Sada je: 19 stu 2019 02:54.

Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 Shpirtërore poezi 
Autor/ica Poruka
VIP član
Avatar

Pridružen/a: 27 ožu 2009 19:47
Postovi: 2822
Lokacija: Tamo gdje stanuje ljubav, možeš me pronaći...
Spol: žensko
Post Shpirtërore poezi
Jezusi

Jezusi është shpëtimtar tim
Ajo ndikon
unë dua ga, dashuroj ga
ai çdo gjë e kam
kur unë i dëshpëruar Ai
jep mua dorën
kthimit mua buzëqeshje
fshin lotët.
kur ne vjeshtë ai thotë
qu Unë të çojë,
ju nuk ishin vetëm mos harro
dhe gritem
sepse Ai jep mua forcën

Pse të gjithë njerëzit janë të pikëlluar,
pse është kjo running luginën?
pse na e keqe rimorkuar krahun?
pse ne nuk lutemi,
falje dhe dashuri?
Kështu që janë kaq të vështirë për të kuptuar?


23 lip 2009 00:01
Profil Pošalji e-mail
VIP član
Avatar

Pridružen/a: 27 ožu 2009 19:47
Postovi: 2822
Lokacija: Tamo gdje stanuje ljubav, možeš me pronaći...
Spol: žensko
---------
Post Re: Shpirtërore poezi
Të dua Jezusi

Të dua Jezusi,
Të dua jeton im,
Të dua dashuria ime,
Të dua Unë jam përgjithmonë!

Të dua kur jetën time dhe ndalesa,
Të dua dhe kur zemra ime është plagosur,
Të dua dhe kur të gjithë pushuar,
Të dua përgjithmonë!

Të dua Forcë im,
Të dua Ngushëllim im,
Të dua Shpresa im,
Të dua Shpėtimtar e im.

Të dua ti je Perëndia im,
Të dua sepse ju dashuri mua,
Të dua sepse unë jam i shoku tuaj,
Të dua sepse ju thjesht Të dua!


23 lip 2009 11:35
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron