Sada je: 19 stu 2019 01:32.

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 PRIČA O SLAVUJU I PJEVU LJUBAVI 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post PRIČA O SLAVUJU I PJEVU LJUBAVI
slika

LJUBAV NIKADA NIJE NEUZVRAĆENA
PRIČA O SLAVUJU I PJEVU LJUBAVI

Bog je gledao milo na čovjeka što je živio osamljen u jednoj maloj kućici, daleko od svega... oko njega samo zimsko bjelilo što brda prekriva.. ljudska noga kročiti ne može...čovjek je čeznuo za ljubavlju, biti ljubljen, sresti prijateljstvo, sresti toplinu. Bog ga je grlio silinom svoga srca, no čovjek nije mogao to osjetiti od čežnje ljudske od očekivanja vidljivoga u nevidljivom.
Bog odluči udahnuti svu svoju ljubav u pjev jednog predivnog slavuja... to bijaše poj ljubavi, poj Neba. Radovao se Bog da slavuja pošalje čovjeku i da mu razvedri tmurne zimske noći: toliko me molio za ljubav, neka mu ovaj moj slavuj anđeoski pjeva o ljubavi vječno, neka mu zatopli srce, neka ga zagrli u moje ime, da vidljivo osjeti svu moju ljubav...
Malena ptica je doletjela do prozora čovjeka koji je zamišljeno gledao van i čekao nešto..htio vidjeti Boga, sresti ga, učiti o Njegovoj ljubavi, napredovati... ptičica je pjevala nježno i predivno. Ptica je pjevala tako umilno o ljubavi da su krošnje drveća se savijale da bi je bolje čule, travkice su izvirivale iz snježnog pokrivača, a ružin grm u zimu procvjetao..sva priroda je u tišini i zahvalnosti slušala i prepoznala Božji pjev ljubavi. Slavuj nije bio običan slavuj, on je bio ispunjen Božanskim pjevom, njegova pjesam bila je on sam.. bio je stvoren da pjeva, da pjeva pjesme o ljubavi u hladnom, tmurnom svijetu.. i Nebo je slušalo slavujev poj.. samo čovjek ne... otvorio je prozor ne da umilnom rukom nahrani slavuja ili ga uvede u svoj dom na toplo, već da ga otjera.
Rekao je: ''Gle lijepe ptičice, drago mi je da si tu, ali, molim te.. nemoj pjevati više... šuti...''
Ptičica je toliko zavoljela čovjeka, da je odlučila mu darovati to: ''da, šutjet ću, samo da njemu bude milo''.
I ptičica je šutjela.. prolazili su dani. Ptica na zimskom injem okičenom oknu, sjedila je i šutila.. a čovjek je i dalje čeznuo za ljubavlju ...'' O Bože, gdje si? Tebe želim sresti....Zašto šutiš?'' I dok je razbijao svoje misli o ledene stijene svoga srca, nije ni vidio kako je ptičica postala sve slabija jer ono što ona jest - pjevati, nije smjela, nije mogla dati sebe... sve dok nije tužna pala u snijeg. Mrtva.
Bog podiže svojom rukom mrtvu ptičicu i reče: ''Dođi, ja tvoj poj ljubim, ja ću te slušati svaki dan, od sada, pjevat ćeš s Anđelima na Nebesima!'' Ljubav, nikada nije neuzvraćena. Bog čuje. Bog uzvraća!
..........
(..... A što je bilo sa čovjekom? Tragao je za pticom jer mu je usfalio njezin pjev... ali ptice nigdje nije našao.. ostala mu je nada da će se sresti ponovno... tek ponekad kada mu tišina zamiluje dušu, sjetio se nje.. kada bi otvorio srce, čuo ju je, jer pjevajući Nebu i njemu je pjevala!)
(NMO)

01 ožu 2012 21:35
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Post Re: PRIČA O SLAVUJU I PJEVU LJUBAVI
Krasna zgodba in tudi jaz verjamem v to:"Ljubav, nikada nije neuzvraćena. Bog čuje. Bog uzvraća!"

02 ožu 2012 10:03
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: