pomozi mi" i pomoći će ti.

15 lis 2014 11:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Već sam napisao da smo svi dobili savjest i razum da bi mogli razlučivati dobro od zla. I sad meni moj subjektivni i od Boga dani razum i savjest govore da nešto puno nije u redu s katolicizmom i njegovim dogmama i postupcima. Povjerovati u nešto samo zato jer to tako piše negdje u nekoj horor knjizi koju su samoproglašeni tumači Božje volje proglasili za apsolutnom istinom je po meni suludo. Nije budala onaj koji ne zna čitati-budala je onaj koji povjeruje svemu napisanom. "Po djelima njihovim ćete ih prepoznati"-tako je navodno Isus rekao kad je ostavljao svoje djelo u ljudske ruke. E pa koja su to djela po kojima se prepoznaje Vatikanska elita kao Isusovi sljedbenici? Ja ti mogu nabrojati na svako dobro djelo koje ti navedeš 10 loših djela po kojima su oni sotonisti.

16 lis 2014 08:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Otkud ti znaš šta ti govori razum, a što ti je servirao Sotona u tvoj razum?
Znaš li kako Sotona djeluje na svijest ljudi?
Bog osim razuma nam je dao izbor.
Biblija nije horor knjiga i molim te nemoj nešto što je nekome sveto pogrđivati.
Đavao djeluje i u Vatikanu, nije to tajna.

Isus je također rekao Petru da njegovu Crkvu vrata paklena neće nadvladati.
Prema tome, kako je katolička crkva naslijeđe Isusove crkve, kamo li si ti odlutao?!
Govoriš mi kao neki novovjerac, adventista ili jehov.
Nije problem Krist nego katolička crkva.
Tvoja dejela te raskrinkavaju.
Šta da ti velim drugo nego: "Odlazi od mene Sotono!"

16 lis 2014 10:50
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Da, Bog nam je dao izbor. A po čemu mi to odlučujemo što odabrati? Ja ne vidim ništa drugo nego li razum. I čemu onda ignorirati razum? Sotona ima jednu veliku slabost u raskrinkavanju. Pogađaš valjda o čemu se radi. Usta puna ljubavi i dobrote-dakle riječima te vrbuje. A djela su sotonska, zla. Na koga te to podsjeća? Bojiš se čak i razmišljati o tome, ali to je surova istina.

17 lis 2014 10:17
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Odabir može biti dobar ili loš.
Što je ljudski razum?
Ljudi ne mogu toliko toga shvatiti zašto je nešto takvo kakvo je.
Znanost je ograničena jer je ljudski razum ograničen.
Ti sada želiš prstom uprijeti da su mnogi koji idu u Crkvu (katoličku) grešni i zli.
Biti sklon grijehu ne znači da si zao. (Šta je sa onima koji su griješni i nisu vjernici?)
Niti imamo mi, ni ti, ni bilo tko drugi pokazat prstom na nekoga.
Svi smo po grijehu slični i nismo savršeni.
Samo trebamo Isusa moliti da nam oprosti i da nam da snage da griješimo manje.
Da budemo bolji.
Sotonina slabost nije raskrinkavanje. Pa danas mnogi ne vjeruju u Boga, a kamo li u Sotonu.
Samo postojanje Sotone se svodi na bajku.
Sotona se pritajio i djeluje iz skrovitosti obmanjujući ljude i otud njemu velik utjecaj danas na ljude.

Treći puta ti pišem da pročitaš knjigu

Kad je pročitaš shvatit ćeš da biblija nije bajka jer u knjizi je na jednostavan način prikazani najvažniji događaji iz starog i novog zavijeta.
Ja sam je ovo ljeto kupio za 10 kn u pošti.

17 lis 2014 10:54
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

To što je Biblija je neka nova tema. O tome bi se uistinu dalo raspravljati. A i na ovom topicu dobrodošlice smo se dotakli podosta različitih dilema i nejasnoća pa bi bilo zgodno da te teme nastavimo na tematskim topicima. Ti si stariji forumaš ovdje pa mi pošalji link topica da se ovaj može i zatvoriti u miru Božjem.

19 lis 2014 17:10
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
Ja ovdje imam ovlasti kao i ti. Nisam nikakav admin.

20 lis 2014 07:11
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: