Sada je: 24 lip 2019 19:36.

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 Re:Razmatranje Evanđelja Nedjelja 17.10.2010. Luka 18,1-8 
Autor/ica Poruka
Reg. korisnik

Post Re:Razmatranje Evanđelja Nedjelja 17.10.2010. Luka 18,1-8
slika

Kaza im prispodobu kako valja svagda moliti i nikada nesustati: "U nekom gradu bio sudac. Boga se nije bojao, za ljude nije mario. U tom gradu bijaše i neka udovica. Dolazila k njemu i molila: "Obrani me od mog tužitelja!" No on nehtjede zadugo: "Napokon reče u sebi: "Iako se Boga nebojim nit za ljude marim,ipak, jer mi udovica ova dodijava, obranit ću je da vječno nedolazi mučiti me."
Nato reče Gospodin: "Čujte što govori nepravedni sudac! Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu?
Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad sin čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?"

05 lis 2010 23:43
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Post Re: Evanđelje Nedjelja 17.10.2010. Luka 18,1-8
Prvo ću odabrati rečenicu iz ovoga Evanđelja a onda ću u prvom licu jednine prokomentirati.

Odabrao sam rečenicu :

" valja svagda moliti i nikada nesustati"

Mogu slobodno reći da sam unazad prije nekoliko mjeseci imao male padove te sam imao padove u molitvi,pokleknuo bi i imao bi veliku kočnicu i nisam imao snage moliti,sve bi me odvlačilo od molitve i odustajao bi od molitve.Mnoge osobe su mi se preporučivale u molitve a ja nisam imao snage ni volje moliti.Tako bi me držalo nekoliko dana a onda bi ponovo dobio nadahnuće za molitvu i za razmatranja Sv.Pisma.Počeo sam moliti Gospodina da mi da snagu i da u moje srce izlije dar vjere i molitve i da mi pomogne da se ponovo podignem.

Neka sljedeći odabere iz Evanđelja rečenicu ili riječ i neka u prvom licu prokomentira...

05 lis 2010 23:47
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Da, i sam povremeno prolazim slične situacije......osjećam ih kao napasti, no Bog uvijek učini nešto, nadahne nas i vrati u molitvu...:)

05 lis 2010 23:59
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

DamirZg1 je napisao/la:
Da, i sam povremeno prolazim slične situacije......osjećam ih kao napasti, no Bog uvijek učini nešto, nadahne nas i vrati u molitvu...:)

Sve su to napasti koje prolazimo... :nuts2

06 lis 2010 00:06
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Spol: žensko
Izabrala sam rečenicu:

''Kažem vam,ustat će žurno na njihovu obranu.''

Razmatram da često smo kušani u ustrajnosti vjere. Bog mi može u sekundu sve uslišiti. Ali On to čini onako i onda kada je to za mene najbolje, a prije svega, uslišava onu molitvu koja je u Njegovoj volji. Često sam kušana u ustrajnosti molitve, a Bog je već u konačnosti ispunio moju molbu. On pušta da kroz nju rastem, da se čeličim u ustrajnosti, strpljivosti me uči i priprema me da primimo ono što će biti izmoljeno. Nekada u trenutku kada molim, nisam spremna i primiti.... Primit ću u Božjem trenutku, a ne ljudskom....

Ali ta strpljivost, ustrajnost treba da raste u vjeri da me Bog čuje, da On sve vidi i da je vječno uz mene. Te On će žurno ustati u obranu. Ništa na ovome svijetu ne događa se bez Njegova znanja, On bdi nadamnom i ako mu se s vjerom utečemo, On vodi sve parnice moje, moj život, moj put u sigurnu luku. Biti vjeran u kušnji, strpljiv u molitvi - da dođe vrijeme koje je Bog odredio, jer On zna za mene najbolje! Tome se posebno učim na mom molitvenom putu....<angelpray>

06 lis 2010 00:12
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nada Marija je napisao/la:
Izabrala sam rečenicu:

''Kažem vam,ustat će žurno na njihovu obranu.''

Razmatram da često smo kušani u ustrajnosti vjere. Bog može u sekundu sve nam uslišiti. Ali On to čini onako i onda kada je to za nas najbolje, a prije svega, uslišava onu molitvu koja je u Njegovoj volji. Često smo kušani u ustrajnosti molitve, a Bog je već u konačnosti ispunio našu molbu. On pušta da kroz nju rastemo, da se čeličimo u ustrajnosti, strpljivosti nas uči i priprema nas da primimo ono što će biti izmoljeno. Nekada u trenutku kada molim, nisam spremna i primiti.... Primit ću u Božjem trenutku, a ne ljudskom....

Ali ta strpljivost, ustrajnost treba da raste u vjeri da me Bog čuje, da On sve vidi i da je vječno uz mene. Te On će žurno ustati u obranu. Ništa na ovome svijetu ne događa se bez Njegova znanja, On bdi nad nama i ako mu se s vjerom utečemo, On vodi sve parnice naše, naš život, naš put u sigurnu luku. Biti vjeran u kušnji, strpljiv u molitvi - da dođe vrijeme koje je Bog odredio, jer On zna za mene najbolje! <angelpray>

:top:

06 lis 2010 00:14
Profil Pošalji e-mail
VIP član

.... prebacila sam sada razmatranje u prvo lice - isprike, malo kasnim u čitanju uputa :)

06 lis 2010 00:17
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Nado sve je :top:
:angel:

06 lis 2010 00:19
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Post Re: Re:Razmatranje Evanđelja Nedjelja 17.10.2010. Luka 18,1-8
Nato reče Gospodin: "Čujte što govori nepravedni sudac! Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu?

Ovaj odlomak prikazuje kolika je ljubav i strpljenje Gospodinovo za mene, koliko on malo traži, samo mrvicu vjere, On strpljivo čeka moj odgovor na njegov poziv za vječno spasenje.
Koliko puta me je zvao, koliko je čekao trenutak moga istinskog obraćenja, trenutak kada ću postati Njegov i srcem i dušom, milost je velika i ljubav Gospodina moga prema meni.
Sada kada sam shvatio što je On učinio za mene, grešnika, u mome životu, znam da će uslišiti sve moje molbe i prošnje, jer me On ljubi u svome bezgraničnom milosrđu.

09 lis 2010 19:10
Profil Pošalji e-mail
VIP član

---------
Post Re: Re:Razmatranje Evanđelja Nedjelja 17.10.2010. Luka 18,1-8
Iv 3,31-33
Tko odozgor dolazi, on je iznad sviju; tko je sa zemlje, zemaljski je i zemaljski govori. Tko dolazi s neba, on je iznad sviju: što je vidio i čuo - za to svjedoči, a svjedočanstva njegova nitko ne prima. Tko primi njegovo svjedočanstvo, potvrđuje da je Bog istinit.

Najljepše mi je živjeti hodeći s Gospodinom i osluškujući njegove komentare koji su drugačiji od komentara ljudi. Želim primiti njegovo svjedočanstvo kad me upućuje koliko su dragocjeni ljudi koje susrećem, makar se ponašali naizgled suprotno. Njegov pogled na ljude i događaje donosi mi novo svjetlo u život. Često se opirem i ne prihvaćam to njegovo svjetlo, jer zemaljski mislim. Ali snagom njegova Duha moj dan može biti u zajedništvu s Njim drugačiji. To želim svima!

Napomena: Ne znam dal sam dobro ubacila ovaj post. Išla sam na "odgovori" a pišem uz novi citat tj. uz citat iz današnjeg evanđelja. Slobodno premjestite. Pozdrav!

05 svi 2011 08:38
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: