Sada je: 20 srp 2019 01:15.

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Sretan i Blagoslovljen Bozic ! 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post Sretan i Blagoslovljen Bozic !
slikaEvo jos jedna tema posto nam se priblizava Isusovo rodenje -Bozic. ,Izrazimo zelje i cestitke za nasu bracu i sestre,pojedinacno .Cestitajmo ! bells1

Neka nam svima blagdan Isusova rodenja donese mir u dusi ,radost u srcu <3 i ljubavi za bliznje u nevolji.

20 pro 2009 23:23
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Post Re: Sretan i Blagoslovljen Bozic !
slika

Sretan Božić Vama,
želim Vam osmjeh kada padaju suze,
želim Vam svijetlo kada je mrak,
želim Vam veselje kada ste tužni,
želim Vam puno Božjeg blagoslova,
zdravlja, ljubavi, dobrih dijela,
i mira u srcu...

9774 9774 9774 xmas_tree54g christmas_emoticons_ 12:

21 pro 2009 20:36
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
Prijatelji dragi!
Pred nama je Božić. Trenutak kada prijateljima, znancima, pa čak i nepoznatima upućujemo čestitke i najljepše želje. Blagdan kojeg uvijek isčekujemo s radošću i posebnim u****om. Pred ovaj Božić želim napisati nekoliko riječi i uputiti ih Vama, prijatelji dragi. Vama koji ste mi jedini prijatelji bez interesa, javnih ili prikrivenih.
Godina na izmaku ostat će duboko urezana u moje pamćenje. Ove sam godine izgubio oca, navršio pola stoljeća života, otkrio neke boleštine koje me doživotno čine ovisnim o lijekovima... Mnoge nas je ove godine pogodila ekonomska kriza, besparica, neimaština... Nisu zaobišle ni moju obitelj. Ni jedan Božić do sada nisam dočekao s ovakvim osjećajem zabrinutosti, bijede, nesigurnosti, poniženja i straha. Da nemam obitelji, supruge i kćeri koje beskrajno volim, koje vole mene i koje su mi smisao življenja, ne znam što bi bio kadar učiniti. I kada već pomislim na neka takva rješenja (koja bi zbog polica osiguranja riješila njihove egzistencijalne probleme), sjetim se svog omiljenog sveca, sv. Leopolda Mandića, koji bi ljudima poput mene, bez riječi, samo laganim pokretom ruke pokazao na Raspetoga... melem svih rana i odgovor na svako tjeskobno „zašto“.
U tom depresivnom raspoloženju pokušavam razmišljati o Božiću kao trenutku Božjeg silaska među ljude, trenutku kada je On postao jedan od nas. Razmišljam o onoj skromnoj štalici, o onom krajnjem siromaštvu i nesigurnosti za novorođeno Dijete, o tom izabranom načinu učovječenja najbližem upravo onima koji su najsiromašniji, najpogođeniji nedaćama, najodbačeniji, najponiženiji i najmarginaliziraniji. I to mi daje novu nadu, novu snagu i jača moju vjeru jer, napisao je jedan ugledni katolički novinar, „Bog utjelovljenjem i učovječenjem svoga Sina baš ugroženima potvrđuje vrijednost njihova ljudskoga dostojanstva, a svima koji svjesno ili nesvjesno ugrožavaju ljudsko dostojanstvo drugih ljudi otvara oči da nemaju pravo i da ne smiju ponižavati drugoga čovjeka. Svojim rođenjem u liku betlehemskoga djeteta Isus je postao pravi brat baš svakome čovjeku, uzeo je ljudsku narav da bi baš svakome čovjeku omogućio sasvim novu perspektivu ostvarenja ljudskosti i punine života te je jamac, svojom prolivenom krvlju na križu, da ljudsko dostojanstvo neće trijumfirati tek u povijesti, nego u čitavoj vječnosti.“
„Život naš je radostima ubog nešto!“ – često citiram Majakovskog. I zato u svom ovom beznađu i besperspektivnosti trenutka želim reči veliko HVALA nekim dragim ljudima koji su mi minule godine pružili riječ i ruku prijateljstva. Da njih nije bilo, tko zna što bi se dogodilo. Želim Vam, prijatelji dragi, čestitati blagdan radosti i svjetla što ga na našem jeziku tako lijepo i jednostavno zovemo Božićem. Božić je naziv djeteta Isusa prenesen i na sam blagdan njegovog rođenja. Božić kao mali Bog za nas poprima i ovo značenje: Bog je blagi Bog, dobri Bog, bliski Bog. On je ljudima dostupan, pristupačan. Veliki Bog postao je malo dijete da nas ne prestraši, da nas ne premaši, da nas k sebi privuče i privije. Isus je stoga prisutni i bliski Bog. Sam naziv Božić podsjeća da je blagdan Božića evanđeoska škola ljudskosti i čovječnosti. Iz njega struje kasnije uočljive kristovske i kršćanske vrline: pristupačnost, jednostavnost, susretljivost, povjerljivost, malenost i dobrota. A upravo na tim vrlinama želim ovom prigodom izreči riječi zahvale.
Želim zahvaliti prijatelju Ivanu s kojim pokušavam oteti pola sata radnog vremena u razgovoru bez telefonskih poziva i naredbi nadređenih. Veliko HVALA i prijatelju Petru koji mi je u najtežim trenucima pružio ruku podrške, moralne i materijalne, bez pitanja i suvišnih riječi. Hvala generaciji, mojoj dragoj Pepici iz daleke Švedske koja je doslovce otkidajući od svojih usta i svoje obitelji priskočila mi u pomoć. Hvala Dragecu i Branki, Vladimiru i Ljiljani, Branku i Zorici. Kako je divno imati takve susjede! Hvala prijatelju Saši, mladom svećeniku velika srca, ali i vlč. Franceku i o. Valentu koji su me usmjerili putem vjere i Krista. Hvala Josipu, Damiru, Sanji, Sari, Višnji, Oldtimeru, Karlu, pokojnom Lykosu i mnogim nepoznatim prijateljima sa raznih vjerskih foruma koji su mi bili podrška u najtežim trenucima. Zahvaljujem i gospodinu Nenadu Matiću i Danijelu Turkoviću iz HSS-a, Ladi Aškić iz T-Mobilea i gosp. Milanu Bandiću, gospodinu Miji Mariću iz Hrvatskog svjetskog kongresa u Njemačkoj, djelatnicima veleposlanstava Ujedinjenog Kraljevstva, Savezne Republike Njemačke i Republike Austrije. Posebna hvala dragom prijatelju Mirku iz dalekog Seatlea s kojim se nisam vidio punih 25 godina, a koji je saznavši za moje probleme odmah nesebično pomogao. Hvala Vam svima, prijatelji dragi!
Svima Vama, a i još mnogim drugima koje nisam nabrojio i koje sam nenamjerno izostavio, želim uistinu sretan i blagoslovljen Božić, te nadasve uspješnu novu 2010. godinu. Želim Vam čestitati na najljepši i najuzvišeniji način, no riječi zastaju u grlu, zastaju u tipkovnici. Zato umjesto njih želim svima Vama koje spomenuh i koje nisam spomenuo, svima Vama koji ovo čitate, čestitati na način kako se to stoljećima čini u mom rodnom kraju:
Faljen Isus i Marija! Na tom mladom letu vsi zdravi, veseli, tusti debeli! Dej Vam Bog picekov,, pajcekov, telekov... kruha i vina i Božjega mira, grijeha oproštenje i duši zveličenje!
Dej nam Bog!

21 pro 2009 23:06
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Dok Bozicni san blagoslivlja slika
miloscu s visina ,
radujmo se spojeni u duhu,
od prostranih daljina do modrih visina ,
klicimo :
Cestit vam Bozic svima !!!

22 pro 2009 21:12
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Cestit i blagoslovljen Bozic,
Mir u srcu, nada u ocima,
toplina radosnog iscekivanja Spasitelja
....neka se nastani u nasim srcima, u nasim domovima!

slika

23 pro 2009 13:46
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Draga Katia Sretan ti Bozic !!!
i obilje blagoslova ,nek ti ovaj prvorodenac slika
udjeli zdravlja i srece u cuva tvoju obitelj,
to ti od sveg srca <3 zelim

23 pro 2009 20:24
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Radujmo se svi u Gospodinju!
Spasitelj se nas rodio.
Sretan i blagoslovljen Bozic!!!
Za tebe Damire-Admin bells1

slika

23 pro 2009 22:40
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Moederatorima i Vip-ovcima . 67867

U blagoslovljenoj milinii pustinjak u tisini,
narodi ,nam se kralj nebeski,
stoga raduj mo se svi mi u vjeri i
nadi po njemu otkupljeni.
Nek vam je Cestit topal ,
i radostan Bozic zelim. bells1

slika

23 pro 2009 23:28
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Sretan i blagoslovljen Božić svima vama i vašim obiteljima! 35345 :hug: 35345

slika

25 pro 2009 02:33
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
---------
Nije bitno što dobijemo pod borom,
bitno da se ISUS rodio.
Nije bitno ni ako nemamo bora,
bitno da se ISUS rodio.
Nije bitno ni ako nismo dobili božićnicu,
bitno da se ISUS rodio.
Nije bitno ni ako se ova božićna čestitka ne rimuje,
bitno da se ISUS rodio.
Nije bitno što vani ne pada snijeg,
bitno da se ISUS ovog Božića rodio u našim srcima.

P.S.
Nije bitno ni tko će biti novi predsjednik naše države,
ajd dobro to je bitno.Nije bitno što dobijemo pod borom,
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.

P.S.
ajd dobro to je bitno.
Nije bitno što dobijemo pod borom,
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.
bitno da se ISUS rodio.

P.S.
ajd dobro to je bitno.

bells1 bells1 bells1 bells1 bells1 bells1 bells1 bells1

26 pro 2009 13:08
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.