Sada je: 15 pro 2018 20:29.

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 STO JE RODITELJSTVO 
Autor/ica Poruka
VIP član

Spol: žensko
Post STO JE RODITELJSTVO
Ako smatrate sanja i damire da nije prikladan tema stavite u koš

Htjela sam vase misljenje ,sto je za vas roditeljstvo,ima vas vec roditelja,neki mozda uskoro
postanu roditelji ,a netko pozeljet da sto prije postanu roditelji.,
Za mene je roditeljstvo bilo naljepsi dar ,moga zivota ,sto sam mogla dobiti od Boga,
te trenutke srece nikad necu zaboraviti ,kad smo postali roditelji.
Oni su dar Bozji koji su davali snagu ,srecu ljubavi da se brebrode sve tekoce u braku, i kad je bilo teskoca.Nase roditeljstvo smatram i krscanskom duznosti da budu u svim sakramentima sto ide
u vjerskom zivotu.Kad odu iz roditeljskog gnjezda ,onda vise ne odlucujemo kako ce dalje .

Jedna molitvica za roditelje

Dragi Boze, čuj mi želje,
Čuvaj moje roditelje.
Sve su svoje meni dali,
Sve su za me žrtvovali:
Svoje noći, svoje dane
S ljubavlju su dali za me . 35345
Tko im za to platit može ?
Nagradi ih ti, o Bože!

Zdravlje, sreću, vječni raj
Ko' nagradu ti im daj!

22 svi 2009 15:01
Profil Pošalji e-mail
Administrator

Spol: muško
Post Re: STO JE RODITELJSTVO
Kato...tema je odlična, odgovorim drugi put jer sad ne stignem...BTB...:)

22 svi 2009 15:11
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

O moja kato, izbor tvoje teme je izvrstan al jako težak. Rekli su da je najteže zanimanje i najzahtjevije biti majka i roditelj. Prošla su vremena kad su roditelji odgajali djecu, sad je obratno Kato. Ja sam majka blizanaca , muških u 19 toj su godini. Nisam se odvajala od njih godinama i dala im cijelu sebe no danas to ne vrijedi.... danas djeca naređuju roditeljima, kradu im, ucjenjuju ih , što se sve događa u obiteljima to je prestrašno zato mislim da je važno moliti za mlade koji se više ne boje ni Boga ni vraga....znaju svoja prava, plave telefone, govore pobječi će, malo je onih koji su u ovom svjetu marketinga s televizije uspjeli djete dobro odgojiti. Apeliram na bake i djedove koji imaju mogućnosti i snage da se uključe u odgoj unuka ,neka se bave s njima u igrama zabavnim tipa, šah, i slično, samo nek ih miču od tvea.Vrijeđa mekad sve krive roditelje a cijelo društvo je krenulo krivim putem, počevši od škole. Onaje nekad bila odgojno obrazovana a sad je samo obrazovana. Djeca se mlate po hodnicima a profesor-dežuni okreće glavu,,u naše vrijeme nisi smio ni pomislit u školi il pred školom to učiniti. Bojao si se sujeda krivo pogledat da te ne tuži orditeljima a sad nemoj reč susjedu da mu djete krade jer češ dobit metak u čelo, možda pregrubo opisano al prijetnju sigurno. Nitko se ne brine za nikoga
Pitaš o vjeri, ma slušam kako se i roditeji bune kakav vjerunak u školi, to treba maknut, užasavam se kamo to ide mila moja i moramo spašavat djecu ako nikako drugačije MOLITVENIM NAKANAMA.Mogla bi do sutra pisat ono što večina znate.. redface
Mir i dobro

22 svi 2009 18:42
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

Spol: muško
kata je napisao/la:

Jedna molitvica za roditelje

Dragi Boze, čuj mi želje,
Čuvaj moje roditelje.
Sve su svoje meni dali,
Sve su za me žrtvovali:
Svoje noći, svoje dane
S ljubavlju su dali za me . 35345
Tko im za to platit može ?
Nagradi ih ti, o Bože!

Zdravlje, sreću, vječni raj
Ko' nagradu ti im daj!

Kato, predivna je ova molitva za roditelje, hvala što si je stavila, Bog te Blagoslovio.

22 svi 2009 19:22
Profil Pošalji e-mail
In Memoriam

slika Točno je da je najteže zanimanje biti roditelj.I roditelji su ti koji su najviše odgovorni za odgoj svoje djece.U današnje vrijeme je stvarno teško odgajati djecu to priznam.Ali istina je i ta da današnji roditelji u većini slučajeva su zakazali,i onda prebacuju krivnju na društvo,državu,na školu itd samo da skinu odgovornost sa sebe.Svi su drugi krivi samo ne mama i tata.A kome se poslije odbija od glavu nego roditeljima.Roditelji su prezaposleni i nemaju vremena za odgoj djece,kupuju im sve ono što požele i na taj način kupuju ljubav djece.A to je sve lažno.

Ja možda nemam pravo govoriti o roditeljstvu jer nisam roditelj ali vidim kod drugih pa mogu komentirati.Jedan primjer:moj susjed dečkić IV raz.pučke škole nešto je zbrljavio i otac ga psuje i kao "navodno" hoće ga tući.Dere se na njega i prostači i psuje sinu da ga... učitelj,i kako ga to odgaja učitelj?Ja kažem tom ocu,ti si mu otac, zašto psuješ mater učitelju? Ti svoga sina odgajaš,hraniš,oblačiš,kod tebe spava itd...Rekao sam mu primjera radi,učitelj je dužan tvoje djete naučiti da je 2 više 2 = 4. Škola ti daje znanje a ono drugo se dobiva u kući - kućni odgoj.Dakle,hoću reći da konkretno roditelj svaljuje krivnju na učitelja za odgoj svoga djeteta.Takvih primjera ima bezbroj da balavac psuje majki mater i oca ,psuje učitelju i to je normalno.I opet kažem samo KUĆNI ODGOJ i ODGOJ .Nema te škole koja će ti dati bolji temelj odgoja osim roditeljske škole.

22 svi 2009 23:15
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Hvala Sanja i tebi Lykos lijepo si to opisao imas pravo na komentar bez obzira sto nisi roditelj,
istina je da roditelji vise ne odgajaju djecu ,to i ja kazem vazan je kucni odgoj djece
a onda skola i drustvo. :hug

23 svi 2009 21:51
Profil Pošalji e-mail
VIP član

kao duša na početku života vidim da ipak ne cijenim toliko trud i ulaganje mojih roditelja koji ponekad i guše svojim postupcima, riječima. Vrlo je teško protivit se tome jer tada bi jedna ili dvije krive riječi mogle se krivo protumačiti ili opčenito biti krive za sav trud roditelja te bi na taj način ispalo da nisam dovoljno zahvalna, da ne poštujem taj trud ili tome slično. Isto tako teško je izreći svoje mišljenje a da se roditelj ne uvrijedi ako se ono ne podudara sa njegovim jer se kao radi na svoj način. Roditelje poštujem jer su mene prihvatili od Boga kao dar da se brinu o meni i da im budem dijete i da mi pruže sve što mogu. Moje bake izuzetno cijenim jer su podigle puno djece, odgojile ih, a i jedna od njih se i dalje brine o svojoj djeci unatoč odrasloj dobi, ali isto tako i o unucima.

20 lip 2009 19:26
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

A što onada kad roditelji zakažu što reći jednoj mami koja te nazove primitivnom i priglupom jer nosiš treće djete pod svojim srcem što reći ocu alkoholičaru što reći ljudima koji bi ti trbali biti uzor a oni sve samo ne to ??? Što reći takvim roditeljima osim Bože budi im milostiv andeo moli_2

20 lip 2009 21:18
Profil Pošalji e-mail
VIP član

Zao mi je Tanja sto nemas prave roditelje da te vole i postuje , moli boga za njih :svecenik
al ti budi zato pravi roditel svojoj djeci daj im puno ljubavi, 35345 one koju ti nisi imala ,nek te prati sreca i molitva u Isusa Krista, andeo moli_3 da malog andela doneses ziva i zdrava ,nek ti bude blagoslovljeno smjesko moli_2

24 lip 2009 00:25
Profil Pošalji e-mail
Reg. korisnik

---------
:bighug hvala draga Kato nadam se da neću posrnuti ja kao roditelj :m

24 lip 2009 21:14
Profil Pošalji e-mail
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.