Sada je: 19 srp 2018 08:02.

Započni novu temu Odgovori  [ 165 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
 Protestanti danas u Hrvatskoj 
Autor/ica Poruka

Post Protestanti danas u Hrvatskoj

Sponsored Links

Ja sam osobno protestanti,ja nisam se ovdje dosao svadjti nego da se normalno raspvaljamo.Pa me zanima sta vi mislit i vasa iskustva.

16 ožu 2009 10:57

Post Re: Protestanti danas u Hrvatskoj
Dobro nam došao, :bighug
Mene osobno zanima tvoja vjera i htjela bih nešto saznati i naučiti o njoj?
Pa daj nam molim te piši.......... :sll:

Sponsored links

16 ožu 2009 12:06
Profil Pošalji e-mail

Dobro nam došao prijatelju, :welcome
za početak samo da podsjetim na dio pravila ovoga foruma….

- iako je ovo forum katoličkog karaktera, vrata nisu nikom zatvorena i svi su dobro došli

- kao što i priliči u duhu vjere, od korisnika se očekuje maksimalna tolerancija prema svakom korisniku

- na forumu nije dozvoljeno vrijeđanje kako na vjerskoj tako niti na nacionalnoj ili nekoj drugoj osnovi

Dakle iz ovoga smo zaključili što…da si, štoooooo? dobrodošao
Pa ja te pozivam za početak da nam navedeš koje su razlike u tvojoj vjeri i našoj, samo one glavne , ako želiš naravno.
Mir i dobro
Sanja

16 ožu 2009 12:22
Profil Pošalji e-mail

novi krscanine.....brate evo i ja Ti želim dobro došlicu...:)...mada nevidim razlog da se i ti ne pedstaviš u "predstavljanjima" kako bi ti tamo zaželjeli dobrodošlicu jer si sada i Ti ravnopravni član foruma i tako će biti ukoliko pravila koje Ti je pokazala naša draga moderatorica, nisu prekršena (nadam se da si pročitao i ostatak (pravila) jer to je obaveza svakog korisnika)....

Eto sa nadom konstruktivne rasprave u duhu mira i tolerancije.....izvoli i budi slobodan pisati ovdje o protestantima kao što si i započeo temu....Mir i Božji Blagoslov..... :sll:

16 ožu 2009 12:37
Profil Pošalji e-mail

Nemamo se što svađati radi vjere.Nije mi jasno da krščanin i onaj koji slijedi Isusa Krista može biti svadljiv,mrzitelj ili da vrjeđa druge.Isus nam je pokazao primjer u Evanđelju kada je pričao apostolima o milosrdnom samaritancu želeći pokazati primjer svojim učenicima i da su oni koje smatramo lošijima od sebe ponekad i bolji a čak nam mogu poslužiti i za primjer.
Nevidim razloga za mržnju i za napad ako budemo razmjenjivali iskustva i ako u duhu razumjevanja budemo pisali jedni o drugima bez uzvišenih tonova i vrjeđanja.Zar nam nije cilj približavanje i upoznavanje jedni drgih?
Što ću postići s tim ako ja tebe napadnem radi toga što si ti Pentakostalac a što ćeš ti postići ako budeš napao Svetoga Oca Papu?
Naravno da nećemo postići s napadanjem i vrjeđanjem ništa nego najbolje je da činimo onako kako je to Isus činio i što je nama naredio a to je da ljubimo jedni druge.

16 ožu 2009 15:24
Profil Pošalji e-mail

novi krscanin je napisao/la:
Ja sam osobno protestanti,ja nisam se ovdje dosao svadjti nego da se normalno raspvaljamo.Pa me zanima sta vi mislit i vasa iskustva.

Za početak, možda bi nam mogao reći svoje viđenje razlika između Protestanata i Katoličeke crkve i kad si već napisao naslov Protestanti u Hrvatskoj.....kakvo je situacija u tom pogledu u našoj domovini, koliko danas ima Protestanata u Hrvatskoj i u kavim su odnosima sa Katolicizmom.....BTB... :sll:

16 ožu 2009 15:38
Profil Pošalji e-mail

novi krscanin je napisao/la:

Dobro Ti nama došao ako imaš dobre namjere ali mi je malo čudna formulacija tvog pitanja.Ako se smije znati, konkretno kojoj vjerskoj zajednici pripadaš?Znamo da je iz protestantizma izašlo bezbroj vjerskih zajednica.

16 ožu 2009 16:29
Profil Pošalji e-mail

ja idem u epc ili ti evanđeoska crkva.Ja sam pentakostalac ili ti krscanin.

evo vam link ak nego zanima razlika izmedju katolika i protestnata.

16 ožu 2009 16:35

Dragi brate, <angelpray>
Pročitala sam ovaj zanimljiv tekst koji nam objašnjava nauke tvoje vjere.
Pošto si nas pitao što mislimo na početku posta? Iskreno rečeno ne znam što bih ti
odgovorila....jer ne bih htjela davati si za pravo da pišem komentare kako se ne slažem
sa naukom tvoje vjere zbog toga i toga....
Jer to kao prvo i osnovno ne bi bilo u skladu sa mojom vjerom!
A kako piše u tvome tekstu imamo dosta različitosti...
I htjela bih ti samo reći da ja poštujem tvoju vjeru kao i ostale i da kao što sam napisala
u jednom od postova smatram da nijedna vjera nije pogrešna-"sami smo se podjelili"(BDM),bitno je
samo slijediti zakone svoje vjere u kojoj smo rođeni odnosno gdje nas je dragi Bog
odredio i poslao. <angel>

17 ožu 2009 13:16
Profil Pošalji e-mail

---------
mislim mozete mi reci pozitivne strane kod protestanta i negatvine.Ja se nicega ne bojim samo zelim cuti vas ak ste imali susrete sa protestantima ak niste znali mi smo s vama u ekumeni.

Sponsored links

17 ožu 2009 16:40
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 165 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: